Wasze konie z Kadyn, Kadyny

martinaa, póki co trwają remonty 😉 jednakże w Kadynach jest inna czynna stajnia-Cesarska, możesz odszukać i z koni "skorzystać" 🙂 a spa było już wcześniej, teraz od zeszłego lata trwają prace nad budynkami na terenie dawnej stadniny i wszystko pięknieje 😀
maiiaF super wieści, dziękuję. Czyli warto jechać?
Ale na konie na terenie dawnej stadniny nie mam co liczyć, póki co?;> Marzy mi się zobaczyć to miejsce pełne koni 🙂
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
25 lutego 2015 10:49
O koniach w artykule nie ma niestety ani słowa 🙁
Byłoby pięknie, gdyby w tym miejscu wskrzeszono hodowlę...
asds   Life goes on...
25 lutego 2015 10:52
Witam,

Czy ktoś z Was miał może stycznośc z ogierem Porfir:

http://www.bazakoni.pl/porfir-rewir-poa

Lub z końmi po nim?

Szukam informacji na jego temat. Cechy charakteru, jak był użytkowany. To samo co do jego potomstwa.

Mam jego córkę i chciałabym sie coś więcej dowiedzieć o jej ojcu:

http://www.bazakoni.pl/aga-porfir-agawa

( Zdjęcia nie moje)

Dziekuję za wszelkie odpowiedzi.  :kwiatek:
martinaa, no na konie to jeszcze trzeba będzie poczekać... W październiku były parkury otwarte na terenie dawnej stadniny właśnie, może i w tym roku będzie coś w rodzaju towarzyskich zawodów, aż miło się patrzyło, jak tyle koni i ludzi tam się kręciło, chociaż na chwilę znów wszystko tętniło życiem. No oby to wróciło! A warto, warto, jeszcze 4 lata temu to był wielki krzyk jak ktoś chciał tam przy stajniach pospacerować. W te wakacje chodziliśmy normalnie po terenie i podziwialiśmy efekty prac 🙂
na dzień dzisiejszy
na terenie byłej Stadniny Koni w Kadynach a teraźniejszym Folwarku Kadyny można spotkać 4 kucyki .. ogierek walijski, klacz felińska i kwie klaczki szetlandzkie...

okazjonalnie odwiedzają nas na rajdy/wycieczki konie z okolicznej stajni w Pagórkach..

szukamy do zakupu koni Kadyńskiej hodowli ... jeśli ktoś z Was ma takiego konika na sprzedaż to zapraszam na priv😀

jesteśmy w trakcie remontów... kończy sie remont stajni nr 2 (pod biurami) w stajni numer 3 - znajduje się początek muzeum bryczek i powozów

Zapraszamy


szukamy do zakupu koni Kadyńskiej hodowli ... jeśli ktoś z Was ma takiego konika na sprzedaż to zapraszam na priv😀



Zapraszamy


To chyba musztarda po obiedzie ?
nie koniecznie, najmłodsze konie Kadyńskiej hodowli mają 7 lat
Miło mi słyszeć, że coś wreszcie dzieje się w kadyńskiej stadninie 🙂 Kiedy (bo innej opcji nie przyjmuję) wrócą tam konie w pełnym wymiarze? Będzie tam jakiś pensjonat? Czy nowi właściciele będą chcieli organizować zawody? Cudownie byłoby znów zobaczyć skaczące konie na kadyńskim hipodromie...
Oprócz kuców pierwsze konie mają pojawić się w kadyńskim Folwarku lada dzień, a pensjonat w wyremontowanej stajni ma ruszyć chyba od początku października. Plany są podobno ogromne, pierwsze mini-zawody skokowe były już w zeszłym roku, a ambicje na przyszły rok mają już poważniejsze  🙂 Co wiem na pewno, to że właśnie zakładają tam klub jeździecki  😉 Musisz podpytać u źródła, ale ja tak jak ty czekam niecierpliwie na rozwój wydarzeń  🙂
Hej. Czy ktoś się orientuje czy ogier Dancing po Noe D' Isle od  Damnics  miał palenia?
nie miał
Miło mi słyszeć, że coś wreszcie dzieje się w kadyńskiej stadninie 🙂 Kiedy (bo innej opcji nie przyjmuję) wrócą tam konie w pełnym wymiarze? Będzie tam jakiś pensjonat? Czy nowi właściciele będą chcieli organizować zawody? Cudownie byłoby znów zobaczyć skaczące konie na kadyńskim hipodromie...


W stadninie jest już sporo koników, nawet tych Kadyńskich więc śmiało odwiedzać 🙂
Czy ktoś się orientuję czy Kadyny prowadziły jakieś archiwum czy coś w tym stylu? I czy wgl ktoś je posiada 🙂
Chciałabym się dowiedzieć czy Jakobin krył pewną klacz w 2005/2006 roku.
Próbuję ustalić pochodzenie mojego konia  😀
Z góry dziękuję za info.
Szukam zdjęcia klaczy Foka
Ojciec:Kirgiz Matka:Fontanna
Data urodzenia:1968-01-06.
Rasa:wielkopolskaMaść:kara
Hodowca🤔K Kadyny.

W latach ok.80-85 chyba była w Kadynach. Czy ktoś coś wie o niej lub ma jej zdjęcie ?
Czy ktoś się orientuję czy Kadyny prowadziły jakieś archiwum czy coś w tym stylu? I czy wgl ktoś je posiada 🙂
Chciałabym się dowiedzieć czy Jakobin krył pewną klacz w 2005/2006 roku.
Próbuję ustalić pochodzenie mojego konia  😀
Z góry dziękuję za info.


Dokumentacja hodowlana zawsze w stadninie jest przechowywana, ale w związku z tym ,że w latach 90 SK Kadyny została sprywatyzowana, a klacze przeniesiono do SK Rzeczna(te cenniejsze, reszta została sprzedana), to podejrzewam ,ze archiwum Kadyn jest w tej ostatniej. Trzeba tam zadzwonić i się spytać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się