... ślub :) ...

We włosach miałam wpięta eustome. O 9 rano fryzjerka mi wpięła. Do 5 rano następnego dnia w ogóle nie zwiędła. Tylko muszą być świeże kwiaty. Do sesji miałam wianek z eustomy i róż. Zrobiony w środę wieczorem. Do czwartku wieczorem trzymał się idealnie.
Właśnie, świeże. Hm. Jeszcze będę kombinować, może pójdę w jakąś ozdobę.

Uzaleznilam się od pinteresta  😁 znalazłam kilka wykroi, i naprawdę nie kumam cen w sklepach z sukniami, choć budżet na suknie mam nie ograniczony to w życiu nie wydałabym kilku tysięcy na sukienkę na raz (może dlatego mam nie ograniczony bo kiecke sponsoruje mama i wie że nie przyjdzie mi do głowy wydać tyle kasy 😉 ) nawet na kilka razy, przecież to nadal kawał materiału, w dodatku mało która jest uszyta w skomplikowany sposób, a ceny czterocyfrowe. Było wybrać inny zawód hihi.
escada, pokaż swój wykrój.
escada zawód zawsze można zmienić 😉 jak się w tym dobrze czujesz to zazdroszczę możliwości. Ja tam w ogóle tego nie czuję, stoi w domu maszyna do szycia ale nigdy w życiu ani trochę nie korciło mnie żeby się do niej zbliżyć 🤣
Buty przyszły i są super 🙂 wygodne, obcas o idealnej wysokości. Już bym je chciała zakładać 🙂 a tak to tylko rozchodzenie po domu.
link
Napaliłam się wcześniej na Sensatiano, ale tylko jeden kolor tam wchodził w grę, a jest od tygodni niedostępny i jakoś mi przeszło.
Cricetidae, super kolor! Na żywo też taki jak na fotce? 😉
Doubler, na szczęście tak 😀
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
10 maja 2017 06:51
Cricetidae Uważaj z określeniem "wygodne". Ja kupiłam buty za podobną cenę, też skórzane, cudownie miękkie, z firmy bioeco (by Arka), jak je włożyłam w sklepie to się czułam jak w kapciach, serio, cud miód. Kilka razy nakładałam w domu na chwile, stwierdzałam że tam nawet nie ma co rozchodzić są takie cudownie miękkie. I się zdziwiłam bardzo  😤 W sobotę byłam tak ubrana że bardzo mi te buty pasowały do stroju, szliśmy na spacer więc pomyślalam- a co mi tam, przejdę się w nich w końcu trzeba je sprawdzić. I zonk.  Wyszłam w skarpetkach cienkich (imitacja rajstop) i super cudownie miękkie buty obtarły mnie na czterech palcach u stóp w obu nogach. Byłam pewna że to przez skarpetki, więc je w połowie spaceru zdjęłam... Więc bez skarpetki obtarły mnie na całej pięcie, na obu nogach. Jestem lekko załamana bo jeszcze aż tak obcierających butów to ja nie miałam  👀  Mam nadzieje że zdążę wygoić obtarcia i rozchodzić te buty bo nie chciałabym nic innego już wybierać znowu..  🙄
Młoda, jak jest bardzo źle z obtarciami to plecam balsam szostakowskiego. Swoje kosztuje, jest baaaardzo gęsty i dziwnie pachnie 😁 ale jest rewelacyjny. Mnie kiedyś trampki obtarły do żywego miesa (a przeszłam z dworca w Krakowie tylko pod Wawel :zemdlal🙂 i tym się smarowałam, po 3-4 dniach praktycznie nie było widać, było tylko lekko obtarte, do tygodnia zniknęło zupełnie. 😉
Yegua ciężko pokazać coś czego nie ma 🙂 bo wycielam z wykroju do standardowej sukienki i przerabiam na sobie. Ogólnie to dół jest z pianki i dwóch warstw tiulu, z szerokim pasem w talii, zapinany na guziki, wszystkie warstwy z koła, przód za kolano, tył do ziemi. Góra dopasowana z dekoltem w łódkę, plecy wycięte dość nisko, rękawy tiulowe. Spódnicy brakuje już tylko guzików, góra narazie tylko wykrojona wstępnie bo muszę zmienić materiał na piankę, ten co wzięłam jest sztywny i nie wygodny niestety.

