konie małopolskie

Thilnen   Dżamal Ad-Din
21 maja 2009 12:23
ElaPe, to jest właśnie mój dylemat największy, zajeżdżony czy też surowy. Cały czas rozważam obie opcje.

A jakby ktoś chciał obejrzeć zdjęcia z Walewic, to są tutaj:
http://picasaweb.google.com/thilnen/Walewice200509#
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 maja 2009 12:30
a dlaczego w ogóle rozważasz zakupu kota w worku... ekm.. surowego konia?
Mój trzylatek z Walewic
Lotnik (Jalienny AA Lotka po Galeon oo)


Kupiłam niezajeżdżonego, surowego, świeżo wykastrowanego. Nie żałuję.
Thilnen nie polecam Ci tych tanich koni.
Każdy ma "coś", stąd też taka cena.



Thilnen   Dżamal Ad-Din
21 maja 2009 12:39
ElaPe: Z kilku względów. Po pierwsze: cena. Te dwa konie, które oglądałam, kosztują po 3 tys, zajeżdżone 2-3 razy więcej. Po drugie, takiego konia mogę sobie ułożyć według własnych potrzeb, przy użyciu naturalnych metod. Jeśli nie będę się czuła na siłach nauczyć go pod siodłem bardziej zaawansowanych rzeczy, to mogę zawsze oddać go do dobrego trenera, który będzie z nim pracował na zasadach, które mi odpowiadają. Słyszałam, że konie w dużych stadninach często są zajeżdżane na szybko, zwłaszcza te przeznaczone do jazdy rekreacyjnej, więc nie są to raczej dobrze zajeżdżone konie i boję się, że więcej czasu zajmie mi poradzenie sobie z ich problemami, niż nauczenie młodego konia czegoś od zera. Widziałam w Hubercie konia walewickiego, który był tak na szybko zajeżdżany i po roku pracy w Hubercie jako tako pozwala na siebie wsiąść. Ale nie podjęłam jeszcze decyzji, na razie zamierzam obejrzeć jak najwięcej koni i zorientować się jakie są opcje. Najlepiej pewnie byłoby kupić konia z jakiejś mniejszej hodowli, gdzie ludzie przywiązują większą wagę do odpowiedniego wychowania młodzików, ale nie orientuję się do końca gdzie są takie stajnie.

Dorcysia: mówisz tak ogólnie czy wiesz co takiego mają te dwa, które wymieniłam? 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 maja 2009 12:43
oczywiście twoja sprawa jakiego kupisz ale chyba trochę demonizujesz kwestię złego zajeżdżania.

Ruda_H   Istanbul elinden öper
21 maja 2009 13:31
Thilnen, a patrzyłaś na konie ze SK Żabno ? Mają sporo ładnej młodzieży
Thilnen   Dżamal Ad-Din
21 maja 2009 22:18
Z tego co wiem na sprzedaż są jedynie dwa roczniaki 🙁 A szkoda, bo na stronie to sporo ładnych konie widać. Zwłaszcza Jutlandia  😍 Gdyby była na sprzedaż to bym się nie wahała 🙂
kujka   new better life mode: on
21 maja 2009 22:26
Thilnen, przejzalam zdjecia i najbardziej mi sie podobal Harnaś 😉
jestes pewna, ze dasz sobie rade z ulozeniem surowego konia? fajne mlode konie maja tez w Jęczniku (co prawda nie malopolaki, ale fajne 😉 ). w razie czego moge Ci podrzucic nr na pw.
Thilnen   Dżamal Ad-Din
22 maja 2009 00:03
kujka: nie jestem pewna, nigdy tego nie robiłam, ale zawsze kiedyś musi być ten pierwszy raz. To moje największe ale w całym pomyśle - że nie dam sobie rady. Dlatego jeszcze nie podjęłam decyzji i rozważam wszystkie opcje równolegle 🙂 Mi się Harnaś też bardzo podobał, co prawda potykał się na równej drodze jak szedł, ale to jeszcze o niczym nie świadczy. Tylko cena nieco za wysoka jak na moje możliwości  🤔

Ten Jęcznik ma jakąś stronę internetową, żeby sobie popatrzeć na koniki?
galopada_   małoPolskie ;)
22 maja 2009 04:36
Jutlandia na pewno nie jest i nie bedzie na sprzedaz, a ja ostatnio kupilam dwulatka nie na sprzedaz  😁 ale jak cos sie zmieni, a ty do tego czasu nie zdecydujesz sie na konia to dam ci znac  😉
był może ktoś w Bogusławicach?
ze strony pzhk
Polski Związek Hodowców Koni z przyjemnością informuje, że ukazała się drukiem długo oczekiwana Księga Stadna Koni Rasy Małopolskiej - Tom VII, część 3 - "Konie angloarabskie spełniające warunki Międzynarodowej Konferencji Konia Angloarabskiego (CIAA)".
Księga, zawierająca informacje o 485 klaczach i 153 ogierach, jest dostępna w Redakcji Ksiąg Stadnych PZHK w cenie 60 zł.
szok  😲
😅
Jak pytałam na początku roku, to miała być w marcu  😁 Ale jest! Hurra!!!  😅
Ruda_H   Istanbul elinden öper
02 czerwca 2009 18:33
czy mogę gdzieś znaleźć spis ogierów z licencją z lat 1985-1995 ?
Thilnen Jutlandia jest na sprzedaż  🏇
galopada_   małoPolskie ;)
02 czerwca 2009 18:56
oprocz niej jeszcze dwuletni ogierek, roczna klaczka i roczny ogierek.  🙁
Thilnen   Dżamal Ad-Din
02 czerwca 2009 22:01
No właśnie widzę, teraz boję się zapytać o cenę  😲  😉
Ruda_H   Istanbul elinden öper
03 czerwca 2009 07:44
Zwłaszcza Jutlandia  😍 Gdyby była na sprzedaż to bym się nie wahała 🙂


