ciąża, wyźrebienie, źrebak

Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
08 maja 2017 12:37
kasia, tajnaa dzięki 🙂.

tajnaa, ale wygrałaś na tej loterii bo Tośka dała izabela po kasztanie 🙂. Wiadomo, przy klaczy cremello nie masz tej niepewności.
No wygrałam wygrałam. Ciekawa jestem czy przy każdym ogierze przekaże gen rozjaśniający?, bo w tym wypadku przekazała jedynie umaszczenie. Budową źrebol wcale nie podobny do matki.
Teraz spróbujemy tym https://www.bazakoni.pl/magnumvdbisschop-elvisterputte-aphroditedarsouilles  albo znów tym samym co w zeszłym roku
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
08 maja 2017 14:33
Trzymam kciuki w takim razie. A kiedy inseminujesz, na drugą ruję?
Nie wiem, od chłopa zależy, ale pewnie tak.
U znajomego urodził się ogierek, kilka dni po mojej, normalnie klon  😍

Moja klacz Laetitia-Shadow i córcia po Ron William ,  Córka  Laetitia-Shadow/ Gribaldi urodziła ogierka po Ron Williamie, szkoda, że się nie zdecydowałam na kupno obu klaczy  🤔 
Nie wiadomo, mojej więzadła puściły chyba miesiąc przed. Nie patrz pod ogon. Obserwuj wydzielinę z wymion, to chyba najlepszy wyznacznik zbliżającego się porodu.

Moja ma jeszcze 2,5 miesiąca czasu a zadek już jej się zmienił tj. po obu stronach nad ogonem trochę wyżej zrobiły jej się takie miękkie jakby dołki, wymię powoli się zmienia- powiększa, ale jestem pewna na 100% terminu więc się nie przejmuję, obserwuję wylko ruchy w brzuchu już nie takie mocne tak parę tyg temu, pewnie jest mu/jej już ciasno 😉 Klacz już nie dojada treściwego, i tęskni za trawą, niestety mają chwilowo szlaban bo zarobaczyły mi się odkąd wyszły na łąkę leśną. Odrobaczona, powtórka za 4 tyg. i wtedy wyjdą na inną łąkę. Macie jakiś pomysł jak pozbyć się robali z łąki?  😵 wybieg wokół stajni mają codziennie sprzątany ale łąk nie ogarnę.
Potrzeba pomoc!!
Stajnia Wechta szuka mamki dla dwutygodniowego ogierka: https://www.facebook.com/wechtaequestrian.eu/posts/1702325639784608?pnref=story
Moja dziś miała pęcherzyk 5 cm, zalaliśmy ją Magnumem, za ok 10 dni badamy. Rui nic nie pokazywała, ani nawet źrebak nie miał srajdy.
[quote author=tajnaa link=topic=57.msg2678378#msg2678378 date=1494233394]


Moja ma jeszcze 2,5 miesiąca czasu a zadek już jej się zmienił tj. po obu stronach nad ogonem trochę wyżej zrobiły jej się takie miękkie jakby dołki, wymię powoli się zmienia- powiększa, ale jestem pewna na 100% terminu więc się nie przejmuję, obserwuję wylko ruchy w brzuchu już nie takie mocne tak parę tyg temu, pewnie jest mu/jej już ciasno 😉 Klacz już nie dojada treściwego, i tęskni za trawą...
[/quote]
ansc

