"Nie ogarniam jak..."

Nie ogarniam tych popieprzonych szpitali. W sobotę złamałam rękę, kazali mi po tygodniu iść na powtórne zdjęcie ze zmianą gipsu. Mam skierowanie do ortopedy, w wypisie wpisaną tą kontrole i od tygodnia wydzwaniam gdzie mogę i nigdzie mnie nie chcą przyjąć bo nie ma miejsc. Prywatnie tez mi tego nie zrobią, bo twierdzą, ze gipsem zajmują się w szpitalu. To co ja do cholery mam zrobić i po co ta kontrola skoro nikt mnie nie chce na nią przyjąć?  😵
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 czerwca 2017 09:00
Sonkowa, do szpitala na Traugutta? 😉
JARA dzwoniłam , wszyscy terminy mają za około miesiąc. chyba musiałabym drugi raz tą rękę złamać żeby mnie przyjęli na sorze...  😵

Co mam zrobić w takiej sytuacji? Bo już naprawdę nie mam pomysłu ... na sor, na którym mnie przyjęli nie pójdę bo jest w zupełnie innym mieście.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 czerwca 2017 09:55
Ja bym nie dzwoniła, a pojechała na ten SOR na Traugutta, który zajmuje się tylko złamaniami i tam czekała.
Gillian   four letter word
02 czerwca 2017 09:59
Poradnia ortopedyczna 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 czerwca 2017 13:17
Umów się już na ściąganie gipsu (nie wiem ile masz, 6 tygodni?), bo będziesz tak jak ja ściągała w domu. Nikt tego od ręki nie zrobi, nikt też mi przy zakładaniu nie powiedział, ze na takie coś trzeba umawiać wizytę i mieć skierowanie  🤔wirek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 czerwca 2017 13:23
Ja gips ściągałam u lekarza rodzinnego 😉
No tylko problem jest taki, ze mam napisane "podejrzenie złamania" wiec jeśli to nie jest złamanie to chciałaby moc używać prawej ręki. Tym bardziej, ze gips jest złe założony. Chyba po prostu pójdę i powiem, ze straciłam czucie w palcach. Może ich to ruszy i ogarną. Paranoja jakaś ..
JARA, to masz dobrego rodzinnego 🤣

U nas rodzinny nie ściąga gipsu, choćby się go błagało na kolanach. A na ściągnięcie u chirurga trzeba się umawiać już w dniu założenia gipsu, albo nosić parę tygodni dłużej, zanim się odczeka swoje w kolejce 🤔wirek:
Ja ściągnęłam gips na pogotowiu, tam gdzie go założyli. Niestety do chirurga był termin na marzec, a musiałam sciągnąć gips we wrześniu  🤔wirek:
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
02 czerwca 2017 20:32
Sankowa skierowanie masz w trybie pilnym czy normalne? Dziwne że nawet prywatnie nie chcą się podjąć.
Mam po prostu skierowanie a w wypisie napisane, ze po 7 dniach mam się udać na kontrole i powtórne zdjęcie. Prywatnie powiedzieli, ze mogę przyjść już po zmianie gipsu i z nowym zdjęciem.
Pójdę po prostu na sor i powiem, ze straciłam czucie w palcach. Wtedy chyba będą musieli mnie przyjąć.
Sonkowa - poradnia urazowo-ortopedyczna w dowolnym szpitalu. To one przejmują pacnejntów z sor. Przejedź się osobiście (niestety, upierdliwe , ale dzwonienie zwykle nie pomaga) i umów. Jak nie będą chcieli umówić, albo ściągnąć to niestety prywatny lekarz ortopeda (dziwne, że nie chcą, jakby co to ja gips kiedyś w Vicie ściągałam, tam wizyta ni ejest driga 60-80zł u ortopedy i mi zdjął gips). Ale powinni Cię w poradni przyjąć skoro masz skierowanie z zaleceniem.
Gillian   four letter word
03 czerwca 2017 06:38
Sonkowa, powiedz jeszcze, że straciłaś przytomność i boli Cię głowa to od razu zrobią tomograf i wszystkie badania. Przecież po to jest sor...
I właśnie dlatego wcale mi nie żal tych wszystkich ludzi, którzy płaczą, że czekają po 12 godzin 😀 przez takich ludzi jak Sonkowa, których w ogóle nie powinno tam być 😀 a siedźcie i czekajcie aż zapuścicie korzenie... plus chociaż, że pójdziesz na nogach a nie karetką, przecież się należy 😀
Paranoja 😀
Gillian- ale bądź też sprawiedliwa. Ja rozumiem, że dziewczyna wydzwania po poradniach ortopedycznych  wszędzie każą jej czekać w kolejce wielodniowej. A porady potrzebuje na JUŻ. Ja się ludziom nie dziwię, że się wściekają i kombinują jak mogą.
Za mało lekarzy, za mało poradni. Za duże w nich kolejki.
Gillian przeczytaj co napisałam.