No właśnie widzę, teraz boję się zapytać o cenę  😲  😉


pytaj, przynajmniej będziesz miała jasną sytuacje, a może Galopada_ zna szczegóły ?

a czy Druzja nie będzie przypadkiem na sprzedaż, chociaż z takimi osiągnięciami to pewnie nie wypuszczą tak łatwo ...
Czy ktoś może oreintuje się w osiągnięciach sportowych (o ile takie były) Floreta po Kulbaku ?
I tak ogólnie o nim może ktoś coś ciekawego wie?
Ja wynalazłam jedynie, że gdzieś coś tam w Wkkw i że jest na emeryturze na mazurach. To dość skromne informacje  🙄
Yasmine Floret chodził wysokie WKKW pod J. Gałczyńskim. Był ogierem SO Łąck. Potem wrócił do stada i w latach 2000/2001 chodził 140 w skokach. Koń o wielkim sercu, uzdolniony skokowo i ujeżdżeniowo. Obecnie pod opieką swojej dawnej amazonki  🙂. Ma się dobrze.
Bardzo bardzo dziekuję :kwiatek: Bardzo mnie to ucieszyło, czyli młody mi się nie wymiga.Koniec udawania paralityka  🤣
Ciekawi mnie czy można gdzieś prześledzić jego historię...chyba wątpliwa sprawa.
Mam młodziaka po nim, z tego co porównywałam ze zdjęciami to rośnie wykapany tatuś.  😀
galopada_   małoPolskie ;)
03 czerwca 2009 14:30
Ruda_H Druzja napewno nie 😉

edit.

kto z re-voltowiczow/voltopirow wybiera sie do Białki w weekend ?  😉 moze jakies spotkanie?  👀
Thilnen   Dżamal Ad-Din
04 czerwca 2009 09:24
Tak jak się obawiałam, Jutlandia nie na moją kieszeń. Jack Daniels prędzej, bardzo ładny konik zresztą 🙂 Może się za jakiś czas wybiorę do Żabna, kto wie.
galopada_,  bardzo prawdopodobne, że ja będę 😉 Jeżeli dotrę to napewno przycisnę Kingę co by nas wkońcu zapoznała 😉
A jaka jest cena Jutlandi?
zulu   późne rokokoko
04 czerwca 2009 15:40
Fotki  innego walewickiego smoka (Emetyt x Blanche/Juriste) z ostatniego weekendu. Jeden rząd pastucha był zdjęty, więc chłopak nie wyskoczył z  padoku tylko z czystej uprzejmości.  Jak na 16-latka to całkiem rześki jest...




całe szczęście pod dziećmi zawsze zachowuje się nieprawdopodobnie spokojnie, jakoś wyczuwa, że wtedy nie ma to tamto.


jeez, gdybym tylko miała czas na młodego konia to bez wahania kupiłabym kolejnego xo z Walewic...

galopada_   małoPolskie ;)
04 czerwca 2009 17:16
MoniaaA oj tam Kinga nie jest potrzebna 😉 jakos sie znajdziemy w razie czego! daj znac na pw  😉

Donia Aleksandra masz  pw.
zulu

świetny, w ogóle na swój wiek nie wygląda !!
nie ma odmian ?
ale widać, że Emetyt, widziałam w tym roku już kilkanaście koni po tym ogierze i po 90% widać, tatusia  😁


moja Emetytka, lat 2


Śledze tak sobie ten wątek i sledze i coraz bardziej marzy mi sie małopolak 🙂 Szukam konia sportowego, myślałam o hanowerze albo holsztynie ale nie wiem czy mi sie uda takowego nabyc (bo jeśli juz hanower to mam juz ustalony rodowód  :kocham🙂 ale widze ze małopolaki takie "uniwersalne" 🙂
Czy mozecie mi powiedziec o jakis dobrych kryjących ogierach których potomstwo jest dostępne no powiedzmy dosc łatwo (zebym nie musiałą szukac 2 lata)? Albo generalnie jacy rodzice będą najlepsi dla "przyszłego sportowca"?

ps. a tak na marginesie ja sama planuje kupno 1,5-2 latniego surowego ogierka, którego chce sama ułozyc (i nie kastrowac- bo to ma byc ogier mam nadzieje z licencją  :hihi🙂
green- girl
masz PW

z ogierów powszechnie dostępnych poleciłabym dzieci Emetyta, Vis Versa (padł w 2005, ale sporo jego synów kryje), wnuków Veritasa.
Db skaczą konie po Barycie ( możesz pomęczyć asior na jego temat), ja widzialam ostatnio jego corkę na ZT i bardzo mi się podobała użytkowo. Ciekawe są również konie po Jalienny - Ebonit chodzi wkkw(**), Huzar i Horn skoki z db wynikami
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się