szkolenia, kursy

Wiwiana   szaman fanatyk
24 maja 2017 21:57
KURS PIELĘGNACJI KOPYT DLA WŁAŚCICIELI KONI

PO RAZ PIERWSZY DLA WŁAŚCICIELI Z WŁASNYMI KOŃMI

NAUCZ SIĘ STRUGAĆ WŁASNEGO KONIA !!
Prowadząca Magdalena Mamczarz

Kopyta to podstawa, bo bez kopyt nie ma konia – każdy właściciel i jeździec o tym wie.
Jeśli chcecie wiedzieć więcej o tym, jak działają kopyta Waszego konia i co robić, by jak najlepiej i najdłużej mu służył
Jeśli chcecie wiedzieć, w jaki sposób kopyta mogą pomagać lub przeszkadzać koniowi w pracy.
Jeśli chcecie wiedzieć, w jaki sposób za pomocą właściwego żywienia i utrzymania można poprawić jakość kopyt.
Jeśli macie konia problematycznego, o słabych kopytach, stale podbijającego się, trzeszczkowego lub poochwatowego i chcecie wiedzieć, w jaki sposób można mu pomóc.
Jeśli chcecie nauczyć się jak rozpoznawać kopyta zdrowe i problematyczne oraz jak najwcześniej zauważać nadchodzące kłopoty, by móc im zaradzić – ten kurs jest dla Was.

Zapraszamy na kurs pielęgnacji kopyt i użytkowania koni bosych.

Podczas kursu dowiecie się:
– jak wygląda i jak działa kopyto
– co oznacza „prawidłowa biomechanika”, a kiedy staje się nieprawidłowa i dlaczego się tak dzieje
– jak powstają powszechnie spotykane kopytowe problemy: ochwat, trzeszczki, pęknięcia ścian, podbicia, płaskie podeszwy, gnicie strzałki, kopyta nierównej wielkości i inne.
– jak im zapobiegać i jak rozpoznać wczesne objawy
– jak wspomagać pracę kowala lub strugacza, aby przynosiła jak najlepsze efekty
– jak samodzielnie strugać kopyta własnego konia.

https://www.facebook.com/events/299778430471017/?active_tab=about

Kompletny kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy biorący udział w części praktycznej powinni posiadać tarnik, nóż kopytowy oraz rękawice ochronne.
(polecamy http://www.kowalencki.pl/)


Cena dla uczestnika z koniem (max. 10 osób): 650 zł (obejmuje uczestnictwo w kursie, materiały)
(boks, zakwaterowanie koni i właścicieli dodatkowo płatne - informacje i szczegóły Dorota Sebihi- Stajnia Yke - 505 141 471)

Cena dla słuchacza (liczba uczestników nieograniczona): 250 zł za dwa dni

zgłoszenia proszę kierować na maila olgakulesza@o2.pl
Widziałam,że teraz będzie kurs z Olgą Kuleszą z manualnej terapii powięziowej w Warszawie. Ktoś się wybiera?
Widziałam,że teraz będzie kurs z Olgą Kuleszą z manualnej terapii powięziowej w Warszawie. Ktoś się wybiera?


Podrzucisz więcej info?
Merka poszedł priv 😉
lostak   raagaguję tylko na Domi
03 czerwca 2017 20:20
Zapraszamy do Centuriona - 7 czerwca w godzinach 16.00-19.00 zapraszamy Was wraz Z Optifeed na konsultacje żywieniowe z jednym z najlepszych dietetyków na świecie, ale postanowiliśmy je również rozszerzyć o kolejny element niezbędny do treningu naszych koni - dopasowanie siodeł. Ola Wróbel, która od 12 lat dopasowała siodła do kilkuset koni w Polsce, z firmy Fit&Ride, pokaże na co zwracać uwagę, jak dopasować siodło, jak rozwiązać grzbietowe problemy. Możliwość testów siodeł na miejscu. Zapraszamy Was z końmi na to wyjątkowe spotkanie - boksy, możliwość jazdy na swoim koniu w nowym miejscu, korzystanie z infrastruktury Centka jest bezpłatne!!!!

Za duże zdjęcie.
lostak, jakie marki siodeł testowych będziecie mieli?
lostak   raagaguję tylko na Domi
04 czerwca 2017 15:26
lostak, jakie marki siodeł testowych będziecie mieli?


Erreplus🙂
Oki, czyli tylko czterocyfrowe😉
Pięciocyfrowe  😉
Fakt 😉
Szkolenie w świętokrzyskim z Natalią Jasicką Krugiołka - zapraszamy.

