M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

No dobra, wycena hardkor 😉 Może ktoś ma sprawdzoną firmę od rolet z Warszawy?
Dzionka, Mój mąż pracował kiedyś długo w roletach, co prawda na pomorzu, ale kontakty na pewno ma, więc mogę go zapytać.  😉 Wiem, że w jednej z firm w której pracował mieli sklep internetowy i wysyłali rolety, chyba że chcecie mieć od razu z montażem to wtedy ta opcja odpada.

mundialowa, Chwaliłaś się tu wybranym mieszkaniem? Jak nie to koniecznie się pochwal, żebym wiedziała za co trzymam kciuki 😀
Qaida, wyślę Ci na pw ogłoszenie, bo zdjęcia mam na telefonie, a w pracy ciężko zgrać na kompa. 😉
Dzionka  z rzymskimi mogę pomóc, skrobnę PW
maleństwo   I'll love you till the end of time...
11 maja 2017 13:17
A nasz projekt wraca... Nie odrzucony, ale do uzupełnienia. Mój mąż projektantów nogi chyba z tyłka powyrywa...
U nas wieści najgorsze z możliwych... Odpada nam mBank (niestety wycena nie jest pomyłką) i Millenium. Czyli zostaje BZ WBK z ich horrendalną prowizją płatną z góry... 🙁
Poradźcie.
Mam schody betonwoe- klatkę schodową. nie przemyśleliśmy za wczasu co chcemy i zostały wylane pod płytki.
Ja na nich nie chcę płytek takich typowych, bo będize no zimno, twardo i ślisko i nie chcę.
Myślałam o stopniachc drewnianych ale całą klatkę musiałabym skoć (każdy stopień) ze 4 cm. To mi się wydaje gorszy syf niż budowa...

Czy można jeszcze "obłożyć" wykończyć schody aby były "ciepłe" w odbiorze, przytulne i aby to coś nie było "mega grube.
Myślałam o płytkach ceglanych ... ale nie wiem czy to w ogóle da radę na schody.
kotbury, korek? wykładzina jakaś?
kotbury, może posadzka żywiczna epoksydowa? Na pewno nie jest gruba, nie wiem tylko jak z przytulnością.
abre   tulibudibu
12 maja 2017 21:57
kotbury, panele?
Kotbury ja scinalam jeden stopień betonowych schodów i to był najgorszy hardkor syfowy calej budowy domu!😉
Panele?
Kilka stron temu było o panelowych schodach.
kotbury, a płytki drewnopodobne? takie matowe, fakturowane?
ash   Sukces jest koloru blond....
13 maja 2017 18:55
Dzionka, juz Ci dawno pisałam.
Artis studio dekoracji okien i wnętrz na Czerniakowskiej
mundialowa, na pewno platna z gory? I jaka wysoka ta prowizja?
My tez sie wlasnie staramy o kredyt w WBK, bierzemy 180 tys, prowizja 4,5 tys, ale jest wliczona w kredyt. Moze idzcie do innego doradcy?
ash, a oni robią z montażem? Przyjadą, pomierzą i tak dalej?
nerechta, nas może jeszcze uratować wycena mieszkania. Jeśli będzie wystarczająco duża, prowizja zostanie skredytowana, jeśli wycenią niżej, niż mBank (a ten wycenił na prawie 30 tys. więcej, niż płacimy), musimy wyłożyć z góry prawie 7 tys. zł.
Niestety my bierzemy kredyt, którego wysokość mieści się na styk w naszej zdolności kredytowej. Między innymi z tego powodu mBank zaoferował, że udzieli nam kredytu, ale na ponad 20% wkładzie własnym (prowizję chciał skredytować). A BZ WBK we wstępnej ofercie uwzględnił 10% wkład własny, ale z prowizją płatną z góry.

