Warszawskie voltopiry :)

Cricetidea, nie mieszkam w Wawie, a pod, ale strona wawerska, powiedzmy. 😉

abre, zastanowię się. 😁 U mnie jeszcze jest ten problem, że muszę doprowadzić do porządku pielęgnację i właściwie to powinnam sobie zafundować jakąś regenerację, bo coś sp...sułam ostatnio i trochę mam susz. I nie wiem, czy chcę to dokumentować na zdjęciu. 😂 Ale ponieważ koń na L4, to regeneracja na pewno nie w tym miesiącu. 🙄 Może jak się zaolejuę, to coś cyknę, bo świeżo po olejowaniu jest ok.
Scottie   Cicha obserwatorka
11 maja 2017 18:20
sumire, na susz to olejek z avocado polecam (jakby co) 🙂 Moje włosy doprowadza do ładu zawsze.
sumire, zapisz sie do dobrego salonu na "odbudowe" (sauna z porządnymi maskami), działa super 😉
Alabamka, przeczytaj jeszcze raz mojego posta. 😉

Scottie, no właśnie muszę potestować jakieś olejki, tzn. dobrać sobie coś. Tylko jak robiłam test na porowatość włosów, to stwierdziłam, że dalej nie wiem, jaką mam, nie na wszystkie pytania wiem, co odpowiedzieć. 😵 Na razie używam oleju kokosowego i staram się pamiętać, żeby zaolejować ten raz w tygodniu. Przedwczoraj posiedziałam z olejem z godzinę i po umyciu już było naprawdę ok. Zobaczymy, jak jutro, jak umyję ponownie. 😉 Tylko mam sporo baby hairów i one już sobie odstają jak chcą i mnie to wnerwia. 😜
Scottie,
Jesli chodzi o sukienki to polecam na allegro uzytkownika mode trendy. Za 70 Zl sukienkę na wymiar praktycznie, trzeba wybrać fason, długość, tkaninę i zmierzyć sie. Mam od nich tak juz z 6 sukienek,  materiały nie są z górnej polki , ale nie są tez bardzo kiepskie, uszyte dobrze te sukienki.
Scottie   Cicha obserwatorka
15 maja 2017 07:21
Arimona, dzięki za polecenie! Oglądałam już kilka sukienek od tego sprzedawcy i podobały mi się, ale nie wczytywałam się w szczegóły aukcji. Coś takiego mnie interesuje! 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
23 maja 2017 11:19
Dziewczyny. Potrzebuję na vito recepty na Mercilon. Czy jakiś gin w Warszawie może mi to zrobić alnie za 150zl? Przedłużył mi się pobyt w Polsce i nie starczy mi tabletek.
emptyline, dr Julian Pikiel przyjmuje albo na Renesansowej albo już kurczę nie pamiętam drugiej lokalizacji.
Dzwonisz mówisz jaka sprawucha , przyjeżdżasz po receptę. Nie wiem jakie teraz sa koszta, ale ja za wystawienie recepty płaciłam 30 zł. Masz sama receptę nie musisz iść na zadna wizytę. Nr tel i lokalizację znajdziesz w necie.
emptyline   Big Milk Straciatella
23 maja 2017 16:28
aszhar, o dzięki. Taka kwota byłaby super. Do 50zł spoko zapłacę, ale kurcze nie 150 za receptę. :/
Czy ktoś z Was bywa w okolicy ul. Batalionu AK "Karpaty" 5 ?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 maja 2017 07:53
Daleko jest spod Pałacu Kultury na wasz .. rynek?  👀
Gniadata   my own true love
30 maja 2017 08:19
Rynek?
Jak w sensie starego miasta to nie, spod złotych tarasow jedzie 160 bezpośrednio 🙂
Tam jedzie multum autobusów 😉 Chociaż ja osobiście wolę metro (Ratusz Arsenał) i tramwaj (dowolny w stronę Pragi), autobusy też tamtędy jeżdżą. Ląduje się praktycznie pod Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta. Piechotą można urządzić sobie długi, prosty spacer. Od Pałacu do Palmy (tej na rondzie) prosto, potem skręt w lewo i dalej prosto. Pierwszy kawałek można pokonać dowolnym tramwajem.
abre   tulibudibu
30 maja 2017 16:44
JARA, zaprowadzić Cię?  😎
Zna ktoś może w miarę taniego ortopedę w Warszawie? Koleżance coś się stało z palcem u stoy, krwawi, ropieje itd., wszędzie na NFZ wizyty na za 2 tygodnie, a prywatnie 200 zł - help!
a na SOR jakby poszla?
Proponuję SOR. Może się okazaż, że koleżanka wyda 200 PLN na ortopedę, a On powie, że to nie do niego tylko do chirurga i kasa wyrzucona w błoto :/
emptyline   Big Milk Straciatella
06 czerwca 2017 17:08
Kochani, dobry alergolog w Warszawie? Może być prywatnie, ale potrzebuję kogoś kto mi pomoże z moim problemem, a nie będzie mi kazał 10 razy zrobić test na kwas acetylosalicylowy na który wiem, że jestem uczulona i na inne pierdoły, które nijak się nie mają do tego, że przy wysiłku czy stresie dostaję koszmarnej pokrzywki (wysypki swędzącej jak cholera). Cały czas dostaję tylko jakieś Claritiny i inne Telfexo które g.... dają. Serio nie ma innej opcji? Żadnej? 🙁
Dzieki dziewczyny, poszla na SOR, bo juz z bolu nie wyrabiala.
Kochani, dobry alergolog w Warszawie? Może być prywatnie, ale potrzebuję kogoś kto mi pomoże z moim problemem, a nie będzie mi kazał 10 razy zrobić test na kwas acetylosalicylowy na który wiem, że jestem uczulona i na inne pierdoły, które nijak się nie mają do tego, że przy wysiłku czy stresie dostaję koszmarnej pokrzywki (wysypki swędzącej jak cholera). Cały czas dostaję tylko jakieś Claritiny i inne Telfexo które g.... dają. Serio nie ma innej opcji? Żadnej? 🙁

