AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach

Tak sobie czytam luźno ten wątek i jedno pytanie mi przychodzi do głowy ( pewnie wsadzę kij w mrowisko no ale..), dlaczego skoro zawodnicy widzieli stan podłoża , to zdecydowali się mimo wszystko wystartować (nie piszę tu o wszystkich) dany konkurs narażając na zdrowie swoje konie ? Rozumiem, że organizator powinien jak najlepiej zadbać o takie sprawy i nie neguję tego, że popełnili błąd, ale skoro było tylu niezadowolonych to czemu nie zrezygnowali ? Wiem, że wtedy na marne poszłyby koszty transportu i cały wkład finansowy i nie tylko, włożony w to żeby wziąć udział w AMPach, ale jednak leczenie konia niekiedy wynosi więcej niż wszystkie te koszty razem wzięte ?? Od takie  przemyślenia ...
Podłoże wyglądało bardzo ladnie. jeździłam po nim w czwartek i jeździło mi się całkiem normalnie.
Lampka zapaliła mi się dopiero w piątek na rozprężalni jak zobaczyłam mega kopny kwarc, poszłam na czworobok się rozprężyć (tak gdzie ujeżdzenie profi, plac był dobry), na rozprężalnie pojechałam oddać 3-4 skoki bo więcej sie nie dało. dopiero jak zobaczyłam przejazd przede mną to zorientowałam się, że coś jest nie tak, koń raz mi się poślizgnął, więc jechałam wolniutko i do okoła, tragedii nie było. Dopiero się zaczęło jak zaczęli się ścigać, albo na profi podkręcili tempo, tam trzeba było jechać żywiej niż ja na swoim 95cm. I właśnie na profi zaczęła się największa masakra więc to chyba o czymś świadczy, jeśli bardziej doświadczeni zawodnicy zaliczają więcej  upadków niz amatorzy. W sobote było lepiej ale też jechałam sobie asekuracyjnie, na około , jednak już wtedy dużo koni się wycofało i niebezpieczne sytuacje nadal były, do konie konie zaczęły stawać bo bały się wybić.
Jechałam też w sobotę na tym podłożu ujeżdżenie i jechało mi się w porządku. Więc to nie jest tak, że zrobili zawody na byle czymś, tylko podłoże nie nadawało się na skoki, było po prostu śliskie, pod kopytami nie rozjeżdżało się tylko ślizgało, podobno pod piachem były maty (tak słyszałam, nie wiem, nie widziałam). Więc organizatorzy sami pewnie nie byli tego świadomi więc do cholery powinni przyznać się do błędu a nie oskarżać wszystkich o wszystko.  😵
Sonkowa akurat z tym się zgadzam, że powinni przyznać się do błędu, bo niestety oni byli odpowiedzialni za infrastrukturę...no ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy.. możemy mieć nadzieję, że zostaną wyciągnięte wnioski i w przyszłym roku będzie to na lepszym poziomie niż dotychczas
Post nie został usunięty, ja go widzę, tutaj screen:
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
01 czerwca 2017 23:10
keirashara, a gdzie ów post widnieje?
Nie wiem czy wiecie, ale nasze konie są szitem ze stodoły, jeżdżonym raz do roku i zasługują tylko na krzywą łąkę na zawodach 😤



coraz większa żenada po prostu
eterowa, - oceny do wydarzenia AMP w Jeździectwie
mybay - tego to już nawet się komentować nie chce... słoma z butów to wystaje całemu towarzystwu wzajemnej adoracji, jam chyba niegodna jej tykać  🥂
"Jeździectwo to sport elitarny". Co widać...  🙂
Tęczusia   Po małym sporcie pozostał już tylko kac.
21 czerwca 2017 22:15
Mam takie pytanie dotyczące dzisiejszych Akademickich Mistrzostw Wielkopolski... czy ktos orientuje się, czy jest fotograf który robił zdjęcia z przejazdów w konkursie wstępnym?  :kwiatek:
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
20 października 2017 05:32
Czy jest może jakaś informacja gdzie będą kolejne AMPy? :kwiatek:

edit: Znalazłam info, że organizatorem  jest UE Katowice. Pytanie gdzie zrobią, znów Radzionków?
Hermes, - oby nie 🤔
Radzionków w przyszłym roku organizuje najważniejsze imprezy roku  😉
CDI3*
MP - S, U-25, MJ, J, Dz
i jeszcze możliwe, że MPMK  😀
więc AMP też oni 🙂