Widzę nie tylko to jak wyglądasz,
obserwuję twą każdą myśl…
Twoje ciało jest dla mnie jak otwarta księga,
nie ukryjesz przede mną nic…

Tym cytatem, zaczerpniętym ze strony Harmonylife ,zachęcamy do refleksji i wzięcia udziału w szkoleniu sprawnościowym.
Poprowadzi je znana w środowisku jeżdzieckim fizjoterapeutka , twórca wielu szkoleń i autorka ksiązki "Dosiad przepuszczalny" - Natalia Jasicka Krugiołka.

Szkolenie obejmować będzie zajęcia sprawnościowe, ocenę równowagi miednicy, napięcia mięśniowego, korektę dosiadu na piłkach, świadomość ciała wg Lowena, poprawę czucia głębokiego, uwrażliwienie kontaktu, teorię napięć w ciele jeźdźca, profilaktykę dolegliwości kręgosłupa - 8-9 godzin.

Dla kogo?

Dla osób, które jeżdżą konno, trenują siebie i konia.....i ciągle coś jest nie tak. Lub przeciwnie , wszystko .śwetnie wychodzi i chcieliby pójść dalej rozwijać się, poszerzać swoją świadomość oraz sprawnośc swoją i konia.
Natalia pomoże Wam zyskać świadomość ciała, nauczy Was jak wyczuwać i eliminować napięcia swoje i waszych koni. Razem zrobicie ogromny krok do dosiadu przepuszczalnego.

Co mozna zyskać dzięki szkoleniu - dowiesz się z lektury strony Harmonylife.pl

Cena - 290 zł - sobota

Niedziela - treningi dosiadowe na koniach - tylko ze swoim koniem , poprzedzone gimnastyką dla jeźdźców - 150zł

Można równiez wziąć udział jednego dnia ( w sobotę)

Dla chętnych dodatkowo
zajęcia TRE ( ćwiczenia uwalniające napięcia spowodowane stresem ) - 40 zł
konsultacja indywidualna ( terapia manualna, masaż, dobór ćwiczeń ) - 100 zł

Boks dla konia - 50 zł ( słoma , siano , wysłodki - nie posiadamy owsa)
Nocleg w pokoju 4-osobowym z łazienką - 30 zł ( proszę zabrać swój śpiwór).

Możliwość zamówienia obiadów - 35 zl ( do ustalenia ).

TERMIN ZGŁOSZEŃ - 22 CZERWCA 2017 - rezerwacja miejsca tylko po wpłacie pełnej kwoty.

KONTAKT 668453760
stajniawparku@gmail.com
Czy będzie jakieś szkolenie dosiadowe w Poznaniu lub okolicach w sierpniu? Najlepiej z Natalią Jasicką Krugiołką
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
09 lipca 2017 21:45
Natalia jest z Poznania, zapytaj bezpośrednio 😉
Tygodniowy obóz szkoleniowy dla dorosłych z naturala, prowadzony przez trenerkę JNBT,  Święte, w okolicach Sławy (lubuskie). Wykłady i szkolenia praktyczne. Szczegóły:
https://www.facebook.com/events/136650963556492/
Cześć.
Potrzebuję zrobić mały rekonesans. Napiszcie mi proszę na PW kogo polecacie, jeżeli mowa o kursie nauki lonżowania.
Wasze doświadczenia, obserwację itd. Jeżeli znacie cenę to również poproszę.

Szukam kursu Imprintingu źrebiąt ? Przeszukałam internety i nic  konkretnego nie znalazłam, tylko stare kursy  z lat 2008 itp. Czy ktoś orientuje się czy w najbliższym czasie ktoś organizuje takie kursy ?  👀


MAŁOPOLSKA - dosiad i świadomość ciała z Natalią Jasicką Krugiołka

Niepołomice i okolice, 8-11 września 2017

SOBOTA 9. 09
od godz. 9.00-17.00 szkolenie "Sprawność psychofizyczna jeźdźców"
Cena szkolenia 250 zł (obejmuje materiały szkoleniowe i przerwy kawowe)
17.00 – 18.00 – dodatkowo dla chętnych TRE  - ćwiczenia likwidujące napięcia mięśniowe, spowodowane stresem lub traumą (opłata dodatkowa 40 zł)

Problemy z dosiadem często wynikają z tego, że jeździec nie uświadamia sobie  własnych asymetrycznych napięć mięśni, które mogą mieć różne przyczyny. Szkolenie to adresowane jest do jeźdźców, którzy chcieliby pogłębić wiedzę o swoim ciele, celem poprawy dosiadu, a tym samym zwiększenia efektywności pracy treningowej.