Ja muszę swoje buty rozchodzic ale nie mam okazji do paradowania w wyciętych brokatowych szpilkach 😉
escada, pokaż spódnicę chociaż, skoro tylko guzików brakuje 🙄 A co do butów to po domu albo jakieś densy może? 😁
Scottie   Cicha obserwatorka
10 maja 2017 08:35
escada, jak masz fb, to obczaj ten fanpejdż: https://www.facebook.com/pg/wiankicudne/photos/?ref=page_internal kobitka robi super wianki ze sztucznych kwiatów, które moim zdaniem nie wyglądają tandetnie i sztucznie. A przynajmniej nie wszystkie, widocznie dużo zależy od koloru kwiatów. Jak na początku myślałam o ozdobie do włosów, to też chciałam wianek z kwiatów, ale do princesski pasuje mi jak pięść do oka 😉 No i nie mogę doczekać się Twojej sukienki, opis brzmi super 🙂

Cricetidae, fajne te buty i będą bardzo pasować do Twojej sukni 🙂 I racja, spróbuj w nich pochodzić trochę, mnie podczas tańców uszkodziły stopę balerinki, w których na co dzień czułam się jak w kapciach.
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
10 maja 2017 10:21
Doubler wydaje mi się że jeszcze nie jest najgorzej z tymi obtarciami, na palcach przebiłam pęcherze i po trzech dniach nie ma śladu, najgorzej z piętą. Dziś np jestem w pracy (w biurze..) w zimowych butach za kostkę bo tylko takie pozwalają mi na nie zaklejanie obtarć (szybciej się zagoi oddychając). Już obczaiłam żelowe wkładki pod piętę żeby unieść stopę w bucie, wtedy nie będzie obcierać pięty. Nie wiem tylko co zrobić z palcami. Kupiłam dziś dwa rodzaje stopek do szpilek/balerinek z dwóch różnych materiałów, zobaczę jak się będą sprawować (bo już wiem że rajstopy nie wchodzą w grę..). A jak coś to ostatecznie obkleję każdy palec z osobna plastrem, który będzie separował moją skórę od skóry buta. Dziwnie ale na razie to jedyny mój pomysł  😎
Zaopatrzcie się w żelowe plastry Compeed (nie polecam zamienników innych firm, wszystkie szybko mi się odklejały). To naprawdę jest wybawienie nawet przy paskudnych obtarciach na krwi na pół pięty, pęcherzach itp. Testowałam wiele razy 🙄
Dziewczyny oczywiście, że je rozchodzę 🙂 Z wygodą bardziej mi chodziło o to, że obcas jest idealny, bo jednak nie za wysoki, więc mam nadzieję na takim wytrzymać dłużej. A buty rozchodzę, obetrzeć mogą każde, więc liczę się z tym 🙂 Zresztą mnie czasem buty obcierały za pierwszym razem, a kolejne razy już nie... nie wiem dlaczego, może buty odpuszczały albo stopy się przyzwyczaiły.
O jacie. Tak czytam i czytam. Muszę kupić buty i je porządnie rozchodzić. Bo moje stópki zawsze obtarte w każdych nowych butach. :/
escada ja to jestem bardzo ciekawa Twojej sukni.  🤣

Mnie długo z nowinami nie było. 🙂

Po maratonie po sklepach z sukienkami i po cenach ,ktore totalnie przewyższały mój budżet zdecydowałam sie na krawcową. Która po pokazaniu sukienki uszyję mi ja za 1000 zł ,a nie za 3,600  😅 Nie ukrywam ze jestem bardzo szczęśliwa. Martwiłam się, że będę musiała mieć coś co nie do końca mi sie podoba.

Teraz jestem na etapie zamawiania zaproszeń. Wybrane już mam tylko nie moge się zebrać żeby zamówić.

Dziewczyny mam pytanie co do obrączek. Nie lubię dużych pierścionków, wogole nie nosze biżuterii za często. Obrączkę chciałabym klasyczna bez zdobień i taką żeby mi nie przeszkadzała w codziennych pracach, a palce mam dość duże. Jakiej grubości i szerokości brać pod uwagę? Byłam przymierzałam,ale nie było mojego rozmiaru. Na damskie mam za duże paluchy a męskie pływają. 😉 A nie ukrywam ,że boje sie brać obrączkę,która nie bedzie wygodna.

Czy przygotowujecie jakieś podziękowania dla gości ? Fajne są takie male słoiczki z miodem. Tylko to dosyć powszechne ,ale ostatnio znalazłam z kawa ziarnistą albo herbatą. Co o tym myślicie?

