Konie maści rozjaśnionych, dziedziczenie itd

amazonka*, puszczacie konie kolorami?  😁
Cremellki wygladają bajecznie!
amazonka - no nieźle to wygląda... segregacja 😉. Ja kryłam Uccello. Mam nadzieję zrekompensuje kilka wad u mojej i utrwali to co dobre 😉. Ryzyk fizyk, 50% szansy na coś kolorowego mam, chociaż u mnie prawdopodobieństwo kolejnego jelenia znacznie wyższe niż izabela. Na cremello /perlino mi nie zależy więc nie miałam powodów by kryć maścistym ogierem. Jak sama mówiłaś, wyliczenia wyliczeniami ale to na populacji iluś tm set (tysięcy) się sprawdzi, mogę na złość wyjść kasztany.  A wy po czym się spodziewacie źrebaków?
znając moje szczęście też mi rude po kasztanie wyjdzie 😉 i do tego ogier.
tajna - właśnie sobie mówię, niech będzie i gniade.. ale klacz 😉
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
17 stycznia 2017 13:34
amazonka* izabelków w sumie mam 3szt. same wałaszki.
Najstarszy jest mojej hodowli , w tym roku skończy 6 lat, po Brandonie, bardzo poprawny koń pod względem zarówno eksterieru jak i interieru.
Pozostałe dwa to pełni bracia, matka po Rapsodzie (tym z teamu Volkswagena), a ojciec to Aramir.
Starszy jest mniejszy i jaśniejszy, tegoroczny 3latek, bardzo fajny , zwięzły i kompaktowy koń, myślę że dorośnie do ok.163cm, od wiosny weźmiemy się za pracę. Jego młodszy brat, ur wiosną 2015r, już jest większy od starszego brata  i jeszcze przebudowany, także podejrzewam, że sporo urośnie, na moje oko przeskoczy wzrost 170cm.
Oba konie mają poukładane w głowach, nie są porywcze, za to całkiem ogarnięte i szybko łapią naukę, także myślę, że będzie nam się fajnie współpracowało. 🙂
Puma heh  na codzień jest misz masz  😉 Żałuję że po 4 nie puściłam ale już przy 3 ciężko żeby 3 jako tako wyszły na zdjęciu  🤣

falabana a kiedy 'macie' termin? U nas w tym roku oczekujemy 1 źrebaka po Bandosie (w lutym) i 4 po Banderasie (terminy na kwiecień i czerwiec). I z kolei mam inne życzenie od Ciebie i tajnej - płeć mniej istotna (no od malowanej chciałabym klaczkę) ale żeby kasztanków jak najmniej , po zeszłorocznym wysypie (3 z 5 kasztanowate) proszę o kolorek, bo osiwieje zanim jakiś postęp hodowlany zrobimy  😜

kiara 3 izabelki i tylko jedno zdjęcie? U nas też mieliśmy pełne siostry i 2 latka przerosła o 1,5 roku starszą siostrę.
amazonka - termin dopiero połowa czerwca - więc pewnie wszystkie Twoje się zdążą wyźrebić. Dlaczego jednak nie Arktosem w tym roku? lepsze źrebaki dawał Banderas czy po prostu chcieliście zobaczyć? Ja wiesz, ja wybrałam zupełnie inną strategię ale to też "hodowla" na mini skalę. Docelowo chciałąbym potomka zachować a w przypadku konieczność sprzedaży, no cóż, nie liczę, że na Tym zarobię 😉. Ja jestem bardzo Ciekawa co wyjdzie po Twojej tarantowato-izabelowatej. Matka mojej była tarantowato-izabelowata i nigdy nie wiadomo było co wyjdzie 🙂. Dawała zadziwiająco poprawne konie po różnych (nie zawsze najlepszych ogierach) chociaż sama miała kilka mankamentów budowy i użytkowych.
U nas dwie też mają termin na czerwiec dopiero.
Po Arktosie mieliśmy 1 źrebaka w 2012, 3 źrebaki w 2013, 1 w 2014, 3 w 2015 roku i 1 w 2016.
Po Banderasie w 2016 były 4 źrebaki i w tym roku mam nadzieje też 4 będą. Które lepsze ciężko narazie oceniać, jestem zadowolona z tych po Arktosie a i te po Banderasie się fajnie zapowiadają. Wszystko jeszcze młode konie.  W tym roku rozważam krycie Arktosem dwóch klaczy.
I tak dobrze że akurat są takie dwa ogiery izabelowate dostępne w PL, które mi pasują, że można wybierać i mieć różnorodność genetyczną  🙂

Co do zarobków na koniach to wiadomo jak jest. Jak się podsumuje wydatki (siano, owies, pracownik, wet, kowal, witaminy, zaźrebiania, wyjazdy itd) to jest dobrze jak nie trzeba dokładać do tego 😉  Na jednym się zarobi, na innym się straci, grunt na koniec wyjść choć na mały plus.


