Styl western (dawniej kącik)

Witajcie 🙂

Od 3 lat obserwuję ogłoszenia tej hodowli:
http://ogloszenia.re-volta.pl/uzytkownik/pokaz/38251
i ciągle na sprzedaż są te same konie.
Właściciele w ogłoszeniu nie podają papierów ani cen. Bardzo podoba mi się jeden z ich koni i już od samego początku  go obserwuje ale z wiadomych względów mam pewne obawy.
Czy ktoś z Was kojarzy tą hodowle i może mi coś więcej powiedzieć o nich?



Kilka lat temu (z 6-7) byłam osobiście u tych państwa, oglądałam konie - zwłaszcza jednego, ktorego chciała kupic moja koleżanka. Po mojej rekomendacji kupiła tego konia i jest z niego bardzo zadowolona. (Był to źrebak jeszcze)
Konie maja wszelkie papiery, certyfikaty, warunki w których są trzymane były przyzwoite. (Stajńie, pastwiska, wybiegi)
Ja bym sie zainteresowała chcąc kupic konia.
Dzisiaj wygrzebałam z telefonu zdjęcie z początku kwietnia

muszę przyznać, że Sunny w rzędzie westowym wygląda jak cukiereczek  😍
pozwolę sobie napisać posta pod postem bo wątek upadł bardzo nisko i nikt nie wyłapie.
Wymiana wyściółki i pokrycia siedziska w siodle west- czy ktoś orientuje się w kosztach i kto to robi? Napisałam dziś do K&D Saddlery (bo za późno, żeby dzwonić), może znacie innych rymarzy, którzy mogą się podjąć i dobrze wykonują.
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 maja 2017 08:58

TAKI poziom reprezentujemy na zagranicznych arenach 😀
Łukasz w finale Derby w Cremonie. Niestety, ciut przedobrzył i głupi błąd na drugiej lotnej (przerwanie ciągłości chodu) dał mu po 2pkt karne od sędziego. A byłoby 218.5, byłoby 1(!!!) miejsce ex aequo w lvl 3.
Lvl 4 wygrał Gennaro Lendi na Spatatino 227,5

😍
smartini  😍 😍 😍

kasiakliczkowska to chyba nie jest jakoś specjalnie skomplikowany zabieg - chciałam wymieniać w poprzednim siodle to mój rymarz (nie siodlarz) powiedział że bez problemu może mi to zrobić, chociaż jest z tym sporo zabawy.
Ależ ten Spatatino zjawiskowy!
Nique dowiadywałam się już o ceny i mieszczą się w przedziale 1,5-2 tys.- biorąc pod uwagę wartość siodła i fakt, że nie jest jakoś super spasowane na konia, na którym miałoby być (sporadycznie) użytkowane gra nie jest warta świeczki.
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 maja 2017 10:17
kasiakliczkowska, oj zjawiskowy, prawda. I to imię <3 Spat: linia hodowlana od Spat O Lena + patatino - po włosku 'ziemniaczek' 😍
kasiakliczkowska poważnie aż tyle??? Nasz by pewnie wziął za to maks parę stówek... A widziałam jedno siodło przez niego robione - wiekowa westówka na kuca, przytargana bardzo dawno temu ze stanów. Siedzisko wymienione elegancko.

Edit: Spatatino <3 dopiero teraz zwróciłam uwagę na imię <3
Ogonek Odpadł 😀 Zajebisty koń!
A to ogoni tupecik był? Sądziłam że stosuje się je w klasach technicznych?
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 maja 2017 10:59
Nique, tak, treska 😉 w reiningu też można stosować i się stosuje, jeśli koń ma słaby ogon albo komuś bardzo zależy na pełnej elegancji i prezencji. Drugi koń Gennaro również miał treskę 🙂
Desire Big Chex
smartini Ty to rozróżniasz :P Ja chyba nie zauważam różnicy - ale w sumie chyba o to chodzi 😀
Btw, poczta zagubiła nasz certyfikat... Musiałam wnieść o wydanie kolejnego  😵
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 maja 2017 11:09
Nique, Jak się wie jak wygląda doczepiona treska i czego 'szukać' przyglądając się to daa się zauważyć. Ale ta jest bardzo dobrze założona, ledwo widać 😉
No właśnie ja myślałam, że wiem :P Ale tutaj ni chu chu nie zauważyłam 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 maja 2017 09:33
A tak w stanach jeżdżą 12latkowie
https://www.facebook.com/fappaniperformance/videos/1356383747789470/

JEZU dlaczego ja się nie urodziłam w stanach jako córka jakiegoś trenera reiningowego? Fappaniego np?  😵
😍 😍 😍 Marzenie...

Choć zauważ, że bardzo często właśnie dzieci takich rodziców uparcie nie chcą robić tego co rodzice.