P.S Nie UE a UŚ 😉
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
20 października 2017 10:19
Kurde i teraz się zastanawiam czy w ogóle będzie sens jechać taki kawał, jeśli nic się nie zmieniło do zeszłorocznych.. 🤔
Ośrodek od lat organizuje zawody CDI nawet 4 dniowe bo było tylu chętnych zawodników zza granicy i jest na naprawdę wysokim poziomie. gdyby tak nie było to by nie dostał do organizacji najważniejszych imprez. Cały czas się rozbudowuje m.in. powiększona zostanie "mała hala" co dużo ułatwi rozprężenie do konkursów na dużej hali  😀
Pewnie ujeżdżeniowcy chętnie zjawią się w Radzionkowie - tu mają naprawdę rewelacyjne warunki i nie ma o czym dyskutować.
Zapewne też nauczeni doświadczeniem w tym roku UŚ poprawi jakość organizacyjną, która i tak była na dobrym poziomie - porównując również inne ośrodki.
Jednak biorąc pod uwagę podłoże dla skoczków - czyli przerobiony czworobok, może być ciężko, wiele osób będzie obawiało się kontuzji, a gra nie jest warta świeczki. Nawet nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby zrobić tego na trawie? Przynajmniej jak hacele się wbije to nie ma problemu z kopnym podłożem, tylko nie wiem czy na przygotowanie trawy/ziemi pod to nie jest za późno.
I nie jest to atak - wiadomo to stajnia ujeżdżeniowa, ciężko by myśleli o skoczkach.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
20 października 2017 10:55
Słomka, tak jak pisze Melanie, , jeśli chodzi o ujeżdżeniowców to podejrzewam, ze z chęcią tam wrócą, bo ośrodek robi wrażenie i jest bardzo dobrze przystosowane, jednakże jeśli miałabym jechać ze swoim koniem na skoki i to możliwe, że do tego czasu będę musiała jechać profi, więc jeśli ma być na tym samym placu to na prawdę średnio chcę ryzykować 🙁 Mogłoby być na łące obok stajni, ale pytanie czy jak znów popada to nie będzie grząsko 🤔
Ja w tym roku nie zabrałam konia do Wroclawia więc nie opłaca mi się jechać na drugi koniec Polski. Szkoda, że np. Poznan nie robi..
W sumie dziwie się, że znowu chcą organizować. W tamtym roku ich zachowaniu w stosunku do skoczków po zawodach było wręcz żałosne.
Sonkowa, - no właśnie... A konie znajomych dopiero wychodzą z kontuzji, z tego co wiem to toczy się również sprawa sądowa w związku z tym.

Ja mimo bycia ujezdzeniowcem-amatorem tam też nie zawitam, ośrodek może piękny, ale ludzie mniej. Szkoda, bo robi wrażenie, super się rozwijają, ale kultury brakuje...
Saccarin   I am the voice of Never-Never-Land
26 października 2017 21:13
A ja z takim pytaniem- ile zazwyczaj maksymalnie stawiają na skoki amator?  🙂
Saccarin,  105cm
Są już jakieś informacje o tegorocznych ampach? 😉
Już jest oficjalna informacja, że AMPy znowu są w Radzionkowie.  🙁 więc pierwszy raz raczej nie pojedziemy..
Sonkowa, - ja mam cichą nadzieję, że za rok zrobi ktoś inny 😉 Oby, bo to będzie chyba mój ostatni rok studiów...
Ale zobaczcie jak teraz miło napisali "Gwarantujemy, iż bogatsi o zeszłoroczne doświadczenia zorganizujemy dla Was imprezę na najwyższym poziomie"
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 stycznia 2018 15:48
Czytają facebooka i re-voltę, więc może faktycznie wezmą pod uwagę zeszłoroczne opinie.
Nie wiem, jakoś po poprzednich AMPach zamiast przeprosin i tłumaczeń był atak, wyzwanie i oskarżenie o wszystko po kolei. W każdym razie w tym roku mam konia na drugim końcu Polski więc nie będę ryzykowała..
Czy tylko mi zniknął post na stronie Facebooka AMP czy go usunęli z profilu?  🤔
Chyba usunęli. Z tego co widziałam od razu pojawiły się nieprzychylne komentarze.. Z drugiej strony odważnie, że po takiej burzy podjęli się organizacji. Szkoda, że nikt w północnej Polsce w tym roku nie organizuje  🙁
Czy ja dobrze rozumiem, że jeśli zdobyłam III klasę sportową w 2017 roku to nie mogę wystartować w kategorii amator w skokach na AMP i muszę jechać Profi?  🤔wirek:
Pialotta, ale jeszcze nie ma komunikatu, więc nic nie wiadomo. Czy już był a mi umknąl?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się