Kącik Rekreanta cz. X (2017)

taggi   łajza się ujeżdża w końcu
02 maja 2017 19:34
galopada - superowo wyglądacie! ale utyło mi się chyba trochę, co? taka kuleczka🙂😉
dżastin - gratulacje!
wątek zamknięty
dżastin W niedziele mega fajny przejazd, w sobotę trochę gorszy ale i tak bym Ci dała wyższe noty :P  (ja startowałam w C i jeszcze pracowałam jednocześnie przy zawodach, latałam z ocenami sędziów do loży sędziowskiej 😉 ) Gratulacje!
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
02 maja 2017 21:47
Galopada duży to taki mój ideał konia  😍 Jak ktoś Ci go ukradnie to będzie w dobrych rękach hehe 😜
Dżastin gratulacje  :kwiatek:
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 maja 2017 21:53
anil22, raczej nie, Pan Zlocosz to juz wmeryturowo 😀  moze jeszcze kiedyś ze 25 cm dołożymy :P
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
03 maja 2017 08:22
Galopada jakie ciasteczka! 😍 Oba wyglądają super! Zazdroszczę młodziaka, to w ogóle chyba marzenie połowy koniarzy żeby sobie źrebaka odchować i zajeździć 🙂

Brzezinka dołączam się do pytania Majek 👀

Dżastin biała dupka wymiata 😍 Bardzo fajnie się prezentowaliście, gratuluję wyniku! Żałuję, że u mnie ujeżdżenie jest tak po psiemu traktowane, bardzo chętnie bym się w to pobawiła.

Atea bardzo ładnie wyglądacie! Jesteś mega fotogeniczna, pasuje do Ciebie taki ładny, kary konik 😜

Strzyga fajny kasztanek 😀 "Rodzinna mina" spoko, wyglądam podobnie na koniu 😁 Wielkość przeszkód też taka "moja" 🤣


Zmieniłam wreszcie konia na jazdy, jeszcze nie jest idealnie ale już jest o niebo lepiej 😉 Choć czeka nas duuuużo pracy- Finn jest mocno niekontrolowany w galopie, jak 3/4 koni tutaj odgina się w drugą stronę i ciężko go rozluźnić, jak widzi przeszkodę to zarzuca klapki na oczy, leci jak wariat, w efekcie się nie wyrabia, drobi przed i wybija przed samą przeszkodą 😵 Z kolej jak go przysiadam, żeby zwolnił i pomyślał trochę zanim skoczy to... wyłamuje.
Także duuuużo do przepracowania u nas z obu stron. Bo mam nagrany filmik i jak patrzę na siebie to zdecydowanie nie podoba mi się moja postawa na koniu.
Będę kombinowała, żeby pozwolili mi na nim pojeździć ze 2-3 razy w tygodniu, bo wtedy będzie nadzieja na ogarnięcie jego i siebie- jazda raz w tygodniu jest totalnie bez sensu 😉 Zwłaszcza, że brakuje mi na niej porządnego rozkłusowania... mam smaczka na popracowanie z nim na kołach, z wygięciami i rozluźnieniem.
Luna jak zwykle, dreptak taki 😁 Choć jest coraz lepiej, już tylko część jazdy idzie wylamiona a nie całą 😁 Zaczyna się fajnie rozluźniać, już nie świruje tak bardzo, ostatnio galop w lewo miała po prostu jak marzenie- delikatny, swobodny, bez szarpania, totalnie na luziku 😍 Pracujemy mocno nad lewą stroną, bo jest zdecydowanie gorsza 😉
wątek zamknięty
galopada_   małoPolskie ;)
03 maja 2017 08:45
anil22 Bryś jest Brysiem od zawsze 😉 Większość naszych koni jest nazywana na codzień inaczej niż w papierach. Mamy ogierka Jesienny Wiatr - Witek, Wituś, Jesienna Zorza - Zośka, Zocha, DiCaprio zwany oczywiście Leosiem albo Leonem itd 😉

taggi, ja bym go najchętniej jeszcze trochę utyła, bo mam słabość do grubych koni 😁

