Saddle fitterzy, pasowacze siodeł, zaufani rymarze

Pilnie potrzebny jest mi nr kontaktowy do Pana Krzysztofa Sonty ( rymarza z Książa )!   help   🙇
Ulalala ja Panią Beatę polecam z czystym sumieniem 🙂
kasiakliczkowska, wyslalabys mi namiar tel i info ile czasu trzeba czekac na wizyte i jak cenowo? 🙂
Kogo próbować umówić z Wwy do sprawdzenia dopasowania siodła ? Z tego co piszecie :

- " x-horse (equipe) to bardzo polecam p. Beatę,"
- " to szczerze polecam Anię Chodkiewicz (Equilibrium). "
- " P. Kostrzewa" - ktoś korzystał już w ostatnich dwóch miesiącach ?????????
- słyszałam też od znajomej, że ktoś ze sklepu Karina zajmuje się pasowaniem .

Może jeszcze ktoś inny ? Potrzebuję opinii jak leży na żywo i ewentualnego skorygowania w możliwy sposób . Tak, żeby faktycznie koń miał bezpieczne plecy po takiej wizycie.


Zdecydowanie polecam Pawła 🙂😉)
LatentPony   Pretty Little Pony :)
08 maja 2016 07:45
Kto oprocz pana Andersza poszerzy łęk w Kiefferze? Odleglosc nie ma znaczenia, moge wyslac siodlo. Pan Andersz niestety nie chce sie podjac ze wzgledu na stan skory, chcialabym to jednak skonsultowac jeszcze z innym rymarzem...
Ale to kieffer na drewnianej terlicy czy z tworzyw sztucznych? Daw-mag dysponuje maszyną do zmiany rozstawu łęku, travelling saddler też oraz pan Sebastian Szeląg z x-horse. Podczas swoich długich i zawiłych przygód z panem Sebastianem, dowiedziałam się że zna rymarza, który podejmie się poszerzenia/zwężenia łęku drewnianej terlicy, z tym że trzeba się liczyć z tym, że jeśli terlica jest drewniana to zakres manipulacji zmianą rozstawu to około 1 rozmiar 🙁
LatentPony   Pretty Little Pony :)
08 maja 2016 08:10
Powiem szczerze, ze nie mam pojecia... Siodło to Kieffer Norbert Koof, wiem ze rozbierał je p. Marek z Ursusa aby okreslic czy terlica jest cala, niepolamana i oferowal odkupienie jej, ze wzgledu na jej idealny stan. Wnioskuje wiec, ze raczej jest to jakas nowsza terlica, nie drewniana.

Dlatego tez chcialabym skonsultowac zmiane rozstawu leku z innym rymarzem. Pan Andersz nie chce sie podjac, poniewaz jak sam napisal - obawia sie ze siodlo rozsypie mu sie przy rozlozeniu go. Jednak pan Marek z Ursusa bez problemu siodlo rozebral i zlozyl aby ocenic stan terlicy, co oznacza ze chyba jednak sie da...
Skora faktycznie wizualnie wyglada okropnie, ale moim zdaniem w strategicznych miejscach jest ok, siodlo nie rozsypuje sie i bylabym sklonna poprosic o zmiane rozstawu leku na moja odpowiedzialnosc. Tylko do kogo sie zwrocic skoro p. Andersz nie chce?
No to tak jak Ci mówiłam: zadzwoń do daw-maga, oni powinni się podjąć na Twoją odpowiedzialność  😉
Czy jest w okolicy Wrocławia ktoś to zerknie mi na siodło i powie co robić? W ruchu niestety lata mi tyłem we wszystkie strony i nie wiem czy da się je jakoś przerobić żeby pasowało czy musze szukać nowego...
Najbliżej Wrocławia to chyba jest travelling saddler i klinika siodła, ale nie korzystałam z ich usług i w związku z tym nie mam opinii na ich temat.
Travelling Saddler robił mi dwa siodła- ujeżdżeniowego Kieffera Lech Profi oraz skokowego Kentaura Eventer. Zrobili dobrze. Także moj koń jest zadowolony 😉 Moj portfel może trochę mniej, ale przynajmniej mam dobrze dopasowane dwa siodła i gwarancję oraz serwis gratis w przypadku, gdy koń sie rozbuduje.
Ja próbowałam umówić się z P. Kostrzewą, 3 razy w przerwach kilku dniowych mówił żeby zadzwonić innego dnia , potem nie odbierał, potem w końcu odebrał i powiedział , że oddzwoni , nie oddzwonił. Wnioskuję, że nie interesuje go przyjechanie  i sprawdzenie /dopasowanie siodła 🙁

