Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

k2arola, pomyślałam o szamponach Alterra z Rossmanna, jednak one mają w składzie SCS, czyli związek bliźniaczy do SLS (wg informacji, które znalazłam w sieci). Na moje włosy szampony Alterry działają jednak nieco łagodniej niż te z SLS.

edit: na codzień myję włosy balsamem Agafii nr 4 na zmianę z szamponem ECO Lab wzmacniającym. Zwykle wystarcza, jak zaczynają się strączkować/przyklapują to oczyszczam garnierem awokado i karite.

Z tym szamponem Agafii z linka to wprowadzanie w błąd, akurat ta seria ma SLS w składzie...
SLS – Sodium Lauryl Sulfate
Nie pamiętam jak w szamponach alterry ale petal fresh ma w składzie Sodium Lauroyl Sarcosinate, a to są dwa różne składniki.
Alterra ma w składzie sodium coco sulfate

Sodium Coco Sulfate to łagodniejsza forma SLS, gdyż i jedno i drugie jest z oleju kokosowego tylko, że SCS jest nieco bardziej oczyszczone z atomów węgla od SLS, ale pozostaje detergentem. Jest to jednak ciągle siarczan sodu. Oba detergenty – SLS jak i SCS mają ten sam numer CAS: 151-21-3, co oznacza, że są praktycznie tym samym związkiem. (Numer CAS to oznaczenie numeryczne przypisane substancji chemicznej przez amerykańską organizację Chemical Abstracts Service (CAS), pozwalające na identyfikację substancji.Patrz: http://www.cas.org) Jest często wykorzystywany do produkcji szamponów do włosów w formie stałej. Jeśli chcemy używać detergentów to jest to opcja lepsza niż SLS, ale gorsza niż delikatne środki myjące pochodzące z cukrów (zawierają w nazwie słowa: Glucoside lub Glutamate).
z bloga arsenic makeup
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 maja 2017 12:21
ja tam myję SLSami. Jakoś żyję. Ale głównie Babuszką Agafii i Fitomedem. Fitomed mój ulubiony, tylko zmieniam na różne rodzaje.
Aqua, Saponaria Officinalis Root Extract, Lawsonia Inermis Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Coco Glucoside, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Peg-7-Glyceryl Cocoate, Benzyl Alcohol, Polyquaternium-7, Cytric Acid, Parfum, Ethylhexylglicerin
ma ten SLS dość daleko w składzie.
Moje włosy, zdjęcie kiepskie bo telefonem i robione w samochodzie.

Jej  😍 Cudowne! Zakochałam się w kolorze  💘


Szampony z SLS - dobre czy nie? Zrozumiałam z wypowiedzi na forum, ze dobrze jest je stosować raz na jakiś czas, by zmyć silikony - prawda?
A szampon bez sls znaleźć to Mission Impossible!
Petal Fresh, Herbal Care, Jantar itp maja sls (albo te które akurat były w drogerii). Szampony dla dzieci też masakra.
Jedyny jaki znalazłam bez sls i stosuję od kiedy urodził się mój synek to [url=http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,35426,rossmann-babydream-shampoo.html] BabyDream dla dzieci

A właśnie, istnieje jeszcze jakiś szampon bez SLS, bo mi Babydream bardzo przesuszał (?) włosy, pewnie przez wysokie pH