Tym bardziej, ze gips jest złe założony. 


Również uważam, ze przychodzenie z byle czym na sor jest głupie. Może mam czucie w palcach ale non stop mi drętwieją pomimo tego, ze nimi ruszam. Lekarz, u którego byłam na kontroli czucia powiedział, ze mam złe założony gips i bardzo dobrze, ze po tygodniu mam wymianę bo tyle w nim przeżyje. Tak samo powiedzieli moi prowadzący na uczelni, którzy od razu pytali i ogaladali co się stało (mam dosyć spory problem bo mam sesje i brak prawej ręki).
Jak odmówili mi w szpitalu to od razu próbowałam prywatnie. Zawsze korzystam z usług prywatnych lekarzy, tym bardziej ortopedów (chyba ze po wypadku to jadę do szpitala). Ale jeśli dostałam odpowiedz, ze zapraszają mnie po zmianie gipsu i z nowym zdjęciem bo nie maja zaplecza do takich rzeczy to nie jest moja wina.
Wiec nie widzę w tym momencie absolutnie nic złego w takim kombinowaniu, tym bardziej ze i tak w takim przypadku będą przede mną mieli pierwszeństwo osoby, które potrzebują natychmiastowej pomocy.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 czerwca 2017 10:34
Sonkowa, powiedz jeszcze, że straciłaś przytomność i boli Cię głowa to od razu zrobią tomograf i wszystkie badania. Przecież po to jest sor...
I właśnie dlatego wcale mi nie żal tych wszystkich ludzi, którzy płaczą, że czekają po 12 godzin 😀 przez takich ludzi jak Sonkowa, których w ogóle nie powinno tam być 😀 a siedźcie i czekajcie aż zapuścicie korzenie... plus chociaż, że pójdziesz na nogach a nie karetką, przecież się należy 😀
Paranoja 😀


