Re-Voltowicze ZA granicą: pensjonaty, zwyczaje, niecodzienności...

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 kwietnia 2017 22:02
No jak czytam nawet na re, że w Irlandii koń kuleje i się nawet weta nie wzywa tylko antybiotyki daje, bo "zwykle tak ma", to mi włosy dęba stają.


W USA najulubieńszym lekiem podawanym notorycznie koniom jest bute (fenylobutazon) - środek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Jak moja kobyła przebywała po przylocie tu na kwarantannie i zaaplikowano jej serię szczepień, to miała niewielką gorączkę i pani co była kierowniczką stajni kwarantannowej chciała jej od razu zaaplikować ten bute.

Z ciekawosci weci u Was normalni, czy tacy sami znachorzy jak wiekszosc trenerow?  🤔wirek:
Ludzie nie badaja koni jak kuleja, czy nie widza, ze kuleja?

Sa u nas normalni weci i normalne stajnie. U mnie takich kwiatkow jak u Eli nie ma.

Wnoszac po kunszcie jezdzieckim, zaloze sie, ze facet z filmiku Eli nie czuje, ze kon jest kulawy 🤣
vissenna   Turecki niewolnik
01 maja 2017 08:57

Wnoszac po kunszcie jezdzieckim, zaloze sie, ze facet z filmiku Eli nie czuje, ze kon jest kulawy 🤣


No tak, ale to, co jest przerażające, to to, że ten facet ma z boku trenera.
A właściwie "trenera", skoro ten nie widzi, że koń jest kulawy...  🍴
Prawdę mówiąc też mam wrażenie, że u nas leczą raczej objawy niż przyczynę kulawizn... Szczególnie jak klient kasiasty i naiwny 🙁
Stajnia pretendująca do tych profesjonalnych.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 maja 2017 12:53
[quote author=Majorowa link=topic=823.msg2676509#msg2676509 date=1493602081]

Wnoszac po kunszcie jezdzieckim, zaloze sie, ze facet z filmiku Eli nie czuje, ze kon jest kulawy 🤣


No tak, ale to, co jest przerażające, to to, że ten facet ma z boku trenera.
A właściwie "trenera", skoro ten nie widzi, że koń jest kulawy...  🍴
[/quote]

Też sądzę że Ron w ogóle nie czuje że koń kulawy.

No a trener Mike nie po to czas tracił na przyjazd, by tak sobie stracić klienta mówiąc mu o kulawiźnie konia, bo kto wie ile by odstawienie od jazdy trwało.
W końcu, po ponad roku na szwedzkiej ziemi pojechałam na zawody!
Po wielu perturbacjach z licencją, potem z moim podejrzanie kulawym koniem udało się  🏇
Nieidealnie, ale bardzo jestem zadowolona i z konia i z siebie  😀
Następnie czaje się na WKKW pod koniec maja ale zobaczymy co z tego wyjdzie....

Filmik dla ciekawskich:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 maja 2017 19:46
Zorilla: no i dobrze! super że wam się udało. Niezły przejazd, trochę nieśmiało na początku ale się Ramzes rozbujał potem.

Te WKKW też na Ramzesie?

A tak w ogóle to dobrze, że ma tak na imię ten twój siwek, przynajmniej Szwedzi nie mają problemu z wymową, słychać jak idealnie mówią jego imię. Z tobą też problemu nie mają, znaczy się z wymową 🙂

Tylko zjadają mi "c" w nazwisku :P Tak tak, tylko swojego mam możliwość jeździć na zawodach.
Czy jest tu ktoś kto był/jest w Belgii? Generalnie szukam niedużej stajni sportowej (w sensie, żeby nie był to obiekt sportowy gdzie są zawody co tydzień tylko bardziej ciche, prywatne miejsce) gdzie można by wstawić konie skokowe (obecnie raptem 2) może ktoś stacjonował, pracował w fajnym miejscu lub orientuje się cokolwiek 👀 Przeglądam już od 2 godzin ogłoszenia, przekopałam się przez 10 stajni i generalnie porażka lub drugi koniec Belgii (od morza). Jak ktoś coś wie to błagam o info, może być na pw :kwiatek:
Czy wie ktoś może czy w okolicach Brigwater bądź Yeovil ( w Anglii) są jakieś stajnie i można normalnie umówić się na jazdę ? 😀 Próbowałam znaleźć w necie ale niezbyt dobrze mi to idzie  🙄
majek   zwykle sobie żartuję
10 maja 2017 15:55
[url=http://www.bhs.org.uk/enjoy-riding/find-a-place-to-ride/results?cat=Riding+Centre&place=Brigwater+&lat=51.127889&lon=-3.0036320000000387]http://www.bhs.org.uk/enjoy-riding/find-a-place-to-ride/results?cat=Riding+Centre&place=Brigwater+&lat=51.127889&lon=-3.0036320000000387[/url]

