szkółki jeździeckie, rekreacja w okolicach Warszawy, Warszawa

A ktoś wie coś o tej widocznej z pociągu? Z tego co pamiętam to gdzieś pomiędzy Grodziskiem a Jaktorowem. Szukam czegoś w okolicy Jaktorowa właśnie 😉
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
07 kwietnia 2017 15:24
W okolicy Jaktorowa to UP Ranch polecam 🙂
BUCK   buttermilk buckskin
07 kwietnia 2017 15:53
A ktoś wie coś o tej widocznej z pociągu? Z tego co pamiętam to gdzieś pomiędzy Grodziskiem a Jaktorowem. Szukam czegoś w okolicy Jaktorowa właśnie 😉


jak z pociągu, to pasuje ze to pensjonat przy ul. Mlecznej w Kozerach  🙂
Saccarin a mogłabyś coś więcej o tej stajni powiedzieć? Może być na pw 😉
Czy ktokolwiek cokolwiek wie o istnieniu skj Sewan w Konstancinie?  👀
Wszystko co znalazłam w internecie jest dość stare, czy to miejsce nadal istnieje?

I drugie pytanie 🙂 czy ktoś może mi polecić jakieś miejsce w którym mogłabym rozwijać się pod kątem ujeżdżeniowym? (południowy wschód Warszawy) 😀
[quote author=Klopsik link=topic=67378.msg2661563#msg2661563 date=1489668334]
Aż przekopałam internety bo mieszkam tu od 18 lat i nic mi się o uszy nie obiło. Internetowi też się nie obiło. Znaczy wyników międzynarodowych brak.
Nt rekreacji tam mam tylko tyle do powiedzenia, że byłam kilka razy jako asysta rekreanta . Instruktorka rozmawiała przez tel i piła piwo prowadząc zajęcia. Ale to było dawno i nie prawda.
Byłam tez na obowiązkowych kursach z PZJtu i w stajni aż w oczy szczypało od amoniaku,  budynki wyglądały jakby krzyczały o remont i było widać duże niechlujstwo w obejściu. To jakoś 5-6 lat temu było.
Więcej moja noga tam nie stanęła.



Aż tak ;/ teraz jest już inaczej 5-6 lat to wieki temu 🙂 jeśli chodzi o osiągnięcia to  też właśnie szukałam i w necie nic nie ma oprócz tego, że właścicielka i instruktor jest międzynarodowym sędzią oraz miała możliwość zostania prezesem PZJ, a tam chyba nie biorą byle kogo. Z własnych źródeł wiem, że na pewno były wysokie osiągnięcia na arenie  międzynarodowej w kategorii powożenia. To że w internecie nie ma informacji nie oznacza, że ich nie było 😉
Edit:  Jednak znalazłam informacje o osiągnięciach, trzeba po nazwiskach szukać a nie po klubie. To tak kończąc temat Ambera 😉
[/quote]

pinkphant z oceną Amber Horse zaczekaj jeszcze trochę... Niestety miałem wątpliwą okazję poznać to miejsce o wiele lepiej niż teraz bym sobie tego życzył - nie dość, że infrastruktura jest tragiczna (stajnia, sanitariaty - a robią tam półkolonie dla dzieci...), to jeszcze podejście do ludzi... Wspaniałą laurkę im wystawiasz i obyś nie poznała ich drugiego oblicza
emptyline   Big Milk Straciatella
24 kwietnia 2017 12:46
stefanos, ja z kolei pamiętam warunki dla koni - tez wielgaśny minus. Taki naprawdę ogromny.
Kiedyś już pytałam, ale może coś się zmieniło w temacie od tamtego czasu...

Czy jest w Warszawie lub okolicach stajnia oferująca jazdy indywidualne lub w niewielkich grupach (max 2-3 osoby) na dobrym poziomie, dla osób zaawansowanych?
Chodzi mi o możliwość rozwijania się pod okiem wykwalifikowanego instruktora, na wyszkolonych, nieprzemęczonych koniach. Coś więcej, niż poruszanie się w kółko w 3 chodach.
Ideałem byłoby, gdyby stajnia znajdowała się po prawej stronie Wisły i oferowała jazdy w weekendy 🙂
Ktoś coś kojarzy?  :kwiatek:
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
24 kwietnia 2017 14:50
Libelka, to co prawda moja(lewa) strona Wisły http://www.kjumiastow.pl/
Nowa stajnia pod warszawą, rekreacja i jazdy sportowe w rozsądnej cenie. Ja nie miałam jeszcze okazji tam dotrzeć ale znajomych córka jeździ i jest zachwycona. Do najbliższej zimy ma stanąć hala.

p.s. Dawaj do mnie na tereny  😉
Libelka, to co prawda moja(lewa) strona Wisły http://www.kjumiastow.pl/
Nowa stajnia pod warszawą, rekreacja i jazdy sportowe w rozsądnej cenie. Ja nie miałam jeszcze okazji tam dotrzeć ale znajomych córka jeździ i jest zachwycona. Do najbliższej zimy ma stanąć hala.

p.s. Dawaj do mnie na tereny  😉

I do tego dojazd komunikacją i organizacja obozów sportowych 😍
Chyba niedługo zbankrutuje  😵
Brzask, Merka dzięki, to wygląda naprawdę fajnie! Co prawda absolutnie nie moja strona Warszawy, ale może warto przecierpieć 😉 Jak nie znajdę nic bliżej, to będę się umawiać.

