Kącik Rekreanta cz. X (2017)

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
05 czerwca 2017 20:24
O jaa.... mega zazdroszczę! 😍

Właśnie sobie uświadomiłam, że tak naprawdę chyba nigdy nie jeździłam na naprawdę dobrze ujeżdżonym, mocno pracującym koniu 😲 Zazwyczaj były to albo rekreanty, albo cudaki chodzące raz na ruski rok i raz siedziałam na naprawdę fajnym Ciapku, ale to na samego stępa więc nie wiem czy się liczy 🤣
Muszę wykombinować jakąś "konną" wizytę w Polsce i jazdę na takowym, mam wrażenie że dużo to może zmienić w moim wyobrażeniu jeździectwa 😉 Ciekawa jestem jak to jest siedzieć na ujeżdżeniowej maszynce.
wątek zamknięty
A ja właśnie zostałam luzakiem i się jaaaraam. Trzymajcie kciuki za owocną współpracę. 💃
wątek zamknięty
Też zdarzało mi się zostawić samego w przyczepie... ale nie rozumiem jednego - jak one poprzeskakiwały - musiały być źle uwiązane... Ja mam w bukmance uwiązy transportowe - kon z 2 stron przypięty - no nie ma opcji, żeby coś się stało... dobre uwiązy i dobre przypięcie to podstawa... a takie cuda nawet w transporcie mogą się zdarzyć... a nikt z koniem w przyczepie nie jedzie... Chociaż my mamy akurat kamere w przyczepie...


Nie doceniasz "przeciwnika". Przy ostatnim wyjeździe moja super grzeczna i opanowana hucułka, jeżdżąca już tym konkretnym koniowozem, z tej strony, w momencie zamykania trapu postanowiła, że wysiada... przez przednie drzwiczki. No i wykonała dokładnie numer opisany przez Moon. Nie wiem jak to się stało, to były sekundy. A stałam przy niej. Przypięta nisko na dwa uwiązy. Zdejmowaliśmy ją z kolegą z przegrody tylko dwuosobowo, bo mieszkam w lesie i żywego ducha nie było w pobliżu. Dorze, że do perfekcji mamy opanowaną komendę "stój" - koń zamiera i młoda ma pełne zaufanie do znanych sobie ludzi - urodziła się w hodowli tamtego kolegi i go kojarzy i lubi. A nadłożone było drogi, bo druga która miała jechać bardziej się wierci "a twoja to siła spokoju, przecież spokojnie sama kawałek pojedzie".
A jak już się jedzie to konie mniej kombinują, bo skupiają się na trzymaniu równowagi.

anai A no właśnie wiatraczek. Ile przyczep czy starych koniowozów zwłaszcza "samoróbek" ma wiatraczki?
Samochody też mają klimatyzację, okna można otworzyć, ale z jakiegoś powodu co roku mówi się o tym, żeby psów i dzieci tam nie zostawiać w upalne dni.
Ale koń to co innego 🤔? Zwłaszcza, że po konkursie jest rozgrzany.
W sytuacji, o której pisała Bacik te najpierw zajęłabym się wydostaniem konia, a dopiero potem zgłosiła do sędziówki lub wysłałabym kogoś w międzyczasie.
Naprawdę ludzie bywają bardzo lekkomyślni, a nawet bezmyślni. Konie niestety są od nas zależne.

