literatura końska

Proponuję "Praktyke kliniczną koni"
lub bardziej poradnikowe:
"Postępowanie i leczenie w nagłych chorobach koni"
Z Puchały nic nie wyniosłam za to z  Mastersona korzystam, mam wynotowane nawet instrukcje do konkretnych punktów i korzystaliśmy całe lato z starym.
Co powiecie o książce " Swiadoma jazda konna - analiza przypadków" warto sie za nią rozglądać ? Ktoś czytał ? 😉
O taaak bardzo fajna, pomaga wiele zauważyć i łatwiej rozwiązać problem. Znalazłam tam baaardzo dużo użytecznych informacji, fajnych ćwiczeń. Analizują takie podstawowe błędy dosiadu, można coś znaleźć dla siebie, albo jeżeli rozwiązujemy problem jakiegoś jeźdźca na przykład. Jak dla mnie bardzo na plus tylko zależy kto czego szuka 🙂 Jak dla mnie ekstra bo w końcu ktoś poświęca trochę miejsca problemom dosiadowym 🙂
Dzięki drabcio właśnie czegoś takiego szukam 🙂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
18 lutego 2017 09:33
Ja bardzo polecam! Planuję przeczytać poprzednią cześć, bo ta mega mi się spodobała 🙂
Czy ktoś już czytał:
http://swiadomejezdziectwo.pl/produkt/anatomia-biomechanika-ustawienia-zgiecia/

Czy tam jest więcej o rotacji kłody (wersalnej- transwersalnej) - czy znowu głównie o nosie do przodu?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
20 lutego 2017 11:26
Mógłby mi ktoś podesłać w PDF "101 ćw. dla skoczka"? lub "Cavaletti ćwiczenia na koziołkach"? Byłabym dźwięczna  :kwiatek: e-mail podam na PW.
Czy ktoś już czytał:
http://swiadomejezdziectwo.pl/produkt/anatomia-biomechanika-ustawienia-zgiecia/

Czy tam jest więcej o rotacji kłody (wersalnej- transwersalnej) - czy znowu głównie o nosie do przodu?

Jestem w połowie, czyli przed tą bardziej szczegółową częścią książki.
Póki co o nosie do przodu mało, o rotacji kłody znacznie więcej, ale jak dotąd bardzo ogólnikowo. Bardzo brakuje mi odpowiednich rysunków.
Kurde niemożliwe od trzech dni siedze chora w domu, a ta książka ciągle leży przede mną. Jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło  🤔
[quote author=kotbury link=topic=176.msg2651566#msg2651566 date=1487589789]
Czy ktoś już czytał:
http://swiadomejezdziectwo.pl/produkt/anatomia-biomechanika-ustawienia-zgiecia/

Czy tam jest więcej o rotacji kłody (wersalnej- transwersalnej) - czy znowu głównie o nosie do przodu?

Jestem w połowie, czyli przed tą bardziej szczegółową częścią książki.
Póki co o nosie do przodu mało, o rotacji kłody znacznie więcej, ale jak dotąd bardzo ogólnikowo. Bardzo brakuje mi odpowiednich rysunków.
[/quote]

A o relacji dosiad a rotacja kręgosłupa coś jest?
kotbury, jak dotąd tylko o relacji w drugą stronę.
Orientujecie się może apropo kamizelek ochronnych w jeździectwie: znacie jakieś artykuły za i przeciw użytkowaniu kamizelek?
Tylko najlepiej jakieś badania naukowe raczej nie opinia Pani w Galoopie czy tym podobne 🙂 Albo ktokolwiek kto się na jakąś literaturę powołuje 🙂
Bo same atesty mnie nie przekonują 🙂 Sama już coś niecoś znalazłam ale może ma ktoś jakaś perełkę? 😉
vissenna   Turecki niewolnik
31 marca 2017 12:14
Szukam lektury lżejszej gatunkowo, coś okołokońskiego do poczytania, nie podręcznik ale i nie książka dla kuniareczek.