prosze
Jutro jedziemy na kros na trening, a jak sie nic nie posypie 20.05 na zawody  🏇.
Witam, wiem, że jest tu spore grono mieszkających w Wielkiej Brytanii, chodzi mi o kamerkę w parku, podgląd, namiary. W konkretnym mieście, jest ktoś kto potrafi pomóc.
Przepraszam, że tutaj ale dla mnie to bardzo ważne, jeśli przeszkadza proszę administratora o prze kierunkowanie, dziękuję.
majek   zwykle sobie żartuję
11 maja 2017 15:38
dorota, sorry nie zrozumialam o co pytasz
Chcę mieć dostęp do kamery w konkretnym mieście, podgląd, jak znaleźć i wejść?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 maja 2017 20:46
dorota, zależy czyja jest ta kamera, ale wątpię, żeby ktokolwiek udostępnił Ci podgląd.
dorota Chodzi o coś takiego? https://www.worldcam.pl
Tak, tylko w Anglii
Tak, tylko w Anglii



Ale tam zdaje się, że możesz wyszukać kamerki nie tylko z Polski - wpisywałaś w wyszukiwarce miejscowość? Może akurat będzie?
Znalazłam tą, która mnie interesuje ale odbiór fatalny.
Helo, mamy tu kogos ze znajomocia topograficzna rzymskich stajni?
😎

aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
17 maja 2017 10:22
Thymos, najprościej pójść lub zadzwonić lub napisać do jakiegoś sklepu jeździeckiego. Ja tak zrobiłam w Genewie i znalazłam stajnię marzeń za przyzwoite pieniądze.
W końcu udało mi się pojechać na WKKW <3
Jechaliśmy klasę H90, czyli do 90cm ale na poziomie trudności naszej Lki, kiedyś już pisałam o moich obserwacjach na temat klas w WKKW tutaj, w Szwecji.
Ujeżdżenie jechało mi się bardzo miło, nie wygląda na nagraniu zbyt szałowo ale ocenione na 63,25% także jestem bardzo zadowolona!
Troszkę szleńcze skoki ale na 0 i lekkie spóźnienie na krosie. Na krosie nie skakał zbyt pewnie, ale udało się przejechać bez stopek, nawet przeszkodę której nie skoczył na treningu wcale... Poniżej załączam mini filmik z ostatnich 3 przeszkód, finalnie ukończyliśmy na 7 miejscu z wynikiem 58,7 pkt karnych  😅



Pierwsza fotka za duża.
Gratulacje  🙂!!!

W UK jest podobnie z trudnością techniczną na krosach. Odpowiednik naszej L klasy- BE90 bywa całkiem trudny technicznie, dużo tzw "pytań" na kombinacjach, często pofalowany teren i stoi raczej pełnowymiarowo (albo ponad - zależy jak Ci odskok wyjdzie 😉). To raczej nie są przeszkody typu kłoda z korą albo bez. Bywa całkiem przygodowo i koń musi być już na tą klasę trochę naskakany na krosówkach.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 maja 2017 20:22
Co do ostatniej dyskusji. Na całe szczęście powoli idzie to w dobrym kierunku:
http://www.eurodressage.com/equestrian/2017/05/30/german-federation-reminds-members-not-trim-whiskers-and-ears
Wdziałam to i ogromnie się z tego cieszę! Stop głupocie 🏇
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 maja 2017 23:30
Zorilla: gratulacje! Super że możesz sobie postartować.

Co do ostatniej dyskusji. Na całe szczęście powoli idzie to w dobrym kierunku:
http://www.eurodressage.com/equestrian/2017/05/30/german-federation-reminds-members-not-trim-whiskers-and-ears



Do zakutych łbów "estetów" i tak nic nie trafi, niestety, a jak trafi na amerykańskiego "estetę",  co to w każdym jeździeckim sklepie ma na ladzie golarki do pysków, to już w ogóle umarł w butach.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 maja 2017 23:36
ElaPe, Amerykanie to moim zdaniem jest w ogóle osobna grupa. Ich kreatywność w zadawaniu zwierzętom cierpienia w i legitymizowanie tego nieustannie mnie zaskakuje.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
31 maja 2017 00:04
ElaPe, Amerykanie to moim zdaniem jest w ogóle osobna grupa. Ich kreatywność w zadawaniu zwierzętom cierpienia w i legitymizowanie tego nieustannie mnie zaskakuje.


tak jakby zupełnie osobny podgatunek homo sapiens wyewoluował => homo sapiens americanus  🤣
Wojenka   on the desert you can't remember your name
31 maja 2017 08:51
I jak Ci się Elu żyje na codzień w takim otoczeniu?  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się