Ale umówiłaś się z Equilibrum i mam nadzieję, że będzie ok 🙂
Kostrzewa jednak chyba tylko sprawia pozory, że z powrotem działa w temacie. Potrzebowałam przepchać siodło, do zrobienia było też siodło koleżanki. Umówiliśmy się na zeszły tydzień, w dniu wizyty dostałam telefon, że musi ją przełożyć, bo niby się zatruł. No dobra, zdarza się, parę dni mnie nie zbawi, choć trochę denerwuje mnie jeżdżenie w starym siodle, które muszę korygować podkładkami i czuję się w nim kilometr od konia... Miał być dzisiaj, wcześniej miał jeszcze zadzwonić, żeby mu wyjaśnić dojazd. 1,5 h przed umówioną wizytą ciągle nie dostałam żadnego telefonu, więc wysłałam sms-a z adresem stajni - cisza, godzinę później dzwonię, nie odbiera, napisałam sms-a, czy wizyta aktualna - zero reakcji... Nie ma to jak specjalnie wziąć wolne popołudnie drugi raz z rzędu (bo mi zależało na czasie, a weekend odpadał). Nie mówiąc o tym, że rozwalił dzień nie tylko mi, ale znajomej też. Gdybym sobie nie przypomniała o tym, że Kostrzewa pasuje na miejscu, to tydzień temu wysłałabym siodło do Andersza i pewnie już by to siodło do mnie wracało. Kurczę, rozumiem sytuacje losowe i przekładanie wizyt, różne rzeczy się zdarzają, ale brak kontaktu i chociaż wiadomości "nie dojadę" jest totalnie niepoważny. :/

Rozumiem, że wobec tego nie zostaje mi nic innego, niż pasowanie siodła "wysyłkowo" (mazowieckie)? Taką miałam nadzieję, że ktoś mi to zrobi na miejscu, bo to trochę bardziej skomplikowana sprawa i obawiam się, że wysyłkowo będzie ciężko ocenić, czy z tym siodłem w ogóle jest sens coś robić (w sensie nie mam gwarancji, że po zmianach nadal nie będzie coś nie tak). Klinikę Siodła wykluczam. 😉
Widać brak kontaktu zależy od klienta. Do Ciebie się nie odzywa p. Kostrzewa, a do mnie p. Andersz  😁
Ale wyślij siodło do naprawy do Andersza. Remonty mu wychodzą znacznie lepiej niż robienie siodła i ogłowia na miarę  😂
Akurat w przypadku Kostrzewy to nie jest problem wybiórczego traktowania klientów, raczej... okresowych przerw w kontakcie ze światem w ogóle. 🙄 I najwyraźniej nastąpiła właśnie kolejna taka przerwa... 👿
Kolejna przerwa jak widać zaczęła się, zanim w ogóle zdążyła się zacząć część  " kontakt z klientem " ..... A szkoda.

W każdym razie, jeśli ktoś szuka kogoś  okolicach Warszawy, kto sprawdzi czy siodło leży dobrze, to mogę polecić Equilibrum . Oprócz tego, że koń został przejrzany pod kątem krzywizn, spięć itp. to siodło zostało dokładnie sprawdzone pod kątem pasowania do konia. Dostałam również pomiary grzbietu, które mogą się przydać do ew. korekt siodła u rymarza czy sprawdzenia dopasowania potencjalnego nowego siodła.
nubira05   Ko­nie kochają piękniej. Bo wiernie.
07 sierpnia 2016 19:59
Znacie zaufanych i solidnych rymarzy w zachodniopomorskim?
Odświeżam nieco temat. Przeczytałam cały wątek i mam trochę mętlik. Szukam kogoś do dopchania poduszek i ew. dogięcia łęku w Kentaurze. Najlepiej w okolicy Wrocławia, ale mam świadomość, że to raczej marzenie. Podpowiedzcie proszę cokolwiek  🤔 Szukam informacji o:

