SIODŁA

desire   Druhu nieoceniony...
24 kwietnia 2017 08:41
stówka, cóż, dałoby się to zrobić troszkę drożej niż 50zł, ale bardziej estetycznie.. zresztą, ja bym nie odebrała tak zrobionego siodła, robota na odwal, a ta naklejka nie dość, że w kolorze nie tym, co trzeba to wybałuszona przez skóre pod nią... :/ no chyba, że chciałaś jak najtaniej... i oto efekt.  😉


Sankaritarina, 500 zł? myśle że dałoby się coś z tym siodłem zrobić..żeby też nie stracić. 😉 starsze i zaniedbane stubbeny widziałam w tej cenie, "bo to stubben jest!" i sie sprzedały. 😉 też podejrzewam tristana. 😀
Czy dysponuje ktoś siodłem kentaur kassiopeia lub seneca?
Kochane, czy mamy tu na forum znawce historii siodel, moze chociaz ogolnie znawce historii calego rzadu/rzedu konskiego?
:kwiatek:

Docelowo Anglia XI w.

🙇
Gdzie moge oddac siodlo do skrocenia tybinek o 3-4 cm i ile by to okolo kosztowalo ?
thymos spróbuj tutaj
https://www.facebook.com/groups/1461314510763317/?ref=bookmarks

Gdzie moge oddac siodlo do skrocenia tybinek o 3-4 cm i ile by to okolo kosztowalo ?


Jesteś ze Śląska więc udaj się do elfab-horse koło Gliwic, albo wyślij siodło, o cenę możesz zapytać bezpośrednio rymarza 😉
Czy ktoś kojarzy siodło Lemetex Axxis ?? Mam takie w domu do przymiarki,ale nie mogę nic na jego temat znaleźć...help 🙂
desire, Stare Stubbeny mają także opinię bardzo twardych i średnio wygodnych, więc różnie bywa. Jest na rynku dużo dobrych i wygodniejszych marek - no, ale przedmiot jest tyle wart, ile ktoś za niego daje.

doloruu, O tak, może spróbować w Elfab-horse.

stówka, Otóż to - 1000 za wymianę całej skóry na siedzisku to raczej standardowa cena jak za taką usługę. Szkoda, że akurat taka jasna skóra, bo "mniej podpadłoby", gdyby chociaż kolorystycznie było to wszystko bardziej dobrane..
desire   Druhu nieoceniony...
06 maja 2017 12:56
Sankaritarina, no fakt, chodzi jakiś taki mit (dla mnie mit, bo nie mam znajomych którzy narzekaliby na swoje stubbeny), zastanawiam się czemu mi pasują, no ale ja to kiedyś wręcz na ryczce jeździłam.. 😁 😉 ten nie wygląda na aż tak starego, te mega stare mają inne tabliczki i tylko numery, panele to wręcz dechy, są bez tabliczek z tyłu i dodatkowych emblematów na przykład 🙂
Pewnie dlatego, że kiedyś były same Stubbeny (no, albo Pleszew czy Jedność Łowiecka), trwały 30 lat i były nie do zajechania 😁 więc jak się wsiądzie w takie 20 letnie siodło, z którym niewiele robiono (w sensie - nikt nie wymieniał wypełnienia, chodziło na 50 koniach etc), to może mieć różne odczucia. A w sumie to nie jest przecież zła marka.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 maja 2017 17:09
Szukam jakiegoś niepotrzebnego siodła, może być z pękniętym przednim łękiem, aby tylko reszta terlicy była cała. Chcę się pobawić w majsterkowicza  🙂 Nie wiecie, czy gdzieś nie pozbywają się takich siodeł za koszt wysyłki?
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
12 maja 2017 10:12
Czy ktoś wie, jak wygląda sprawa z rozmiarówką łęków Euroridinga? Jeżeli wg jednej numeracji potrzebuję łęk FIT 3 to według ich numeracji dwucyfrowej co będzie jego odpowiednikiem?
desire   Druhu nieoceniony...
13 maja 2017 19:32
gdzie można kupić wełne do wypełniania paneli?  👀
podzwon do producentow poduszek z welny. alpaka ponoc lepsza😉
Hejka,
Zastanawiam się nad siodłem, myślałam nad skokówką Equpia, Kentaura i Prestiga, ewentualnie CWD.
Może ktos ma porównanie? Z tych siodeł jeździłam na wielu Equpiach i Prestgach ale Kentaur i CWD niestety mi nie wpadly w ręce. Jakies opinie? Co polecacie? Byłabym wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
Przy podanych firmach zależy od budżetu. Za tyle ile będziesz miała nowego kentaura, pozostałe to wybór w używkach
Przy podanych firmach zależy od budżetu. Za tyle ile będziesz miała nowego kentaura, pozostałe to wybór w używkach


A skórka w Kentaurach jaka? Nigdy nie miałam z nimi styczności ale dużo osób poleca je
Miałam 2 kentaury: skokowy charon,ujeżdżeniowa elektra, kochałam miłością wielką. W moich (jeden od nowości, drugi kupiony jako używka) skóra super, miękka i nie po 1.5 roku siodło nadal jak nowe (używane na jednym koniu w regularnym treningu).
Prestige też miałam, ale z tych starszych -Golden Star. Siodło mnie nie urzekło.
Miałam 2 kentaury: skokowy charon,ujeżdżeniowa elektra, kochałam miłością wielką. W moich (jeden od nowości, drugi kupiony jako używka) skóra super, miękka i nie po 1.5 roku siodło nadal jak nowe (używane na jednym koniu w regularnym treningu).
Prestige też miałam, ale z tych starszych -Golden Star. Siodło mnie nie urzekło.


