Kącik Rekreanta cz. X (2017)

lusia722, aaa, sto lat!! zmężniał! 😀
anai, i sto lat też dla młodego! 🙂 Spoko, znając Ciebie zaraz będzie wyglądał jak mały koksik  👍
tulipan, powodzenia!! też czekam na kira, lubię wasze fotki z zawodów 🙂

Ja póki co pozdrawiam z L4 swojego i końskiego  😜 Bandi zepsuł nogę, leci na przeciwzapalnych, a ja chodzę poklejona tejpami  😁
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
13 maja 2017 16:08
anai przepięłam na zwykłe podwójnie łamane, jutro ją będę brać i mam nadzieje, że przeżyję.  😁
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
13 maja 2017 17:16
Flygirl pięknie mu w tym kolorze 😜
A dziękujemy, był Pan Kowal najlepszy naprawił zady i to tak, że od razu czuć było wyraźną poprawę w jakości każdego chodu.
Pracujemy ciężko sami, bo pani Trener sędziuje zawody. Tylko, że znowu wyjeżdżam na Baltice i kucyk będzie pauzował 😵
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna Ja Ci kibicuje, mam nadzieję że szybko uda wam się sensownie konia ogranąć  🙂
Anai Fajnie się młodzian prezentuje, też nas kontrola zębów czeka.
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
13 maja 2017 18:36
anil22 ja też mam nadzieje bo to fajny kun jest po mimo wszystko 😉
wątek zamknięty
Dżastin, o mamo, to zdrówka dla was!
AtlantykowaPanna, dasz radę 🙂

Mam zdjęcie Dinusia emeryta odpoczywającego:


I ciekawostka. Dino był awsze koniem cięzkim do połączenia ze stadem, ganiał inne konie, trudno było znaleźć dla niego konie na padok do towarzystwa, przez co większość czasu na padoku chodził sam. Na emeryturze nie dość, że chodzi normalnie ze stadem, to zaprzyjaźnił się z klaczą tak mocno, że po jej wyźrebieniu pilnuje jej i żrebaka przed resztą stada.
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
14 maja 2017 14:13
anai, super Dinuś, osobisty bodyguard! Normalnie idzie się rozczulić  💘 Dobrze, że się na emeryturkę zresocjlizował i znalazł swoje stado, ale najważniejsze że się dobrze czuje 🙂
A pan młodziak (dorobił się już jakiejs ksywy poza "młody"? 😉 ) wygląda coraz lepiej - na fotach i live też 😉

flygirl, taaa Kul też ciężkawy model, chociaż nie powiem - wyrabia się 😉 I why tak mało fotek, więcej!

Znacie powiedzenie, że jeden kroczek do przodu, dwa w tył? No... Dobrze, jak nie za dobrze, jak to w jakiś serialu było - Wczoraj w końcu poskakaliśmy, TurboKul był bardzo turbo, rąsie mi deko urywał, ale skakał przednio. Przy praktycznie końcówce, przestraszył się szeregu od oksera pod słońce (jakiś błysk czy ki diabeł, a wiadomo że on ślepak na lewe oko) plus moja łapa, odstawione łydki i posył, poskutkowały tym, że zrobiłam finezyjne salto w ów okser  😁 No, dawno nie dawałam na beret, musiało się wyrównać :P Ofc, lament, że konia zacięłam, trenerka wsiadła, przyłożyła łydki (ekhm...) i ofc Kul przypomniał sobie do czego płotki służą. Ale wściekła byłam na siebie, awwgrrrrhhrrr! Mam tylko nadzieję, że sama w głowie się nie zacięłam i że w środę nie będę dziwnych rzeczy uskuteczniać :P A od piątku konsultacje  😀

Filmik z pierwszego parkuru:


Gleby kamerzystka nie uwieczniła, ale koleżanka zrobiła całą serię lotu mego, więc jak dostanę to się "pochwalę" xD
wątek zamknięty
Moon, przybij piątkę. 😉 Moja Julka też ostatnio na treningu miała podobną stopkę w szeregu.


Wczoraj wsiadłam na kucyka, fajna odmiana po rudym wielkokoniu 🤣




No i mój młody, druga jazda bez lonży. 😀




wątek zamknięty
Moon ja się na skokach nie znam, ale dobrze wygląda wasza jazda stylowo  😉

My po zawodach - w piątkowym PSG 64.29%, drugiego dnia w dużo trudniejszym Inter I także 64.29%  😍, a w niedzielę nieco słabiej bo 63.79% w kirze (za długie rozprężenie przez burzę i brak prądu). Generalnie jestem bardzo zadowolona 🙂 Nie obyło się bez błędów w zmianach w seriach i piruetach w galopie, za które wpadły 5, więc wynik tym bardziej cieszy bo dostaliśmy sporo 7 za inne elementy 😉 Zajęliśmy 4 miejsce w całej rundzie tuż za bardzo doświadczonymi zawodnikami.

wątek zamknięty
anai jaki leniwiec piekny 😀 lezace w sloneczku konie to jest super widok, szczesliwe, bezpieczne, najedzone, bombka 🙂😉))

brzezinka ouuuu, tylek caly? nie poturbowala sie Julka?

