Ciekawostki

trzynastka   In love with the ordinary
04 czerwca 2009 14:33
Bardzo lubię takie różne (nie umiem tego inaczej określić) ciekawostki.
Może znacie jakieś?

Przykłady, żeby było wiadomo o co mi chodzi 🙂

Rozmiar stopy to długość od nadgarstka do łokcia.

Połknięty kawałek magnesu może zabić ponieważ będzie się kierował w stronę serca.

Odkryto nowy rodzaj chmur - http://news.bbc.co.uk/today/hi/today/newsid_8076000/8076805.stm

Najwięcej samobójstw ma miejsce latem. A wydawało by się, że zimą lub jesienią.


Ogólnie wszystkie rzeczy które uważacie za ciekawe. Artykuły, teksty, testy i inne ciekawostki.
Rozmiar stopy to długość od nadgarstka do łokcia.


hehe u mnie sie nie zgadza 😀
trzynastka   In love with the ordinary
04 czerwca 2009 15:04
u mnie się zgadza 🙂 Poza tym z mało wiarygodnego źródła to znam - film Pretty Woman 😁
U mnie też sie nie zgadza. Mam mniejszą stopę niz ten odcinek 🙂
czarnapanda   Złe Czarne Bobo
04 czerwca 2009 15:56
🤣 u mnie idealnie pasuje
Tak trochę od dupy strony za przeproszeniem czyli "ciekawostka" z gatunku bzdura wszechczasów: pamiętam jak jeszcze w podstawówce moja koleżanka z ławki wysnuła teorię,że kiedy sie siedzi w wannie pełnej wody i jednoczesnie pije sie jakikolwiek płyn to ten płyn zatrzymuje się w przełyku na poziomie tafli wody.Macie pojęcie? 😉 ale to taki mały 🚫
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
04 czerwca 2009 16:06
taka ciekawostka, co można zrobić łącząc mentosy i cole 😀
O mentosie i Coli większość osób sie dowiedziała w ciągu niecałego miesiąca xD Dzięki youtube i Breiniac`owi 😀
Nie da się kichnąć nie zamykając oczu  🙂
Graba.   je ne sais pas
04 czerwca 2009 18:55
nie da się polizać własnego łokcia 😁
kujka   new better life mode: on
04 czerwca 2009 18:57
Graba., nie prawda, moja kolezanka umie.
za to ze stopa u mnie sie sprawdzilo 😉
McBetka da się 😁

Livia   ...z innego świata
04 czerwca 2009 20:46
U mnie stopa się zgadza 😉 ponadto słyszałam też, że cała dłoń, od nadgarstka do końca trzeciego palca, to mniej więcej długość twarzy (jak sobie przyłożycie rękę do twarzy to nadgarstek jest mniej wiecej na podbródku, a środkowy palec tam, gdzie zaczynają się włosy) - ale u mnie trochę się to nie zgadza 😉
McBetka da się 😁




No i mit obalony - dobre  🙂
wystarczy obejrzec kilka razy Brainiaca i zna sie duzo ciekawostek 🙂 np: 

-Nie da sie kręcić nogą i reką wjednym kierunku w tym samym czasie

-gdy będziecie zginac i prostować reke w łokciu przek ok. 30s zrobi sie krótsza( mozna to sprawdzić mierząc przed i po długości rąk poprzez i ch wyprostowanie

- oto co sie dzieje z ręka karateki podczas robijania cegły:


- i kilka innych rzeczy w zwolnionym tępie 🙂

-Nie da sie kręcić nogą i reką wjednym kierunku w tym samym czasie



nie umiem sobie tego wyobrazic? stojac sie da, wiec chyba nie o to chodzi 😉
ushia   It's a kind o'magic
05 czerwca 2009 17:33
o co chodzi z tym kreceniem?
bo tak jak ja to sobie wyobrazam to umiem
o co chodzi z tym kreceniem?
bo tak jak ja to sobie wyobrazam to umiem


Jedyne co przychodzi mi to głowy to pozycja leżąca podnosimy np prawą nogę do góry i robimy kółka i wyciągamy prawą rękę przed siebie i też kręcimy bo inaczej to chyba się nie da  😉
ushia   It's a kind o'magic
05 czerwca 2009 17:59
wyprobowalam stojac, siedzac, lezac, obie prawe, obie lewe, na krzyz, w tym samym kierunku i w przeciwnym
da sie 😉
Potwierdzam Ushia- da się. Co prawda kręcąc stopą w lewo a dłonią w prawo robi się chwilami trochę ciężko bo stopa koniecznie chce zmienić kierunek i się kręcić jak dłoń, ale da się to pokonać. (mam nadzieję, że nie mam ukrytych kamer w pracy  🤔wirek🙂
A może prawą nogą kręcić w jedną a drugą w drugą i ręce to samo  😂
Presja, też się da 😎
sorki, pomyliłam sie 😡 trzeba keci prawą/ lewą ręką i stopą w przeciwnym kierunku, a czy sie stoi siedzi czy leży to nie ma znaczenia, mozecie nawet na głowie próbować 😉

naprawde wam sie udało??
wiorek, da się! Trochę się natrudziłam i noga odmawiała posłuszeństwa miejscami, ale koniec końców zrobiłam 🙂 kto jeszcze spróbuje, żebyśmy obalili mit?
da sie i w ta sama i w przeciwna. Naprawde taka gafe Brainiac popelnil?

mysle ze juz mozna oficjalnie oglosic - BUSTED! 😁
Czyli powstała nam polska wersja pogromców mitów? 🙂
to moze zmienmy tytul - prawdy i mity 😂
ushia   It's a kind o'magic
05 czerwca 2009 20:48
a tak swoja droga, to jest swietne cwiczenie dla jezdzcow - uczy rozdzielania pomocy  😎
To jak się da, to jakaś bujda była  😎

Kiedyś byłam w Pałacu Kultury na wystawie mózg, wystawa z możliwością wypróbowania wielu ciekawych rzeczy na to by przekonać się że nasz mózg często działa schematami pewnymi, pamiętam jak dali rower w którym skręcając np kierownicą w prawo skręcał w lewo i gwarantuje wam że na 1 raz było to nie możliwe żeby się przejechać po wyznaczonej trasie - każdy zaliczał podłogę  😁
ja rowniez potwierdzam, da sie tak krecic, choc moze po prostu jestesmy bardzo zdolni 😉
a odwrotnym rowerem tez kiedys jezdzilam-udalo sie 😎
ciri - udało Ci się za 1 razem, bo ja leżałam  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się