p.s. Brzask na teren wbijam! Mów tylko kiedy i jestem 😀
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
24 kwietnia 2017 20:47
Czy to znaczy, że w Umiastowie zmienił się właściciel, czy tylko profil stajni? Dobrych kilka lat temu była to prywatna stajni, bez szkółki i pensjonatu.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
24 kwietnia 2017 21:28
Lanka_Cathar , właściciel zmarł, przepisał na siostrzeńca a ten wydzierżawił.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
24 kwietnia 2017 22:08
Dzięki za odpowiedź!  🙂
Znam nowego dzierżawcę Umiastowa. Jeździłam z nim kiedyś i jeśli nic się nie zmieniło (a nie powinno) to mogę polecić tak bardzo, że łojezu 🙂
Wiem, że ludzie jeżdżący w jego drugim klubie, na mazurach, są zachwyceni. Ja z nim jeździłam parokrotnie dość dawno temu i bardzo pozytywnie to wspominam.
byłabym wdzięczna gdyby ktoś napisał mi coś więcej o tej stajni w umiastowie :kwiatek: może być na pw
byłabym wdzięczna gdyby ktoś napisał mi coś więcej o tej stajni w umiastowie :kwiatek: może być na pw


Czy powiecie mi jak jest w ABC Akademia Jazdy Konnej? Mozna polecić?
Dla dzieciaka 4ro letniego, który raz siedział na koniu.

Szukam stajni po zachodniej stronie Warszawy, gdzie córka mogłaby się uczyć jeździć.
Sawanka brak miejsc
Patataj jakoś mnie nie przekonuje
Szkoła Sportów Konnych córce się podobało,mi też, cenowo gorzej🙂
Legia kozielska- mamy blisko,ale brak świeżych opinii.
A może jest coś jeszcze fajnego?


TKKF Hubert na Sadybie. Do podstawowej nauki jazdy powinien być ok.
Sadyba to nie moja strona...szukamy tylko po zachodniej stronie żeby dojazd nie zajmował godziny w jedną stronę...
Musisz chyba trochę bardziej sprecyzować tę zachodnią stronę. Ja zrozumiałam po prostu że chodzi Ci o lewą stronę Wisły.

Z tego, co pamiętam to szkółkę prowadzi:
- stajnia na AWF mieszcząca się niedaleko Legii
- Wilczeniec w Łomiankach (nie wiem czy nie za bardzo na północ)
- stajnia Olender przy Kampinosie od strony Łomianek

Podaję stajnie w Łomiankach bo wymieniłaś Sawankę, która jest w Truskawiu więc w zasadzie rzut beretem.

Jak masz blisko do legii to po prostu pójdź i zobacz. Szkółka tam była zwykle dość przyzwoita. Trzymałam tam kilka lat konia i konie rekreacyjne były w dobrym stanie a trenerzy raczej zaangażowani. Może po prostu warto spróbować, zawsze możesz zmienić.
Jak masz blisko do legii to po prostu pójdź i zobacz. Szkółka tam była zwykle dość przyzwoita. Trzymałam tam kilka lat konia i konie rekreacyjne były w dobrym stanie a trenerzy raczej zaangażowani. Może po prostu warto spróbować, zawsze możesz zmienić.

Ja polecam Legię, zaangażowana i profesjonalna kadra, fajne konie, poziom też idealny. Oczywiście każdy będzie miał swoje zdanie, dlatego polecam pojechać i sprawdzić, ja jestem zadowolona.
Merka, jeździsz tam? Czy oni mają na początek jazdy indywidualne? Tak żeby dziecko się nauczyło zanim pójdzie do grupy? I czy dzieci muszą przed każdą jazdą przygotować konia?
Rachel, ja w zeszłym roku pytałam ich o jazdy indywidualne i były możliwe, ale raczej nie w weekendy i w miarę dostępności instruktora. Jeśli cała grupa jest początkująca to jazda indywidualna nie jest konieczna. Jeśli chodzi o przygotowywanie konia to jazdy dla początkujących odbywają się zwykle po jazdach dla zaawansowanych i często koń jest już ubrany. Aczkolwiek ja uważam, że dla początkujących ubieranie konia powinno być podstawą.

edit: literówka
No właśnie w SSK jest obowiązkowe...córka została mocno przemaglowana przed jazdą i po...wbrew pozorom wyszła zmęczona ale zachwycona.
Proszę o opinię stajni Humorek - poziom prowadzenie jazd dla dzieci (od podstaw) i dorosłych (poziom średniozaawansowany).  Jakie są konie, instruktorze.  Z góry dziękuję.
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
14 czerwca 2017 04:11
Zapraszamy do Palamo
majeczka   Galopem przez życie!
15 czerwca 2017 16:57
Arimona w ABC dla 4 letnich dzieci są zajęcia na kucyku z ćwiczeniami trwające 20 minut, lonże od 7 roku życia
Kochani, proszę o pomoc 🙂
Gdzie w Warszawie można pojeździć ambitnie? Przez wiele lat miałam swojego konia, jestem na poziomie N w ujezdzeniu i chciałabym czasem sobie wsiąść, ale nie w rekreacji. Może jakiś ośrodek oferuje sensowne treningi indywidualne na fajnych koniach? A może ktoś z Was zna jakąś osobę, która udostępni swojego konia na treningi? Zalezaloby mi na tym, aby do potencjalnej stajni był dobry dojazd komunikacją miejska, bo w wawie nie mam auta.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się