Za te pieprzone pieniądze które płacę ze swoich podatków- należy sie.
A dzisiaj w tego typu placówkach człowiek ma zdychać z bólu zgodnie z procedurami i tego nie ogarniam.
Gillian   four letter word
03 czerwca 2017 10:46
Zdychasz z bólu ponieważ przed Tobą jest ktoś ze źle założonym gipsem i kłamie, żeby dostać się do lekarza. Proste!
Przestańcie oszukiwać i dajcie nam pomagać tym, którzy tego wymagają.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 czerwca 2017 11:10
Gillian nie mi oceniać czy kłamie  czy nie kłamie. Mam to w d... Poczekam w kolejce, nie tu tkwi problem. 
Dobrze wiemy jak wygląda podejście do pacjenta w takich miejscach.
Strach zgłaszać się z czymkolwiek, a informacji brak.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 czerwca 2017 11:19
Różnica polega na tym, że w takim mieście jakim jest Wrocław w jednym szpitalu jest SOR, w którym przyjmują tylko ludzi ze złamaniami, stłuczeniami, zwichnięciami, skręceniami i innymi "niami". I jak tam się uda to co najwyżej Gienek ze złamanym nosem po Amarenie będzie dłużej czekał. Rzeczywiście paranoja.  🤔
Gillian   four letter word
03 czerwca 2017 11:36
JARA, nie znam struktury Wrocławia. Piszę z perspektywy małego soru w sporawym mieście, gdzie dobowo ogarniemy 140 osób, z czego 70% jest tam niepotrzebnie. Średni czas pobytu wynosi około 10 godzin :/. Po co?
I zapewne te 70% niepotrzebnych interwencji lekarskich to osoby, które "płacą podatki i im się należy"  🤔
I nie oceniam Sonkowej, bo ona faktycznie jest w nieciekawej sytuacji...
Gillian, a tak z czystej i niezłośliwej ciekawości... co ma Sonkowa zrobić w takiej sytuacji? Masz jakiś pomysł?
To już branka poradziła: poradnia urazowo-ortopedyczna, a nie SOR.
Gillian   four letter word
03 czerwca 2017 12:05
Dokładnie tak - poradnia ortopedyczna. Stamtąd można zrobić zdjęcie, konsultacje. Minus taki, że przynajmniej u nas - jest mało numerków i ciężko się dostać. Ale jest to realne, zwłaszcza do kontroli 🙂
busch   Mad god's blessing.
03 czerwca 2017 12:57
Gillian, ale ja zrozumiałam że Sonkowa już próbowała się dostać do takowej poradni i nie mają dla niej terminów, a ona musi na cito coś zrobić z założonym gipsem. I co teraz? Ma sama sobie wziąć piłkę i przeciąć gips, żeby na SORze przypadkiem nie zawracać gitary ciężko pracującym lekarzom? W sumie też sposób, jak jej z piłką nie do końca wyjdzie, to z nowymi ranami ciętymi czy tam szarpanymi już na pewno ją przyjmą  😵

A najbardziej mnie wkurza w takich sytuacjach że te same osoby stękają o zabieraniu lekarzom cennego czasu zwykle są też dość bezczelne, żeby potem narzekać na pacjentów rzekomo ignorujących swoje wczesne objawy, czy początkowe stadia problemu i przychodzących dopiero jak już jest hardkor  🙄. Nie zdziwiłabym się gdyby Sonkowej lekarz ortopeda powiedział że jest głupia że czekała, jeśli faktycznie poczeka na swój numerek w poradni  🙄
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 czerwca 2017 14:32
Niech czeka aż gips sam odpadnie.  Bo z konsekwencjami bedzie sie zmagała ona, nie lekarz czy ratownik.
Gillian   four letter word
03 czerwca 2017 14:48
Nie wierzę w brak numerka w żadnej poradni. Po to się dostaje zalecenie w wypisie do kontroli w poradni, żeby się do niej dostać w wyznaczonym terminie. W ostateczności idzie się na oddział.
Ale właśnie do poradni próbuje się umówić od tygodnia! I mają dla mnie miejsce za miesiąc a ja potrzebuje teraz. Nie ogarniam, serio. Gdyby było miejsce gdzie by mnie przyjęli to bym tam poszła. Dla mnie jest to niepojęte, ze dostaje od lekarza skierowanie, nakaz kontroli i nigdzie nie mogę tego zrobić !! A próbowałam w dwóch miastach, w tym w kilku szpitalach we Wrocławiu. I robi mi to sporą różnice czy zdejmą mi gips teraz czy za sześć tygodni bo może uda mi się jakoś zaliczyć semestr.


Edit. Gillian ale dokładnie tak powinno być. Ale nie jest. To poradni ortopedycznych są zapisy na kolejne dni, na chirurgię jest ze idziesz, dostajesz numerek i czekasz cały dzień. Mam zalecenie i co z tego?
W Poznaniu to samo. Mój partner dostał od rodzinnego skierowanie do poradni ortopedycznej z dopiskiem pilne, podejrzenie wystawienia barku i również terminy za co najmniej miesiąc lub dłużej. Dopisek "pilne" nie ma żadnej wagi. Po wielogodzinnych poszukiwaniach, lek. rodzinny nawet sam polecał, aby zgłosić się na SOR i twierdzić, że stało się to przed chwilą, w końcu wydaliśmy kilkaset zł na rtg oraz konsultację ortopedy prywatnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się