AtlantykowaPanna, spoko, to samo mówię hodowcom tego młodego kasztana - jak zginie to będą wiedzieli gdzie szukać 😉

CzarownicaSa, już nawet nie pamiętam ile takich dzieciaczków znanych od pierwszego dnia życia zdarzyło mi się zajeżdżać. Uwielbiam to! 🙂 😀



AtlantykowaPanna,  anil22 bo faceci to wzrokowcy. Pokażcie im jak powinny wyglądać dobre końskie zdjęcie, jak mają być ustawione nogi w konkretnym chodzie. Mój NIEKONIARZ wczoraj robił te fotki Dużego i jak chcialam już kończyć jazdę to mi kazał jeszcze pojezdzic bo NIE BYŁ USATYSFAKCJONOWANY bo nie zrobił zdjęcia idealnego  😁 😁

wątek zamknięty
galopada_ Aaa, no ja też niestety z braku czasu jestem sezonowy jeździec i usilnie staram się to zmienić co roku  😁 Nic mi nie mów na temat grubych koni, nam na zawodach kilka osób mówiło, żeby konie odchudzić  😁 Tylko, że się wahamy, bo one sporo pracują i ucinanie im teraz żareła mi się nieludzkie wydaje :P Z drugiej strony na zawodach było po prostu multum koni za chudych. Wiem, że dla sportowca lepiej mieć ciut za mało niż za dużo, ale jak koń jest chudy i źle umięśniony to wygląda to szczególnie nieszczęśliwie.
CzarownicaSa Weź nie chwal, bo ja ją muszę wystawić do ogłoszeń, a coś to odkładam codziennie  😂 W okolicy ma być sporo takich fajnych towarzyskich zawodów i tak mi szkoda, że nie będę miała na czym jechać 🙁 Koniecznie zwiększ ilość jazd w tygodniu! Raz w tygodniu to tak czysto rekreacyjnie można pojeździć, jak coś chcesz popracować, albo wyrzeźbić to 3 razy to jest absolutne minimum! Powiedz mi, a jak wygląda jakość szkolenia? Z tego co mówisz konie tak średnio na jeża wyszkolone, to pewnie jeźdźcy podobnie?
anil22 Dzięki!

wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
03 maja 2017 09:00
Atea wiesz... to jest klasyczna, rekreacyjna szkółka. Dzieciaki siedzą bardzo stabilnie i skaczą jak wariaty, ale "ujeżdżeniowo" koniom pod nimi trochę brakuje. Raczej nikt się nie bawi w kombinowanie z rozluźnianiem czy pracą zadu, większość zwraca uwagę gównie na to żeby koń szedł do przodu i skakał. Na jazdach głównie królują parkury(i to takie z minimum 10-12 przeszkodami), na te kilka miesięcy jazdy raptem kilka razy miałam taki bardziej "pracowniczy" trening(gdzie instruktorka ustawiła drągi po kole na różnych wysokościach i jechaliśmy najpierw z kłusa a później z galopu). Mi tego brakuje, bo czuję mocny niedosyt nad poprawą przede wszystkim mojej postawy 🙁 Marzy mi się kilka porządnych treningów na lonży.
Zazwyczaj schemat jazdy jest podobny- stęp, zakłusowanie, drągi w kłusie/serpentyny, zagalopowanie, drągi w galopie/serpentyny w galopie i później przechodzimy do parkurów(czasami przed parkurami jest ustawiona jedna luźna przeszkoda i skaczemy po kole, a instruktorka po każdym skoku zwiększa wysokość).
Koniki same w sobie nie są głupie, jak się z nimi popracuje troszeczkę to wychodzą z nich fajne zwierzątka. Jak jeździłam na Finnie sama to popracowaliśmy nad rozluźnieniem, wtedy szedł na przeszkody spokojniej i bardziej stabilnie(choć jednak nie wiem czy nie za wolno, ale z drugiej strony ustawiłam 50-60cm, do tego szalonej prędkości nie potrzeba 😁 ).
wątek zamknięty
Brzezinka, jak dobierasz kolory ciuchow do konskich szmatek? Chodzisz z bluzka po konskich sklepach czy z czaprakami po galerii handlowej ?  😍


majek, CzarownicaSa haha dziewczyny, nie jest ze mną jeszcze tak źle, żeby nosić czapraki do sklepów.  Mam chyba jakiś dar do zapamiętywania kolorów. Jak raz zobaczę to potem dokładnie wiem co kupić żeby pasowało. 😀
   