Moon omatkobosko!!! dziouszka, tylek nie szklanka mam nadzieje?? Jak Kul nie zalapal blokady to u Ciebie tez bedzie dobrze, dawaj znaka!

flygirl widze coraz blizej drzew, coraz blizej, brawo! 😉

tulipan bardzo dobre wyniki, ogromne gratulacje! z bledow juz na pewno wyciagnelas wnioski, ja juz kibicuje za nastepne starty! 😀

Uwaga Uwaga! Ciotka martva przyjechala, juhuuuuuu! mamy foty choc walnelo deszczem jak tylko zajechala autem pod stajnie  😂

Urval w koncu pode mna 😀
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
15 maja 2017 08:09
brzezinka, dobre wyjście z progu 😉 U mnie niestety nie bardzo był telemark i lądowanie na tyłek :P

tulipan, dzięki, no jak Kulu galopuje sam z siebie to mi łatwiej o wiele wszystko przychodzi - jak jeszcze nie pociągnę łapą w zakręcie to w ogóle boskość, gorzej jak bez sensu trzymam i łydek nie zamknę, ekhm... :P

Gratulacje! Masz nagranego kiura? Filmik plissss! 😀

faith, już się zachwycałam fotkami na fejsie - przeszałowe, bardzo Urvisowi do twarzy w koraskach - wniosek z tego taki iż na zawody musisz często jeździć :P A tyłek spoko, gorzej kolano, bo sprawdzałam twardość drąga, pięknego siniola mam 😉

Dostałam jedną fotkę - już wiem dlaczego wydawało mi się, że zamiast 80cm, stoi tam 150 :P


wątek zamknięty
anai widać, że będzie dobra maszyna 😀 I wydaje się wdzięczny do pracy, co?

lusia722 zgadzam się 😍 Dobrze, że lepiej, oby już nic się nie działo. :kwiatek:

Moon ale ja nie mam więcej fot, a jak mam to wszystkie praktycznie takie same, albo ja robię coś dziwnego. 😁 Ale znalazłam jeszcze jakieś jedno, także proszę. 😎 Jak oglądam wasze skoki, to wydaje mi się takie proste i przyjemne, a potem mam niemiłe zderzenie z rzeczywistością. 😁 Szportowcy, nie ma co! Zwłaszcza patrząc na to foto, no ambitny konik. 😀

faith haha to też było okupione cofaniem się i stawaniem, ale fakt, jest postęp. A Urval wygkląda przebosko. I w sumie po nim widać, że to kłusak na tych zdjęciach z kłusa. Wcześniej jakoś nie wyglądał tak kłusaczo. 😀

wątek zamknięty
anai Mam, mam 🙂 nie miałam czasu wrzucić zdjęcia, ale lonża doszła do skutku i wtedy i następnego dnia.  Krótko bo tylko 20 min, ale stopniowo mu wydłużę czas, bo póki co jeszcze nie ogarnia trochę i nie chcę, żeby się zbuntował. Zazdroszczę, że masz kogoś bardziej doświadczonego w początkowej pracy z młodziakami. Też bym wolała, żeby moim się zajął ktoś kto się w tym specjalizuje, a nie ja po długiej przerwie. Wsiadać będzie ktoś inny, ale lonżuję sama. Chciałam iść na kurs lonżowania, żeby się dokształcić, ale niestety finanse aktualnie nie pozwalają, więc jedyne co mogę to się skupić i pilnować tego co robię.

Ogólnie chłopak jest niegłupi i uważny, więc sądzę, że szybko się ogarnie. Na mega plus jest to, że ma takie momenty kiedy nie wie co ma zrobić i jest całkowicie skupiony na mnie. Wręcz się wpatruje i czeka na jakiś znak. I taka mała rzecz z której jestem dumna, bo jeszcze nigdy nie umiał tego żaden koń którego lonżowałam to zatrzymanie. Zatrzymanie na kole bez obracania się w moją stronę, bez podchodzenia do mnie, tylko stój i czekanie aż podejdę lub powiem żeby ruszyć lub zawołam do siebie.

wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
15 maja 2017 09:30
Tulipan gratulacje! Też się nie znam na ujeżdżeniu ale wygląda to na zacny wynik 😀

Faith już podziwiałam na fejsie, powtórzę się- ciacho! 😍

Moon wow, ładny zapas!