- klinice siodła (śląsk)
- Traveling Saddler (nawet byli u mnie w stajni, widzieli siodło na nagim koniu, wyrazili opinię. Znam cenę  😲  nie jestem pewna opinii na ich temat).
- Equilibrum (Warszawa?)
- P. Andersz?
- P. Kostrzewa?
- x-horse (equipe), P. Beata?
- Wiosną ponoć była we Wrocławiu P. Maria Zaremba z Hippiki Pro? Czy ktoś skorzystał?
Z okolic gliwic elfab-horse, ma busa ze sprzętem albo wysyłka do niego, dosyć często jeździ w rejonie, ja go będę pod koniec maja ściągała do PZ. Travelling saddler wciska te ich super wypełenienia za 1000 zł, ale robi rownież normalne na życzenie za dwie stówki więc lepiej dopytać, tez z niego zrezygnowałam jak usłyszałam kwotę, a spokojnie bym dopchała "normalnie"..
A klinikę siodła sobie daruj z założenia, pojęcie to oni mają małe o robocie, a profesjonalizm to raczej leży i kwiczy - to z obserwacji 😉
a czy elfab-horse nie "popisał" się czasem taką paskudną naprawą pękniętego siedziska?  👀 Ktoś tu na forum pokazywał coś takiego, naprawa co prawda za 50 zł, ale mogliby chociaż łatkę dopasować w miarę kolorystycznie do reszty siodła.  😁
Traveling Saddler- nie polecam
korzystałam i nie jestem zadowolona,
poprawiałam Kentaura właśnie- zwęzili, zmienili wypełnienie w panelach- zapłaciłam kupę kasy a siodło leży gorzej niż przed
odsyłałam po zmianach bo oprócz zmian uszkodzili sioło w kilku miejscach- naprawili tylko jedna dziurę a odgniecenia zostały bo podobno zawsze się tak odgniata i nie da się z tym nic zrobić
w sumie byłam miesiąc bez siodła, zapłaciłam 1500 zł i dalej nie pasuje
A ktoś do dopchania siodła w Pomorskim? Czy to złudne marzenia?
Zoote potrzebujesz dopchania celem dopasowania do "trudnego" konia, czy po prostu okresowej wymiany całego wypełnienia, bo się ubiło? Bo może rozważyć wysyłkę do "serwisu" u źródła- do Kentaura? Mogą też wymienić łęk na inny rozmiar (nie zalecają gięcia). Jedna zasadnicza wada tego rozwiązania- oni tam "mają czas"..
Odświeżam nieco temat. Przeczytałam cały wątek i mam trochę mętlik. Szukam kogoś do dopchania poduszek i ew. dogięcia łęku w Kentaurze. Najlepiej w okolicy Wrocławia, ale mam świadomość, że to raczej marzenie. Podpowiedzcie proszę cokolwiek  🤔 Szukam informacji o:

- Equilibrum (Warszawa?)

Korekty siodeł nie wchodzą w zakres usług. Jedynie kontrola dopasowania i zdjęcie pomiarów z konia dla rymarza (plus badanie pleców).
Natomiast do listy dodałabym p. Ząbczyka, jeśli siodło jest na wełnie (a pewnie jest), to dopcha i łęk skoryguje. Robi korekty na miejscu i o ile wiem, jeździ do Wrocławia, a jakby nie miał po drodze w najbliższym czasie, to wysyłkowo też da radę (wysyła taką "rybkę" do dogięcia jej zgodnie z kształtem grzbietu konia) - choć generalnie sprawdzenie siodła po korekcie na koniu w ruchu pewniejsze...
Jest wysoce prawdopodobne, że w ciągu kilku tygodni będę ściągać Ząbczyka do Wrocławia. Jak coś można się dogadać
a czy elfab-horse nie "popisał" się czasem taką paskudną naprawą pękniętego siedziska?  👀 Ktoś tu na forum pokazywał coś takiego, naprawa co prawda za 50 zł, ale mogliby chociaż łatkę dopasować w miarę kolorystycznie do reszty
siodła.  😁

Tak wrzucala dziewczyna to musiała być jakaś grubsza historia bo jak mi załatwiał puslisko do damskiego siodła to szukał sam z siebie idealnego odcienia brązu 😉
Zresztą dziewczyna pyta o dopychanie poduszek i dogiecie leku, a nie naprawe "po taniosci" 😉
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! 🙂

Bombal Okresowa wymiana całego wypełnienia. Gdy jest "puszyście" wypełnione pasuje bardzo dobrze. Sprawdzę też serwis Kentaura. Traveling Saddler zasugerowali dogięcie łęku o pół rozmiaru. Siodło ma wycięty przedni łęk. Póki kobyłka regularnie pracuje i jest nabudowana, nie ma aż takiej naglącej potrzeby.

kitty wstępnie jestem chętna

drabcio za uczciwą pracę należą się uczciwe pieniądze. Obawiam się jednak magików/naciągaczy i marnego efektu. Dlatego Was wypytuję :kwiatek:
Ja teraz jestem na etapie ściągania siodła z Czech i do dopasowania ściągam go aż do Poznania, bo magika z okolic sobie podaruje  🙄
Z mazowsza polecam pana Pydo, rewelacja. Z tym, że pan nie zmienia rozstawu łęku, także tylko korekty wypełnienia, poprawki rymarskie, wymiana skóry itp.
drabcio a którego "magika z okolic" masz na myśli jeśli wolno spytać?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się