A jak Wam idzie załatwianie kredytu? 😉
Kotbury panele winylowe! Sa cieple, ciche, cienkie, mozna je przyklejac na inne nawierzchnie.
Na szybko w necie znalazlam np. schody winylowe floover

Sledze watek od dawna. Budujemy dom jednorodzinny. Prace przygotowawcze i formalnosci dluugo trwaly. Ale w koncu ruszyla budowa, w poniedzielek beda wylewac plyte fundamentowa. Nareszcie!
Dzis podpisalismy umowe o realizacje kuchni, to tez krok do przodu. Teraz bedziemy walczyc z wyborem kafli. Bylismy juz w kilku sklepach z glazura, ale nie mamy zadnej koncepcji. Bedzie ciezko...😉
a spoko! Chyba urok malego miasta, znajoma mojej tesciowej jest nasza doradczynia, a i wyceniajacy robi wycene tak jak trzeba do kredytu, wiec ogolnie mysle ze na 90% dostaniemy ten kredyt. Ostatnie papiury skladamy w poniedzialek i czekamy.
Chcielismy tez isc do PKO, ale chyba i tak nie bedziemy miec razem takiej zdolnosci kredytowej jakiej potrzebujemy, a w WBK ma ja sam moj maz... Wiec cos za cos, ale i tak raty wychodza lepiej niz myslelismy.
A bierzecie kredyt na samo mieszkanie, czy jakis remont tez? Trzymam kciuki, zeby wam dobrze wyszlo!
mundialowa, a próbowaliście PEKAO SA? Dla nas mieli najkorzystniejszą ofertę.
ner, bierzemy na mieszkanie i remont. 😉
Ja również będę trzymać kciuki za Wasz kredyt! 🙂

yegua, w PEKAO w pojedynkę nie mamy zdolności, a nie jesteśmy małżeństwem, więc liczą nas jako dwa gospodarstwa domowe.
mundialowa, mam super doradcę, działa online. Może dam Ci namiary, niech on Wam sprawdzi ofertę?
My mielismy bardzo korzystną przez niego, też nie jako małżeństwo, choć finalnie nie wzięliśmy oferty od niego bo udało się załatwić fajny kredyt przez pracę
wistra, dzięki. :kwiatek: Obawiam się jednak, że lepszej oferty już nie dostaniemy, bo byliśmy w sumie u czterech doradców i ich wyliczenia pokrywały się. Problemy rozpoczynały się, gdy wnioski trafiały do analityków.
A o jakim banku mówisz? Też o PEKAO?
Pilnie poszukuję solidnej osoby , która robi balustrady kute . Kogoś z okolic Warszawy. Mozecie kogoś polecić ?  :kwiatek:
O jesssssssssuu dzisiaj mamy dobry dzien! Po wielkiej przeprawie z urzedami dostalismy pozwolenie na budowe 😵 😅 😅 😅 To oznacza, ze w ciagu 2 tyg. zaczynamy kopac i ze dom naprawde przyjedzie w pierwszym tygodniu sierpnia. Oj, a juz nie wierzylismy, ze to nastapi!! 😅
wistra, dzięki. :kwiatek: Obawiam się jednak, że lepszej oferty już nie dostaniemy, bo byliśmy w sumie u czterech doradców i ich wyliczenia pokrywały się. Problemy rozpoczynały się, gdy wnioski trafiały do analityków.
A o jakim banku mówisz? Też o PEKAO?


Ja składałam napewno do deutsche i reiffeisen, trzeci był chyba pekao (o ile w ogóle, zaraz poszukam tych wyliczeń). Finalnie mam w deutsche
ash   Sukces jest koloru blond....
15 maja 2017 18:31
ash, a oni robią z montażem? Przyjadą, pomierzą i tak dalej?
.

No tak! Kompleksowo
Dzieki, odezwe sie do nich.
Pandurska powodzenia 🙂 pewnie nas wyprzedzicie bo w sierpniu spodziewamy się mieć dopiero stan surowy otwarty. ale za rok... 😉
ale wy nie budujecie modulowo chyba, to znaczna roznica 🙂

Czy ktos z was docieplal dom/mieszkanie od wewnatrz? Czym i jak? Slyszalyscie moze o AeroTherm? Ktos stosowal?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się