Wzięłam Finna w dzierżawę, zapłaciłam za ten tydzień. I co? I ma cały tydzień lać 💃  😵
wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
15 maja 2017 13:33
Faith Ty wiesz co ja myślę  😍

Moon łooo ale szałowo wyglądacie! Zazdroszczę TAKICH podskoków! A co do upadku no to szczerze współczuję, mam nadzieję, że szybko wszystko wróci do top formy!

Tulipan jak zwykle przepięknie i elegancko. Gratuluję dobrych wyników!

Anai jakie łąki  😍 😍 😍 Bosko to wygląda 🙂

Brzezinka Wy jak zwykle cudownie wyglądacie. Śliczne te Twoje zwierzaki!

CzarownicaSa - mimo wszystko gratuluję dzierżawy!  😉

Sivens - ładny zwierzak, łapie za oko! Powodzenia w dalszej współpracy!


Ten weekend w Szczecinie obfitował w zdjęcia  😁 U mnie była Flygirl i obfociła moje dziwne wygibasy w siodle  😁





wątek zamknięty
tulipan, gratki,  jak widać prędko podniosłaś się po ostatniej porażce  👍
faith, Julka cała. A ten Twój cukiereczek cudo 😍
Moon, pięknie stara się ten twój chłopaczek 🙂
Sivens, mój też na lonży zatrzymuje się na kole ale tylko w lewą stronę w prawą zawsze po zatrzymaniu chce się odwrócić 😉
martva, jazdy nie musisz opisywać, ostatnie zdjęcie mówi samo za siebie 🙂
W niedziele sama pojeździłam młodego i jestem pod wrażeniem miękkości jego chodów 😜


wątek zamknięty
anai, Twój młody jest piękny już teraz, aż nie mogę się doczekać, co z niego wyrośnie 😍
faith, super wyglądacie! 🙂
tulipan, gratulacje!
brzezinka, ale fajny ten młodziak 😀

A ja wpadam się pochwalić, w mojej jeździe coś ruszyło! Ostatni trening z panem Rajnertem dużo mi dał, pomógł mi w ustawieniu Celi na kontakcie i w końcu kobył SZŁA. Ale jak szła! W pewnych momentach czułam jak idzie pod górkę i ma taki lekki przód 💘 Na dodatek p. Kamil powiedział, że kiedyś na niej jeździł i że to dobry koń, ale od początku miała problem z prawidłowym ustawieniem i wspominał, że to może być przez jej budowę (zbyt niskie/zbyt wysokie osadzenie szyi o ile się nie mylę). Jakoś od razu mi raźniej, Trener naprawdę zaangażował się w trening i byłam naprawdę zadowolona. Teraz tylko poprawić siebie w paru (czyt. wielu) kwestiach i będzie świetnie 🏇
wątek zamknięty
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
16 maja 2017 07:28
martva, jazdy nie musisz opisywać, ostatnie zdjęcie mówi samo za siebie 🙂


Mam świadomość jak wiele nauki przede mną, ale każda jazda na Siwej daje mi sporo radości 😉 Wiadomo, najlepsze są te z panią trener, ale generalnie pomimo moich dziwnych wygibasów w siodle jest fajnie 😉
A ja po raz kolejny zachwycę się Twoim zwierzakiem!  😍 Prawdziwe ciasteczko!
wątek zamknięty
Moon ooooooo jakby malutki zapasik  😀iabeł: no ekonomicznie to nie polecial, ale spektakularnie bardzo 😀 😀 u nas jakies tam plany na starty sa, aleeeeeeeeeee wole nie zapeszac 😉

flygirl dziekuje 🙂 no on jednak byl dobre 2 miesiace kontuzjowanyz  czego wiekszosc stal w boksie, cudow nie ma, odrabiamy to, ale powoli 🙂 mysle ze i tak widac roznice, zrobilam sobie takei zestawienie male ostatnio z poczatku jak go kupilam i teraz - no jakaś tam jest zmiana w sylwetce i noszeniu sie 🙂



Brzezinka dziekuje! ale ten twoj mlody to taki konkrecik co?😀 jak on charakterowo?

Windziakowa dziekuje! super ze czujesz progres, oby tak dalej 😀 pochwal sie jakimis fotkami 😀

martva aj tam aj tam, sie wyklepie odpowiednia ilosc godzin to bedzie coraz lepiej 😉 zdjecia super 😀

Mam jeszcze wkurzonego Urvala, hahahahhaa, foch na pokladzie 😀
wątek zamknięty
faith, foch rządzi 😍
wątek zamknięty
To chyba nie foch, tylko uroczy foszek. 😀 😍
wątek zamknięty
Brzezinka dziekuje! ale ten twoj mlody to taki konkrecik co?😀 jak on charakterowo?