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 maja 2017 10:06
anai gratuluję zakupu i powodzenia w pracy, wygląda na sympatycznego jegomościa 😀
Strzyga Złoty to jednak złoty 😀
Atea fajna ta Twoja Cayenne 🙂
dżastin gratulacje

A my z kucykiem wracamy z kolejnego L4. Czasami to już nie mam sił na to wszystko 🙄
Dzisiaj przyjeżdża pani Trener i może coś porobimy. Muszę dzisiaj ogolić Księcia, bo już zarósł znów.
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
03 maja 2017 10:07
Lusia uu, co mu było?
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 maja 2017 10:11
CzarownicaSa łatwiej chyba wymienić czego jeszcze nie miał 😁
Ostatnio kulawizna dla odmiany prawy zad. Niestety te jego krzywe nogi spędzają mi sen z powiek.
W lewym już ma szpata.
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
03 maja 2017 10:14
Lipa 🙁 Nie zazdroszczę. Ciężko jakkolwiek popracować jeśli w głowie ciągle świta że za chwilę coś może się znowu popsuć :/
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 maja 2017 10:53
Cały problem w tym, że brak pracy pogarsza stan, ale oprócz szpata, mieliśmy szereg innych dolegliwości (z kilkoma mięśniochwatami włącznie).
I tak co jest trochę lepiej, jest jakiś progres u niego albo nawet niewielki u mnie to za chwilę mamy przerwę. No i jeszcze wyjeżdżam co chwilę na zawody.
wątek zamknięty
animalia,  [taggi, AtlantykowaPanna, dziekuje :kwiatek:
anil22, :kwiatek: dzięki 🙂 W ujezdzeniu chyba nie są dozwolone takie jasne kolory, ale mamy pad z Anky na treningi taki błękitny 😀
dumkowa, dzięki :kwiatek: bardzo budujące są takie słowa 🙂 trzeba było podejść do nas!😀 w sobotę dużo ja robiłam błędów, on też był strasznie spięty, ale z niedzieli naprawdę jestem zadowolona🙂 pracujemy dalej i mam nadzieję ze do zobaczenia na następnych zawodach😀
CzarownicaSa, dzięki 😀 kiedyś ujezdzenie było dla mnie strasznie nudne, ale jak się w to wdepnie bardziej to naprawdę jest zabawa🙂
lusia722, dziękuję🙂 zdrowia dla kucyka!
wątek zamknięty
lusia722 Znam ten ból 🙁 Niedawno na łąki oddałam moją krzywonóżkę. Co zaczęłam robotę to pojawiała się nowa kulawizna. W końcu poszło ścięgno. Krzywe nogi to nic fajnego, można się rozczulać i mówić, że to nie ma znaczenia, ale jak człowiek podliczy ile czasu, nerwów i pieniędzy włożył w ciągłe kontrole i leczenie (nie wspominając o treningu i sercu) - to naprawdę gra nie warta świeczki.

Ba, moja Atea nogi ma proste, ale jest taka agentka, że ciągle coś sobie z nimi robi. A to dostanie kopa od kogoś, a to kopie w ścianę, a to się przewraca. Ciągle coś. Tak się cieszyłam, żeśmy konia o prostych nogach uhodowali  🤔
wątek zamknięty
lusia722 kurde no, wez tam podszepnij Ksieciuniowi, zeby jaj sobie nie robil bo tu wszystkie ciotki kciuki trzymaja! musi byc dobrze  :kwiatek:

CzarownicaSa fajnie ze jezdzisz regularnie i wkrecasz sie w rozne rzeczy, brawo! 🙂 niby tak kuleje t ujezdzenie na wyspach a jednak Charlotte sie wychowala, czyli musi sie dac 😉)))

Dzastin bombka! bardzo fajnie to wyglada, brawo dla was 😀

anil22 fajny kawalek slazaczka 🙂😉))