Klima działa tylko przy włączonym silniku z tego co wiem. W tym "naszym" koniowozie latem, przy 33 stopniach na dworze, przy otwartej klapie, okienkach bocznych i górnym wywietrzniku, bez "dogrzewających" koni w środku było między 60 a blisko 70 - zależnie od ruchu powietrza.
Też bym wyciągała każde obce zwierzę jeśliby było zagrożone - nie zastanawiając się nad konsekwencjami (kopnięcie, przyciśnięcie czy proces jego właściciela).
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
05 czerwca 2017 20:35
Flygirl fantastycznie! 😅
wątek zamknięty
Aga wyluzuj i przeczytaj mojego posta raz jeszcze bo nigdzie nikogo nie atakowałam, więc nie wiem dlaczego się uniosłaś. Jeżdzę przeważnie na ZO, a tam boksy zawsze są. Na tych ZR, na których bywam także. Imo lepszy namiot niż przyczepa.
wątek zamknięty
SzalonaBibi, jasne, że klima nie działa przy wyłączonym silniku. Nasze konie w takiej sytuacji stały w koniowozie z otwartą tą górną częścią drzwi/klapy (nie wiem, jak to opisać). I faktycznie latem bierzemy boksy, ale jest jedno miejsce, gdzie wolimy, aby konie nie stały w boksach, bo są umiejscowione w blaszanej hali i uwierzcie, temperatura w środku tej hali jest wyższa niż w otwartym koniowozie. I powiem szczerze, tak jak jeżdżę na zawody wiele lat, autentycznie w trakcie stania w trailerach i koniowozach raz widziałam i słyszałam, że konie coś wykombinowały. W transporcie dużo częściej słyszałam o tego typu wypadkach.
flygirl, wow, super! Ujezdżenie czy skoki? 😉
Windziakowa brawo!!!
wątek zamknięty
Skoki skoki.😀 Przerwę miałam odkąd wróciłam z Holandii, już się nie mogę doczekać, aż tu zacznę. Jeszcze fajnie, bo nie muszę jednocześnie rezygnować ze studiów ani z pierwszej pracy, a jednocześnie u top zawodnika. Trafiło się ślepej kurze ziarno. 😀iabeł:
wątek zamknięty
To dodam jeszcze, że my na ostatnich zawodach mieliśmy boksy, bo byliśmy od piątku do niedzieli. Organizator sam je wymyślił i zaprojektował no i pełen szacun, ale... Nie docenił zdolności hucuła - druga kobyła wykombinowała jak boks rozmontować i łapaliśmy ją spacerującą radośnie po terenie  😵 Już nie wiadomo co z takimi wynalazkami robić na wyjazdach, wychodzi, że po "kałbojsku" trzeba sobie wierzchowca do siebie przywiązać  😂
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 czerwca 2017 23:38
CzarownicaSa, te to akurat są do roboty, ale nie ma nic fajniejszego i lepszego dla jeździectwa niż jazda na dobrze ujeżdżonym koniu,  który Ci pokaże różne rzeczy, różne rzeczy będzie można z nim wykonać i przy różnych rzeczach pomoże. Jak już wiesz jak coś wygląda z siodła, jak coś czuć, wiesz do czego masz dążyć, masz dobry wzorzec do pracy, wiesz co chcesz uzyskać, bo już to czułaś.
wątek zamknięty
Flygirl, gratulacje! 😀 A zdradzisz do kogo?

Strzyga, chyba mi "umkło", a co to za piękna stajnia? To u Poni tak?
wątek zamknięty
Jan Vinckier.

Proszę o kciuki w piątek, wtedy zapoznam się z kucykami. 😀
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 czerwca 2017 10:19
amnestria, nie, nie u Poni, u Poni my mamy takie sielskie, swojskie klimaty, które kocham (bo zawsze dostaje obiad).
Tutaj jest duzy ośrodek z hodowla koni, hala na ktora sie wchodzi prosto ze stajni, karuzela z lonzownikiem na które wchodzi sie prosto z drugiej stajni a w dodatku wszystko jest po prostu wymuskane, białe elewacje, trawa i krzaczki przycięte...
wątek zamknięty
Strzyga, co to za stajnia?
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 czerwca 2017 13:11
magda, prywatna stajnia na Kaszubach 🙂
wątek zamknięty
Strzyga , przyjemnie się patrzy na Twoje zdjęcia (z tym kasztankiem i wcześniejsze z Bułką) 🙂
Windziakowa, Brawo!!!
flygirl, gratulacje!

