M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
17 maja 2017 10:09
Super Pandurska!!! Teraz to juz poleci 🙂

Dziewczyny czy sa jakies zasady na malowanie jednej ściany w pokoju? Chodzi mi najbardziej o to, która najlepiej pomalować?

Muszę kupić na szybko ok 40m paneli po pokoi typu sypialnia. Rozglądam się za bielonymi, jak najtańszymi. Niestety nie zdążyłam na promocje do komfortu na panee za 14,99  🍴. Czy coś komuś jeszcze wpadło w oko? Bardzo bardzo pilne, bo muszę je położyć przed montowaniem schodów...
Gienia-Pigwa, w sensie, że jedna malowana, a reszta tapety? Czy jak?
Najbardziej to chyba zależy od tego co chcesz zrobić z pomieszczeniem, w sensie optycznym (np. powiększyć, poszerzyć), układu oświetlenia. No i co ma być na tle tej ściany. Gdzie się siedzi, na co się patrzy.
rtk, [url=https://m.ceneo.pl/24630064#mh=E5q3dM6z81000f8JZrzfkS1-O9eIlsJa8gyEkyhOQpTqyVYkhVw3iftt_-y_2U2YrSpTK8m9xF4BB_O9rIckVb1IqQ7B7x2lH9v0ddbnYXEbkzPyUwQ0xlw0zRSqc87J1r7-906fUyfa1O3uKwVenEblWIAQY-TSlrmyxkogFzCwWPFf-EuEZyIaSgfSwhxzRig2]panele[/url]
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 maja 2017 06:30
Gienia-Pigwa,  z takich podstawowych zasad, to ciemniejsza robi sie przewaznie krotsza sciane ale jak halo napisala, wszystko zalezy od pomieszczenia i co chcesz w nim osiagnac 🙂
Abeba No chyba was wyprzedzimy 😉 A czemu stan surowy zamkniety ma trwac az tyle czasu u was? Tzn. pytam, bo widze w okolicy domy z cegly, ktore stawiaja do tego stanu w 2-3 miesiace. Niemniej jednak szybko wam zleci napewno 😉

Gienia-Pigwa Nooo, teraz juz poleci! Na sam domek chwilke trzeba bedzie jeszcze poczekac, bo liczac od 07.08 4 tygodnie, ktore firma ma na prace w srodku (my robimy podlogi, malowanie, lazienki,no i kuchnie), klucze dostaniemy ok poczatku wrzesnia, aaaaaaaaaale...to juz jest takie mega uczucie, ze szok! Nasze zalatwianie od poczatku tygodnia zaczyna przynosic efekty i chyba naprawde zaczniemy w nastepnym tygodniu kopac! Jak juz zrobia roboty ziemne i plyte, to odetchniemy z wieeelka ulga. Tutaj trzeba bylo baaardzo duzo rzeczy pokoordynowac.
Millenium wydał pozytywną decyzję! 😅
Pandurska tak jak piszesz, 2-3 miesiące. jakby od czerwca ekipa zaczęła stawiać ściany to w sierpniu byłaby szansa na dach (o ile druga ekipa akurat miałaby termin) i okna. w sumie 5 lat czekałam na rozpoczęcie budowy, teraz wszelkie opóźnienia mnie nawet nie ruszają, ważne, że się dzieje 🙂 w każdym razie może się uda przeprowadzić na wielkanoc 🙂
Kobiety pomocy. Potrzebny narożnik rozkładany do salonu, na już  😵 Cena do 5 tys. Jest coś sensownego w sieciówkach?

Chata ogólnie leży odłogiem i najchętniej włożyłabym granat i wyszła..
Quendi, Agata meble ma spoko narożniki. Przykładowo:
http://www.galameble.com/meble/naroznik-belluno/
Przyjaciółka ma, siedzi się wygodnie, śpi się dość wygodnie, cena chyba do 5tyś.
Jeśli masz możliwość się do nich przejść to często są dostępne meble powystawowe na już.
też polecam Agata Meble. Mam narożnik na którym spałam codziennie, teraz rzadziej. Ma około 6 lat i trzyma się super, a kosztował niecałe 4 tyś. Obecnie mam od nich sofę, też służy do spania, ma 1,5roku i wygląda jak nowa. Na dodatek jak dla mnie są wygodne do spania, szczególnie modele ze sprężynami bonell
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 maja 2017 12:32
OK, Kraków:
Jeszcze nic pewnego, jeszcze nie na 100% ale jeśli się wszystko uda po mojej myśli, to będzie akcja_sprint :O
Więc może ktoś z Krk ma do polecenia ludzi od wykończeń? 😀
Kładzenie podłóg, kafelek, gruntowanie/malowanie ścian? 😀
Koncept już jest, będą mi potrzebni ludzie do podstawowego wykończenia
Quendi, ja też polecam Agata Meble. W budżecie do 5 tys. widziałam tam naprawdę fajne narożniki.