Znowu chodzi mi po głowie henna  🙄
efeemeryda   no fate but what we make.
10 maja 2017 07:31
ja jestem henną zachwycona  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 maja 2017 09:09
Cierp1enie, po stosowaniu Andrei zauważyłaś poprawę w gęstości włosów?
efeemeryda   no fate but what we make.
10 maja 2017 10:13
ja widziałam na fejsie na stronie aliexpress opinie i zdjęcia tony bejbików po andrei, idą do mnie dwa opakowania  😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 maja 2017 11:44
efeemeryda, też mam właśnie wrzucone w koszyk i tak zastanawiam się nad tym czy kupić czy nie 😉 Na długości mi nie zależy, bardziej na tym by było ich więcej, bo mam dwa włosy na krzyż 😁
efeemeryda   no fate but what we make.
10 maja 2017 12:03
jak wychodzą bejbiki to muszą gęstnieć, nie mają wyboru  😀iabeł:
tak zniszczyłam włosy, że teraz robię wszystko, żeby je odzyskać  ❗ 🏇
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 maja 2017 12:22
Kupiłam, niech stracę, chociaż nie wiem jak to sie stosuje 😁 to jest tluste?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 maja 2017 12:26
Wszystkie, które  miałam z EO Laboratorie,  Sylveco,  Planeta Organica i Biomare nie zawierały SLS,  jeszcze chyba Organic Shop też.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 maja 2017 13:51
JARA, jak od zawsze tak miałaś, to Ci nie zgęstnieją. Bo nie da sie wyprodukować nowych mieszków włosowych. Ale jeśli Ci przerzedziły, to u mnie sie sprawdziło tez piloxidil 2%.
efeemeryda   no fate but what we make.
10 maja 2017 14:24
JARA
dodaje się to do butelki z szamponem, podobno włosy się dużo bardziej przetłuszczają.
czajcie jakie ceny na allegro za mydło cedrowe.... a to nie jedna taka aukcja
http://allegro.pl/agafii-mydlo-cedrowe-do-wlosow-i-ciala-300ml-i6694415431.html

kupiłam za 20zł z wysyłką 🙂
choć jestem zdziwiona, bo mój stały dostawca też podniósł ceny... np pasta do zębów wzmacniająca po 110zł....
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
11 maja 2017 10:20
Lusia, fajne te produkty z EO  :kwiatek:
Włosy są po nich ładne, zapach jest szałowy. Muszę dłużej potestować 🙂
czajcie jakie ceny na allegro za mydło cedrowe.... a to nie jedna taka aukcja
http://allegro.pl/agafii-mydlo-cedrowe-do-wlosow-i-ciala-300ml-i6694415431.html

kupiłam za 20zł z wysyłką 🙂
choć jestem zdziwiona, bo mój stały dostawca też podniósł ceny... np pasta do zębów wzmacniająca po 110zł....


Ej, to jakiś żart z tym mydłem? 149 zł  🤔

edit: niemożliwe, komuś się przecinek źle postawił 😉
Wszystkie, które  miałam z EO Laboratorie,  Sylveco,  Planeta Organica i Biomare nie zawierały SLS,  jeszcze chyba Organic Shop też.

Dziękuję  :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
13 maja 2017 22:07
Ależ proszę 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
15 maja 2017 11:32
Cierpienie
podpowiedz proszę jakie to mydło cedrowe do mycia włosów najlepiej ?
może być to z babuszki agafi ?
tak, ja używam tylko tego 🙂 Myję włosy, a pianą z głowy myję całe ciało.
Jutro właśnie ma dojść nowa dostawa mydła cedrowego, maski jajecznej (dla Julki), peelingu do twarzy oraz pasty do zębów 🙂
Uwielbiam kosmetyki babuszki 🙂
tak, ja używam tylko tego 🙂 Myję włosy, a pianą z głowy myję całe ciało.
Jutro właśnie ma dojść nowa dostawa mydła cedrowego, maski jajecznej (dla Julki), peelingu do twarzy oraz pasty do zębów 🙂
Uwielbiam kosmetyki babuszki 🙂

U mnie to samo. Testuje teraz nowy balsam i zamierzam wypróbować to Twoje mydło cedrowe  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 maja 2017 08:10
Cierp1enie, gdzie kupujesz?
Na allegro u ezebra. Najtaniej z wysyłka. 
Na allegro u ezebra. Najtaniej z wysyłka. 

Stacjonarnie nie dostanie się?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
16 maja 2017 19:52
Czasem można trafić w centrach handlowych na stoiskach, albo w zielarskim, ale ciężko.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 maja 2017 20:24
Babuszka jest tania jak barszcz w drogeriach polskich. za balsam do włosów płacę 6zł za duże opakowanie, szampon 5 zyla, te klimaty, mydło też bywa, ale nie paczałam, ile kosztuje, bo mnie nie jara.
Babuszka jest tania jak barszcz w drogeriach polskich. za balsam do włosów płacę 6zł za duże opakowanie, szampon 5 zyla, te klimaty, mydło też bywa, ale nie paczałam, ile kosztuje, bo mnie nie jara.

Mi mignęła ta firma ostatnio w Auchan, ale nie wiem co dokładnie, bo się nie przyglądałam 🙂 A po testach szamponów moje włosy najlepiej gadają z szamponem Ziajka dla dzieci i niemowląt 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się