Doubler zrobię foty jak przywiozę ja do domu bo w pracy leży, będę jeszcze robić na niej ombre więc do końca jeszcze trochę, a sama wygląda tak se, w dodatku mierzona na spodnie 😉

Scottie dzięki zaraz będę oglądać 🙂

Pokaże sukienkę jak skończę, obiecuję 🙂
elena111, pokaż zaproszenia jakie wybrałaś! 😉 Jak chodzi o obrączki to na mnie też wszystkie damskie za małe, ale się nie przejmowałam i przymierzałam sobie męskie. Co prawda to było bardzo wstępnie, bo stoisko na targach ślubnych, ale i tak potrafiłam ocenić czy bedzie mi pasować (będę nosić razem z pierścionkiem) i jak ogólnie wygląda. 😉 Z szerokością jest różnie... Mam wrazenie, że mimo wszystko trzeba wybierać indywidualnie, bo rady radami, ale inną kwestią jest jak ktoś będzie wyglądał. Ja np. chcę wąską obrączkę i takie mi sie podobają, ale wiem, że niektórym kobietom jest w wąskich źle. 😉 Podziękowań dla gości ostatnio stwierdzilśmy, że nie robimy, jedynie standardowo wódka i ciasto na wyjście. Ja osobiście byłam przeciwna, bo nigdy nie lubiłam dostawać, ale zostałam przegadana 😂 Pomysł z herbatą bardzo mi sie podoba! 🙄


Zamawiałyście pudełka na koperty i obrączki? Jakie powinny mieć wymiary? Chcemy zamówić u znajomego, który robi rzeczy w drewnie i który robił mi szkatułkę dla świadkowej (wstawiałam zdjęcie już tutaj 😉 ) - i wolimy sobie to załatwić wcześniej, więc wypadałoby mu dać już znać jakie duże to ma być. Swoją droga musimy też przyswoić się z myślą o kwocie, jaką zapłacimy 😁
Ja po pierwszej przymiarce. Jest kilka zmian, skrócenie, wyprucie halki i costam jeszcze. Mysle, ze bedzie dobrze 😀
Scottie   Cicha obserwatorka
10 maja 2017 14:00
elena111, a nie boisz się, że suknia od krawcowej nie będzie jednak wyglądała tak, jak chcesz? Bo to zupełnie inna sytuacja niż u Escady, która sama szyje i w trakcie może ją modyfikować. Dochodzi jeszcze kwestia materiału... Ja dlatego nie zdecydowałam się na zrobienie jednej sukienki z dwóch albo szycia od podstaw. To już lepiej kupić używaną i dopasować do siebie 🙂 W każdym razie za Twoją trzymam kciuki! 🙂
Co do obrączek- ja mam klasyczną półokrągłą, szerokość 4mm (też klasyczna). Palce też mam dosyć grube (rozmiar 14) i w dodatku krótkie i uważam, że moja obrączka jest ok- chociaż nie wiem, czy teraz nie zdecydowałabym się na węższą, 3mm. Wygoda to pojęcie względne. Po prostu będziesz się musiała przyzwyczaić do krążka na palcu 😉 Niektórzy uważają, że obrączki z soczewką są wygodniejsze, ale przy 4mm i węższych nie ma podobno różnicy w użytkowaniu. Ja w każdym razie mam bez.
Tutaj, dla porównania z obrączką narzeczonego- za dużą, on ma chyba 5mm.

A podziękowań dla gości nie będziemy mieli- podziękowaniem jest wyprawione przyjęcie weselne. Moim zdaniem- wszystko to, co można zjeść/wypić lub sukulenty w ramach podziękowania dla gości są ok 🙂

Doubler, sprawdź, jakie mają wymiary te oferowane na allegro 😉 Ja z pudełka na obrączki rezygnuję, bo dla nas jest niepraktyczne (nikt nie będzie go niósł, świadek schowa obrączki do kieszeni), a pudełko na koperty zrobił nam w prezencie dziadek mojego B. Mogę Ci podać wymiary późnym wieczorem, chociaż jak pokazałam je świadkowej, to stwierdziła, że na taką ilość osób będzie za małe. Najlepsza to chyba wielkość pudełka po butach, tak mi się wydaje.
kasska, super! 😉

Scottie, mówisz, że masz grube przy 14? To co ja mam powiedzieć z 17? 😵 A myślalam, że znowu nie tak źle u mnie... 😂 Też mi sie wydaje, że pudełko po butach to będzie odpowedni rozmiar... A ile masz gości? Bo my mamy mieć jakieś 160, więc nie wiem czy Twoje wymiary będa dla nas adekwatne 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 maja 2017 15:57
To co mnie natomiast rusza to kwestia wieczorów panieńskich. Jak można ZAŻYCZYĆ sobie w ramach 'wieczoru' wyjazdu zagranicę i oczekiwać, że wszyscy wyłożą po kilka stówek na 2 tyg przed weselem, na którym znowu wypadałoby wypełnić kopertę?

