Transport konia za granicę

blackstones, dyrektywy unijne nie nakazują chipowania koni, jednak nakazują postępowanie zgodne z przepisami kraju na terenie którego przewozi się koniowate... Nie znam przepisów angielskich, możliwe, że chipy nie są u nich wymagane.

Przy okazji odpowiesz na moje pytanie?
tego nie wiem czy mialy kontrole, bo nie ja jechałam
Ogierka wiezli mi z niemiec, a nastepnie zabierali ode mnie klacz i brali po drodze jeszcze wałacha.

Jeśli nie trzeba chipować to moja klacz spelniała normy, bo była szczepiona.
Do tego oni nie pierwszy raz przewozili konie, wiec mysle ze się znaja.
Ogierek, miał paszport, chip i dowód własnosci.
blackstones, nie pisz zatem proszę, że przy przewozie koni na trasie Niemcy - Polska wystarczy paszport konia. Nie wystarczy, Konieczne jest świadectwo zdrowia od powiatowego lek weta. Kontrole drogowe - szczególnie na autostradach - nie zdarzają się często. Kiedy ostatnio w kraju zatrzymała Cię policja celem kontroli dokumentów (bez przewinienia tylko ot tak)? Mnie chyba nigdy... Jednak zatrzymać mogą i to się zdarza. Wówczas jeśli nie masz wymaganych dokumentów można na prawdę ogromne kary zapłacić...
Dośc często zatrzymuję tylko do kontroli
blackstones, zatrzymują Cię często do kontroli? Bo nie zrozumiałam posta?
Ja od lat jeżdżę po kraju i po Niemczech i poza mandatami czy "trzeźwym porankiem" nikt nigdy mnie nie zatrzymywał tylko do kontroli dokumentów...

Edit. Przepraszam rok temu w Niemczech raz mnie w jakiejś wiosce zatrzymali w tym celu...
Dziewczyny bo już zgłupiałam... POMOCY  🙄 🙄 🙄
Za tydzień wiozę swoją kobyłę do niemiec do Neustadt-Glewe. Mam od siebie 360km tam.
Teraz tak, moja siwa ma 13 lat- co znaczy, że nie ma czipa. Ma zwykly paszport bez transpondera. Czy NA PEWNO potrzebuje tylko aktualne szczepienia i zaswiadczenie od pow.lek.wet. ? Całą drogę jadę autostradą aż pod samo Neustadt 🙂
Jaki byłby sens wszczepiania czipa dla 13 letniego konia  🤔
AmHoran, potrzebujesz też paszport konia.
A wszczepienie chipa ma taki sens , że łatwiej takiego konia zidentyfikować i tyle.
Wszepiać można w każdym wieku.
Tak, z tym, że czy czip jest obowiązkowy do niemiec  ?
AmHoran, ja miałam starego konia w Niemczech bez czipa.
Tak, w Niemczech chip na 100% jest obowiązkowy.
Rok temu wiozłam konie do Finladii, nie chcieli w sumie chipa. Ale jako, że państwem tranzytowym były Niemcy - musiałam zrobić.
Sprzedałam wiele koni do Niemiec - w sumie to chipa nikt nie chciał... bo się nie znali, ale przepisy tego wymagają - kazdy koń na terytorium Niemiec musi mieć chipa (kazdy ponad ileś tam miesięcy) - czy to jedzie do Niemiec czy to w tranzycie
Musi mieć koń startujący bądź rejestrowany po 1 lipca 2009.
majek   zwykle sobie żartuję
31 października 2016 12:02
Moj tez nie mial chipa jak jechal przez Niemcy
Moje dwa też nie miały czipów jak jechały parę lat temu przez Niemcy do UK (było to wówczas zgodne z prawem). Starsze konie Po prostu nie zdążyły załapać się na obowiązek czipowania.

Nasz 15 letni folblut jest niezaczipowany, jest zarejestrowany jako koń startujący i nikt mi nie mówił,  że mam obowiązek zaczipowania go. Tu, w UK, dowiedziałam się, że jest urodzony przed obowiązkowym czipowaniem i tak sobie może być jak inne starszawe konie. Nigdy nie miałam żadnego problemu z Cześkowym brakiem czipu.
Dziewczyny bo już zgłupiałam... POMOCY  🙄 🙄 🙄
Za tydzień wiozę swoją kobyłę do niemiec do Neustadt-Glewe. Mam od siebie 360km tam.
Teraz tak, moja siwa ma 13 lat- co znaczy, że nie ma czipa. Ma zwykly paszport bez transpondera. Czy NA PEWNO potrzebuje tylko aktualne szczepienia i zaswiadczenie od pow.lek.wet. ? Całą drogę jadę autostradą aż pod samo Neustadt 🙂
Jaki byłby sens wszczepiania czipa dla 13 letniego konia  🤔


Ja ostatnio wiozłam konia z Niemiec. Koń miał akurat paszport i czipa, ale o jakiekolwiek świadectwa szczepień i zaświadczenia o zdrowiu pies z kulawą nogą nie zapytał. Nie wiem czy chodzi Ci o przepisy czy o praktyczne podejście do sprawy?

