Facebook -czy ktoś korzysta?

AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
29 kwietnia 2017 18:12
tworek a ja jestem "chora" według znajomych bo usunęłam całkiem FB 🙂
Poradźcie zacofanej 😉 jak się wstawia te wszystkie emotki i obrazki w komentarzach? To jest jakaś dodatkowa apka? Głównie o fejsa na smartfonie mi chodzi.
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 maja 2017 16:38
Powinnaś mieć to w klawiaturze. Jak nie, to ściągnij emoji.

Edit: czy facebook znowu obciął zasięgi niepromowanych postów na fanpage? :/
Graba.   je ne sais pas
07 maja 2017 14:36
chcialabym zablokowac kilku znajomych na facebooku,zeby nie widzieli mojej aktywnosci, typu zdjecia, posty. da sie tak zrobic, zeby nie wiedzieli, ze ich zablokowalam? czy posty publiczne beda im sie wyswietlac na ich tablicy? (tzn pewnie beda mogli zobaczyc jak wejda na moj profil, ale czy wyswietli im sie w aktualnosciach?)
Można tak zrobić. Ustawienia->kontrola prywatności->kto może zobaczyć dodawaną przeze mnie zawartość->znajomi z wyjątkiem: tu wpisujesz imię i nazwisko.
Graba.   je ne sais pas
07 maja 2017 14:44
oo, idealnie. dziękuję! :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 maja 2017 14:15
Dużo łatwiej jest dodać niechcianych znajomych do grupy "dalsi znajomi" i można blokować przed nimi posty, albumy albo tylko pojedyncze zdjecia 😉
Powinnaś mieć to w klawiaturze. Jak nie, to ściągnij emoji.

Edit: czy facebook znowu obciął zasięgi niepromowanych postów na fanpage? :/


heheh, jak zawsze gdy content żre🙂
Skoro można zarobić to przecież zarabiają.
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 maja 2017 16:07
Właśnie widzę, dawno nie miałam tak mało reakcji na posty. Ja rozumiem jeden czy dwa, ale wszystkie jak leci? Nie uwierzę, że tak bardzo spadła jakość publikowanych przeze mnie materiałów (równolegle publikuję na insta i tam ilość reakcji wręcz wzrosła ostatnio)
kotbury, można też takiego znajomego zablokować z jego profilu. Wchodzisz na jego profil, klikasz znajomi -> dodaj do innej listy -> ograniczenie dostępu. Wtedy nie widzą nic oprócz tego, co ma ustawienie jako publiczne. I chyba jak u kogoś coś skomentujesz, a akurat im się to wyświetli w panelu z boku, to mogą to zobaczyć. Ale przynajmniej nie trzeba przy każdym poście pamiętać o ustawianiu prywatności.
tworek a ja jestem "chora" według znajomych bo usunęłam całkiem FB 🙂

Piąteczka  🏇
Ja poszłam za przykładem znajomej i muszę przyznać, że to duża zmiana na lepsze. Taka wolność  😁
Pursat   Абсолют чистой крови
09 maja 2017 08:32
Da się usunąć kontakty z Messengera? Mam tam ludzi, którzy nie są moimi znajomymi i denerwuje mnie, gdy widzę, że są aktywni. Do niczego mi to nie jest potrzebne.  😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 maja 2017 09:01
Pursat, można ukryć sekcję lub pojedyncze konwersacje 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 maja 2017 11:42
Jakiś czas temu zablokowałam jednej osobie widoczność moich postów(nie usunęłam jej, nie zablokowałam tak normalnie, po prostu ograniczyłam żeby nie widziała co na tablicę wrzucam). Jak to odkręcić...? 😡 Za nic nie mogę sobie przypomnieć.
Kilka postów wyżej napisałam...
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 maja 2017 12:26
[s] Dzięki :kwiatek:[/s]
No jednak to nie rozwiązuje mojego problemu, bo owszem, mogę komuś zablokować dostęp- ale nie mam nigdzie opcji odblokowania :/
Obok nazwiska jest taki czerwony znaczek- odklikujesz i odblokowujesz 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 maja 2017 12:42
[s] Ale gdzie obok nazwiska? Nie wyświetlają mi się tam żadne 🤔[/s]
Chyba mam  :kwiatek:
Tak to wygląda u mnie. I w to czerwone klikasz.
Pursat   Абсолют чистой крови
10 maja 2017 09:51
Pursat, można ukryć sekcję lub pojedyncze konwersacje 😉

