Dopasowanie siodła

No Majowa masz rację..Ty nie kupiłaś Daw Maga za 3 koła...tylko Prestiga za kilka razy więcej i sprawa powinna zostać doprowadzona do końca , bo to nawet o wizerunek marki chodzi. To zadzwoń do P.Piotra, konsultacja u niego nie kosztuje dużo.
RatinaZ, kiedy Ząbczyk u Ciebie będzie? Bo 20.07 to nie sobota i w dodatku daleko w przyszłość...
Jeja przepraszam..tak to jest jak się pisze z telefonu...27.05 w ta sobote u mnie jest
Odnośnie Prestige to z tego, co rozmawiałam z Ząbczykiem, to o ile siodło jest na wełnie, to jest w stanie zrobić, choć faktycznie nie zawsze na miejscu. No i oczywiście w granicach tego, na ile siodło się da dopasować do danego konia. 😉 Ale generalnie szansa jest spora. Rozmawialiśmy akurat a propos Prestige'a koleżanki i mówił, że bez problemu, pytałam też z tego względu, że klienci miewają różne siodła i jak pytają, komu sensownemu mogą zlecić korektę, to nie bardzo wiedziałam, co im odpowiadać, bo zawsze coś. 😀
W weekend 3-4 czerwca przyjeżdża do Wrocławia (dokładnie do stajni Szewce) P. Ząbczyk.
Majowa wiem że Paweł Kostrzewa jeździ w okolicy Warszawy z kompletem siodeł Prestige i je dopasowuje, więc może do niego się odezwij? Na pewno się zna 😉
RatinaZ, dzięki za info 🙂
RatinaZ, dzięki za info 🙂

Spoko..przepraszam za pomyłkę w dacie...do Ciebie tez podjedzie?
RatinaZ, nie, nie ma do czego - kobyła w klinice 🙁 i jak dobrze pójdzie to przynajmniej na pół roku nie jest mi potrzebne siodło, więc nie ma co go korygować 🙁
Ale może coś koleżanka będzie potrzebować, więc info cenne.
Mam wrażenie, że powinnam przesunąć siodło do tyłu. Tylko ile?
ushia   It's a kind o'magic
08 czerwca 2017 09:53
przynajmniej tam gdzie w tym momencie masz koniec czapraka

jak nie wiesz gdzie sie konczy piersiowy to orientacyjnie mozesz sobie pomoc w ten sposob:
szukasz linii schodzenia sie wlosow w okolicach slabizny i przedluzasz ja do kregoslupa - to pi razy drzwi jest miejsce do ktorego mozesz maksymalnie cofnac siodlo

a z przodu to macasz gdzie jest lopatka i odsuwasz od niej na 2-3 palce miejsce gdzie sa ramiona terlicy - nie tybinka tylko zelastwo 🙂

ladny kon 🙂
O rany to przegapiłam P .Ząbczyka , eh  to  musze  czekać na kolejna wizytę .

Czy ktoś ma doswiadczenia  z  pozwem  do sądu w  sprawie  siodła robionego na miarę  ? ( priv )
Dziękuję ushia  🙂 :kwiatek:
Po dłuższej przerwie przybywam ponownie. Licze, że ktoś z was będzie mi wstanie powiedzieć co nie gra i czego szukać - tzn co powinno być inne (kształt, rozmiar etc). Na moją wiedzę, wcale nie wygląda, źle ALE tył lewituje i ewidentnie koniowi nie jest wygodnie - przy nie tak dużym nacisku jest reakcja pod tylną częscią siodła. Jakaś sugestia co do podkładki na teraz?
Tutaj zdjęcia z tym samym koniem i siodłem z lutego 2016:
https://photos.google.com/album/AF1QipN856BQKTXHvRlP0BPwxI8VcSklRqsCx7DXTHvk
:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Więcej zdjęć:
O rany to przegapiłam P .Ząbczyka , eh  to   musze  czekać na kolejna wizytę .

Czy ktoś ma doswiadczenia   z  pozwem  do sądu w  sprawie  siodła robionego na miarę  ? ( priv )


Aż tak źle?? nie jestem adwokatem ,ale może warto najpierw zgłosić niezgodność  towaru z umową. Siodło na miarę powinno pasować a jak nie pasuje to znaczy ze produkt jest niezgodny z umową. Tak na chłopski rozum.
Zorilla, na moje, to siodło ma zły kształt ze względu na jeźdźca, i wtórnie na konia.
Na 4 zdjęciu widać siodło z profilu. Widać gdzie wypada geometryczny środek siodła. Tam, gdzie zaczyna się tylna krawędź tybinki. Z zasady tybinka powinna być pod całym udem jeźdźca, nie pod połową, a jeździec powinien siedzieć w środku siodła. Środek ciężkości powinien lokować się za linią popręgu, aby możliwy był balans całości ciała (lekko cofnięta łydka, pięta w dole). Tu nie da się tak siedzieć, bo trzeba by na przednim łęku.
To siodło musi usadzać jeźdźca na tylnym łęku, poza środkiem ciężkości. A że ciało automatycznie dąży do równowagi z koniem, jeździec będzie przenosił ciężar na przód, obciążając przód układu i pozostawiając lewitujący tył.
Jeśli chodzi o konia, to wydaje się, że siodło powinno być całkiem inne: łęk węższy (a mniejszy, i nie tak cofnięty), w łopatkach szerokie , a o znacznie grubszych tylnych panelach.