Atea teraz chcesz Cayke sprzedawac, teraz?;P a jak szukalam konia to nie moglas?! ;P a tak serio - brawo dla Ciebie, dla podopiecznych i koni - super sie wszyscy spisaliscie!
Strzyga oooooo! fajnie ze regularnosc wrocila, grunt ze glowa odpoczywa i mordka sie cieszy coo?🙂😉)

My ostatnio zasuwamy po okolicznych lasach 😀 Kon zrobil sie w terenie swietny tfu fu tfu, ewidetnie przyzwyczaja do nowego ustawienia i odblokowuje na przodzie, przestal brykac i cudowac 🙂 idzie jak czolg i ciagnie jak lokomotywa 😀
W zwiazku z czym robimy rzezbe na gorkach, przelajkach i konkretnych galopach  💘 na placu nam nudno  😁 i rezamy wylacznie z trenerka i jak mnie najdzie natchnienie 😉

Pozdrawiamy zdjeciowo i filmikowo!
PS: Atea, przez Ciebie i twoje terenowe pamietne filmy okoliczne lasy musza znosic moje darcie paszczy w galopie z radosci  😜

wątek zamknięty
anai takie duże konie są najlepsiejsze 😀 Ale ty dosyć niska jesteś, prawda? Jestem ciekawa, jak będziecie razem wyglądać. 🙂
charlieee jaki łądny pączuś 😍
brzezinka może chcesz udzielić jakichś konsultacji z zakresu dobierania idealnych odcieni? 🤣 Akurat bym chciała znaleźć sobie bluzkę do mustangnbrowna. 😎
Dżastin graty!
Atea jak ci ładnie w tym kasku, w ogóle prezentujecie się bardzo elegancko.
lusia722 trzymajcie się z Kucykiem :kwiatek: jako dzierżawca krzywonogowego konia, jestem z tobą.
faith a co to za brudny koń 😀iabeł: Korci mnie wyjazd w teren, ale się jeszcze trochę cykam tak sama. Może w przyszłym tygodniu się jednak zdecyduje, bo uwielbiam tereny.

My to chyba nigdy się nie dorobimy normalnych zdjęć, więc znowu selfie przedjazdowe. 🤣


W piątek i w niedzielę mamy treeening. 💃
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 maja 2017 19:43
CzarownicaSa, ja jestem trochę załamana. 20 lat jeździectwa, a dzieci jeżdzą lepiej ode mnie.

lusia722, Żłociszek to jest Pani, klasa sama w sobie <3
A Kucysia to my za parę tygodni trochę pomęczymy jak skończę sesje <3

faith, z jednej strony super i bardzo mnie to cieszy, ale z drugiej trochę dramat to moje jeździectwo.

A dziś potuptaliśmy sobie, dwa staruszki <3
[img]https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18222125_10208233859875238_6132809377039072110_n.jpg?oh=a00e8f5e07ae49c95d994386fb2e5e40&oe=59B79C47[/img]
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
03 maja 2017 20:18
anil22, dziękujemy za kciuki, przydały się :kwiatek:
anai, widziałam na fejsie od razu jak wrzuciłaś, a że nie miałam zasięgu to byłam tak wściekła, ze nie mogłam otworzyć zdjęć Twojego dziecka, ze mało co z siebie nie wyszłam 😁 Piękne zwierze (tfu, tfu!) powodzenia w robocie 🙂
Atea, bardzo fajnie to wygląda! Kobyła ma tak zwane "piardnięcie" 😁 (tylko nie kładź się na najazdach, wycofuj plecy, bo robisz to samo co ja i przez to ciężko wyczuć odległość :kwiatek: )
maiiaF, ojej, dziękuję ogromnie za tak miłe słowa! :kwiatek: jaka fajna okrąglutka ta kobyła ze zdjęć 😁 miłego i BEZPIECZNEGO powrotu w siodło! 🙂
galopada_, duży jest dalej moją revoltową, końską miłością 😁 mimo, że mój Młody jest w sumie trochę podobny do niego 😎
Strzyga, te pierwsze zdjęcie... 😍 szał ciał!
charlieeee, ależ on jest piękny 😍
brzezinka, podziwiam Twoją elegancję za każdym razem jak wrzucasz zdjęcia, pięknie się prezentujecie 🙂
budyń, ja już ujeżdżenie pokonałam, Twoja kolej 😎
Dżastin, mega fajnie się prezentowaliście 🙂


