Bryczesy

julka177, mi nigdy pełen lej nie krępował ruchów, ale fakt że mam prawie-że same Pikeury ...
No dobra, ale nie kupię Pikeurow lub innych drogich jesli maja to być białe bryczesy na zawody, które nie wiadomo ile razy założę 😉 jakiś czas temu mierzyłam Pikeury i po założoeniu nie czułam ze mam cokolwiek na sobie, ale to był grip.

Pozostaje mi zamówić inny rozmiar i porównać z tym co mam teraz. Najbezpieczniej byłoby wziąć te Cavalliono - maja krótki lej, ale kompletnie się w nich nie czuje, są mi idealne a ciężko mi w nich zgiąć nogę  😁 te Horze leżą trochę gorzej ale mam większa swobodę, gorzej jesli to kwestia ich rozciągania... :/
julka177, nie myślałaś o używanych? Albo np o HKMach (mam jedne HKM i jestem w miarę zadowolona).
julka177, - przegrzebując ogłoszenia na szybko idzie znaleźć pełno białych używek dobrych firm - pikeur, euro-star, cavallo w cenach do 200zł, albo czasem i do 100zł. Lej ogranicza tylko, jak jest kiepskiej jakości 😉 Z tańszych, pełnolejowych i fajnych polecam easy rider, interapi, usg, część hkm. Easy rider wygodą nie ustępują topowym markom imo, mam model zohara i po es-ach to moje ulubione bryczesy.
Ja też jak miałam pierwszy pełny lej to zareagowałam "mój bobrze, co za szjas, jeździć nie idzie", ale teraz wiem, że to po prostu taka, a nie inna jakość tych bryczesów była, bo kolejne z lejem były już mega wygodne 🙂 Teraz bez pełnego leja nie umiem jeździć 😁
Easy rider akurat robi euro star

nie ustępują topowym marką

markom
Bryczesy nie mogą być ani za małe, bo bedą ściągać sie w dół i nie bedzie mozna nóg rozszerzyć bez niebezpieczeństwa pęknięcia w kroku, ani za duże, bo bedą wisieć w kroku i nie przylegac dobrze do siedzenia. Często po wsiasciu na konia trzeba po prostu podciągnąć trochę pas i na udach tak, żeby w kroku dobrze przylegały zamiast tworzyć sie odwrócony namiot 😉 Miałam wiele marek i dobre dopasowanie zależy od kroju, a nie od konkretnej marki. Po prostu jak jesteś wąska w biodrach i szeroka w udach (to tylko przykład) to bedą Ci zjeżdżać z tyłka w dół niezależnie od tego czy to Pikeury, czy Euro-stary. Trzeba poszukać modelu rożnych firm w akurat Twoim kroju. Dużo pomaga elastyczny lej.
n, - cóż, nie wiedziałam, ale to wiele wyjaśnia 😉 Błąd poprawiony :kwiatek:
Miałabym prośbę przeogromna. Bo tak patrzę na tabele rozmiarów i mi się nie zgadza rozm w pasie. Wg tabeli to bym chyba musiała kupić rozmiar 42...


A potrzebuje zmierzenia w  pasie bryczesów hkm elegance. Tych jakby jeansowych ( tak na zdjęciu wyglądają). W rozm 34 i36.
Z góry bardzo dziękuję.  :kwiatek:
Co myślicie o legginsach Kingsland z lejem silikonowym? Wyglądają ładnie  😍 i tak myślałam o takich na lato....  Czy ktoś je użytkuje, albo chociaż macał ??  :kwiatek:
Hej 😉