Przyszłam się wyżalić, bo mi się cierpliwość kończy... 🙁 Minęło 2,5 miesiąca odkąd złożyliśmy wnioski kredytowe i dalej nic nie jest pewne. Strasznie mi się to wszystko dłuży... Mieliśmy wypowiadać umowę w obecnym mieszkaniu, a tak to musimy przetrzymywać w niepewności współlokatorów. Jak tak dalej pójdzie, to wprowadzimy się na Boże Narodzenie... 😵
mundialowa  jeśli mogę spytać, to w jakim banku tak długo czekacie na odpowiedź?
olga96, składaliśmy do trzech banków: mBank, Millenium i BZ WBK. Z każdego dostaliśmy już wstępne decyzje, ale teraz przeciągają sprawę prośbami o różne papierki oraz wycenami mieszkania (BZ WBK zabiera się do niej od ponad dwóch tygodni, do Millenium wzięliśmy prywatnie rzeczoznawcę i on zrobił to w niecały tydzień).
mundialowa, proponowałaś BZWBK waszą wycenę mieszkania?
yegua, czekam na odpowiedź od doradcy, bo - szczerze mówiąc - nie mam pojęcia, czy takie wyceny są robione pod konkretny bank, czy można jednej użyć do kilku wniosków. Ale i tak najbardziej zależy nam na Millenium - BZ WBK to ostateczna ostateczność, jeśli chodzi o kredyt.
ojoj, Mundialowa, strasznie dlugo i dziwnie to wyglada.
My wszystkie papiery zlozylismy w zeszly poniedzialek, przedwczoraj dostalismy juz odpowiedz i jest pozytywna 🙂 Ekspresowo wszystko sie potoczylo!
Ale tez jeszcze namawiam meza na szybka akcje po innych bankach, mamy jeszcze czas z mieszkaniem wiec chyba tak zrobimy, zwlaszcza ze juz dostalam umowe na nieokreslony.
mundialowa, operat szacunkowy (wycena) jest uniwersalna. Tylko że niektóre banki chcą je mieć od swoich rzeczoznawców majątkowych albo mają listę rzeczoznawców od których honorują wyceny. Warto się dowiedzieć, bo bank i tak Cię skasuje za tą wycenę, a przecież już raz płaciłaś za to.
Kobiety pomocy. Potrzebny narożnik rozkładany do salonu, na już  😵 Cena do 5 tys. Jest coś sensownego w sieciówkach?

Chata ogólnie leży odłogiem i najchętniej włożyłabym granat i wyszła..


Quendi do mnie wczoraj dojechał narożnik z Agata Meble i na razie jestem tak zakochana, że chciałam na nim dziś spać  😍 Trochę się go naszukaliśmy, ale w naszym przypadku spełnił wszystkie kryteria: niewielkie wymiary (mamy dość mało miejsca do dyspozycji na kanapę), rozkładany i pasujący wyglądem do naszego mieszkania. No i był w naprawdę dobrej cenie. Co do jakości jeszcze się nie wypowiem 😉
Jedyny problem, jaki mieliśmy z Agata Meble, to ogólna obsługa. Szczytem było to, że na umówiony termin przywieźli nie ten narożnik - nie tą stronę, złe nóżki i inne obicie, tylko model się zgadzał  🙄

No ale to mi rekompensuje wszystko  💘
Libella, haha nam zrobili  kanapę na zamówienie i była bez funkcji spania, chociaż to było Najważniejsze a 😉 i kolejne 4 tyg czekania, ale wytargowalismy darmowa dostawę i jakiś rabat. Ale jako sam mebel też polecam, bardzo lubię nasza kanapę 🙂
Libella Swietny naroznik!! Ogladalam go w internecie i mi sie spodobal, a na zywo wyglada jeszcze lepiej.

A propos naroznikow! Czy macie namiary na tzw. narozniki modulowe, tzn. takie ktore komponuje sie samemu? Znajduje same takie z wloskich firm w cenie ok 1 tys juro za element i teges.. nie te progi ;D 😂 O cos takiego mi chodzi:

https://www.my-deco-shop.com/de/sofas-couchen/1186-mags-sofa-soft-inverted-nahten-moduleinheiten-gewebe-version-erstellen-sie-ihre-eigenen.html?source=googleshopping&locale=de-DE&gmc_currency=1&gclid=CNT8tvzOitQCFXUo0wodZJEABQ#
ovca   Per aspera donikąd
27 maja 2017 08:44
Libella jaki to model? i jakie ma wymiary?
Pandurska, Ikea ma taką serię - soderhamn
Ovca to narożnik Sarah, ten:
https://www.agatameble.pl/pokoj-dzienny/narozniki/sarah-naroznik-z-funkcja-prawy-tkanina-baku5-dekor-baku3-dr-282
Dla nas był fajny właśnie ze względu na wymiary, bo jest dość mały, jak na narożnik z funkcją spania (238x178)
n Dzieki za namiary, ale Ikea w ogole nie umywa sie designem do tego, co wstawilam w linku. A sa jeszcze piekniejsze modele z innych firm  😎
co kto lubi, akurat ta seria z ikei podoba mi się bardziej od tych z linku 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 maja 2017 16:37
n, mi to się jeszcze ta nowa VALLENTUNA podoba 😀
Hej dziewczyny potrzebuję pomocy  :kwiatek:
Ile orientacyjnie płaciłyście za zrobienie łazienki przy jakim metrażu (sama robocizna)? Od stanu surowego, płytki, hydraulika i biały montaż?
Mam łazienkę 4m2 i Pan zaproponował mi 3100zł i nie mam pojęcia czy to drogo czy tanio?  🤔
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 maja 2017 17:44
olga96, podpinam się pod pytanie 😀
I w ogóle ponawiam - jeśli ktoś ma do polecenia wykonawców w Krakowie to ja przyjmę <3  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się