Tablety - co na początek?

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 maja 2017 00:09
gllosia, jesli szukasz glownie do czytania to bardzo polecam szukac takiego, ktory ma funkcje "ochrona wzroku", ktora można wylaczyc emisje niebieskiego swiatla, przez co nie mecza sie tak oczy i nie dochodzi do uszkodzen siatkowki.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
20 maja 2017 09:47
Kieruję pytanie do użytkowników tabletu: w co celować? Ja potrzebuję tableta głównie do czytania książek, więc nie wymagam wiele, właściwie jedynie tego, by był sprawny trochę dłużej niż 3 miesiące 😉 Od laaaat używam laptopa Acera i nie mam najmniejszych zastrzeżeń, czy ich tablety są równie dobrze?


3 lata mam Kiano elegance 8 3g by Zanetti. Interney z wi-fi lub karty. Jedynie wkurza mnie, że mało miejsca na aplikacje, bo książki i inne duperele zapisują się w innej części pamięci. Chciałam zrootować, ale nie umiem.
JARA, O rety nawet nie wiedziałam, że jest taka funkcja 😜 A coś konkretnego byś zaproponowała? Może chociaż firmę, w którą celować?

Dementek , o dzięki, nawet nie drogi ten tablet, choć firmy nie kojarzę. Mnie osobiście pamięć niepotrzebna, bo przeczytane książki kasuję 😉 Tylko kurcze, potrzebuję chyba coś bardziej ogólnie dostępnego, bo ten tablet chyba tylko w Polsce.. Dlatego myślę nad Acer, Lenovo, Samsung, Sony.. Ale nie wiem, która firma produkuje najsolidniejsze, a nie chcę się wkopać w jakiś szajs, który nie będzie chciał działać..
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 maja 2017 18:42
Huawei ma taka opcję na bank, ja w swoim mam, uzywam i jestem mega zadowolona 🙂


Ile chcesz wydac?
JARA, nie za dużo, tak do 400zł raczej.. Okej, obczaję Huawei, dzięki.
BASZNIA   mleczna i deserowa
21 listopada 2020 19:21
Złota łopata gołs tu Basznia 😀.

Dziecko chce tablet graficzny. Matka chce wydać jak najmniej, chętnie na używany, ale taki z wyświetlaczem, bo komputery kiepskie.
Help!
Graba.   je ne sais pas
21 listopada 2020 20:04
O, to sie podepne z pytaniem o talent graficzny. Szukam czegoś nowego w okolicach 500zl, da się już coś wybrać? Współpracującego z macem (nie znam się na tym kompletnie... 😀 )
majek   zwykle sobie żartuję
04 grudnia 2020 09:22
Basznia, ostatnio skusilam sie na XP Pen Artist Pro 22. Z drugiej reki, ale nie uzywany.
Juz od jakiegos czasu sie zastanawialam nad tabletem-ekranem, do tej pory uzywalam (i chyba nadal bede uzywac jednak)  Wacom Intuos Pro (ten duzy) mimo, ze jest tylko `tabletem` a nie wyswietlaczem.
1. Moj plan z siedzeniem w fotelu z tabletem na kolanach nie wypali. Jest wielki. Jakbys trzymala wielki monitor. Jeszcze ja moze tak, ale dzieciaki na pewno nie (bede sie bala, ze upuszcza)
2. kiepskie wrazenie w przesuwaniu piorka po ekranie. Jak jezdzenie dlugopisem po akwarium. Moze jest jakas folia do naklejenia i sie to zmieni, poszukam
3. tablet nie dogaduje sie do konca z photoshopem? windowsami? cos jest nie tak ze sterownikami? Po przelaczaniu przyciskiem gornym piorka w pewnym momencie nie daje sie wrocic na normalny tryb, czyli jak np masz ustawiona gumke jako prawy przycisk - jestem praworeczna - to tej gumki nie mozna bylo wylaczyc. Poszperalam w necie, poradzili w ogole wylaczyc ten drugi przycisk i faktycznie dziala, ale wszystko trzeba przelaczac recznie
4. nie ma klawiszy funkcyjnych na tablecie. A jak sie wylaczy drugi w piorku to juz w ogole zostaje jeden.
5. i tak uzywam klawiatury, wiec musi byc pod reka, wiec musi byc na biurku. Jezeli ktos ciagle rozwija liste menu to nie powinien narzekac (to akurat moglam przewidziec)
6. co do jakosci samego rysowania - jest spoko. Nie widze roznicy miedzy nim a starym wacomem
7. duzo kabli. Trzy. HDMI, USB i zasilacz. Oryginalne kable strasznie krotkie, oprocz tego zasilajacego wszystkie musialam wymienic, a moj PC stoi tylko pod iurkiem.

Generalnie w podobnej cenie moglabym kupic (tez uzywany) microsoft surface i pewnie by bardziej zdal egzamin, przynajmniej dla corki.  Lzejszy, mniejszy, mniej kabli (albo wcale)
Ja na razie nie mialam czasu sie pobawic (kupilam w zeszla sobote), zeby powiedziec cos wiecej. Ale i tak nie powiem, bo nie jestem artysta malarzem cyfrowym, wiec niuanse w pedzlach mnie malo obchodza, raczej uzywam na codzien np wycinajac cos z tla na zdjeciu.

Foto Alki z nowa zabawka ponizej (ma 8 lat, wiec rysuje chmurki)

Generalnie to to jest ekran bardziej niz tablet. I to nawet nie dotykowy, bo palcem sie nie da, trzeba piorkiem smyrac..

Moja przyjaciolka uzywa wacoma cintiq (tylko mniejszy) i ona sobie chwali. Dala mi sie kiedys pobawic i faktycznie chyba byl fajniejszy. Na pewno poreczniejszy.

BASZNIA   mleczna i deserowa
05 grudnia 2020 21:36
majek, bardzo bardzo dziękuję, sporo mi wyjaśniłas!
Czy są tu użytkownik czytników książek?
Marzy mi się taki z nieograniczonym dostępem do Legimi/Empik go. Koleżanka radzi oglądać pocketbook i inkbook. Temat jest mi zupełnie obcy, a rozstrzał cenowy poszczególnych modeli duży. Na co zwrócić uwagę? Które funkcje są ważne? Ktores modele polecacie, a któreś doradzacie?
Mam od wielu lat czytnik kindle, obecnie paperwhite 4. Mój mąż też ma, córka dostanie na gwiazdkę. Książki najczęściej pobieram z chomikuj (po założeniu konta jest to darmowe) lub kupuję. W czytniku dla mnie najważniejsze jest odpowiednie podświetlenie, łatwość wysyłania książek na urządzenie. W kindlu jest też fajne to, że jeśli się uszkodzi,Amazon potrafi dać nowy lub dają bardzo dużą zniżkę na następny.
BASZNIA   mleczna i deserowa
13 grudnia 2020 22:48
Dziewczyny, jest wątek o czytnikach, bardzo fajny i wart odświeżenia 🙂.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się