To co jednak mimo tych objawów może być jednak na lipca? ja już zgłupiałam totalnie....  😜
To jest właśnie to, że ja pewna być nie mogę bo była kryta w lipcu i w sierpniu zrobiliśmy ostatnie podejście bo nie odbijała ogiera poprzednio to teraz jak zaskoczy to zaskoczy a jak nie to nie.... no i byłam pewna że na lipca skro przyjełą go w sierpniu....
ale już teraz ma takie objawy no i krople siary na smoczkach wiec nastawiam się ,że jednak za miesiąc możemy mieć niespodziankę....
[/quote]
krople są jak zdoisz czy same z siebie lecą? jaki mają kolor i konsystencje?
Krople koloru kremowego nie dotykalam,nie zdoiwalam tylko rano zauwarzylam ze sa na smoczkach.
to zobacz czy są wodniste czy lepkie.
Moja na początku miała takie wodniste żółto-kremowe zmieniające się na wodniste, a później mleczne. Tuż przed samym porodem wydzielina była lepka, ciągnąca, taka tłusta, woskowa.
O rany ale się tu zaizabeliło  😍 My się inseminujemy w przyszłym tyg. juz sie nie mogę doczekać i zazdroszczę szczęśliwie rozpakowanym.
Moje spóźnione gratulacje dla wszystkich szczęśliwych mam i właścicieli! Cudownie mieć takie maleństwa pod opieką! To wspaniały czas.  😍 Kto hoduje non stop pewnie już ma dosyć, ale u mnie ten rok to kolejny bez źrebaka niestety🙁 I bardzo brakuje tej radości i ekscytacji! Ale pracujemy nad tym!

armaquesse my tez niedługo inseminujemy. Masz już wybranego tatę? Ja mam, choć po rozmowie z Panem z ZHK, który zna się na rodowodach i kojarzeniu (ja niekoniecznie) mam mały mętlik w głowie. Chyba mimo wszytko pójdę za głosem serca  😉
Powiem szczerze ze u mnie  taka masakryczna panika pojawila sie dopiero teraz.  Prosze pomozcie.   Klacz prymityw. Ozrebila sie.  Ale zrebak nie cjce sie napic.   Wola druga klacz a ona jego. Calkiem innej rasy.    Jak juz vhodzi j szuka cyca to nie moze trafic.   A jak chce mu pomoc trafic to jak tylko poczuje mleko w pysku to mnie kopie i ucieka.  Wierzga w gore wyzej niz klacz.  . Co jest jie tak ?

i jak tam sytuacja? Napisz, jak sie potoczyło okrzesanie źrebaka 😉
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
11 maja 2017 12:32
Dziecko z pierwszego spacerku.


Mamy zagwozdke, jest w stajni źrebna klacz, była kryta 15.06.2016 (ostatni skok) , została zbadana i wg weta nieźrebna , pojechała na kolejną ruję do ogiera i tym razem ostatni skok był jakoś 17-20.07.2016 dokładnie nie pamiętam (ogiera przyjmowała).
Dzisiaj rano pokazały się świeczki.
Wg drugiego krycia termin za ponad miesiąc!

Czy jest możliwe że klacz zaszła za pierwszym kryciem, wet się pomylił nie zauważył zarodka w badaniu ok 16 dnia od odbicia , klacz dostała ruje i przyjmowała ogiera będąc źrebna??
Ktoś miał taki przypadek?
Bo się boimy że jak nie to taki wcześniak może być niedorozwinięty 🙁 

Gdyby był wcześniak, to klacz nie przygotowała by się do jego odkarmienia. (Poprawcie mnie)
Zdarzają się takie przypadki,  jest takie zjawisko jak "nadpłodnienie" czyli źrebna klacz ma ruję, kryta potrafi zajść w ciążę, z czego pierwszy płód przeżywa, drugi obumiera... Zwoliński strona 275 😉
edit: zdarza się, ze zrebieta rodzą się w odpowiednim odstępie czasu, przy czym laktacja  pojawia sie przy drugim porodzie 😉 ot bywają takie anomalie 😀
co do badania przez weta... nikt nie jest nieomylny 😉
Moze badał za wczesnie, a moze zmylił go kolejny rosnący pęcherzyk.
k2arola, tak, mam wybranego tatę 🙂 Co prawda innego niż myślałam na początku ale już nie mogę się doczekać. Tyle tych źrebiąt się przewinęło przez życie ale z tym własnym wyczekanym to wiesz jak jest 🙂 A ty co za ogiera wybrałaś? Może byc na PW.
albo może się o 4 tyg. wcześniej oźrebić, przecież to też w normie 🙂
fanaberia200 ja z moją klaczą jesteśmy najlepszym przykładem  😁
Klacz kryliśmy w lipcu i klacz ogiera nie odbiła,więc jechaliśmy sprawdzić czy odbije w sierpniu a ona normalnie przyjęłą.....
W styczniu zaniepokojona ropną wydzieliną z dróg rodnych wezwałam weta ,zrobił USG i stwierdził ,że nie źrebna i jakoś opacznie tłumaczył co dlaczego i jak (wszystko jest w tym wątku na forum,bo się radziłam Was), najważniejsze ,że wyleczył kobyłę.... z mężem już nastawiani ,że źrebaka mieć nie będziemy a tu w kwietniu zauważyłam jak się coś w brzuchu rusza..... 😅 no i rusza się do teraz  🙂 Brzuchol już ogromny  😂
a teraz w maju ma już zapadnięte więzadła krzyżowo-miednicze,powiększone wymie i kremowe krople na smoczkach (ale nie cały czas,zawsze rano) a termin na lipiec przecież także też mam zagwózdke z moim dziwadłem.....