Dzięki wielkie  :kwiatek: W takim razie będę musiała wybrac miedzy Kentaurem a Equpiem
LuntPS, Jakbym miała wybierać między Kentaurem a Equipem - Equipe zdecydowanie! Lepsza półka i bardziej miękki. No, ale co tyłek, to opinia.
Kentaury mają miękką, delikatną skórę. Nie wydaje mi się, by była ona zła, więc dużo zależy po prostu od Twojego budżetu.
Skóra w Kentaurach jest b.dobra - z subiektywnych obserwacji:

Mam dwa cielaki, z których jeden ma już ... 7lat i wygląda super - żadnych przetarć, żadnej zmiany faktury. W tak samo użytkowanym Prestige (którego miałam wcześniej) cielak umarł po niecałych 3latach 🙁

Do Equipe nie mam porównania.
luntPS ja mam aktualnie kentaur young dressage i wg mnie jest poprostu śliskie...a mam porównanie do różnych siodel ( stubben prestige wintec jaguar...). I szybko go nie zmienię bo ciężko dostać coś tak małego ( 16", 36cm tybinka) w takim przedziale cenowym.
Z tego co wiem u Kentaura trzeba mocno dbać o skórę i wtedy długo posłuży  😉
desire   Druhu nieoceniony...
10 czerwca 2017 23:08
[quote author=desire link=topic=31.msg2674120#msg2674120 date=1492855305]
https://www.olx.pl/oferta/siodlo-jezdzieckie-CID767-IDi0yyD.html#5a18c49016

ktoś mi może wytłumaczyć co to za cudo? 🙂 :kwiatek: wygląda na megaaaa stare, pierwszy raz w życiu widze taki wynalazek!  😀


mega antyk ! wygląda na siodło juczne 🙂 szkoda ze w takim stanie , chetnie bym przygarneła na ozdobę 🙂
[/quote]


już mam, siodło forysia 😉  na allegro jest aukcja z opinią znawcy. troche się tych siodeł pojawiło, tu następne cudo (podobne, ale różnice są):
http://allegro.pl/antyk-skorzane100-letnie-siodlo-rozmiar-15-cali-i6850131527.html
Chciałabym oddać po wakacjach siodło do renowacji (stubben siegfried II, nie mam pojęcia, ile może mieć lat) , dopchanie poduszek etc, no i byłoby fajnie gdyby ktoś mi je dopasował do kobyły - orientuje się ktoś, czy jest jakaś firma na pomorzu zajmująca się tym?. Rozważam też zmianę siodła na DawMaga Grand Prix, jakieś opinie? Może inne siodło skokowe do 4,5tys?
Sankaritarina, jeździłam wlasniw na wielu Equipach i mój tyłek zdecydowanie wystawia bardzo bardzo dobra opinie, ale na Kentaurach jak na zlosc nie siedzialam. Dzisiaj na CSIO usiadłam na Kentaurze to tak bez szału te się siedzialo wielkie za pomoc :kwiatek:
ancyk0991, a jaki masz model, bo niestety na CSIO był tylko jeden i kurczę ta skora mnie nie przekonala, ale moze trafiłam na jakis z tych tańszych modeli. Dzięki za opinie na pewno sie przyda  :kwiatek:
Sophia, czyli jednak sklanialabys sie innej firmie?
Rozglądam się za siodłami z regulacją łęku i z tego co widzę są tylko Santa Cruz i Ainsleye. Może ktoś miał z nimi do czynienia, a może są inne firmy produkujące takie siodła?
LuntPS jeśli miałabym większy wybór to myślę że tak, ale te moje to już i tak ewenement więc mi pozostaje już tylko szyć na miarę a to nie moj zasięg cenowy. Także jeśli masz wybór to sklanialabym się na twoim miejscu w stronę innych firm.
Z tych co wymieniłaś powyżej, celowałabym w cwd lub equipe. Prestige to już nie ta jakość co kiedyś...
Jeżeli ktoś jest zainteresowany to [CIACH] - właśnie po to są ogłoszenia.
Gillian   four letter word
19 czerwca 2017 10:50
A może Ty się zainteresujesz działem ogłoszeń?
LuntPS jeśli miałabym większy wybór to myślę że tak, ale te moje to już i tak ewenement więc mi pozostaje już tylko szyć na miarę a to nie moj zasięg cenowy. Także jeśli masz wybór to sklanialabym się na twoim miejscu w stronę innych firm.
Z tych co wymieniłaś powyżej, celowałabym w cwd lub equipe. Prestige to już nie ta jakość co kiedyś...


Dzięki jeszcze raz  :kwiatek:
Hej

Wiem, że są tu osoby z dużą wiedzą jak i te z bardzo dobrą pamięcią fotograficzną.

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć co to za siodło? Niestety pod przystułami brak danych 🙁

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się