Ochraniacze

Avis Ok, ale to jedne z tańszych jakie widziałam... niby wiem że jak na 4 konie... ale to ok 220zł za kpl
http://www.premierequine.co.uk/sports-medicine-boots-c2x22365046
Bardzo proszę o pomoc  🙂
Jak założyć ochraniacz transportowy na ogon?  🤔
Chodzi mi dokładnie o ten pasek do szyi. Jest on dosyć krótki i właśnie coś się dokupuje?
Jest to ochraniacz na ogon Equi Theme "1200 D". Bardzo dziękuję za odpowiedź  😀
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
09 maja 2017 18:22
Ja w swoim doszywałam pasek bo wlasnie byl za krótki. W sumie to nie wiem na jake konie robią te ochraniacze bo i  na hucuła potrafi być mało  🤣

Chodzi mi dokładnie o ten pasek do szyi. Jest on dosyć krótki i właśnie coś się dokupuje?



Normalnie nic się nie dokopuje, jeśli wyregulowałaś na maksa i nadal jest za krótko, to możesz chyba tylko dorobić własnoręcznie tak jak podpowiada Mozii. Niestety, ale często się zdarza, że są za krótkie te paski.
Dziękuję za odpowiedzi  🙂 Dziwne jest właśnie to, że tak jakby brakuje tej części na szyję  🤔
Już widziałam, że nie tylko ja mam taką zagadkę z tym ochraniaczem z equi theme.
Czy ktoś z was używał lub chociaż widział na żywo ochraniacze Harrys horse grand prix? Zastanawiam się jak z trwałością no i czy się ładnie na nodze będą układać (mają trochę więcej neoprenu niż normalne). Zakładam że rozmiar L będzie pasował na trochę masywniejszą nogę (nie żaden ślązak ale jednak masywniejsze ma nogi niż jego "normalni" koledzy
Dodatkowo jeśli by ktoś rozeznany mógł spojrzeć na ich budowę - inne są przody a inne tyły, zakładam że przody na tylne nogi nie będą pasować? 
W ogóle - czy skacząc raz w tyg małe przeszkody (myślę że nie więcej niż 70-80 cm), parkury potrzebne są tylne ochraniacze?  Koń nie trze nogą o nogę a tyły i tak są raczej niskie lub tylko od wewnątrz - co one właściwie dają?
Kupiłam w zeszłym roku te Harrys Horse i następnego dnia je odesłałam, niestety nie układały się wcale, ten neopren nie dopasowywał się do nogi jak trzeba. Przody na tylne nogi raczej nie będą pasować, bo tylne ochraniacze są zawsze dłuższe i często też trochę szersze.
Jeśli skaczesz małe przeszkody, a twój koń nie trze nogami czy nie tnie podkowami (o ile jest podkuty) to nie są konieczne ochraniacze na tył, choć założyć zawsze możesz. W sporcie niekiedy jeźdźcy nie nakładają tylnych ochraniaczy dopóki nie zaczną być potrzebne, po to by zostawić nogi bardziej wrażliwe, więc często młode konie nie noszą nic na tyłach. Chyba, że koń potrafi się uderzyć drugą nogą lub przeciąć podkową, to się zakłada w celu ochrony. Zwykłe ochraniacze na tył chronią głównie staw pęcinowy.
czyli mówisz że się nie układają? (rozumiem że koń ma "normalne, standardowe" nogi, a ochraniacze są dziwnie uszyte?)
Mój koń jak na swój rozmiar ma standardowe nogi cob i pozostałe ochraniacze dobrze leżą. Te nie leżały, o ile skorupka była odpowiednia rozmiarem tak sam neopren już nie. Tragedii nie było, może u kogoś by przeszły, ale u mnie nie 😁
Mój koń jak na swój rozmiar ma standardowe nogi cob i pozostałe ochraniacze dobrze leżą. Te nie leżały, o ile skorupka była odpowiednia rozmiarem tak sam neopren już nie. Tragedii nie było, może u kogoś by przeszły, ale u mnie nie 😁

No to mam dylemat teraz bo mi się spodobały, ale mój ma masywne trochę nogi to może by je wypełnił dobrze
gllosia, a jak w ogóle z jakością tych Harry's Horse? Bo miałam 2 pary HH, ale innych, tańszych, takie zwykłe skorupki i w sumie szału nie było (tragedii też nie, żeby marudzić).
ale mój ma masywne trochę nogi to może by je wypełnił dobrze


Możesz spróbować, przecież zawsze można odesłać/oddać jak nie pasują. Mój ma drobne nóżki, więc może dlatego ten neopren nie leżał.

gllosia, a jak w ogóle z jakością tych Harry's Horse? Bo miałam 2 pary HH, ale innych, tańszych, takie zwykłe skorupki i w sumie szału nie było (tragedii też nie, żeby marudzić).


Wiesz, założyłam je tylko na parę minut więc nie mogę ocenić za bardzo jakości, ale pierwsze wrażenia były jak twoje - ani tragedii ani szału. Za tą cenę kupiłam bardzo fajne, zwykłe ochraniacze na kołki z LamiCell.

