Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

[quote author=Cierp1enie link=topic=88123.msg2680923#msg2680923 date=1494921665]
Na allegro u ezebra. Najtaniej z wysyłka. 

Stacjonarnie nie dostanie się?
[/quote]

u nas w tesco było w jakimś miesiącu, ale byłam ostatnio i nie ma nic, więc tylko "sezonowo"

Wysyłka u ezebra to jakieś 3,89zł za 2 lub 3 produkty, które kosztują o wiele mniej niż w sklepie stacjonarnym.

Tylko pamiętajcie, że babuszka ma swoją serię z SLS-ami i bez. Trzeba czytać i analizować składy.

macbeth - uważaj bo Ziajka bywa zdradliwa pod względem składu.
Np są 3 pasty do zębów dla dzieci i tylko 1 ma odpowiedni skład, 2 pozostałe to szajs.
Cierp1enie, mnie to tak w sumie nie bardzo interesuje jaki jest skład, czy czysto naturalny, wazne, że moje włosy sie dobrze po nim czują 🙂
aaaa rozumiem, no ja jak kupuję te naturalne kosmetyki to muszą być naturalne 🙂
No, ale SLS też używam w mgiełce Glis Kura, którą uwielbiam.
Kupiłam jeszcze Glis Kura olejek magiczny co po nim włosy się błyszczą (niebieska PIĘKNA  😍 buteleczka ).
(...)
Tylko pamiętajcie, że babuszka ma swoją serię z SLS-ami i bez. Trzeba czytać i analizować składy.

macbeth - uważaj bo Ziajka bywa zdradliwa pod względem składu.
Np są 3 pasty do zębów dla dzieci i tylko 1 ma odpowiedni skład, 2 pozostałe to szajs.


No właśnie rozczarowała mnie babuszka ściemniara 😉 Na froncie napisane bez SLS, a w składzie na 2gim miejscu SLS... Ja naiwna jestem i jak producent coś deklaruje na etykiecie to w to wierzę. Dopiero w domu sprawdziłam skład.

A która pastę Ziajki polecasz?
No właśnie, ja na szczęście szybciej o tym przeczytałam w necie zanim kupiłam 🙂

Tą i tylko tą
Czy są tu jakieś włosomaniaczki pijące drożdże  😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 maja 2017 20:08
ja piłam i sporo dziewczyn chyba. efekty słabe/ wolę łykać revalid 😉
Ja piłam i hmmm efekt średni, a nawet nie wiem czy coś zauważyłam. Jak drożdże teraz to tylko jako maska z innymi dodatkami łączonymi.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
22 maja 2017 21:59
My pijemy. Nie wiem, czy jest jakiś efekt, ale lubimy ich smak, więc pijemy. 😉
aaa zapomniałam o mojej ulubionej masce drożdżowej z babuszki Agafii 🙂 uzależniona jestem od zapachu.
Drożdżowa pachnie przyjemnie, to fakt 🙂 tylko suchowłose dziewczyny powinny na nią uważać - potrafi ostro przesuszyć. Ja używam jej tylko na skórę głowy, mam po niej dłużej świeże włosy. Wpływu na porost/wypadanie nie zauważyłam.
k2arola, jeśli jest napisane bez SLS (Sodium Lauryl Sulfate, to w składzie na drugim miejscu jest zapewne SLES (Sodium Laureth Sulfate). Nie to samo = producent nie skłamał. Czy jest to etyczne postępowanie to inna sprawa 😉
I jako że mam w domu Petal Fresh, o któym wcześniej pisałas, że ma SLS, to chciałabym zdemnetować 😉 Rozmaryn-mięta oraz lawendowy nie mają SLS/SLES, za resztę ręki uciąć nie dam, ale raczej też nie powinny go mieć.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 maja 2017 08:44
a czy ktoś używał colorsity z L'oreal? mam bana na koloryzację, ale strasznie bym chciała szalony kolor. Myślałam o tych washout 1-2 tygodnie. Nie wiem tylko, czy nie niszczą
Ewentualnie jakiś sposób na nie wiem, niebieskie albo zielone włosy w ładnym odcieniu?
Poncioch - ja też drożdżową tylko na skalp, a na resztę kallos algową. Włosy mega są.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
23 maja 2017 08:50
Madmaddie, a stary szkolny sposób z krepiną?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 maja 2017 09:00
ponoć, że niszczy włosy bardziej niż kosmetyki do tego. Chciałam sobie zrobić jakieś radosne pasemka chociaż w 2-3 kolorach. Hm hm. Coś trwalszego niż spray, chociaż te spraye dają bardzo ładny efekt, ale nie chce mi się w to codziennie paćkać.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
23 maja 2017 09:12
To kiedyś był jeszcze mascary, ale nie wiem, czy nadal je produkują.
madmaddie ja używałam  😀 Nie wiem jak to niby miałoby zniszczyć włosy skoro to tylko pigment, moje po nałożeniu i spłukaniu były miękkie jak po masce pielęgnacyjnej. Miałam kolor Lilac, na opakowaniu podane, że ma trzymać się tydzień i rzeczywiście utrzymał się około 4 myć więc akurat jak ktoś chce kolor na chwilę. Teraz kupiłam niebieski który niby trzyma dwa ale czekam z tym eksperymentem aż skończy się sezon na śluby i egzaminy 🤣