Uczestnikami mogą być jeźdźcy na każdym poziomie umiejętności, jeżdżący wszelkie jeździeckie dyscypliny.
Cenne jest także dla trenerów, gdyż często podczas szkoleń instruktorskich brakuje wiedzy o biomechanice ciała ludzkiego oraz wpływającej na nią psychice.

Uczestnicy szkolenia nauczą się między innymi jak samodzielnie ocenić prawidłowe napięcie mięśni, jakie ćwiczenia wykonywać, aby wyrównać wszelkie asymetrie oraz jak odkryć i zniwelować napięcia psychogenne. Program obejmuje również korektę dosiadu we wszystkich chodach na piłkach i uwrażliwianie kontaktu – praca z wodzami.
W kolejnych dniach będzie też możliwość wzięcia udziału w treningach dosiadowych zarówno jako uczestnik oraz jako słuchacz oraz w konsultacjach indywidualnych


PIĄTEK 8.09, NIEDZIELA 10.09, PONIEDZIAŁEK 11.09
:
- treningi dosiadowe na koniach – jeździec ze swoim koniem 130 zł, na koniu wypożyczonym z ośrodka 160 zł,  słuchacz – 50 zł
- konsultacje indywidualne (ocena równowagi ciała, terapia manualna, masaż, dobór ćwiczeń ) -  120 zł

INFORMACJE I ZAPISY – Ewa Kubala -  [email] frynia@op.pl[/email]
WARUNKIEM REZERWACJI MIEJSCA jest zgłoszenie mailowe (frynia@op.pl) i wpłata zaliczki do dnia 11.08
zaliczka na szkolenie 150 zł,  treningi dosiadowe 50 zł, zapisy do wyczerpania miejsc, w kolejności zgłoszeń.



Konsultacje z Justyną Rucińską 30 września - 1 października w Domu pod Kasztanami (Skierniewice, między Łodzią a Warszawą)
>szczegóły w wydarzeniu<
witam , moze ktos cos wie gdzie sa kursy takie jak ponizej wymienie , sezon zimowy lub wiosenny , najlepiej zeby bylo w stajni w ktorej udostpeniaja konia do egzaminu bo nie mam swojego obecnie , wojewodztwo obojetne  ;-) :
1. kurs hipoterapii
2. kurs PZJ instruktora szklenia podstawowego , ( mam kurs rekreacji ruchowej ) , tutaj najlepiej zeby byl oboz jakis jako kurs , zakonczony egzaminem
3.  Kurs masażu i stretchingu koni
4. kurs dopasowania siodel
Kursy PZJ powinni gdzieś robić - może prześledzisz stronę PZJ?
Natomiast na kursy masażu i streczingu & kursy dopasowania siodeł (są jakieś w ogóle? ) grubo uważałabym. Zanim bym się zapisała, najpierw prześledziłabym uważnie kto konkretnie te kursy prowadzi...
CO do ISP to w toporzysku po kursach na instruktora rekracji ruchowej jest zawsze egzamin na instruktora szkolenia podstawowego i można zdawać biorąc udział w kursie albo eksternistycznie przyjechać na sam egzamin. A co do dopasowywania siodeł to widziałam na fb wydarzenie, że HB Contact coś organizuje.
Szukam kursu lub bardziej bym nazwała to ferie lub wakacje zakończone egzaminem na ISP , tak zeby pojechac tam dostać trening , konia i na koniec egzamin , co do kursu masażu i dopasowania siodeł tak sprawdziłam Google jedyne co znalazłam to kurs lub bardziej studia lub studium w szkole fizjoterapii koni który trwa około 10 miesięcy w systemie zaocznym , czyli tylko weekendy ( i za nic mi nie pasuje bo przez 10 miesięcy dojeżdżać na zajęcia bardzo daleko i zajęcia w godzinach wieczornych , szukam czegoś zeby trafiało nawet i miesiąc tylko ze codziennie , jak by ktoś coś słyszał bede wdzięczna za info
Kammi   Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
05 września 2017 08:26
Szukam kursu lub bardziej bym nazwała to ferie lub wakacje zakończone egzaminem na ISP , tak zeby pojechac tam dostać trening , konia i na koniec egzamin , co do kursu masażu i dopasowania siodeł tak sprawdziłam Google jedyne co znalazłam to kurs lub bardziej studia lub studium w szkole fizjoterapii koni który trwa około 10 miesięcy w systemie zaocznym , czyli tylko weekendy ( i za nic mi nie pasuje bo przez 10 miesięcy dojeżdżać na zajęcia bardzo daleko i zajęcia w godzinach wieczornych , szukam czegoś zeby trafiało nawet i miesiąc tylko ze codziennie , jak by ktoś coś słyszał bede wdzięczna za info


