Stajnie na Śląsku

Okay, jeśli oceniasz kogoś bez osobistego przekonania (tak się domyślam) się, to powodzenia w dalszym szukaniu 🙂
Niestety szukam trenera który tak jak ja nie jeździ LL i Lki  tylko coś wyżej i ma większe doświadczenie 🙂
Nie wiem czy za "bardziej doświadczonego z dojazdem", nie trzeba będzie więcej zapłacić..... 😉
jesli ma to byc osoba z wiekszym doswiadczeniem to min. 100 zł + koń do bukmany i Ty dojeźdżasz . W okolicach Mysłowic nikogo takiego nie znajdziesz . Zalezy tez co masz na myśli poprzez bardziej doświadczony. 
Raz w miesiącu treningi są z Panią Anną Piasecką w Mysłowicach w Arabce ale to masz 120 zł plus przywiezienie sobie konia tam.
PATRYCJA10822 potrój budżet to może się ktoś znajdzie.
desire   Druhu nieoceniony...
09 maja 2017 18:54
ADVOxx, za 100 + dojazd spokojnie kogoś by znalazła, z wsadzaniem konia w buckmane przesadzasz.  🙄 🤣
Rzeczywiście w Arabce takie treningi się odbywają .
Desire no ja niestety z moja kobyłą będę musiał dojeżdżać na konsultacje bo do 1 osoby za 60 - 100 zł nikt z wyższej półki nie dojedzie bo mają co u siebie w stajni robić  🙂 Ale na szczęście moja kobyła ma jeszcze czas  🏇
Czy ktoś z Was trzyma konia, lub posiada informację na temat warunków w pensjonacie Arabka w Mysłowicach? Czy konie są padokowane cały dzień, dostępne są trawiaste wybiegi, podawana jest pasza (siano) dobrej jakości? Jakieś uwagi dot. warunków bytowych koni w pensjonacie? Będę wdzięczna za opinie.
phantom a są miejsca ze pytasz? 😀
Znajoma stała z koniem 1,5 roku i nic nie miała do zarzucenia a wiele stajni przerobiła 🙂
Ja mogę się wypowiedzieć na temat Arabki: siano konie dostają dobrej jakości w dużych ilościach, padokowane są cały dzień, boksy czyszczone codziennie. Opieka na wysokim poziomie i ogromna wiedza właścicielki. Tylko z tego co wiem nie ma miejsc, ale trzeba dzwonić.
Ja wpadam z innym pytaniem, gdzie w okolicach Bielska Białej/Skoczowa można porządnie potrenować coś ambitniejszego niż tuptanie w rekreacji (z nastawieniem na skoki, ale i ujeżdżenie w ramach urozmaicenia ) nie chcę w wakacje ,,wypaść z obiegu,,. Fajnie jakby było nastawienie na indywidualne treningi, no i oczywiście doświadczony trener ..
A są jakieś fajne przydomowe stajnie w okolicach Katowic ?
patid1220, Międzyrzecze Górne - Hors Farm? (Czanki). Albo indywidualne treningi z p. J. Kasztelnik.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
17 maja 2017 17:54
Nietypowe pytanie, ale czy w którejś stajni niedaleko Lidera kupię kilka kostek siana i słomy? :kwiatek:
w Radzionkowie w lesie kupowałam kilka kostek słomy w małym gospodarstwie  w listopadzie - ogłoszenie znalazłam na olx 😉
Spytaj się czy na zawodach nie będzie można kupić "na taczki " bo w kostkach nie mamy...
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
18 maja 2017 09:56
Słomka, pięknie dziękuje :kwiatek:
Hermes będą kostki do kupienia na miejscu, więc  bez stresu nie trzeba nigdzie jeździć  😉
Szukam pensjonatu przy granicy śląsko-opolskiej w okolicy miejscowości takich jak Rudy Raciborskie, Sierakowice, Kuźnia Raciborska, Dziergowice i dalej w kierunku opolskiego. Zależy mi na dobrej opiece, a i jakiś plac z kilkoma przeszkodami by się przydał.

KJ Szymocice?
KJ Trachy?
Stajnia "Nasza Bajka"?
Jakieś inne, mniej znane?