Od razu ostrzegam też, że jak chcesz niebieski ani zielony to niech nie skuszą cię tonery La Riche Directions które są tanie, ale niebieski z rozjaśnionego włosa w moim przypadku spłukał się do zielonkawego i tak przez wiele miesięcy straszył  🙄 Cieszyłam się, że to tylko dwa pasma włosów które mogłam jakoś schować🤣
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 maja 2017 09:22
ooo dzięki! Poczekam do czasu aż nie będę musiała wyglądać poważnie i profesjonalnie i sobie zafunduję 😀
Poncioch - ja też drożdżową tylko na skalp, a na resztę kallos algową. Włosy mega są.


Kurcze, zazdroszczę że znalazłaś swój mega zestaw do pielęgnacji.
Ja testuję wszystko, co możliwe, z silikonami i bez, odżywki, oleje, Kallosy i ciągle mam puch... Przekonałam się też, że tangle teezer mi nie służy.

Problem się zaczął po obcięciu włosów, więc na 100% to wina kiepskiego cięcia  😵 Czekam aż trochę podrosną, żeby było z czego obcinać... Póki co wspomagam się wcierkami na porost, już nawet nie mam odruchu wymiotnego na zapach Seboradinu  😂
santa   Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.
23 maja 2017 10:58
Tonery La Riche Directions są właśnie na dłużej. U mnie trzymały tak ok. miesiąca i nigdy nie miałam tak ładnego koloru jak po nich ( niebieski  :kocham🙂. Ale żeby kolor wyszedł idealnie to powinno się rozjaśnić włosy
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 maja 2017 11:03
Skoro powinno się rozjaśniać i tak to chyba wolałabym już Elumenem zrobić.
santa   Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.
23 maja 2017 11:09
Ja nie rozjaśniałam i trzy razy było super a raz skończyłam z zielonym. I każde farbowanie było tym samym kolorem i tak samo. Więc zależy może od wpływu ksieżyca... 😉
Kurcze, zazdroszczę że znalazłaś swój mega zestaw do pielęgnacji.
Ja testuję wszystko, co możliwe, z silikonami i bez, odżywki, oleje, Kallosy i ciągle mam puch... Przekonałam się też, że tangle teezer mi nie służy.

Problem się zaczął po obcięciu włosów, więc na 100% to wina kiepskiego cięcia  😵 Czekam aż trochę podrosną, żeby było z czego obcinać... Póki co wspomagam się wcierkami na porost, już nawet nie mam odruchu wymiotnego na zapach Seboradinu  😂


długo szukałam swojego idealnego zestawu i w końcu mam
olej z avokado albo lniany, maska do włosów drożdżowa na skalp i kallos algowa lub latte (na zmianę) na długość od ucha w dół. Po myciu spryskuję odrobinę Glis Kurem złotym i jestem zachwycona. Na 3 dzień jak już są takie trochę "bez życia" to kropelkę olejku Glis Kur, który nadaje blask włosom. I tak mam ładne włosy ok tydzień czasu.
Nie suszę, ani nie prostuję.

Ostatnio wyglądałam tą odżywkę, ale średnia jest moim zdaniem http://artfryz.com/pielegnacja-wlosow/532-revlon-be-fabulous-odzywka-do-cienkich-wlosow-250ml.html
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 maja 2017 14:42
Skoro powinno się rozjaśniać i tak to chyba wolałabym już Elumenem zrobić.

nie znałam elumenu  💘  💘 na razie łykam revalid, więc poczekam, aż skończę kurację, bo bez sensu mi koloryzować całe włosy gdy są na speedzie.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 maja 2017 22:51
madmaddie Elumen to farba Goldwella, moja siostra miała i pięknie to wygląda.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 maja 2017 08:44
aaa, lusia, dzięki! jak włosy po? już obczaiłam w którym salonie w Katowicach to robią  💘
co nakładacie na końce?
Mam lekko osuszone, a mój olejek się skończył i chcę czegoś nowego.
Myślałam by po prostu nakładać olej z pestek śliwki na końce i tak zostawiać (tak robię córce).
Gillian   four letter word
25 maja 2017 20:49
Próbowałyście ten nowy mleczny szampon Nivea? Jakie wrażenia?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się