Co do zdjęć z lutego to jest Error 404
halo, po czym wnioskujesz, że łęk powinien być węższy? Skoro brakuje zdjęcia zrobionego tak, żeby było widać łopatkę i panele siodła z przodu?
sumire jak jeździec wsiądzie i dociąży jeszcze siodło, to zdecydowanie bardziej siądzie w dół przodem. Czyli łęk po prostu jest za szeroki bo rozjedzie się pod wpływem ciężaru. Już tam ciasno 3 palce na zdjęciu wchodzą a co dopiero podczas użytkowania 🙂 w tym momencie cały ciężar skupi się na przodzie i siodło zatrzyma się na łopatkach jednocześnie je blokując 🙂
Myślę że to jedna z przyczyn lewitującego tyłu ( przeważnie to jest za szeroki łęk lub zły kształ paneli )
halo super to opisałaś. Też mi się to tak widzi.
Wydaje mi się że teraz link będzie działał.
Ktoś ma idee jak to ratować na teraz? Ja wiem ze podkładki sa złe i straszne, ale realnie patrzac coś tak upchnąć musze.
Bacik, tylko że oprócz szerokości łęku "leżenie" przodu może jeszcze zależeć od wypełnienia paneli. A tego już na zdjęciach nie widać. 😉
sumire zwróć uwagę na kąt przedniego łęku względem konia. Nawet grubszy i bardziej wypełniony panel nie wiele by zmienił, bo siodło i tak zaciskało by się na łopatkach moim zdaniem 🙂
No właśnie nieszczególnie widzę zdjęcie, po którym można ocenić łęk względem konia. 😉 (Mówię o zdjęciach w wątku, nie linku, bo jak pisałam pierwszego posta, to link był błędny).
[quote author=LatentPony link=topic=95.msg2682850#msg2682850 date=1495507381]
A czy p. Ząbczyk zajmuje się też dopasowaniem prestige? Czy jednak lepiej dzwonić do equishopu?
z tymi siodłami jest problem. Ja już pół roku czekam aż pani z Equshopu będzie w okolicy Warszawy. Dedykowy przyjazd kosztuje ponad 700 zł. Dodatkowo nikt nie sprawdza siodła po poprawkach  😤 Mi powiedziano że bierze sie wymiary i siodło musi pasować. No nie musi. Kupiłam od nich nowe siodło na miarę i nie jest to ideał ..... Od początku tył lata i nikt nie sprawdzał siodła w ruchu. Także tego.
[/quote]

Jestem zaskoczona... Ja kupowałam nowe na miarę, dopasowane dobrze choć wiadomo, że nowe siodło jest sztywne i dopiero układa się na koniu. Wrażenia z jazd super, plecy konia nie bolą.
Pani Ola była (jeśli to ją masz na myśli), pomiary ekstra dokładne i generalnie jej zachowanie, pełna profeska. Czas oczekiwania w porządku. Tyle, ile zostałam poinformowana na początku, tyle czekałam. Także no dla mnie żadnego problemu nie ma...
sumire gdyby chodziło o sam panel to zupełnie inaczej by siodło leżało "z boku". Za szeroki lek widać doskonale na zdjęciach z wątku 🙂 no ale to moja opinia i zdanie na podstawie zdjęć 🙂 Ty możesz twierdzić oczywiście inaczej 🙂
sumire, wystarczy porównać kąty łęku a kłębu. Nie zgadzają się. Kat, który tworzy łęk jest szerszy (ma więcej stopni, radianów) niż kąt, który tworzy kłąb. Powinno być jakoś tak: <<
Widać też konia, który ma dość niski i lewo-prawo stromy kłąb. Poniżej zaczyna się spora partia łopatek. Tymczasem siodło w widoku z przodu jest "okrągłe" górą, a poniżej układa się w owal na dość grubych panelach. Panele z przodu jawią się nawet grubszymi, niż panele z tyłu - siodło musi "siadać na tył", mimo, że "test ołówka" zapewne wypadłby pozytywnie, "linia siedziska" nie staje dęba ani nie leci do przodu. Jednak ołówek zatrzymałby się za bardzo z tyłu, względem popręgu. Gdyby łęk nie był za szeroki, a stosownie obszerny/wysoki "stawanie dęba" byłoby widoczne. Nie jest widoczne, bo łęk jest sztucznie zbyt szeroki, a uniesiony w górę wypchaniem przednich paneli.
Co myślicie?
16" 32
MD siodła, jakieś opinie w kwestii dopasowywania siodeł innych marek niż WOW?
Kastorkowa   Szałas na hałas
29 czerwca 2017 19:22
Mogę prosić o ocenę?









Kastorkowa, na łopatkach osiodłałaś.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się