Charakter ma złoty, jeszcze nie zdarzyło się żeby zrobił coś głupiego. Ostatnio nawet wzięłam go w teren w ręku na samym kantarze.  Poszliśmy daleko w las, nigdy tam nie był, szedł za mną jak pies, ani na chwilę nic go nie rozproszyło.
Na treningu podobnie, na lonży na początku czasami sobie bryknie ale potem skupiony na jeźdźcu, szybko się uczy.  😀

wątek zamknięty
faith no w końcu! Fajne fotki  🙂
brzezinka bardzo dorosło chłopak wygląda  😀
faith ostatnie foto super pozytywne!

To ja pospamuję zawodowymi zdjęciami. Kir niestety nie nagrany bo lało  😕 To jest jakieś fatum programu dowolnego  🤣




wątek zamknięty
tulipan, piękny się zrobił!
wątek zamknięty
To ja pospamuję zawodowymi zdjęciami. Kir niestety nie nagrany bo lało  😕 To jest jakieś fatum programu dowolnego  🤣

Wyglądaliście po prostu idealnie,  kolorystyczna perfekcja.  Oczywiście gratulacje przejazdu, dobra robota  :kwiatek:
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 maja 2017 23:10
faith Urvisek cudowny  😀
Tulipan pełna profeska :kwiatek:
Bardzo Wam kibicuję.
A tymczasem chciałam się z Wami podzielić filmikiem z dzisiaj, ale no kucyk brudas i czupiradło to sobie daruje i jak wrócimy z Baltici to może coś tam wrzucę.
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 maja 2017 07:30
Ja Wam nic nie napiszę, bo mnie zazdrość zżera że macie takie fajne konie i trenerów 😜 😁
Ale także kibicuję! 😅

Jadę dziś do Finna 😍 Jeszcze nie mam planu na to co zrobimy, ale chciałabym na pewno popracować nad jego ruchem do przodu, rozluźnieniem i wyciąganiem łapek. Fajnie by było jeszcze wiedzieć jak to zrobić 😁 Spróbujemy też coś poskakać, marzy mi się niziutki, gimnastyczny szereg ale jeszcze nie mam pomysłu na jaką odległość go ustawić, a zsiadać z konia i poprawiać co chwilę mi się nie uśmiecha 🙄 Chyba to zostawię i poczekam aż będzie mógł ze mną pojechać ktoś ogarnięty i pomóc.
wątek zamknięty


chciałabym na pewno popracować nad jego ruchem do przodu, rozluźnieniem i wyciąganiem łapek. Fajnie by było jeszcze wiedzieć jak to zrobić 😁


🚫

CzarownicaSa dobrze, że od razu zajrzałam do tego wątku. Poprawiłaś mi tym humor z rana, uwielbiam Cię czytać  🤣 :kwiatek:
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
17 maja 2017 07:45
A spoko, polecam sie 😁
wątek zamknięty
Moon, Dinozaur ma naprawdę raj na ziemi. Bardzo mnie to cieszy, bo zasłużył 🙂 A młody ksywy nie ma, nawet nasz niezawodny stajenny jeszcze nic nie wymyślił 😉 A zdjęcie rewelacja!
CzarownicaSa, jak chcesz pomocy z odległościami, napisz mi na pw co chcesz ustawić, pomogę.
lusia722, jesteście całe 3 tyg na BET?
tulipan, pięknie wyglądacie. Nie ma to jak startować, prawda? Regularne starty niesamowicie uzależniają 🙂
faith, oo, foch the best!!!
Windziakowa, dzięki, masz jakieś filmy/foty z tych treningów?
brzezinka, kawała konika 😉 zazdroszczę jazdy na młodym, już się nie mogę doczekać sprawdzenia, jak mój nosi!
martva, jakie tam wygibasy, całkiem fajnie to wygląda.
Sivens, no i super! Jak twój jest taki ogarnięty i kumaty na lonży, to pojdzie szybko z zajeżdżaniem. Powodzenia!
flygirl, oj tak, młody jest bardzo fajny w robocie, szybko się uczy, postępy robi z dnia na dzień. I nabiera przyjemnie ciała.

I dziś był ten pierwszy raz z człowiekiem na grzbiecie. Poszło łatwo i szybko 😀 Podobno jest bardzo przyjemny do jazdy, mocno pcha się zadem. Zobaczymy, jest szansa że  w weekend ja siądę.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.