A jeszcze dodam a propos tych ochraniaczy, że paski były niewystarczająco elastyczne jak dla mnie, o ile dobrze pamiętam to 3 główne zapięłam (ale na pierwszy kołek, czyli na ciut szerszą nogę już nie byłoby szans założyć), a ten ostatni pasek, który biegnie niżej miałam problem, żeby w ogóle go zapiąć. Za krótkie i bez możliwości naciągnięcia. A sam rozmiar ochraniacza w sam raz, więc jak bym wzięła full, to może bym dopięła z większą łatwością, ale noga by się utopiła 😁
Teraz jest moda na tego typu ochraniacza, są inne firmy, które produkują takie same, może są lepsze?
Ja je mam już z dwa lata (HH GP), w sumie cioram je na większości jazd. Oprócz dziwnej rozmiarówki, gdzie L pasowało na solidne konie z domieszką ślązaka, a mój (wlkp 169 cm z suchą nóżką) nosi cob, które i tak nie są idealne, bo z przodu zostawiają trochę wolnej przestrzeni (za krótki neopren), to nie mogę im nic zarzucić. Gumy się niewiele rozciągnęły, kołki ciągle całe, ochraniacze mało porysowane, dalej wyglądają ładnie. Noga w takie temperatury jak teraz pod spodem mokrawa, ale cudów tu nie oczekuję. Bywa, że w nich skaczę jakieś pierdółki i też się sprawdzają.
Ja jestem bardzo zadowolona mimo niesmaku z rozmiarówką.

edit okresu
[quote author=budyń link=topic=30.msg2680324#msg2680324 date=1494757697]
Ja je mam już z rok co najmniej (HH GP), w sumie cioram je na większości jazd. Oprócz dziwnej rozmiarówki, gdzie L pasowało na solidne konie z domieszką ślązaka, a mój (wlkp 169 cm z suchą nóżką) nosi cob, które i tak nie są idealne, bo z przodu zostawiają trochę wolnej przestrzeni (za krótki neopren), to nie mogę im nic zarzucić. Gumy się niewiele rozciągnęły, kołki ciągle całe, ochraniacze mało porysowane, dalej wyglądają ładnie. Noga w takie temperatury jak teraz pod spodem mokrawa, ale cudów tu nie oczekuję. Bywa, że w nich skaczę jakieś pierdółki i też się sprawdzają.
Ja jestem bardzo zadowolona mimo niesmaku z rozmiarówką.
[/quote]
Masz je może na zdjęciu?
Mogę ci wysłać jakieś sprzed roku fotki z jazdy, a aktualne zdjęcia ochraniaczy wrzucę do wątku jutro, jak je zrobię 🙂
Gazella   Uwielbiam czyścić siwe konie ;)
23 maja 2017 10:48
Jaki ochraniacz na ogon wybrać na rzepy czy na rzepy z taśmą ?Trochę się obawiam w transporcie tego "sznurka"
Gazella, - mojego "sznurek" nie obtarł w zeszłym roku przez ponad 5h podróży 😉 A jest dość delikatny pod tym względem, choć przymierzam się do takiego bez sznurka tylko jakoś nie ufam, że to się utrzyma mu na tyłku - ma dość sporo ogona i nie zawsze rzepy go obejmują i zapinają się tak na 100%.
Gazella   Uwielbiam czyścić siwe konie ;)
23 maja 2017 15:21
keirashara, dzięki bardzo  🤣
Czy cos na upaly poza York Pro Air wchodzi w gre?
Mam piankowe fouganzy ale wczoraj po terenie giry mokre jak sciera...
A te FairPlay'a Air? Nie testowałam ale planuje zakup. Działają?
faith, ja na upały zamiast pospolitych skorupek mam Veredusy TRC Vento i odczuwam różnicę po całej jeździe - noga w dotyku nie sprawia wrażenia "ugotowanej na miękko", ale to moje osobiste odczucie.

Jestem ciekawa jak w takich temperaturach sprawdzają się te lanserskie błyszczące Anky Climatrole, czy rzeczywiście oddychają jak producent obiecuje  👀
Wiecie jak sprawdzają się ESKADRON Ochraniacze Flexisoft Air ?   😀
iziuta, jak najzwyklejsze skorupy. IMO nie warte swojej ceny.
xxagaxx eh czyli cena wygórowana bo marka znana  🙄
a Kevlar Airtechnology Lite Fetlock ? Już tak przy okazji się spytam 🙂
iziuta ja je mam już 3 rok i są dobre. Uzywam je tylko na zawody, bo szkoda mi ich na codzień, ale dobrze sie sprawdzają
Czy cos na upaly poza York Pro Air wchodzi w gre?
Mam piankowe fouganzy ale wczoraj po terenie giry mokre jak sciera...

Lamicell Air System, Zandona Carbon Air Tendon, Tattini też na pewno miało wersję "air". 
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 czerwca 2017 11:01
Lamicell Air są beznadziejne miałam dwa komplety.
Faith u mnie w upały najlepiej do tej pory na jazdy sprawdzają się owijki eskadron Climatex. A które Fouganzy masz?
My zakupiłyśmy na padok te Soft i bardzo fajne.
lusia722, Climatexy zawijasz na podkladki, czy bez?
Przecież te owijki są już z podkładką.

Ja osobiście zawijam cały rok, również latem, na podkładki z BR (dla mnie climatexy są znacznie gorsze i zapacają nogi). Używam zwykłych polarówek. Godzinny trening i ostatnio ponad 30 stopni, nogi nie były zapocone, a do normalności wróciły w przeciągu kilku minut bez żadnego chłodzenia (konie wychodzą od razu na padok więc nie mogę nic zrobić).
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 czerwca 2017 16:22
majorowa tak jak napisała Gllosia one są zintegrowane z podkładką, o tutaj widać.
U mnie climatexy sprawdzają się świetnie. Nawet przy intensywnych treningach temperatura nogi jest w porządku, nie są przegrzane, ani mokre.
Co w przypadku owijek polar-elastyk niestety się zdarzało.

Super w przypadku konieczności szybkiego chłodzenia nóg są ochraniacze chłodzące/lodowe. Już nie potrafię bez nich żyć 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się