Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Konwalijka   „Ten z konia nie spada kto na niego nie wsiada”
26 maja 2017 13:51
Faktycznie 🙂 dzięki
Konwalijka   „Ten z konia nie spada kto na niego nie wsiada”
29 maja 2017 14:58
Po kliku wizytach w sklepach i mierzeniu wielu kasków zaczynam się załamywać  😕 . Jak się okazało mam bardzo owalną głowę i wszelkie mistrale czy exxentiale po prosty źle leżą. Jedynym rozwiązaniem są kaski albo bardziej w kształcie toczka. Widziałam parę ale ceny to około 1000 zł a nie planowałam aż tak drogiego zakupu.
Może kojarzycie jakieś mniej "płytkie" modele? Może któraś z Was też miała taki problem?
Ma ktoś zdjęcie na głowie nowych FairPlayów? Model Athena i Fusion?
Polecacie jakiś dobrze przewiewny kask?
Kedy 🙂
Czy w Charles Owen (tych welurowych a'la toczek) jest wyjmowany środek? Można go jakoś wyprać/odświeżyć?
gllosia, niestety nie można
Dzięki wielkie za odpowiedź! :kwiatek: Kurcze, to chyba jedyny "hełm", który na mnie by leżał, ale w upały nie wyobrażam sobie żebym nie mogła środka wyczyścić, teraz piorę prawie co tydzień w swoim kasku, bo na szczęście wyściółka wyjmowana. To ja już nie wiem  😵
gllosia, - w moim owenie mozna 😉 Model elumen8 ma wyjmowany srodek.Prawdopodobnie nowe modele (atest na 2016) beda mialy wyjmowane srodki.
keirashara, ale Twój model to nie jest ten o który pyta gllosia, ...
Fajnie jakby nowe miały wyjmowany
Wlaśnie. Keirashara, ja pytałam o te welurowe 😉
Wydaje mi się właśnie, że wszystkie nowe będą miały wyjmowane - bo mój to następca ar8. Welurowe to wellingtony, tak? Najlepiej spytać w jakimś ogarniętym sklepie, czy mają nową partię i czy w nowych są wyjmowane - nowe partie będą miały te nowe atesty, a jeśli poprawiali je, to i na wyjmowanie szmatki są szanse myślę.
Cześć Wszystkim,

poszukuję bezpiecznego kasku do 500 zł. Interesuje mnie głównie KED, CASCO i UVEX. Moglibyście coś proszę polecić/zasugerować na co głównie zwracać uwagę? 🙂
Przeznaczenie głównie do skoków. Nie musi być to najnowszy model, może być starszy bardzo mile widziane promocje (nie wchodzi w grę żaden używany). Zależy mi przede wszystkim na bezpieczeństwie.

Z góry dziękuję za pomoc 🙂
arcani, - wywietrzniki, czy ma wyciagana wkladke (komfort prania i uzytku niesamowity), czy lezy stabilnie na glowie, jak sie zapina i reguluje. Jakie materialy sa uzyte i ile wazy - dobre jakosciowo materialy sa raczej lekkie.
keirashara - a jeżeli chodzi o same wymienione firmy to sądzisz, że któraś jest lepsza/gorsza czy to raczej ta sama półka? 🙂
arcani, - nie wiem, nie macałam 😉 Wydaje mi się, że ta sama, patrzyłabym na konkretne modele pod względami, które wymieniłam. I absolutnie nie bawiłabym się w zamawianie kasku bez mierzenia uprzedniego, bo rozmiarówki są różne, a kształt też tu ma duże znaczenie.
Trzeba zwrócić uwagę, czy kask ma "nowy atest".
halo orientujesz się może jakie oznaczenie ma ten nowy atest lub gdzie znajdę tą informację?
Zmuszona jestem kupić nowy kask (stary dokonał żywota), oglądam różne i już zupełnie nie wiem co wybrać  😵
Żeglarz, nowe normy w Europie to VG1.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 czerwca 2017 23:04
W końcu po wielu latach poszukiwań i problemach z rozmiarówką udało się kupić kask dla mojej zawodniczki.
Miał być Samshield, ale po problemach z dopasowaniem  się poddajemy.

Co do Owenów jestem fanką,  moja zawodniczka też. Wyglądają super,  ale po jakimś czasie ubiło się wypełnienie i kask spadał na oczy.  Początkowo pomagała taśma piankowa w środku wklejona,  potem to już było zbyt mało. Podobał mi się SP8,  ale znowu z rozmiarem był kłopot jeden dużo za ciasny,  z kolei o numer większy latał po głowie.
Problemem jest też  brak wyjmowanej wkładki  w niektórych modelach.
anai dzięki. Teraz jeszcze wybrać jakiś, a to będzie trudne  😂
lusia722, - ja miałam to samo z rozmiarem i polecono mi właśnie brać ten ciasny. I potwierdzam, z początku ledwo na głowę wchodził, a teraz, po jakimś miesiącu jest super. Co ostatecznie kupiliście, bo nie dopisałaś? 😉
lusia722, to jaki kupiłyście w końcu?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 czerwca 2017 20:00
Kask Equestrian 😍
Co sądzicie o kaskuFelix Bühler ProNova? Wart swojej ceny?
Ten kask jest bardzo podobny do Uvex Exxential, który ja mam. W Uvex jeździ się super, biorąc pod uwagę, że ja nie cierpię kasków i jeżdżę w kasku głównie "pod groźbą rozwodu". Mam wiele rzeczy Felix Buhler od czapraków poprzez ochraniacze po koszulki i są naprawdę warte swojej ceny. Kasku nie mam, ale nie miałabym oporu przed kupnem.
Ten kask jest bardzo podobny do Uvex Exxential, który ja mam. W Uvex jeździ się super, biorąc pod uwagę, że ja nie cierpię kasków i jeżdżę w kasku głównie "pod groźbą rozwodu". Mam wiele rzeczy Felix Buhler od czapraków poprzez ochraniacze po koszulki i są naprawdę warte swojej ceny. Kasku nie mam, ale nie miałabym oporu przed kupnem.

A porównując te dwa to który bardziej opłaca się zainwestować? Bo mam okazje kupić  felix za 190 i uvex za 250 na revolcir
Mogę na priv to wyslalabym te linki, bo uvex ma tak jakby wgniecenia i nwm czy one nie wpływają jakoś na funkcjonowanie
Co jak co, ale akurat osobiście do kupna używanego kasku jestem sceptyczna. Nigdy nie wiadomo czy ktoś jednak w nim nie zaliczył jakiegoś upadku uderzając o coś głową.
Satinna, możesz dawać linki ale ja wiele Ci pewnie nie powiem bo nie znam się tak bardzo na kaskach. Obydwa kaski w wersji "nówka sztuka" mają o ile pamiętam tę samą cenę wyjściową czyli 99,90 EUR.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się