Masz jakieś zdjęcie matki Twojej klaczy?  🙂
Szkoda, że u mnie nie ma nic izabelowatego, a od tych, które są w PL nasienia nie pobierają.
Trzymajcie kciuki za mojego źrebaka, bo umrę jak wyjdzie rudy 😀, a pewnie wyjdzie i do tego ogier. Plus taki, że papier będzie dobry i się sprzeda.
Misiek szaleje na śniegu 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 stycznia 2017 20:29
Ojej 😍 Przepiękny koń! Cóż to takiego?
To taka wersja delikatniejszego ziemniaczka, która myśli, że jest Totilasem 🙂😉
Bombowy! uwielbiam takie grubasy!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 stycznia 2017 06:14
czesio To słusznie koń mysli 🤣 Też jestem fanką takich pogrubianych koni 💘
Nasz nowy członek rozjaśnionego stadka, a w zasadzie członkini  🙂
Klaczka po cremello ogierze Bandos.
ur 09.02.2017

W ktorym laboratorium ( to juz chyba w Polsce sie robi) nozna zrobic badania genetyczne masci ( chodzi mi o tobiano konkretnie)? Cenowo jak to sie ksztaltuje?
Laboratorium przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.
http://merlin.up.poznan.pl/laboratorium-konie/

Badałam w zeszłym roku i wówczas ceny były następujące:
1. Badanie jednego locus w przypadku próbek, których DNA było wcześniej badane w Laboratorium Badań Markerów Genetycznych u Koni w Poznaniu 98,4zł (cena zawiera 23% VAT)
2. Badanie jednego locus w przypadku próbek, których DNA nie było badane w Laboratorium Badań Markerów Genetycznych u Koni 123zł (cena zawiera 23% VAT)
3. Badanie każdego kolejnego locus 98,4zł (cena zawiera 23% VAT)

Jeśli tylko tobiano to wówczas locus To.
Dzięki za informację. Dna miala badane, ale raczej w Chorzelowie, ale cena 123 zl nie jest wysoka.

Edit, szukalam na ich stronie, ale nie widze tam zadnej informacji ani zlecenia badan
Dzięki za informację. Dna miala badane, ale raczej w Chorzelowie, ale cena 123 zl nie jest wysoka.
Edit, szukalam na ich stronie, ale nie widze tam zadnej informacji ani zlecenia badan

Jeśli to jeszcze aktualne to mam gdzieś na mailu zlecenie badania, mogłabym podesłać.

Po naszej hodowli Milky Wayu (Arktos x Mebora / Bonsun) urodził się w marcu we Francji pierwszy źrebaczek, jeleni ogierek od klaczy Kara d'Amaury po Quidam De Revel  🏇


A sam Milky się rozwija  😍







Zdjęcia z facebooka właścicielki.
Milky Way jest wspaniały  😍
co wyjdzie jak się pokryj izabela koniem maści perlino?
Coś rozjaśnionego 🙂
32.81% -
Perlino
32.81% -
Buckskin
12.50% -
Cremello
12.50% -
Palomino
4.69% -
Smoky Cream
4.69% -
Smoky Black
o ranny, ale mix 🙂
tajnaa - a skąd weźmiesz perlino?
Nie nie, to tylko taka radosna myśl była. Kasztanem kryję i w tym roku.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
18 kwietnia 2017 23:09
Nie wiem czy do końca ten wątek, ale na pewno blisko 🙂 Jak wygląda dziedziczenie odmian. Kryjąc klacz z szeroka łysiną ogierem bez odmian jaki może wyjść źrebak. Czy tylko z szeroką łysiną lub bez (zero-jedynkowo) czy może mieć np. wąska łysinę?
Dopisuję do wątku mojego nowego członka złotej rodzinki 🙂



kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
05 maja 2017 16:00
tajnaa mamusia tego pięknego maleństwa już dobrze się czuje?? Bardzo mnie ucieszył szczęśliwy poród, ale późniejsze komplikacje były strasznym przeżyciem... nie tylko dla Ciebie.
Życzę aby ta ślicznota zdrowo się chowała  😍
Tak, już wszystko dobrze 🙂 Dziękuję
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się