pensjonaty w okolicach trójmiasta

W Wilczym Ranczu to bardziej jeżdżą w westowych siodłach, ale po naturalsowemu raczej niż po westowemu..
Z tego co wiem to mają coś quarteropodobne, co całkiem fajnie chodzi i wykonuje elementy roll back'i, lopy i podobnież spiny i inne.

Ktoś coś wie o stajni ISENGARD w Kierzkowie?  👀
klaudiabolusiowa ja w połowie maja się przenoszę do Isengardu, słyszałam same pochlebne opinie odnośnie opieki, pastwiska mają super, konie zadbane, codziennie do zera wybierane z boksu, właścicielka robi bardzo sympatyczne wrażenie, kamery są w razie czego, stajenny mieszka nad stajnią (sympatyczny i widać, że lubi zwierzaki).
Fokusowa , a jaka jest cena za boks w kierzkowie ?
930 zł
A jak tam wygląda podłoże na placu? Półtora roku temu było takie, że koń po kole galopu był mokry, tak było grząsko. W karuzeli tak samo. Ale miejsce absolutnie cudowne.
Avis ja tylko swoimi nogami połaziłam i wydaję się być jako tako w porządku, nie zapadła mi się noga bardziej niż na głębokość obcasa w sztyblecie, ale konkrety mogę powiedzieć jak będziemy na miejscu. Karuzeli nie sprawdzałam, bo akurat mnie nie interesuje.
Fokusowa, a ty w Borczu stałaś nie?
930 zł brzmi całkiem dobrze za takie warunki 🙂. Opis miejsca i usługi na stronie również jest bardzo zachęcający.
xxagaxx tak, w Borczu jesteśmy 😉
Jak ja tam stałam to był dość gruby, taki pomarańczowy w kolorze żwir. Jeździć się nie dało. No i konie z części padoków były sprowadzane przez plac, niby nic, a jednak dość duże utrudnienie.
Fokusowa, ale jak rozumiem zmieniasz stajnie?
Jak w Borczu plac? Bo widzialam ze hala wygląda fajnie, podłoże poprawione?
Powoli czeka mnie przeprowadzka do Trójmiasta i znowu czekają mnie poszukiwania stajni.
Chyba na ten moment z moimi wymaganiami jest tylko Borcz i może Isengard 🙁 czekam na relacje co będzie w tych dwóch stajniach za dwa miesiące.
xxagaxx co do zmiany to póki co wszystko stoi w miejscu.
Na hali jest piasek z kwarcem, jest lepiej niż było na początku. Plac zewnętrzny był równany, a teraz są kupki piachu nawiezione, ogrodzenie leży, więc zaraz powinien być. Przy tej pogodzie to masakra jakaś na takie prace z ingerencją koparki.
Fokusowa, pogoda to jakaś porażka. Co trochę przeschnie to wszystko od nowa zalane. Kto to słyszał w maju na hali jeździć?
Fokusowa i klaudiabolusiowa dzięki za info. Jestem zaskoczona, że nie ma większego wyboru. A może jakieś naturalsowe, jeśli nie westernowe, stajnie możecie polecić?
Moon   #kulistyzajebisty
10 maja 2017 07:09
Anky, pomorskie to raczej zagłębie klasyczne i - powiedziałabym - skoczków, ujeżdżeniowców, czy stricte ujeżdżeniowych ośrodków to u nas mało albo i wcale.
Szukasz stajni by swojego konia przenieść, czy żeby pojeździć, w sensie szkółki?
Anky, pomorskie to raczej zagłębie klasyczne i - powiedziałabym - skoczków, ujeżdżeniowców, czy stricte ujeżdżeniowych ośrodków to u nas mało albo i wcale.
Szukasz stajni by swojego konia przenieść, czy żeby pojeździć, w sensie szkółki?


Kilka ostatnich lat przejezdzilam na halterze oraz oglowiu bezwedzidlowym na luźnej wodzy na własnym koniu, a teraz kiedy nie mam już swojego i pojechalam pojezdzic gdzie indziej to poczułam, że nie chcę wracać do typowo klasycznej jazdy. Stąd myślę o westernie lub o miejscu gdzie konie wesoło człapią bez wędzidła w pyszczku. No i do tego w rozluźnieniu oraz bez spiny na siłowe podstawianie głowy dla "ładnego" obrazka.
Istnieje takie miejsce w naszej okolicy?  😉
Anky, bez wędzidła człapią na terenie Adventure Park Kolibki.
Anky, to może Szkoła Jazdy Konnej Galopagos? 🙂
Anky tak jak Kucek pisze - Galopagos jest w porządku pod tym względem, Marta prowadzi świetne treningi, stajnia czysta i zadbana, konie mają super opiekę, trawa i wypuszczanie na cały dzień, maneż z fajnym podłożem i oświetlony. Jak tam stałam to byłam bardzo zadowolona  😀
Dzięki Dziewczyny, spróbuję w takim razie Galopagos :-) Kolibki mam dalej od siebie.
Czy ktoś mi może polecić z czystym sumieniem stajnię w okolicach Gdańska w której jest:
- hala
- odpowiedzialna obsługa - chodzi mi zarówno o prowadzenie/wypuszczanie koni, jak i karmienie, dobrą jakość pasz podawanych koniom
- padoki na których coś rośnie a nie tylko piach
- brak mocno rozwiniętej rekreacji
- położenie umożliwiające wyjazd w teren

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 maja 2017 11:15
Rudzielc_23, jakie okolice, w ktora stronę, ile km?
Powiedzmy na razie pytam dość ogólnie czy taka stajnia gdzieś istnieje, a kwestie dojazdu i ceny za pensjonat będzie poddana pod rozwagę w późniejszej kolejności 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 maja 2017 11:40
Rudzielc_23, istnieje, jasne, zależy jak sie definiuje okolice. Dla jednego to 15 km, dla innego 60...
naprawdę bez określania kilometrów nie da się nic podpowiedzieć? byle by nie 100
Rudzielc_23, naprawdę. Bo chyba jesteś w stanie realnie stwierdzić ile chcesz dojeżdżać?
w Borczu nie wiem jak teraz z obsługą, ale na pewno cała reszta jest spełniona.
Chcę zrobić rekonesans bo tam gdzie stoję powiedzmy że pewne rzeczy zaczynają mnie irytować. Im więcej szukam i czytam to okazuje się ze sama sobie muszę tą stajnie postawić i prowadzić  😵 Powiedzmy że jakięś 30-40 powinnam dać rad bez problemu, dalej do rozważenia ale nie wykluczam jak warunki by mi naprawdę odpowiadały.

xxagaxx ty stoisz z tego co czytałam w Owczarni, jakich warunków nie spełnia skoro o niej nie wspomniałaś? Kwestie wolnych boksów narzie pomińmy 😉

Rudzielc_23, nie mamy za dużo trawy. Jest jej trochę na padokach, ale no, nie powala. A spora część padoków jest piaskowych.
Owczarnia jest specyficzna, tak przeciętnie raz w tygodniu mam ochotę zaciukać stajennego łyżeczką od herbaty :P. Ale wiem ze koń dostaje dobrze jeść, że jest pod fantastyczną opieką, co chwila jest u nas jakiś wet (przy takiej ilości koni, jeszcze źrebnych kobył to co tydzień ktoś zawsze zagląda), kowal. No i blisko, co dla mnie jest baaardzo dużym plusem. A no i trenerka 😀 najlepsza na świecie. Ale można jeździć też z kimś innym.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się