Ale fakt, pozazdrościć...
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 maja 2017 10:12
Nique, ja bym nie generalizowała. W reiningowym światku jest mnóstwo 'potomków' reinerów idących w ślady rodziców i to ze świetnym skutkiem. Pewnie zależy czy tylko się wychowują 'w tym' i same w to wchodzą czy są przymuszane, wtedy na pewno nic z tego nie będzie.
Wszystkie dzieci Fappaniego jeżdżą (widać jak), McCutcheonowie to całe drzewo genealogiczne jeźdźców a synowie Caseya Daerego (mają coś koło 10 lat) mają własny biznes kucykowy - z racji swoich gabarytów i umiejętności nad wiek przy pomocy rodziców zajeżdżają kucyki, uczą je sztuczek i ogólnej anielskiej cierpliwości wymaganej przy dzieciach (stanie podczas stawania na siodle, inne dziwy) i potem kucyki idą na sprzedaż jako gotowe, bezpieczne wierzchowce dla najmłodszych😉
[img]https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18157408_1364146970290337_3375969492993415216_n.jpg?oh=f1c8c2a5bb214a0010c4fc4659583e6c&oe=59A13F87[/img]
smartini kurczę jak tak o tym myślę to masz racje... W stanach w ogóle ta "kultura jeździecka" wygląda trochę inaczej i jak konie są tradycją rodzinną to te dzieci nie traktują tego jako przymus, ale po prostu kochają konie i chcą jeździć, zajmować się, etc., tak jak ich rodzice.
I po co ja odpalałam ten filmik?  😵 zwłaszcza, że wczoraj miałam tak beznadziejną jazdę jakiej juz DAWNO nie było!  😕

W ogóle model rodziny w amerykańskim stylu jest dla mnie takim obrazkiem spójności. Wszystkich coś łączy, albo podobne ubiory, albo jakiś taki styl bycia... miło się patrzy na takie jeździeckie familie!
Wichurkowa   Never say never...
08 czerwca 2017 11:59
Też bym chciała być córka jakiegoś dobrego trenera  😁

A z racji że tak tu cicho wrzucam zdjęcia z przed chwili i jeżdżę dalej  🏇
Wichurkowa ale piękna hala 🙂
i wszystko pięknie skomponowane kolorystycznie : koń , hala i niebieskie akcenty  🙂
super
Wichurkowa   Never say never...
08 czerwca 2017 13:39
Dziękuję ;-)
O, halę to bym ukradła.
Daje więcej możliwości w niepogodę, a to już bardzo fajny atut.
Koń oczywiście fajny, spojrzenie ma iście niewinne.
Wichurkowa to Shiner? 🙂

Hala tak piękna jak u nas 😀 My natomiast kilka dni bez tupkania, bo Jackowi się przykolkowało... Ech te żarłoki  😵

Edit: Chociaż zazdroszczę tylu okien na hali. U nas są tylko na krótkiej ścianie i na dachu, przez środek - moim zdaniem jest trochę za ciemno 🙁 Nagrzewa się w lecie?
Wichurkowa   Never say never...
08 czerwca 2017 13:46
maluda te jego spojrzenie to tylko takie pozory hehe Ja cały rok jeżdżę na hali, bo w lecie znów mnie wkurzają muchy i słońce na zewnętrznej ujezdzalni  😁
Nique, tak to Shiner :-) Oj to współczuję kolki, skąd się ta cholerna choroba przyplątuje  👿
Edit. trochę się nagrzewa ale jak otworze boczne drzwi i jest przewiewnie to jest idealnie :-)
To jest fakt... Ile razy się pokuszę o wyjście na naszą ogromną zewnętrzną ujeżdżalnię, to później w duchu siebie przeklinam bo zawsze mnie coś pogryzie :/

Skąd? Z obżarstwa trawą w naszym przypadku...  😵
My się też niedługo dorobimy małej, ale bardzo dobrze doświetlonej hali 🙂 Nie mogę się doczekać 🙂
Kto będzie w EZ za tydzień? W przeciągu kilku ostatnich dni posypały mi się plany związane ze szkoleniem, które odbywa się w tym samym terminie i zastanawiam się, czy w ramach pocieszenia nie pojechać sobie do EZ na kilka godzin.
A tymczasem ładny przejazd ranch riding:
KasiaKliczkowska  - bardziej przejazd Ci się spodobał czy to że koń kary  😉 ?

fajna sprawa ten ranch riding , coraz bardziej mi się podoba
Faktycznie przyjemny dla oka przejazd 🙂 A my mamy podobną furtkę przy wejściu na padok zewnętrzny! Chyba zacznę ćwiczyć  😅
Macie może gdzieś jakieś sprawdzone odległości na drągi w trailu? Są jakieś odgórnie przykazane odległości?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się