Kącik Ujeżdżenia

Za tydzień jadę swój ujeżdżeniowy debiut, przepisy przeczytałam jednak wolę się upewnić u osób startujących.  😉

Jadę konkurs klasy P.
1.Podczas przejazdu nie mogę mieć bata tylko same ostrogi? Czy przynajmniej na rozprężalni mogę mieć bat?
2.Jakiego koloru mogę mieć frak? Mogę mieć szary? Znalazłam taki zapis.

"wymagany jest czarny lub granatowy frak lub inne ciemne kolory. Kolory kontrastowe i lamówki
są dozwolone."

Szary jest zaliczany do tych innych?

3. Plastron jest obowiązkowy? Czy wystarczy koszula ze stójką?

4. Czy na rozprężalni mogę używać czarnej wodzy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.  😉
Sonkowa, plastron jest obowiązkowy 😉.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 maja 2017 14:38
1) Zarówno na rozprężalni jak i na czworoboku możesz zarówno mieć jak i nie mieć bata i ostróg (w dowolnej kombinacji)
2) Szare fraki są raczej akceptowane
3) Plastron obowiązkowy
4) Nie możesz
Koniczka dziękuje.  :kwiatek:

Bo ukazał się taki komunikat:

Mając na względzie Wasze liczne zapytania informujemy, iż dla konkursów ujeżdżenia stosowane będą przepisy właściwe dla imprez mistrzowskich, co oznacza m.in. brak możliwości startu z batem czy tez obowiązkowe kiełzno munsztukowe w kategorii profi
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 maja 2017 17:18
Sonkowa, jedziesz AMPy, nie wolno Ci mieć bata.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 maja 2017 17:20
W takim wypadku możesz mieć bat na rozprężalni i musisz mieć ostrogi.
a z ostrogami się nie zmieniło jakiś czas temu?
Bat na 100% nie na czworoboku, na rozprężalni tak.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 maja 2017 18:29
Na regionalkach i ogólnopolskich można jechać bez, ale na mistrzostwach i międzynarodowych są wymagane, więc  jak piszą, że wg przepisów mistrzostw to ja bym nie ryzykowała jechania bez.
Ostrogi i tak muszę mieć na mojego lenia. W takim razie szary frak i tak mogę mieć ?
tak  😉
Koniczka, dzięki.
dziewczyny a gumowe osłonki na ostrogi można mieć? te zapobiegające obcieraniu buta
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 maja 2017 19:29
Epikea, jest to temat dyskusyjny, większość sędziów wychodzi z założenia że nie 😉
Koniczka a wiesz może, czym to jest podyktowane?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 maja 2017 20:45
Ponieważ w przepisach napisane jest, że ostrogi muszą być z metalu.
Koniczka, ale ostrogi są z metalu. Nie spotkałam się jeszcze na zawodach UJ żeby był z tym problem, ale to u nas w Pomorskim.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 maja 2017 21:22
No ja spotkałam się ze zwracaniem z tego powodu uwagi przez sędziów, byłam również na szkoleniu sędziowskim na którym dość obszernie był ten problem dyskutowany z ostatecznym wnioskiem, że nie. Więc po co ryzykować.
Koniczka, dla butów :P
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 maja 2017 21:42
Od zawsze jeżdżę w gołych ostrogach i żadne buty od tego nie umarły 😉 Zawsze można zakładać gołe ostrogi tylko na zawody.
Koniczka, no żartuje przecież. Ale np. brązowe oficerki, skokowe są duuuużo bardziej delikatne od czarnych. Ja mam ślady na moich oficerkach po ostrogach taki bardzo widoczne. A ubieram ostrogi tylko na zawody.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 maja 2017 22:33
No cóż, sport wymaga poświęceń  😉
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
24 maja 2017 17:45
Mam pytanie za 100 punktów
Czy w programie dowolnym P mogę umieścić lotną zmianę nogi w galopie?
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 maja 2017 17:55
Nie, bo to element z C.
mils   ig: milen.ju
24 maja 2017 17:58
Saccarin była dyskusja na ten temat na poprzedniej stronie. To element z wyższej klasy, możesz zostać wyeliminowana za jego wykonanie.

edit. literówka
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
24 maja 2017 18:08
Ok, dzięki. A jak patrzą na zagalopowanie ze stępa?

Edit: doczytałam 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 maja 2017 18:43
Zagalopowanie ze stępa masz w P4 więc myślę, że można zrobić.
Czy ktoś z Was ma bat Fleck Carbon albo Contact? Kiedyś miałam chwilę carbona w ręce ale to było dość dawno. Palcaty zawsze kupuje stacjonarnie bo wolę podotykać i pomacać ale mój się ostatnio złamał i potrzebuje dość szybko nowego, a możliwości obejrzenia na żywo nie mam. Są wytrzymałe? Nie chce by za chwile się złamał czy coś 🙂 Jakie są wasze opinie?
Ja mam Fleck Fedlmann i jestem zadowolona, bat jest super wyważony, ale to nie do końca to czego oczekiwałam. Potrzebuję bata mega giętkiego, dotykałam takiego w Koniku, był to na pewno Fleck, ale nie wiem jaki model 🙁
Wigorrr, jeśli był mega miękki, taki "samodziałający" to najprawdopodobniej Fleck Superflex :
https://konik.com.pl/bat-ujezdzeniowy-superflex-fleck
Bardzo "żywy" bat.
Raczej nie bo tamtych była cała gama kolorów, a widzę że ten jest tylko czarny
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się