Co sądzicie?
Zbyszka, Tam w okolicach chyba średnio ze stajniami - zależy na co najbardziej zwracasz uwagę. Może u prywatnych właściciel przydomowych stajenek..... W Bojkowie są jeszcze dwie stajnie pensjonatowe - z czego jedna ma fajne warunki dla koni, a w drugiej nie byłam, więc nie mam zielonego pojęcia.
KJ Szymocice - nie wiem czy tam jest pensjonat, ale jeśli tak, to na pewno trzeba liczyć się z rekreacją; Trachy - tu ośrodek bardziej jednak sportowy, jazd rekreacyjnych chyba tam w ogóle nie ma - tylko konie właścicieli + pensjonat; warunki do trenowania są fajne; natomiast Nasza Bajka wydaje się być takim kameralnym, rodzinnym pensjonatem - ujeżdżalnia jest, przeszkody są (o ile dobrze kojarzę), padoki i pastwisko też. Niedaleko Rud (chociaż to zupełnie w innym kierunku, więc może być daleko) masz jeszcze Indeks - opieka fajna, warunki do jazdy świetne. Najlepiej jakbyś przejechała się po stajniach i sama zobaczyła.
Jakbyś miała jakieś pytania, dawaj 🙂
A w Indeksie nie szukają instruktora? Bo dojeżdżać do samego konia to daleko, a do pracy i konia to już lepiej  😜  🤣

Nasza Bajka jest świetna, tylko miejsc chyba nie mają, bo ogłoszenie o pensjonacie zniknęło.
Znam właścicielkę Naszej Bajki, i o ile nigdy nie orientowałam się jakie warunki mają tam konie pensjonatowe, to właścicielka jest osobą bardzo fajną i uczciwą i nie sądzę, żeby koniom tam działa się krzywda (jakieś zaniedbania mam na myśli).

Odnośnie Indeksa to wątpię, żeby oni się rozwijali, wręcz przeciwnie chyba...
W Szymocicach w sumie raczej nie ma pensjonatu, aczkolwiek zawsze warto zapytac. W sezonie letnim jak I w okresie ferii jest ciezko z hala, wowczas prowadzone sa kolonie dla dzieci.

W Trachach sport, fajne warunki maja, zwlaszcza,ze nie ma rekreacji.

Patrzac okolice opolskiego to w Lewadzie jest pensjonat.  Wiem, ze jest mala stajnia kameralna w Pstraznej bodajrze- Ksenia Stabla ja prowadzi, widzialam, ze maja spore pastwiska I fajne warunki, aczkolwiek nie wiem czy maja tam jakakolwiek ujezdzalnie.

Jest tez Palomino- ktora jest w Nedzy, ale o niej slyszalam srednie opinie.

Jesli mowa o Rybniku, to tam w Artano widzialam, ze ostatnio bylo miejsce w pensjonacie.

🙂

Stajnia Areta w Chorzowie Polecam.. Super dojazd z Katowic i bardzo fajne warunki dla Koni
Zbyszka, Tego nie wiem - musiałabyś podjechać i spytać w Indeksie.
Ja tam stoję w pensjonacie od 1,5 roku i jestem bardzo zadowolona.


wybieram się do katowic poniedziałek-wtorek, będę się nudzić po robocie więc tradycyjnie w takich sytuacjach szukam możliwośći pojeżdżenia - najchetniej indywidualnie ujeżdżeniowo (nie żeby zaraz jakiś kosmos, ale takie solidne P, nie na całkiem rekreacyjnych szkapinach). Możecie coś polecić? Będę autem i mobilna, myślę ze spokojnie do 40min z Katowic mogę dojechać.
Czy ktoś się orientuje w stajniach w ok.Katowic ?
Szukam czegoś dla 2 koni .
2 miejsca w Ranczo na Bagnach w Stanowicach.
Więcej informacji na priv.
Może Wy mi coś podpowiecie  :kwiatek:
Na sierpień i wrzesień chcę konia przywieźć z Krakowa w okolice Katowic, na treningi w kierunku skoków. Cały czas stałam w stajniach w okolicach Mikołowa, Tychów, więc nie orientuję się w dalszych ośrodkach, myślałam o treningach z Klaudią Rajtar ale musiałabym postawić konia w okolicach Zbrosławic. Lando trochę ponad moje siły finansowe, w Prerii bardzo ciężko z miejscami. Jest jeszcze cos godnego polecenia w tych rejonach? Zależy mi na dobrym podłożu na placu i hali i wypuszczanie konia przynajmniej na kwaterki. Rozważę oczywiście inne opcje jeśli dojazd z Katowic będzie w miarę dobry 🙂
JSBach, masz Vene Rogoźnik z Paulą Wielgórską, Mustanga w Jaworznie z p.Piotrem Kubaczką, Trachy w Gliwicach z Panem Kozą, Lando już wiesz, Ochaby z Kamilem Pulińskim i jeszcze dość daleko, ale Romico w Żywcu z p. Kuchejdą.
Jeśli chciałabyś dojeżdżającego trenera to jeszcze Pani Julita Kasztelnik.

Może coś wybierzesz 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się