Body Modifications ( dawniej "piercing, tatuaże " )

Smarować Alantanem czy wazeliną, czy czymś innym...
Przemywać chusteczką nawilżającą, zawijać w folię.

Jak nic nie pomerdałam.
Ja jestem na świeżo 😀 Folie zawijać do maks dwóch dni (jeśli można jak najczęściej chodzić bez w "czystych warunkach"😉 przemywać wodą lub kosmetykami dla dzieci (jak najbardziej naturalne) ewentualnie szare mydło. Smarować np Alantanem, Bepanthenem (oba nie kremy tylko maść), wazeliną, olejem kokosowym nierafinowanym. Nie zrywać schodzącej skóry, nie panikować kiedy w trakcie kolory się zmieniają  😂

edit: nie drapać jak swędzi. Mnie właśnie zaczęło  😵
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 kwietnia 2017 18:40
Zawijać w folię pod ubrania, ale w domu im więcej powietrza tym lepiej 😉
Dzięki, właśnie kwestia zawijania w folię mnie zagięła. Chodzę do pracy na min. 10 godzin i to, co dziś wyczyniałam, żeby w warunkach "pracowych" folię zmienić to jakiś taniec szamana.  💃
Ja świeżo zrobieniu ostatniego tatuażu miałam sporo wolnego i w domu cały czas nosiłam odsłonięty. Zawijałam tylko wychodząc i na noc. W ciągu dnia kilkukrotnie myłam i wodą z mydłem i smarowałam (cienką warstwą) na zmianę easytattoo i taką maścią, której nazwy nie pamiętam ale w składzie miała bepanthen. Po trzech dniach przestałam zawijać, dalej myłam i smarowałam ale już nie tak często.
Robił ktoś z was moze tatuaż u Candy Ink albo Julii Szewczykowskiej? :kwiatek:
🙄 w środę zrobiłam sobie tatuaż (trzeci, a miał być tylko jeden  😂 ) i ciągle zapominam jak długo trzeba zawijać w folię? Czy jak już mija 3 doba to na noc mogę bez folii? I jak do stajni idę to wystarczy że mam bluzkę z długim rękawem (tatuaż na ramieniu) czy zakładać coś? Folię? Opatrunek? Już się nie "poci"..
Przemywam mydłem antybakteryjnym i smaruję bepanthenem.
Libeerte mam duży tatuaż od Julii. Co chcesz wiedzieć?
No i decyzja zapadła, kasa odłożona. Robię w końcu sutek  😅

W związku z tym mam do was, dziewczyny pytanie:
gdzie najlepiej się udać w bydgoszczy? Orientuje się może ktoś? 👀
Normalnie pewnie poszłabym w ciemno, albo sama zrobiła, ale sutek to jednak sutek i wolałabym, żeby przebił go ktoś sprawdzony 😉

kurczak_wtw, mogłabyś pokazać? 🙂 podoba mi sie jej styl i chciałabym sie dostać do niej na walk in day, ciekawa jestem tego jak ogólnie wyglada u niej tatuowanie, czy jest to dokładne, czy wyglada tak dobrze jak na zdjęciach 🙂
slojma   I was born with a silver spoon!
08 maja 2017 22:56
Ciekawa rzecz znalazlam jak wygladaja tatuaze po jakims czasie http://www.metdaan.com/tattoos-age-overtime/
slojma, niektóre miejsca jak palce czy wargi to wiadomo od początku, że zaraz się 'zmażą', ale nie wiem co niektórzy robili (albo nie robili właściwie) ze swoimi ozdobami. Ja jeden tatuaż mam od 6 lat, drugi od 4 i żaden nie wygląda tak tragicznie jak te na zdjęciach (naprawdę zdjęcia 4 lata później są szokujące).

edit: literówka
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 maja 2017 12:15
zła pielęgnacja, kiepskie barwniki, brak ochrony przed słońcem, gwałtowne wahania wagi.
Mój po 5 lata wygląda bardzo dobrze i nie miałabym potrzeby poprawiania go, ale nie chce mi się już tłumaczyć ludziom, że to trzeba chronić przed słońcem i to nie filtrem 20 SPF
slojma   I was born with a silver spoon!
09 maja 2017 13:36
Prawda tez jest taka ze u niektórych barwnik trzyma sie duzej a u innych nie zwiazane jest to z pigmentacja skory.
Averis   Czarny charakter
09 maja 2017 18:13
A nie bardziej z jakością użytego tuszu i umiejętnosci tatuażysty? Bo większosć z tych z tego podlinkowanego artykułu wyglądało źle już w momencie zrobienia. Tzn. widać, że to jakaś amatorszczyzna z lat 90.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
12 maja 2017 19:10
Gdzie w Krakowie najlepiej zrobią mi napis na nadgarstku i poprawią ten co mam? Chciałabym żeby ładnie to było zrobione, już w starym mam "a" do góry nogami  🤣
Na taki mały tatuaż też są długie terminy czy raczej nie trzeba długo czekać? 🙂
No dobra dziewczyny to powiedzcie mi co najlepsze do dbania latem? Coś co również uchroni przed słońcem.  :kwiatek:
Gdzie znaleźć artystów, którzy będą na konwencie w Gdańsku? [s]Jestem umówiona z jednym z artystów na konkurs cartoon i pytanie czy wtedy muszę kupować bilet by tam wejść?[/s]
Edit: znalazłam 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 maja 2017 20:21
No dobra dziewczyny to powiedzcie mi co najlepsze do dbania latem? Coś co również uchroni przed słońcem.  :kwiatek:

sztyft Easytattoo. Używam od lat.
Miał byc mały wzór od Julii, a stanęło na gryfie  😀 Sławek Frączek mistrz!! 😍

Nie wiem czy zdjęcie sie dobrze załaduje.
Wpadam i ja. Cztery dni temu zrobiłam sobie (a w zasadzie: miałam robiony 😉 ) duży A4 tatuaż na żebrach/boku. Łaziłam w folii, przemywałam, ale niestety zrobił się wypukły, czuć go pod palcami jak przejeżdża się po skórze.
Niestety w międzyczasie były spore upały i obawiam się, że mógł się "podgotować" pod folią.