Czytałam o tym jakiś artykuł ostatnio.  Mogę poszukać i podesłać
emptyline   Big Milk Straciatella
06 czerwca 2017 21:06
Merka, byłabym wdzięczna, bo serio żyć się już odechciewa. 🙁 Nic zrobić nie mogę.
Merka, byłabym wdzięczna, bo serio żyć się już odechciewa. 🙁 Nic zrobić nie mogę.

emptyline   Big Milk Straciatella
07 czerwca 2017 22:36
Merka, z wielką chęcią. Niestety u mnie nie sądzę, żeby to było związane z pszenicą. 🙁 Nieważne czy ją jem czy nie i tak dostaję uczulenia. To samo przy zmianie temperatur, również pod prysznicem jeśli woda jest za ciepła. I ja dostaję najpierw czerwonej, płaskiej wysypki na nogach, w zgięciu rąk, nadgarstkach, nosie, policzkach, a potem zaczynają się uwypuklać i lecą na całe ciało... :/
Merka, z wielką chęcią. Niestety u mnie nie sądzę, żeby to było związane z pszenicą. 🙁 Nieważne czy ją jem czy nie i tak dostaję uczulenia. To samo przy zmianie temperatur, również pod prysznicem jeśli woda jest za ciepła. I ja dostaję najpierw czerwonej, płaskiej wysypki na nogach, w zgięciu rąk, nadgarstkach, nosie, policzkach, a potem zaczynają się uwypuklać i lecą na całe ciało... :/

Nie nie, ja wiem, że u Ciebie to nie ten rodzaj. Przysyłam to ponieważ w zawodzie zajmuje się bardziej pokarmowymi kwestiami i miałam akurat pod ręką.
Postaram się wieczorem coś wysłać  :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 czerwca 2017 09:53
JARA, zaprowadzić Cię?  😎


Na jakieś dobre jadło chyba 😁

Już ogarnęłam sobie pokój na airbnb z widokiem na Pałac Kultury 🙂
JARA, coś się wymyśli 😉
Proszę o udostępnianie.
Hulajnoga chce wrócić do domu 🙂
https://www.facebook.com/ewa.rajchert/posts/1543637795655870?pnref=story
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 czerwca 2017 14:27
To znowu ja 😁 już mi się głupio pokazywać w tych wątkach regionalnych, najpierw Śląsk, później Poznań, teraz Szczecin no i stolica. Za dwa tygodnie będę u was sobota-niedziela i mam kilka pytań  😂

Generalnie wygląda na to, że jeżdżę do po Polsce i jem... i generalnie to się zgadza  😂 Także co "must eat" w Warszawie (oprócz ryb, owoców morza i wegańsko-wegetariańskich wynalazków). Wiem, że Kujka kiedyś zabrała Katiję na jakąś afrykańską wyżerkę - jakieś podobne propozycję? Oczywiście dobre lodziarnie czy jakieś regionalne pyszności również mile widziane.

Będę mieszkać na ulicy Śliskiej (koło Pałacu Kultury) i teraz w jak dojadę próbuję "dostać się" z tej Śliskiej na Powązki i pokazuje mi "Śliska Warszawa Wesoła" i "Śliska Warszawa Wola" , "Śliska Dawidy",  "Śliska Łomianki" - gdzie ja mieszkam? I dlaczego u was tyle ulic Śliskich?  😁

I czy jak dojadę pokazuje, wyszukuje metro?
No jak koło PKiN to jesteś Śliska Wola 😉 Jak dojadę uwzględnia dojazdy metrem (i kolejką typu SKM też :hihi🙂

Z mięsnych knajp lubię Borpince, węgierską restaurację-winiarnie. Ceny nie należą do najniższych, ale żarcie jest naprawdę mega, mega dobre! Włoskie żarcie jest smaczne w Spacca Napoli. Obie restauracje są w centrum. Jeśli lubisz gruzińską kuchnię to polecam Rusiko w Al. Ujazdowskich.

Aaa i ostatnio odkryłam coś co się nazywa Dom (Żoliborz, ul.Mierosławskiego), nie jadłam tam jeszcze i chyba jedzeniowo jest u nich różnie, ale mają ZNIEWALAJĄCY ogród 😀 ) Wieczorem jest arcyszałowo 😀


I lubię jeszcze Prochownię na Żoliborzu (mieszkam niedaleko więc jestem częstym gościem). Klimat lampek, palet, zieleni, leżaków. Zdarza się chamska obsługa i taka lekko opieszała. Raczej miejsce na wieczorną posiadówę, podają w plastikach (https://d-nm.ppstatic.pl/k/r/34/47/579a04c8d0109_o.jpg?1469716800) Ostatnio robią sporo eventów, jak kino czy nawet teatr letni.
Warszawa Wola.
Bez przesiadki chyba nie dasz rady. Z Ronda ONZ masz tramwaj 17 i 33, a potem możesz się przesiąść w autobus 180.
Zawsze możesz Uberem próbować zamiast komunikacji miejskiej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się