Między Polską z Niemcami nie ma granicy. Zapakowali konia, przyjechali i tyle.
Tu macie wyjaśnienia odnośnie czipowania na stronie Niemieckiej Federacji Jeździeckiej: http://www.pferd-aktuell.de/fn-service/pferdepass/transponder--chip/transponder--chip
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
13 maja 2017 16:59
Czy przewożąc nieswojego konia, nie mając działalności gospodarczej związanej z przewozem zwierząt, z Polski do Niemiec czy oprócz paszportu ze szczepieniami i wyjazdówki  potrzebuję kursu przewoźnika?
Mam do przewiezienia konia-ogiera z Irlandii do Polski. Czy ktoś nie wybiera się w drugą stronę? Ile może kosztować transport?
margaritka, zazwyczaj sprawę rozwiązuje krótkoterminowa umowa dzierżawy-użyczenia.
Czy przewożąc nieswojego konia, nie mając działalności gospodarczej związanej z przewozem zwierząt, z Polski do Niemiec czy oprócz paszportu ze szczepieniami i wyjazdówki  potrzebuję kursu przewoźnika?


Nie potrzebujesz ani wyjazdówki ani żadnego kursu. A jak ktoś ciebie zapyta , co nie zdażyło mi się przez 20 lat to musisz potwierdzić że koń jest przez ciebie dzierżawiony . I pa  😉
Hej hej! rozważam wywiezienie mojej kobyły do Holandii. Czy ktoś wie, jak wychodzi to cenowo?
Co muszę mieć procz paszportu, szczepien wbitych w paszport oraz świstka od po. lek.wet ?
czytając tutaj... skoro jadę przez niemcy muszę mieć chipa u konia?
pozdrawiam!
Jeśli koń jedzie na dłuższy pobyt to powinnaś zgłosić to w inspektoracie weterynaryjnym do systemu traces. Zapisują tam  datę i godzinę wyjazdu, miejsce, osobę odpowiedzialną za konia, planowany czas dojazdu i adres docelowy. Teoretycznie inspektor może przyjść na czas pakowania i odjazdu konia żeby sprawdzić stan jego zdrowia. Informacja w traces jest widoczna dla pozostałych inspektoratów za granicą i teoretycznie mogą cię zatrzymać po drodze i sprawdzić papiery. Tak przynajmniej było jak rok temu przewozilam konia do Niemiec.
Pytanie tylko czy transportem własnym czy wynajętym firmowym . Bo sprawa Traces dotyczy tego drugiego  😉 Pojazd firmowy do transportu musi być zgłoszony do systemu Traces. Prywatny , wsiadasz i jedziesz  😉
To chyba nie takie proste z tym wsiadasz i jedziesz. Fakt, że do traces trzeba mieć transport z uprawnieniami na dalekie trasy. Do tego są obostrzenia dotyczące godzin i postojów. Ogólnie takie trasy powinno się zgłaszać jeśli nie chce się mieć problemów z kontrolą gdzieś po drodze. A inspektorat też wydaje zgodę a taki przewóz na podstawie zaświadczenia od weterynarza, że zwierzę jest zdrowe, nie pochodzi z terenów występowania jakiś chorób itd. itp... no nie wiem. W takim razie najlepiej zapytać jakiegoś przewoźnika co jeździ po Europie jak taki transport najlepiej zorganizować. Ja przewozilam raptem 30km za granicę, ale wolałam mieć wszystko załatwione jak trzeba.
A ja jadę na zawody do wszystko jakiego kraju w UE i własnym transportem nie potrzebuje absolutnie nic , poza paszportem konia.  😉 Co tydzień tak samo z Polsi i do Polski migrują setki koni z terenów całej UE  😉 Ale jak ktoś chce sobie komplikować życie , to jego problem  😁
Inaczej jest jak się tylko jedzie na zawody a inaczej jak się konia przeprowadza z kraju do kraju.
Inaczej jest jak się tylko jedzie na zawody a inaczej jak się konia przeprowadza z kraju do kraju.


Ktoś to sprawdzi ????  😲

Oczywiście , sprzesając konia i wysyłając go transportem ,trzeba wyrobić Traces. Ale jeżeli mam ochotę wyjechać do Hiszpanii i tam stanąć w stajni to co ?
No coz, ja mam doświadczenia tylko z Norwegią póki co, która jest bardzo restrykcyjna pod względem przywozu i wywozu koni. Może inne kraje nie zwracają tak uwagi. W takim razie nie chce wprowadzać w błąd. 😉
No coz, ja mam doświadczenia tylko z Norwegią póki co, która jest bardzo restrykcyjna pod względem przywozu i wywozu koni.


No cóż , może dla tego że nie jest w Unii  😁
flygirl, Smok ma rację- własnym transportem pakujesz i jedziesz.
Dobrze wiedzieć na przyszłość. Myślałam, ze tak jest wszędzie. 😀 W sumie mogłam się domyślić, Norwegią lubi komplikować, co tylko się da. 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się