ciąża, wyźrebienie, źrebak

tajnaa Super wieści.  Następnym razem po porodzie daj wody u mnie to podstawa po porodzie, zawsze dodaje cukru i super wzmacnia organizm klaczy.


Moja młoda  😉 
Wojenka   on the desert you can't remember your name
02 maja 2017 14:34
tajnaa, ale przygody, teraz z górki.
monia, widzę, że u Was pogoda też nie rozpieszcza źrebaków.

Nasza klaczka urodzona na dworzu, potem dwa dni lało, to stała w stajni, teraz już mają stajnię otwartą i wchodzą kiedy chcą (znaczy w ogóle  😁 )

Ale mi brakowało źrebaka!
[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18221532_1338983062884720_5881815915005311608_n.jpg?oh=e6b392429ce6719300776f12a9209c3f&oe=597C3035[/img]
Wojenka U nas dziś pada, więc młoda wyszła na godzinkę, myślałam, że pogoda będzie lepsza  🤔  Twoje młode urocze, piękna głowa  😍 
monia, moje konie maja wodę w wannie pare metrów od wiaty ale kobyla nie wyszla sie napić. TeraZ daje we wiadrach pod wiata.
Wojenka
Młoda jest przecudna!  :kwiatek: 💘
Tajnaa Mi się nie rozchodziło, że nie miała wody tylko o to żeby przypilnować żeby się napiła  😉  Ja daje ciepłą wodę z cukrem tak do pół kg. cukru, nigdy mi się nie zdarzyło żeby klacz odmówiła picia po porodzie, przeważnie rzuca się na te wiadro. Sama by nigdy nie poszła się napić ale jak przyniosę pod nos to piją .
tajnaa uff cieszę się,że dobrze się to wszystko skończyło... kamień z serca  😉

A my w 9 miesiącu prezentujemy się tak  😍

galopada_   małoPolskie ;)
02 maja 2017 19:42
hej, w niedługim czasie planuję pokryć klacz (pierwiastka). Wpadł mi w oko ogier Sędzia (po Saturn), jednak ma on 21 lat i podobno 13 lat nie krył, "ogier z odzysku". Czy ktoś słyszał coś o tym ogierze, dlaczego nie krył? Czy 21 lat to nie za dużo? Jest sens kryć tak wiekowym ogierem?? 🙄
Wojenka   on the desert you can't remember your name
02 maja 2017 23:23
Wojenka
Młoda jest przecudna!  :kwiatek: 💘


Dzięki!
Ja jestem zakochana 😍
Powiem szczerze ze u mnie  taka masakryczna panika pojawila sie dopiero teraz.  Prosze pomozcie.  Klacz prymityw. Ozrebila sie.  Ale zrebak nie cjce sie napic.  Wola druga klacz a ona jego. Calkiem innej rasy.    Jak juz vhodzi j szuka cyca to nie moze trafic.  A jak chce mu pomoc trafic to jak tylko poczuje mleko w pysku to mnie kopie i ucieka.  Wierzga w gore wyzej niz klacz.  . Co jest jie tak ?
Przede wszystkim zdoiła bym klacz aby podać bezwarunkowo siarę a pozniej bawila sie w przystawianie. Mam nadzieje, ze od napisania tego posta juz sobie jednak poradziliscie  :kwiatek: zrebak ma sie napic do 2-ch godzin, tak wiec bez paniki, ze chwile po urodzeniu sobie bryka i nie leci od razu do cyca 🙂
Karla158 daj znac jak poszlo.
2, a nawet 3h podają niektóre źródła.
Jak tam poszło?
Ja po 2 dniach stresu wreszcie mogłam poobserwować konie nie pod kątem kupy.

Kobyła chyba zadowolona, wytarzana w trawie.

i rodzinka przy wodopoju
tajnaa jejku jejku zakochalam sie  😍  😍  jaki piekny ten Twoj zrebaczek  💘 sama slodycz  💘
Monia, dzięki za przypomnienie z tą wodą, faktycznie my kiedys w stadninie mieszalismy wode z glukozą i podawalismy do picia. Totalnie nie pamietam jaki to byl roztwor 😉
Ja swoja kobyle meczyłam tylko pójłem, tzn pierwszy dzien to faktycznie bardziej wodniste niz kolejne dni, ale o tej wodzie zupelnie zapomnialam. No ale to byly lata 90'e wiec mialam prawo 😉
Czym mozna odstraszyć meszki, komary u źrebnej klaczy ? czosnek jej nie smakuje naturalne słabo działają...
ja spot onem psikałam derke siatkową.

Nie mogłam się powstrzymać.
Wrzucam moją złotą rodzinkę nocą jak sobie odpoczywają. Szczerze myślałam, że klacz jak ma źrebaka to się nie kładzie wcale.
Pewnie macie już Nas dość z tymi żółtodziobowymi pytaniami,ale jeszcze trochę Was pomęczę.
Mój kobył od dzisiaj ma zapadnięte więzadła krzyżowe,rano zauwarzyłam mokre smoczki od żółtej cieczy a srom (nie wiem czy dobrze to nazwałam) jest dłuższy i pulchniejszy ale nie cały czas....  ❓ nie wiem co ja mam myśleć...termin z drugiego podejścia jest na lipca a z pierwszego na polowe czerwca...czy jest możliwe,że klacz załapała za pierwszym i za miesiac przyjęła ogiera znowu ???? 🤔
Wpadam się pochwalić 🙂


rano zauwarzyłam mokre smoczki od żółtej cieczy
chodzi o kropelki siary na wymieniu?
Tak ,tylko w postaci ciekłej nie sopelki.
ksiązkowo w ciągu 24 godzin powinien sie zrebak pojawic 😉
jak to tylko żółtawa wodnista wydzielina to nie, u mojej zmieniało się od żółtej nieprzeziernej wydzieliny do prawie mlecznej, a na końcu była biała, gęsta i mocno lepka.
Masz racje tajnaa,przyszłam rano kobył spokojnie stoi i sie patrzy na mnie jak na wariatke ze ją oglądam z każdej strony ....tylko sie zdziwiłam ,że tak szybko już....ja nastawiona na lipiec byłam.
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
08 maja 2017 08:20
U nas w sobotę się rozpakowała Laleczka, machnęła klaczkę 🙂. Zdjęcie rodzinne, mama i dwie córy.

Gratulacje  :kwiatek: niech sie zdrowo chowa .
A zdjecie swietne  🙂 starsza zapuszcza żurawia bo ciekawa mlodszej  😀
Kawusia, Jeszcze raz gratulacje. Dużo bym oddała za klaczkę cremello, a tak to taka loteria jeśli chodzi o przekazanie maści.
Mój młodziak skończył 8 dni, biega, skacze, szaleje, obskakuje mamę, próbuje wszystkiego łącznie z pastuchem 😉
Skubie już trawę i siano, smakuje to, co mama ma w żłobie.
A powiedzcie mi czy to normalne ,że kobyła raz ma srom pulchny i wydłużony a raz nie ? pewnie tylko moja taka dziwna  😵
no i jak ma już zapadnięte te więzadła krzyżowo-miednicze to pewnie za 3 tygodnie przygotować się na rozpakowanie ?
Nie wiadomo, mojej więzadła puściły chyba miesiąc przed. Nie patrz pod ogon. Obserwuj wydzielinę z wymion, to chyba najlepszy wyznacznik zbliżającego się porodu.
Dziękuję tajnaa  :kwiatek: Będę obserwować wymiona.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się