Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

sądząc po zdjęciach: tak 😉
O ŁKJ właśnie słyszałam totalne skrajne opinie, ale miałbym nawet dobry dojazd. Chociaż jak nie mają indywidualnego podejścia to też niekoniecznie, właśnie chcę uniknąć masówki  🤔 Dzięki za pomoc w każdym razie, pojeżdżę, popytam i mam nadzieję, że coś znajdę  :kwiatek:
bierz ŁKJ jak masz blisko ,zapisz sie do klubu i jeździj na koniach ich tych lepszych
W Ślądkowicach można trenować skoki na koniach właścicieli  (bardzo dobrze wyszkolonych, startujących koniach ). Polecam. Ja stoję i trenuje tam ze swoim koniem.
To skoro w Ślądkowicach jest potwierdzona informacja o możliwości treningu na ich koniach, jedź tam.
Na pewno będziesz zadowolona.
No i tam masówki nie uświadczysz 😉
Sama miałam zaproponować Ślądkowice. 🙂 Indywidualne treningi. Profesjonalne podejście - i piękne okoliczności przyrody.
Dziewczyny, a w Ślądkowicach jest możliwość startów?
Zadzwoń porozmawiaj z panem Mirkiem. Wiem że on jeździ na regionalne zawody chyba też zabiera trenowane u siebie zawodniczki. Ale to trzeba popytać u źródła. telefon nie kosztuje dużo a sporo wyjaśni.
Transport koni. Okolice Łęczycy, Poddębic, Strykowa, Kutna. Ktoś poratuje?
najszybciej chyba Cię poratuje pba.
Słowem wyjaśnienia, bo nie widzę więcej wiadomości na ten temat. Dawno było o tym pisane, owszem, ale jeśli ktoś poczyta to wyrobi sobie negatywną opinię o R&S. Sama po przeczytaniu wiadomości bym tam konia nie wstawiła.
Ludzie różne rzeczy gadają a potem robią się ploty. Jednak R&S jest w 100% bezpieczną stajnią pod względem karmienia. Konie dostają jeść dobrze, a nawet bym powiedziała, że bardzo dobrze. Jeśli coś komuś nie pasuje, jest stajenny, można powiedzieć, że chce się zmienić to i to. Wszystko robione jest według zaleceń właściciela konia.
Konie startujące wyglądają dobrze, co nie oznacza , że konie nie biorące udziału w zawodach wyglądają źle. Śledzę tę stajnię od samego początku i jeszcze nigdy nie widziałam, żeby obojętne jaki koń miał widoczne żebra. Także, jeśli ktoś chce wstawić tam konia w pensjonat to polecam z całego serducha.  💘
Witajcie!
Szukam opinii osób, które trzymały/trzymają swojego konia w stajni w Gozdowie (właścicielem jest Piotr Wiese). Otóż mam pytanie - jak tam jest? Jakie są warunki? jak traktują konie? Czy stajenni dobrze wykonują swoją pracę? Prosiłbym o taką skrótową opinie (no chyba, że ktoś chciałby się rozpisać  🙂😉.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.  😉

PS. Jeżeli ktoś nie chce pisać na forum, ale mógłby powiedzieć coś w prywatnej wiadomości to też byłabym wdzięczna za napisanie.
Chciałabym się wybrać w czwartek na konie z koleżanką, która nigdy nie jeździła. Ja raczej zaawansowana rekreacja. Polecicie coś godnego uwagi? Jeszcze jakby jakiś ludzki dojazd był z Widzewa to bym się nie obraziła ;-)
Filiptrenuje   Matka ambitnego młodego jeźdźca
02 kwietnia 2017 20:09
Ze słyszenia znam stajnię Okser w Eufeminowie (blisko Widzewa). Nie wiem niestety nic na temat poziomu jazd. Osobiście polecam stajnię Kajtuś w Grodzisku. Zdaję się, że jest jakiś dojazd busem, chyba z Dąbrowy. Problem w tym, że jazda na lonży ma być dopiero od czerwca, z tego co wiem. Ale dla bardziej zaawansowanego jeźdźca idealnie ☺
Swoją drogą, pierwsza jazda w nowej stajni to i tak jest taka bardziej pewnie sprawdzająca. Fajnie by bylo gdybyś dała znać gdzie trafisz i jak Twoje wrażenia.
Dzieki Filip! Zaraz bede w pracy to sprawdze jeszcze jakies stajnie i opinie :-) zal nie pojezdzic w taka pogode!
Kaktus, jeśli chodzi o Eufeminów - jak najbardziej godne polecenia miejsce do nauki. Jednak jak to ze wszystkim bywa - najlepiej przyjechać i przekonać się samemu.
Odnośnie jazd - trzeba umawiać telefonicznie wcześniej, raczej nie ma szans na jazdę z marszu.
Filiptrenuje   Matka ambitnego młodego jeźdźca
03 kwietnia 2017 11:55
Dzieki Filip! Zaraz bede w pracy to sprawdze jeszcze jakies stajnie i opinie :-) zal nie pojezdzic w taka pogode!


