Revoltowe wielkoludy(wielkokonie), czyli im wyższy koń tym lepiej :)

galopada_   małoPolskie ;)
11 lutego 2017 08:04
Galopada Pączkowaty Twój Pączek  😉  Śliczne konio, ile ma w kłębie?
Galopada,super  🙂 a jaki podobny do mojego  💘 możesz napisaćo nim coś więcej?
To może i ja się pochwalę 🙂 moje młode 165, 3 lata 🙂 Zaliczamy się do wielko-koni?

Tam przy kolanie widać drugiego konia żaden guz 🙂 (Tak dla spokojności :P )
nokia6002 165 to przeciętny wzrost, na pewno do 175 cm nie dobije, a chyba od tej granicy umownie określaliśmy bohaterów tego wątku.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
13 lutego 2017 13:47
Oj espana szanse są, mój jako 3 latek miał niecałe 165cm teraz ma około 175cm
Nie chce mi się w to wierzyć. I nie mówię o "około" tylko o wiarygodnych pomiarach wykonanych np. laską.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
13 lutego 2017 14:06
Nie mi decydować w co wierzysz.
galopada_   małoPolskie ;)
13 lutego 2017 14:13
Nie chce mi się w to wierzyć. I nie mówię o "około" tylko o wiarygodnych pomiarach wykonanych np. laską.


Moje pomiary laską to właśnie około :P

Więc mój ma około 172 cm i prawie 3 lata. Myślę, że do 175 cm dobije, mam nadzieję, że więcej, ale już dużo wolniej rośnie, więc nie wiem.
W sumie nie wiem czy powinnam, ale ciut się wcisnę. Szukam dłuuugich wodzy na mojego niby całkiem standardowego konia. Wszystkie "fulle", które mam, nie pozwalają do końca wyciągnąć się w dół mojej kobyłce - nawet przy trzymaniu jedynie za sprzączkę. Pomyślałam, że kto jak nie właściciele wielkokoni mógł przerabiać taki problem  😀
Może ktoś poleci jakieś dłuższe niż standardowe fulle wodze?
Zeave, ja zamawiałam na wymiar, bez żadnych ograniczeń (typ, tworzywo, stopery itp.) i cenowo wychodziło w miarę podobnie do standardowo dostępnych w sklepach. Nie pamiętam już jaki to był producent, ale na pewno zamawiałam w Pasikoniku (nawet mierzyłam wtedy wszystko co mieli na stanie, a spory mieli wybór długich). Pierwsze zamówiłam za długie, sprezentowałam koleżance, drugie już są idealne 🙂 Więc jeśli długie standardy Ci nie będą pasować to zawsze można zamówić.
Rude dwie - dziękuję bardzo za podpowiedź  :kwiatek: Muszę w takim razie wszystko wymierzyć i się do nich odezwać 😉
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
08 maja 2017 09:23
Ja się będę chwalić, a co!

Moje wieczne dziecko, mój malutki kucyk skończył właśnie 10 lat    😍 🏇
Jak przystało na poważnego Pana Konia w dzień urodzin robił pool party w stajni 😵

A jak się czują Wasze Wielkonie?  :kwiatek:
galopada_   małoPolskie ;)
20 maja 2017 21:36
Również pozdrawiamy 🙂
Galopada..totalnie w moim typie  😍
Lovesunrise-to musi być świetne uczucie  🙂 ile ma w kłębie?
176cm 🙂 wrażenie ogromu potęguje też fakt, że ja mam 157cm, heh 😉 a wrażenie, dla mnie ona jest jeszcze w normie, przez 2 lata jeździłam konia 180, to już było jak na statku  😜 załączam zdjęcie
Oj tam ogrom..chyba szczęścia  🙂 Mój ma takie same hmm gabaryty 🤣  💘
176cm 🙂 wrażenie ogromu potęguje też fakt, że ja mam 157cm, heh 😉 a wrażenie, dla mnie ona jest jeszcze w normie, przez 2 lata jeździłam konia 180, to już było jak na statku  😜 załączam zdjęcie


eee tam odrazu statku😀 ja mam ta przyjemnosc odziennie, moj ma 180 i nadal nie umiem wsiaadac zze stolka, ratuje mnie tylko fakt ze sama mam 178😉
Chodzi mi właśnie o te proporcje 😉 mi się kilka razy zdarzyło wsiąść na niego z ziemi w razie konieczności  😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 maja 2017 10:12
Misiek69, o rany, ale obłędny kucyk 😍
Więc i ja przedstawie swojego kluska :-)  nie mierzony, ale coś powyżej 170 cm :-)  ja około 169-170 cm
A co u waszych żyrafek??

Moja Dziewczynka 🙂
karolina_2906, o mamo, jaka wielka! Ile ma wzrostu? 🙂
karolina_2906, o mamo, jaka wielka! Ile ma wzrostu? 🙂


Harja, to bardziej ja mała xd ona jakies 170-171, ale ja 152 ;p także sie dobralysmy... 😉
sama siodłasz? :o
sama siodłasz? :o


Sama xd ale na plac, czy halę zawsze podróżuję ze schodkami, nie wyobrażam sobie wsiadać z ziemi ;p
[quote author=karolina_2906 link=topic=26709.msg2759318#msg2759318 date=1519077406]
sama siodłasz? :o


Sama xd ale na plac, czy halę zawsze podróżuję ze schodkami, nie wyobrażam sobie wsiadać z ziemi ;p
[/quote]

No coś ty... jak w terenie spadnie palcat albo rękawiczka... nie wspomnę o napotkanej polance z mnóstwem poziomek  😁 to naprawdę da się wszystko... Mam 154 i jeżdżę na smoku 172-173... Nie z wyboru a z przypadku. Bo on nie mój tylko przyjechał "na chwilę" i tak został i chyba już na wieki zostanie.
Aaaa, ja bez problemu siodłam, ale czyszczę z pieńka.
Pewnie jakbym nie miała wyjścia, to bym wsiadła, ale poki nie jest to konieczne, raczej wybieram ta wygodniejsza opcje ;p a nie milas przypadkiem na początku problemów z usadzeniem sie na tak dużym koniu? Ja przy naszych dysproporcjach, dluuugo szukałam dla siebie miejsca w siodle..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się