To mój drugi tatuaż, przy poprzednim również po 2 dniach zaczął się uwypuklać i został taki nieco "chropowaty". Myślałam, że to może wina tatuatora, ale żebra robiłam w bardzo dobrym salonie i to samo - olać? Zwalić na kwestię skóry?
majek   zwykle sobie żartuję
15 maja 2017 10:04
Moja corka 5letnia mnie oswiecila ostatnio, ze Princess Celestia z My Little Pony ma taki sam cutie mark jak moj tatuaz. Chwali sie kolezankom 😉

Swoja droga chyba nadszedl moment, zeby go troche odswiezyc, ma juz prawie 20 lat i caly sie rozplynal..... Fuj.

madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 maja 2017 10:58
Wpadam i ja. Cztery dni temu zrobiłam sobie (a w zasadzie: miałam robiony 😉 ) duży A4 tatuaż na żebrach/boku. Łaziłam w folii, przemywałam, ale niestety zrobił się wypukły, czuć go pod palcami jak przejeżdża się po skórze.
Niestety w międzyczasie były spore upały i obawiam się, że mógł się "podgotować" pod folią.

To mój drugi tatuaż, przy poprzednim również po 2 dniach zaczął się uwypuklać i został taki nieco "chropowaty". Myślałam, że to może wina tatuatora, ale żebra robiłam w bardzo dobrym salonie i to samo - olać? Zwalić na kwestię skóry?

a nie zaczyna Ci się goić po prostu? u mnie się uwypuklił, zszedł naskórek i dopiero po dłuższym czasie zrobił się niewyczuwalny (długo miałam stresa że zostanie i brailem), a robiłam w mięciutkim miejscu, żebra pewnie gorsza sprawa.
madmaddie mam nadzieję, że to tylko to 😉 Niestety poprzedni po tym stadium nie opadł za bardzo i dalej jest nieco, hmm, chropowaty. No nic, zobaczymy jak będzie za miesiąc.
vespuria masz tatuaż wypukły czy chropowaty? Jeśli wypukły w liniach konturów i wypełnienia to możesz mieć uczulenie na tusz po prostu. Mam dwa tatuaże i pierwszy właśnie "puchnie" czasem. Mam uczulenie na nikiel, chrom i kobalt, a podejrzanym jest obecność któregoś z tych metali w tuszu. Cover i drugi tatuaż robione w innych miejscach trochę później i nie ma żadnych problemów, bo tusze sprawdzałam dokładnie, niestety jak robiłam pierwszy to o alergii nawet nie wiedziałam.
Fokusowa mam nadzieję, że to nie uczulenie, ale nawet jeśli, to cóż - mi chropowatość nie przeszkadza za bardzo, lubemu też, i tak już czasu nie cofnę. Nie swędzi, to najważniejsze  🤣
Gdzie w Krakowie najlepiej zrobią mi napis na nadgarstku i poprawią ten co mam? Chciałabym żeby ładnie to było zrobione, już w starym mam "a" do góry nogami  🤣
Na taki mały tatuaż też są długie terminy czy raczej nie trzeba długo czekać? 🙂


Polecam Graff Tattoo na Grodzkiej - zrobią ok a ceny też są w porządku 🙂

W CRM Bodymodyfications w Warszawie w dniach 2-3 czerwca piercing podstawowy w cenie 10 zł sztuka - obowiązują zapisy, może ktoś się skusi, zbieramy tez karmę dla podopiecznych Fundacji Św.Franciszka 🙂
MonioRek, jaki to podstawowy? 🙂 bo akurat planujemy ze znajomą się zapisać do was na kolczyki 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 maja 2017 14:42
Anaa, zazdro, zawsze chciałam się kłuć u Connora, ale Warszawy zawsze daleko 🙁
Będę w stolicy dopiero 7-8 lipca, może znów będzie taka akcja 🙂


Podstawowy to wszystko oprócz intymnych, dermali, surface. Język, wargi, pępek, uszy, nos 😉
MonioRek, jaki to podstawowy? 🙂 bo akurat planujemy ze znajomą się zapisać do was na kolczyki 😉


Podstawy to:
1.Brew-standard, ring
2.Nos-standard, bridge, ring, septum ,
3.Uszy- tragus(BRAK MIEJSC), vertical tragus, anti tragus/snug, conch, industrial, helix(BRAK MIEJSC)
, forward helix, rook, daith(BRAK MIEJSC), orbital, transverse lobe, lobe(BRAK MIEJSC)
4.Pepek-standard/reverse,
5.Język-standard, venom, web, double, itd
6.Warga-standard, ring, madonna, medusa, bites(wszystkie), smiley etc

JARA kolejna taka akcja będzie dopiero we wrześniu, a Conor bywa też na guest spotach w Krakowie i licznych konwentach 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się