Moja znajoma leciała do Włoch na wieczór panieński, bo tak sobie zażyczyła panna młoda. 2 tysiaki za weekend 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
10 maja 2017 17:09
Doubler, patrz na osoby, które potwierdziły Ci obecność na weselu i pod to szykuj pudełko. Jeśli będziesz zapraszać 160 osób, to około 110 pewnie przyjdzie, co da max 55 kopert- myślę, że do pudełka po butach się zmieszczą. U mnie z 263 wszystkich osób (w tym 7 osób z obsługi + my) póki co mam potwierdzone.... tralala... 155 osób (i to z nami i obsługą). Myślę, że raczej nie przekroczymy 170 osób (bo 30 dalej się nie odezwało i nie wiemy, co z nimi) 😉 I moje pudełko jest mniejsze niż takie na buty.
Scottie, oj nie, u nas mniej niż 150 osób nie będzie 🤣 Zapraszamy więcej niż te 160, przy czym w sporej większości to rodzina, więc Ci będą na pewno - a jak ktoś będzie odmawiał, to będziemy prosić dalszych znajomych i osoby, nad którymi się wahamy 😉 Ale spoko, będziemy pewnie celować w taką wielkość 😉
Dzieki dziewczyny za wszystkie rady. 🙂

Scotti nie boje się. I tak w salonie musiałabym robic cześć z tego ,a część z tego. Sukienka jest bardzo prosta, ma luźny lekki w literka A dół, zdobienie w pasie z takich srebrnych diamencików,a góra jest na gorsecie z koronki i z rękawkiem,plecy zakryte. 🙂  Materiał dobieram z krawcową sama i to koleżanka mojej mamy. Będzie piękna. 🙂

Paluch mam 16. Ale widzę,że 4 bedzie za duże. Pójdę do jubilera i zobaczę 3mm.

Doubler zaproszenia są proste i w kolorze wrzosowym wezmę,bo sala bedzie strojona wrzosem i elementami drewnianymi.

elena111, bardzo ładne 🙄 Proste, ale mają coś w sobie. 😉 Ja chętnie oglądam wszelkie zaproszenie, bo mam plan cała papeterię sama projektować 😁
Doubler tą są ze strony z-miłości.pl. Fajne maja projekty. Ja tez chciałam robic,ale mogę czasu na to nie wygospodarować i przynajmniej nie mam pretekstu do nie pisania magisterki. 🙂
Ja mam 14, ale obrączke wzięłam 13 żeby ciasno siedziala bo wszystkie pierścionki mi spadają z palców. Dla mnie każda była nie wygodna więc zamówiłam z soczewka i zaoblona. Dostałam nie zaoblona i wyższa niż miała być, ale jest ok, z tytanem tak bywa, nie wszystko da się zrobic. Grunt że grawer cały się zmieścił  😁

Ja z krawcowymi mam kiepskie doświadczenia, ale znajoma to co innego i jeśli suknia jest kopiowana to też inna sprawa, ja też wolałabym zlecić ale nie mam pojęcia jak to krawcowej wszystko wytłumaczyć co i jak dokładnie chce i dlaczego.
elena111 bardzo ładne zaproszenia, nasze też są bardzo proste  😉
Doubler popieram, róbcie papeterię sami. My robiliśmy i muszę przyznać że to był dobry pomysł, nie było żadnej spiny z zamawianiem i domawianiem (w czasie zapraszania wyszło pare zmian). Teraz spokojnie czekam z winietkami, bo został mi z nimi jeden dzień roboty, a też już zaszło pare zmian, gdybym gdzieś zamówiła to już byłby zamęt 😉

Podziękowania dla rodziców też już mamy 😀 😅
Szalona🙂 co robicie na podziękowania? A chcecie dać przy wszystkich? Ja chciałam  rodzicom puścić filmo-prezentacje. Dodatkowo moim zrobić album z naszych wszystkich wspólnych wypraw, corocznych zdjęć przy wigilijnej choince jak stroimy i takie tam... Bo są gdzies na komputerach zakopane i nigdy nie wywołane. Oczywiście do każdego mały komentarz. Troche nie mam pomysłu co dla rodziców Wu... Bo oni tak raczej zdjęci nie robią i prowadzą troche mniej aktywny tryb życia...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się