Ja tak nieśmiało podejrzewałam,że ona przed styczniem poroniła zarodek (?) z sierpnia ,a donosi z lipca....ale wszystko wyjaśni się w czerwcu .....

Kawusia cudowne to Twoje długonogie cudo  😍
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
12 maja 2017 09:09
kasia, błagam... termin na LIPIEC a nie lipca... 😵
Swoją drogą ciekawy przypadek z tą Twoją kalaczą  🙂 Trzymam kciuki za szczęśliwe wyźrebienie  :kwiatek:
Am u mojej coś się zdaje, że ta inseminacja poszła w d***. Przed wczoraj zalana, wczoraj była pękająca 5tka /pęcherzyk/, więc szansa jeszcze była, ale dziś wciąż stoi i leje przy innym koniu... Pewnie drugi pęcherzyk jej urósł. W zeszłym roku też takie jaja robiła, dlatego tak późno się zaźrebiła. Małpa :/
owulacja książkowo jest 24h przed końcem rui, więc jeżeli wczoraj był pęcherzyk, to co w tym niezwykłego?
niby nic, ale u niej lubią rosnąć kolejne pęcherzyki i resorbuje po 2 tyg.
pesymistka  🙄
Nie no, wczoraj był pęcherzyk zapadający się, jajnik bolesny, więc miejmy nadzieję, że będę mile zaskoczona.
😉
E:
Co taka cisza?
Mój młodziak wczoraj skończył 2 tyg.
A dziś odpoczywają dwa placki w słońcu 🙂
armaquesse zdecydowałam się na Koh-I-Noor. Mam nadzieję, ze kobyła zajdzie, bo to jej pierwszy raz🙂

tajnaa resorpcje mogą być spowodowane niedoborami. Próbowałaś suplementacji?
A  moja ma od 3 dni świeczki, brzuchol się opuścił, zadyszki (jak wcześniej chyba źrebak uciskał na przeponę) teraz brak, więzadła luźne. Pierwiastka, termin ma 11 czerwca  😲
Witam 🙂 ja też się pochwalę małym skarbem i bardzo długo wyczekiwanym 🙂 powitajcie Aresa 🙂 urodził się dziś 17.05 około 7-8 ale niestety przeżył troszkę, klacz pierwiastka i  jak go wyczyscila i mały wstał rzuciła się na niego 🙁 więc ma trochę za sobą,  dopiero około 20 go zdawkowo zaakceptowała, wet był wzywany odrazu lecz niestety nawet uspokajacze nie pomogły, mi klacz dała się zdoic i siara z butelki szła, mały co chwilę podprowadzany,  klacz trzymana i pilismy mlesio 🙂 teraz klacz akceptuje go tylko wtedy gdy ktoś jest i jak mały stoi obok zadem do jej głowy, bo jak klacz waha go po głowie to się denerwuje i chce gryźć
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogromne zdjęcia
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się