Tak, wiem, ale chodzi mi o całkowite usunięcie tych osób z listy. Da się?
Pursat, jedyne co mi przyszło do głowy, to zablokować danego użytkownika. Faktycznie wtedy znika z wszystkich list 😁 Tylko nie będzie mógł się z Tobą skontaktować, kwestia czy masz z nim kontakt a po prostu nie chcesz go widzieć, czy raz napisałaś jakąś wiadomość i już Ci wszystko jedno 😉
Czy macie może pomysł jak wybić stronkę o swoim koniu na fb?
Mieć naprawdę zajebistego konia. A tak na serio to co w nim takiego że ma stronę? Bo moda na stronę? Bo szukasz sponsora i chcesz się rozreklamować? Co takiego robicie i potraficie że aż założyłaś stronę. Po co tak naprawdę? Jest tego wysyp, osobiście mam zlajkowaną jedną taką stronę - przyjaciółki, ale u nich warto. dostaje dziesiątki zaproszeń do stronek zwierząt. Po cholerę. A już hitem jest zakładanie stronki dla konia jeżdżącego towarzyskie 70cm a co więcej szukanie przez tą stronkę sponsora. Mam chomika, może jemu założę? Dla mnie to... hmm dziwne, tak samo jak informowanie "wszystkich o wszystkim" poprzez tablicę na Fb
W przypadku reklamy zwierzęcia to ja problemu nie widzę (np. strona ogiera rozpłodowego), jednakże sama moda na takie strony mnie mierzi.
Nie piętnuje osób, które chcą czerpać z tego fun, bo się da wyczuć, a zarazem widać to po wpisach oraz zdjęciach. Gorzej jak ktoś się od razu nastawia na zysk, rzesze sponsorów i kupę kasy na początek.
No i ChemiK ma rację. Szybciej "zabłyśnie" koń sportowy czy w jakieś sposób "magiczny" niż zwykły tuptak.
Czy macie może pomysł jak wybić stronkę o swoim koniu na fb?

Chciałabym mieć dwa konta / dwa profile na fb.
Jeden służbowy - taki mam. Jeden prywatny.
Czy w ogóle się da? Jeśli tak, to jak najprościej to zrobić?
Założyć inny, alternatywny adres mailowy do powiązania z tym drugim kontem?
Najprościej założyć firmową stronę z poziomu profilu prywatnego. Masz wtedy do dyspozycji wiele narzędzi, których na profilu prywatnym nie ma. I przełączasz się między nimi w bardzo prosty sposób.
A czy wtedy można mieć różne nazwy tych dwóch profili i znajomi z jednego mogą nie wiedzieć o istnieniu drugiego?
Nawet tego jak się ten drugi nazywa? Nie tylko, żeby nie widzieli zawartości, ale nawet nazwy i istnienia drugiego.
Tak. Dane dla strony firmowej ustawiasz sama - od nazwy po informacje, które chcesz zamieścić. Na tym profilu nie ma informacji, z jakiego konta go prowadzisz.
No tak. Tylko, że to jest jakby odwrotnie.  😀
Ten profil, który mam traktuję jako służbowy, a prywatny (nazywający się zupełnie inaczej) chciałabym utworzyć.
To jak to zrobić? Utworzyć "stronę firmową" i całą zawartość tego co mam obecnie (wszystkie posty, zdjęcia i nazwę) tam przenieść, a następnie nazwę tego co obecnie zmienić i zacząć do niego wstawiać zupełnie nową, inną zawartość...?

Dobra, zaczęłam coś tam grzebać i utworzyłam stronę jako autor. Chcę, żeby nikt tego nie widział i żeby nie dało się tego znaleźć, z wyjątkiem osób które zaproszę. Jak to zrobić?

Tak się zastanawiam, czy nie byłoby mi łatwiej stworzyć zupełnie inne, nowe konto, powiązane z innym adresem mailowym.
Żeby broń borze mi się to przeskakiwanie między stronami nie popierniczyło. Ja wiem, że niby da się wszystko ustawić, poblokować, ale ja nie umiem tego znaleźć, dla mnie fb jest kompletnie nieczytelny, nieintuicyjny i nie user friendly.  Nie chcę żeby ktoś znajdował mnie, ani żeby fb mi podpowiadał kogo mogę znać, kogo zaprosić i kto może znać mnie. Nie chcę nikogo znać!!!  👿 😉 A fb jakby z góry robi wszystko, żeby wszyscy znali wszystkich.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się