Pogoda w weekend była piękna! A tak na marginesie - w Kajtusiu też się trzeba umawiać z wyprzedzeniem telefonicznie. Jeśli pasuje Ci jazda w tygodniu, to masz większe szanse na miejsce 🙂 Kameralnie, ale uczciwie się tam pracuje.
Mama Filipa 😉
Witam. Kogo możecie polecić jako rozrodowca w okolicach Kutna/Łowicza?
[quote author=Kaktus link=topic=1096.msg2667607#msg2667607 date=1491197790]
Dzieki Filip! Zaraz bede w pracy to sprawdze jeszcze jakies stajnie i opinie :-) zal nie pojezdzic w taka pogode!


Pogoda w weekend była piękna! A tak na marginesie - w Kajtusiu też się trzeba umawiać z wyprzedzeniem telefonicznie. Jeśli pasuje Ci jazda w tygodniu, to masz większe szanse na miejsce 🙂 Kameralnie, ale uczciwie się tam pracuje.
Mama Filipa 😉
[/quote]

Finalnie do Kajtusia nie pojechalam, ale za to bylam w Campoverde (coprawda tylko na zebraniu, ale konie widzialam) 😍 i wyglada super!  Niestety nie moge nigdzie znalezc cennika 🙁 a aktualnie jestem juz zmotoryzowana, wiec jezeli jest jeszcze jakas stajnia warta uwagi to chetnie sie dowiem!
Z tego co wiem to w Campo jest tylko nauka jazdy Western ale są prywatne osoby mające konie co prowadzą też jazdy ale to trzeba bezpośrednio do nich się zgłaszać
II Wiosenne Zawody Międzyklubowe organizuje Stajnia Borowa "Zielony Konik"
Termin 27 maja , godz.10😲0- 19😲0
Ujeżdzenie - czworobok 20 x40
Konkurs nr 1 - L1
Konkurs nr 2- L5
Skoki przez przeszkody
Konkurs nr 3 - dla kucyków
Konkurs nr 4 - 30- 40 cm
Konkurs nr 5 - 50- 60 cm
Konkurs nr 6 - 70 -80 cm
Konkurs nr 7 - 90 - 100 cm

Zgłoszenia przyjmowane będą do 21.05.2017 na adres; stajniaborowa@gmail.com
informacje pod numerem tel.731 701 550
Koszty zawodów ;
Organizacyjne - 20 zł
Startowe - 50 zł ( od startu)
Możliwość zakupu posiłku i napojów na miejscu.
Będziemy gościli stanowisko jeżdzieckie i ziołowe dla koni .
Organizator zapewnia nagrody dla najlepszych jeżdzców.
Wieczorem ZAPRASZAMY na ognisko z kiełbaską.

W zeszłym roku było bardzo sympatycznie, czworobok mały ale urokliwie położony tuż przy lesie, z dobrym, piaskowym podłożem 🙂
milenka, już na facebooku widziałam, ale tu dopytam - wiadomo, kto będzie sędziował? muszę obczaić tą stajnię, bo jej nie znam.  😁
Kahlan - w zeszłym roku ujeżdżenie sędziowała Pani Maria Gertz-Warchoł, skoki nie pamiętam, być może też 🙂 Stajnia niewielka ale fajnie wszystko zrobione, własnymi siłami - polecam! 🙂 Mam jakieś foty i filmy to Ci wyślę przez fejsa (jesteś Ola? 🙂 )
Szukam modeli końskich w łodzkim na sesje 🙂 za free
Szukam modeli końskich w łodzkim na sesje 🙂 za free


A jaką byś chciała zrobić konkretnie sesję? Zapraszam na PW, chętnie powiesiłabym na ścianie swojego głąba. 🙂 Ale wolałabym wiedzieć wcześniej, jakie masz plany zdjęciowe, czy im podołamy. 😀
No właśnie co to ma być konkretnie?
Znacie lekarza weterynarii z łódzkiego z nowoczesnym podejściem do medycyny weterynaryjnej? Wiecie...nie starszego Pani, który to leczy zwierzątka od 50lat ale nie robi RTG, USG i w życiu nie słyszał o leczeniu np. złamań... Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi 😉 Bez urazy do starszych wetów.
Kwestia do czego potrzebujesz weta.
Ja od wielu lat polegam na ekipie dr. Szpotańskiego, obecnie od niego jestem w stałym kontakcie z Jarkiem.

Najbardziej polecam doktora Szpotańskiego najlepszy fachowiec z okolicy jak dla mnie
Dziewczyny ( i chłopaki ), prawdopodobnie na okres wakacji nie będę mogła wsiadać na mojego konia. Poszukuje osoby z województwa łódzkiego, która trenuje ujeżdżenie i ewentualnie wsiada na konie. Zależy mi, żeby to była osoba bardzo dobrze jeżdżąca, kompetentna. Nie chciałabym, żeby to był byle kto z doskoku, bo włożyłam bardzo dużo pracy w trening mojego dziada i zależy mi, żeby to jeszcze ulepszyć i kontyunuować  w czasie, jak ja nie będę mogła wsiadać. Poleciłybyście mi kogoś takiego? :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się