http://www.pasi-konik.pl/pl/p/Best-of-Piaffe-zbior-artykulow/8724

Nada się? Ktoś czytał?  👀
Bardzo fajna - polecam, rózne artykuły, jedn okołojeździeckie, drugie rozbierające na czynniki pierwsze dosiad etc. Jak dla mnie bardzo miłe i fajne do poczytania, a i nauczyć czegoś się można 🙂
Czy ktoś byłby zainteresowany wspólnym zamówieniem nowej książki Mary Wanless z przedsprzedaży? Przez niemieckiego amazona albo stronę mary (tutaj będzie wysyłka jeszcze, w amazone podobno za friko). Cena ta sama bez wysyłki około 100 zł, później mogłabym je rozparcelować po Polsce
Posiada ktoś trudniej dostępne artykuły naukowe z badań nad jezdzcami? Może być ogólnie o jakiejkolwiek dyscyplinie.
Będę robić charakterystykę mojej dyscypliny i potrzebuje wieeeeelu źródeł🙂 trochę posciagalam ale ma ktoś i chcę się podzielić własnym folderem z komputera? 🙂
Dysponuje ktoś książką w PDFie "101 ćwiczeń z ziemi"?
Poszukuję również wszelakich artykułów, książek itp  o tematyce konia jako nauczyciela (powiązanie koni z tematyką zarządzania w firmach i przedsiębiorstwach).
Może zna ktoś coś ciekawego.
Pepolec - wydaje mi się, że Monty Roberts w książce "czego uczą nas konie" pisał właśnie o tym jak trening z końmi wpływa na relacje pracowników w firmie. Poza tym może Cię zainteresować książka "Walking the way of the horse: exploring the power of the horse-human relationship", tam jest dość szczegółowo opisane jak relacje z końmi wpływają na różne sfery życia ludzi: pomoc niepełnosprawnym i ludziom po różnych traumach, wzmacnianie umiejętności przywódczych itd. Może będzie też coś o zarządzaniu w firmach 🙂
Dysponuje ktoś książką w PDFie "101 ćwiczeń z ziemi"?
Poszukuję również wszelakich artykułów, książek itp  o tematyce konia jako nauczyciela (powiązanie koni z tematyką zarządzania w firmach i przedsiębiorstwach).
Może zna ktoś coś ciekawego.

W tym temacie to chyba najlepiej szukać po prostu badań np. w czasopismach naukowych. Oczywiście zagranicznych  😉
Hej, szukam literatury na następujące tematy:
1) Wysiłkowe zmiany fizjologiczne w organizmie trenowanym i nietrenowanym
2)  Zasady treningu koni
3)  Zastosowanie termowizji w ocenie przemian cieplnych w organizmie
Szczególnie na pierwszy i ostatni, gdyby ktoś miał jakieś artykuły z gazet czy ciekawe książki to byłabym bardzo wdzięczna, bo potrzebuję ich do pracy inżynierskiej 🙂
Pepolec - wydaje mi się, że Monty Roberts w książce "czego uczą nas konie" pisał właśnie o tym jak trening z końmi wpływa na relacje pracowników w firmie. Poza tym może Cię zainteresować książka "Walking the way of the horse: exploring the power of the horse-human relationship", tam jest dość szczegółowo opisane jak relacje z końmi wpływają na różne sfery życia ludzi: pomoc niepełnosprawnym i ludziom po różnych traumach, wzmacnianie umiejętności przywódczych itd. Może będzie też coś o zarządzaniu w firmach 🙂


Tę książkę już mam. Świetnie przedstawia temat. Niestety na jednej książce i kilku artykułach opierać się nie mogę pisząc magisterkę 😉
vissenna   Turecki niewolnik
30 kwietnia 2017 15:06
Udało mi się doczytać "Ćwiczenia w siodle" Eckart Meyners. Bardzo fajna, w podręcznym formacie i obrazowo wytłumaczone techniki.

Ponieważ się wyprowadzam z PL, to rozstaję się z książkami z Galaktyki i Świadomego jeździectwa.
Zapraszam do moich ogłoszeń!

Konwalijka   „Ten z konia nie spada kto na niego nie wsiada”
02 maja 2017 15:49
Hej wszystkim  😉
podobno "Nowoczesny trening konia" Lesley Bayley świetna książka ale nigdzie nie można jej dostać  🙁
Macie może o niej jakieś informacje a może ktoś ma na zbyciu?
Szukam czegoś w tej tematyce  👀
Konwalijka, ja mam tą książkę na sprzedaż. 🙂

A sama proszę o polecenie mi wartościowych tytułów, jeśli chodzi o wzmocnienie solidne i najlepiej od podstaw na temat treningu w oparciu o prawidłowe rozwijanie mięśni.

Znalazłam w księgarniach ślady takich tytułów jak:
"Anatomia i fizjologia w treningu konia",
"Jak porusza się twój koń"
"Anatomia i biomechanika ustawienia i zgięcia",
"Konia kształtuje jeździec"

A może coś innego? Co polecacie? 🙂
"Konia kształtuje jeździec" jest napisana niestrawnym językiem. Bardzo źle się to czyta, nie dałam rady przebrnąć... A byłam bardzo entuzjastycznie nastawiona do tej pozycji. Dopóki jej nie otworzyłam. 🙄
bayheart Biomechanika ruchu konia jest warta przeczytania 🙂
Konwalijka   „Ten z konia nie spada kto na niego nie wsiada”
06 maja 2017 20:39
Bayheart bardzo chętnie ją od Ciebie odkupie  🙇
O " Biomechanice ruchu konia" słyszałam bardzo dużo pozytywnych opinii ale nie miałam okazji przeczytać.


Również bardzo polecam. Teraz zakupiłam książkę jak porusza się twój kon i jeszcze czytam. Anatomia ustawienia i zagięcia to glownie zbiór cytatów.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
07 maja 2017 17:33
"Konia kształtuje jeździec" jest napisana niestrawnym językiem. Bardzo źle się to czyta, nie dałam rady przebrnąć... A byłam bardzo entuzjastycznie nastawiona do tej pozycji. Dopóki jej nie otworzyłam. 🙄


Ja tak samo! Cieszę się, że kupiłam ją w księgarni za niecałe 15zł  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się