A ja zdałam! Odznaka jest moja! W czerwcu ciśniemy pierwszą Ptkę i zobaczymy jak się dalej to wszystko potoczy 🙂 Dziękuję pięknie za kciuki i dla odważnych filmik z mojego upośledzonego ujeżdżenia 😂
wątek zamknięty
Hermes Gratulacje  😅
Strzyga Ale wy jesteście fotogeniczni  😀 Jakie złotko. Ja to wolę nie mówic ile jeżdżę, bo czasem dzieci z 3 letnim stażem lepiej śmiagają  😁
CzarownicaSa Czasem i po kilka koni warto zmienić, żeby znaleźć to co nam odpowiada.
galopada_ U nas odwrotnie, koń ma dłuższą ksywkę niz imię, więc mówię do niego po prostu Regan, czasem Redżi. A co do zdjęć, tonie wiem czy duma mojego M wytrzyma pare słów krytyki  😁
brzezinka to grtuluje wyczucia, ja do mojej Psiciny znalazłam na całym świecie tylko szal w tym samym kolorze. Ale czy mam odwagę się tak odstrzelić  🙄
faith dzięki, oprócz anomali sprzętowych nie odczuwa się "ciężaru" ślązaka  😁
flygirl Ja tez się sama cykam jechać, może z mężem u boku dałabym radę. Ale wolę na poczatek z innym koniem. Musze kogos poprosić o pokazanie okolicy.
wątek zamknięty
Hermes, dziękuję i gratki również dla Ciebie!! 🙂 ale filmik mi się nie otwiera 🙁 wyskakuje główna strona YT
anai nie wiem jak przeoczyłam Twój nowy nabytek.. Piękny jest! nie mogę się doczekać aż zaczniecie coś rzeźbić 🙂 super!
flygirl, dzięki <3
faith, dziękujemy bardzo :kwiatek: górki to jest super sprawa, dobrze wpływa na wszystko 🙂

Przy okazji dziś mijają nam 4 lata razem 💃 iii dorzucam jeszcze dwa zdjęcia z tej okazji i znikam🙂
<-to foto leci do wywołania  😍

wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
03 maja 2017 22:46
Faith dzięki! Radocha jest mega z jazdy 😍

Strzyga
mam to samo 😉 Zwłaszcza jak oglądam swoje filmiki na koniu... dopóki jadę wydaje mi się, że nie ma tragedii, ale filmy objawiają perfekcyjną prawdę o moich nieudolnych zdolnościach i telepaniu się w siodle 😎 Ale nie ma co się poddawać, ciśniemy!

Flygirl mistrzowskie selfie 😍 😁

Hermes brawo! 😅 Poprawi filmik, nie otwiera się 🙁

Anil22 chyba znalazłam, teraz kombinuję czy stać mnie na półdzierżawę i czy się zgodzą 😉
wątek zamknięty
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
04 maja 2017 08:21
anil22, dziękuje! 🙂
Dżastin, dziękuje! Już poprawiłam link, powinno działać 🙂
CzarownicaSa, dziękuje 🙂
wątek zamknięty
flygirl Dziękuję  😀 a selfie przed jazdą musi być, koń minę ma boską  😁
Hermes Dzięki  😀 gratulacje zdania odznaki i powodzenia w P  😅 😀 będę trzymać kciuki  😀
Dżastin Super  😀 Nam też w tym roku miną 4 lata, ale dopiero latem 🙂
wątek zamknięty
Wróciłam z majówki, szybciutko odpiszę: Dziękuję za wszystkie gratulacje, też się nie mogę doczekać jak zaczniemy z młodym pracować. Na razie oddałam go pod opiekę doświadczonej osobie w zajeżdżaniu z naszej stajni, bo sama nie czuję się na siłach. Ja będę zajmować się obsługą naziemną 😉, ona lonżowaniem i zajażdżką.  Wczoraj dostał pierwszy raz wypinacze na lonżę:

Dżastin, gratuluję ładnej rocznicy!
Hermes, gratulacje!!!!
Strzyga, ależ dawno nie widziałam złotego! Fajnie wygląda.
flygirl, jestem średniego wzrostu, 165. Siwy był najniższym z koni, na których jeździłam (nie licząc fiordów ze szkółki 😉), zawsze czułam się dobrze na większych koniach. Śmialiśmy się ostatnio w stajni, że mamy w tej chwili ogromne konie, sąsiad mojego ma 176, obok tylko ciut niższy, trenerki 4latek ma też coś koło 175(jeździłam na nim, rewelacyjnie się siedziało 🙂😉, drugi coś koło 172. Tylko czyszczenie i ogarnianie grzywy jest męczące. 
wątek zamknięty
faith A to ja wiedziałam, że będę sprzedawać? 😂 Ostatnio moje podopieczne "uczyłam" się drzeć w galopie. Bida, Panie, bida, ledwo je słyszałam  😁 Ładne tereny masz!
Hermes Dziękuję za wskazówkę! Ja to jeszcze wiesz, muszę sporo parkurów wyjazdowo najeździć, kompletnie nieogarnięta jestem. Z resztą, tak jak mówiłam atakowałam przeszkody bo mnie się wydawało, że biedny konik nie da rady  😁 Gratuluję zdania odznaki! Ujeżdżeniowo fajnie! Rysunki i przejścia dokładne, bardzo wdzięczny ten Twój konik! Przejedź go trochę przez kontakt, bo aż szkoda takiej fajnej głowy. Może jeszcze na czworoboki by Was wywiało 😉
anai Jaka jeszcze dziecinka niewinna! Nie wie co go czeka!

Mój Czesio sierota się o korzeń poharatał i znowu pauzujemy. Dobrze, że mam dwa maluchy do zajazdki, to się nie nudzę, a raczej nie nadążam...
wątek zamknięty
CzarownicaSa, trzymam kciuki! Fajnie, że masz ambicję robić "coś więcej", byle do przodu 🏇
lusia722, trzymam kciuki za Księciunia! :kwiatek:
Dżastin, gratulacje!
Hermes, okrąglutka, mało powiedziane 😁 To Turbokulka, mój rumak numer 1 jeszcze z mojego sezonu życia przed połamaniem 😁

A ja już po jeździe, o ile w sobotę byłam załamana, co ta przerwa ze mną zrobiła, tak dziś byłam pod wrażeniem, jak momentalnie dużo rzeczy poprawiłam, poza tym nie tylko ja 😅 Przełożyło się na zupeeeełnie innego konia, i w kłusie, i w galopie, ah jak mi tego brakowało! Nawet zaczęłyśmy w galopie cośtam kombinować więcej.
Dziewczyny szykują się do treca za tydzień i skorzystałyśmy z eSki na placu. Niezbyt nam wychodziło 😂 Tak patrzę na te zdjęcia i jedno mi się nasuwa na myśl: "audycja zawiera lokowanie produktu" .Nie spodziewałam się, że tak to logo PG będzie się rzucać w oczy 😂 Potem więcej fot wygrzebię

Zdjęcie pod tytułem "Koniu co ty żeś uczynił i co dalej" 🤣


flygirl, kurczę, ja z racji rozwalonego telefonu selfiaka z koniem się nie dorobię, mam za to pocieszną fotkę zza krat, liczy się? 😂
wątek zamknięty
Pewnie, że się liczy, cudne! 😍

anai ja też uwielbiam duże konie, takie najlepsze 😀 fakt, ogarnianie grzywy, zwłaszcza jak jest gęsta, to niezły sprawdzian dla barków. Nawet myślę o tym, czy nie kupić jakichś składanych schodków i sobie podstawiać. Zwłaszcza, że chcę się nauczyć robić koreczki, a to mi trochę zajmie pewnie. 😁
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 maja 2017 14:36
Dziękujęmy dziewczyny. Czeka nas kolejna diagnostyka.
Zejdę kiedyś ze stresu z tym moim gnomem.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.