Co sądzicie o bryczesach firmy Copperfield?
Duża róznica jest w komforcie jazdy w bryczesach animo z pełnym lejem a kolanowym?
Donia Aleksandra, ogromna, przy czym nie każdy lubi pełny lej...
Ja uwielbiam pełny lej i teraz tylko takie kupuję. Dla mnie to przepaść w porównaniu z lejem kolanowym. Animo mam jedne z pełnym właśnie.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 czerwca 2017 11:02
Mi się z kolei koszmarnie w pełnym leju jeździ, aż się zdziwiłam 😲 Bo wszyscy mówili, że jest super. Chyba, że bryki jakieś kijowe, nie wiem czy Euro-Star ma dobry pełny lej- w każdym razie masakrycznie ogranicza mi ruchy i mam wrażenie, jakbym jeździła w jakimś kombinezonie 🤔wirek: I to tylko w miejscu leja, bo ogólnie materiał poza nim rozciągliwy i wygodny.
Za to pokochałam grip'a miłością wielką, takiej elastyczności i jednocześnie przyczepności jeszcze nie miałam.
CzarownicaSa, - ja kocham ES i ich pełne leje, druga skóra, więc to chyba kwestia preferencji 😉 I przyzwyczajenia trochę, bo w swoich pierwszych bryczesach z pełnym lejem też jeździć nie mogłam, a potem brak pełnego mnie irytował bardzo.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 czerwca 2017 11:14
Dam im jeszcze szansę na pewno, ale póki co jestem zawiedziona, bo naprawdę wszyscy mi mówili że pełny lej jest zarąbisty i jak zacznę w nim jeździć to już nigdy nie wsiądę w zwykłych 🙁 Ale nie mam takiej swobody ruchu nogi jak w gripie, średnio mogę ją wyprostować i zgiąć. Tak, jak w gripie elastyczność jest wszędzie, tak tutaj lej jest sztywny i twardy, a reszta wręcz luźna. Wkurza mnie to 🙁
CzarownicaSa, a masz któryś z tych nowszych modeli?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 czerwca 2017 11:22
Chyba właśnie nie, kupiłam używki tu na volcie.
Ale to moja pierwsza para z pełnym lejem, więc na pewno będę próbować innych, nie skreślam leju od razu 😉
CzarownicaSa, - Może je ktoś źle prał? Lej skórzany, czy syntetyk? Jak wypierzesz lej w zbyt wysokiej temp. albo w dziwnym środku to tak się potrafi zrobić. Jak skóra - to trzeba umieć je uprać i konserwować.
Skórzanych-skórzanych takich to już raczej nie produkują. Dlatego pytałam czy nowszy model jakiś  😉
Syntetyk też jak źle wypierzesz, to może się spaprać. Za wysoka temperatura, jakiś dziwny środek chemiczny i gotowe. A skórzanych-skórzanych sama mam z 2-3 pary i dobrze konserwowane są nieziemskie, tak szałowo trzymają jak klej jakiś 😀 Tylko trzeba ostrożnie prać, powoli suszyć i w takcie suszenia przecierać i naciągać, żeby nie były sztywne.
szukam bryczesów z gripem na lato - jakie oprócz pikeurów warto brać pod uwagę? Standardowo muszą być elastyczne i oddychające, dodatkowym atutem byłby wyższy stan. No i nie za miliony monet 😉
stronę temu była mowa o covalliero detroit (na to wygląda że kiedyś byly ze zwykłym pełnym lejem, teraz mają grip i to o te nowe mi chodzi), czy ktoś ma i powie coś więcej, jak się sprawdzają itd (zdjęcia byłyby super)
miałam kupować cavallo, ale materiał 91% Polyamid 9% Elastan - na lato chyba średnio?
ZygZakowa, na bardzo gorące lato to ja znalazłam tylko Lucinda full grip z tego ekstra cienkiego materiału. Reszta naprzykład HV Polo, czy Equiline ma bawełnę ale są grubsze i na upały to moim zdaniem wymiękają przy Pikeurach. Trochę tańsze są z tego samego materiału Pikeury młodzieżowe, ale tu zależy jaką masz figurę. Są na 170 cm wzrostu.
ZygZakowa, na bardzo gorące lato to ja znalazłam tylko Lucinda full grip z tego ekstra cienkiego materiału. Reszta naprzykład HV Polo, czy Equiline ma bawełnę ale są grubsze i na upały to moim zdaniem wymiękają przy Pikeurach. Trochę tańsze są z tego samego materiału Pikeury młodzieżowe, ale tu zależy jaką masz figurę. Są na 170 cm wzrostu.

Mając 34 lucinda mogę celowac w któryś rozmiar młodzieżowy?
tak, moja córka ma 38 Lucinda i zmieściła się w rozmiar młodzieżowy 170 (172 wzrostu, 56 kg wagi). Jak dorwę jej bryczesy to Ci napiszę jak się model nazywa, ale chyba Patrizia. Materiał dokładnie ten sam, a były tańsze o jakieś 20-25% od Lucindy.
tak, moja córka ma 38 Lucinda i zmieściła się w rozmiar młodzieżowy 170 (172 wzrostu, 56 kg wagi). Jak dorwę jej bryczesy to Ci napiszę jak się model nazywa, ale chyba Patrizia. Materiał dokładnie ten sam, a były tańsze o jakieś 20-25% od Lucindy.

Właśnie widziałam te patrizia i nad nimi myślałam, jeśliby udało Ci się zmierzyć wymiary tych 170 to byłabym wdzięczna 😉
Patrizia rozmiar 176 ma 90-92 w biordach i 90 długości nogawki do pasa.

Myślałam, że ma 170 ale jednak ma 176.
Patrizia rozmiar 176 ma 90-92 w biordach i 90 długości nogawki do pasa.

Myślałam, że ma 170 ale jednak ma 176.

A w talii?
W talii 72 cm bez rozciągania. Ja się w nie wbijam bez większego problemu (mam 75 cm w talii)
Jaki rozmiar bryczesów Kingsland jeśli standardowo noszę rozmiar 36 (54 kg przy 160 cm) ? S czy M?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się