Pasowanie siodeł:

https://pl-pl.facebook.com/events/2053060851589042/
hostka,

Na facebooku ostatnio pojawiły się dwa szkolenia z pasowania siodeł: HB Contact (link wstawiony przez Kammi) oraz Michał Dobrowolski - MD siodła (akurat nie umiem linku znaleźć).
Zgadzam się z Sankaritarina - trzeba ostrożnie wybierać wszelkie kursy i szkolenia pod kątem osoby prowadzącej. Wspomnianą przez Ciebie Szkołę Fizjoterapii Koni Pauliny Puchały omijałabym szerokim łukiem.
czego omijac ta szkole ? niestety na ten kurs co jest link powyzej sie nie wyrobie , poniewaz za miesiac jest , a ja jestem w UK jeszcze , szukam czego na zime lub wiosne , popatrzylam tez na angielskie strony i znalazlam , ale teraz zastanawiam sie gdzie isc , ;-( , natomista do kursu ISP Toporzysko czy ktos uczestniczyl w nim ? i moglby mi napisac jak to tam wyglada ? dziekuje z gory
hostka,
Jeśli masz możliwość kształcenia się (czasowo / finansowo itp.) w Wielkiej Brytanii, to chyba nie ma się nad czym zastanawiać. Prawdopodobieństwo, że tam trafisz na bubel szkoleniowy jest chyba jednak znacznie mniejsze niż w Polsce - tradycje i poziom naszych krajów są nieporównywalne.

Szkołę wspomnianą przeze mnie radzę omijać szerokim łukiem z powodu mojej subiektywnej oceny - dla mnie poziom zarówno merytoryczny jak i organizacyjny tego szkolenia (za takie pieniądze w dodatku) był... (szukam dyplomatycznego określenia) ... niesatysfakcjonujący. Jak jest się zielonym szczypiorkiem, to może i ok, ale jak ma się już jakąś wiedzę i chce się ją zgłębić, to zdecydowanie trzeba szukać gdzie indziej.
Kurs
Mariah, w Kraśniku z p. Marią Soroko I etap za tydzień ; II za 2 tygodnie.
ośrodek ikarion w Bobrku k/ Oświęcimia zaprasza na kurs powięziowy z Olgą Kuleszą
więcej info tu
https://www.facebook.com/pg/Osrodek.IKARION/events/?ref=page_internal

Mam wielką przyjemność zaprosić na szkolenie z Szkolenie z Calusem Theurerem !!

W lipcu Claus poprowadził pierwsze szkolenie dla mazurskich koniarzy.
Uczestnicy byli na bardzo różnym stopniu zaawansowania. Dzięki indywidualnemu podejściu trenera, każdy zakończył kurs zadowolony. Okazało się że wiele rzeczy, które wydawałoby się pozornie nie sprawiają kłopotu, można zrobić trochę inaczej a efekty są zdumiewające. Głównym powodem większości problemów w relacji z koniem jest człowiek.

Claus odkrywał przed nami swoje tajemnice, a my staraliśmy się zapamiętać z tego jak najwięcej.

Wszyscy zgodnie uznali, że czują niedosyt i dlatego zorganizowałam drugie szkolenie, na które serdecznie zapraszam. Jednym z tematów będzie prawidłowe ładowanie konia do przyczepy. Nie zabraknie też pracy z ziemi i z siodła !
Kurs skierowany nie tylko do zawodników, ale również do jeźdźców zaczynających swoją przygodę z jeździectwem.
Zajęcia są indywidualnie dopasowywane do uczestnika i jego konia. Claus jest znany ze szkolenia młodych koni oraz koni z problemami, które rozwiązuje w pierwszej kolejności z ziemi. W pracy z parą, jaką stanowią jeździec i koń, głównie koncentruje się na jeźdźcu - dopiero jego zmiana fizyczna i psychiczna zmieni konia i pozwoli osiągnąć sukcesy w treningu.

Claus wielokrotnie stawał na Podium zawodów NRHA, EWU, AQHA oraz APHA w klasach futurity, maturity i również koni starszych. Jego uczniowie startują z powodzeniem na Mistrzostwach Niemiec EWU, APHA i są w kadrze narodowej Niemiec NRW.

Potwierdzeniem uczestnictwa w szkoleniu jest wpłata zaliczki, w wysokości połowy kosztu uczestnictwa. Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy i informacje: Magdalena Domańska tel. 696747571 (piegon2@gmail.com)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się