My ostatnio mieliśmy trening z Jaśkiem Gaweckim i jestem zachwycona! I wygląda na to, że uda się regularnie brać z nim treningi 😍 I foty z treningów:





foto Asia Przepióra
wątek zamknięty
magda, prywatna stajnia na Kaszubach 🙂

to wiele wyjaśnia  🙄
wątek zamknięty
Moze po prostu nie jest to informacja do upublicznienia?😉
wątek zamknięty
Można o tym wprost napisać. Skoro padł opis a dalej pytam to chyba nie o to czy to stajnia prywatna czy jaka, tylko jakiś konkret, gdzie, u kogo. Nie widzę problemu by odpisać konkretnie tu albo na pw, fejsie itp, albo wprost powiedzieć - nie chcę, nie mogę powiedzieć czy whatever.
wątek zamknięty
flygirl powodzenia!  😀
Ruda77 Twój Absolut wygląda mega  😜!!! Zazdraszczam możliwości rozwoju  🙂

Mój za to tak bardzo wszedł w rolę rekonwalescenta, że za nic w świecie nie chce z niej wyjść. Wygoiliśmy międzykostny to trzeba było się uderzyć i nabić krwiaka.
Do czwartku na kwaterce, zobaczymy co będzie dalej  🙄



wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 czerwca 2017 14:45
magda, napisałaś CO to za stajnia, to napisałam, ze prywatna. Nie pisze, bo wole mieć cała hale dla siebie  🏇
Ruda77, a dziękuje 🙂 rude to rude, klasa sama w sobie, nie?  😅
wątek zamknięty
Ruda77 ojaaaaaaaaaaaaa jaki koń, jakie zdjęcia, jaki komplet boski  👍 szacun, milo popatrzec 🙂😉))
wątek zamknięty
Ruda77 Co za szał  😲  👍
Strzyga Jest profi pełną gębą  👍
My mamy dwa tygodnie urlopu, tzn ja mam.  😁 W Polsce  😁 koń pod opieką koleżanki ze stajni.
wątek zamknięty
magda, napisałaś CO to za stajnia, to napisałam, ze prywatna. Nie pisze, bo wole mieć cała hale dla siebie  🏇


Nie jest super blisko trójmiasta, więc możesz być chyba spokojna  😁
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 czerwca 2017 09:30
flygirl gratuluję, wydaje mi się, że fajny team 😀
Ruda77 super wieści 😀
Blondek Trzymam kciuki 😀
wątek zamknięty
lusia722, co tam się u Was wydarzyło, że CSIO odpadło?
Strzyga, ładna stajnia, też jestem ciekawa czyja/gdzie.
Blondek, o matko, te konie to jednak zdolne są. (u nas wczoraj jeden delikwent zrobił sobie małe rozcięcie na nodze, ale tak niefortunne, że żyła poszła. Krew się lała strumieniem, nie szło tego zatamować, wet staplerem w końcu dał radę.) Trzymam kciuki za szybki powrót do pełnego zdrowia!
Ruda77, przepięknie! Widać dużo dobrej roboty, plus konisko wygląda jak milion dolców 😀
flygirl, rewelacja 🙂

Mój duży z drugim czterolatkiem, tej samej postury 😉
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 czerwca 2017 14:17
anai wypadek, na szczęście skończyło się tylko na chwilowym L4. I poszczęściło się nam z pomocą, więc nie ma dramatu.
wątek zamknięty
Blondek , ojej 🤔 Trzymam kciuki żeby szybko przeszło!
Strzyga , no rude to klasa! Zawsze o malowanym rudym marzyłam, a mam gniadego bez odmian  🤣
faith, anil22, lusia722, anai , dziękuję dziewczyny!!
wątek zamknięty
lusia722, czyli nic poważnego? To dobrze!!

Mam fotę komórkową, dzieciak zaczyna się błyszczeć (i trochę rozrabiać 😉) 😀


wątek zamknięty
anai Bardzo fajnie się prezentuje twój dzieciak.
wątek zamknięty
anai, tak bardzo chce się pochwalić swoim koniem, że w ciagu 10h dwa razy wstawiła to samo zdjęcie 😀
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.