Kącik Rekreanta cz. X (2017)

macbeth, pomyliłam się. Usunęlam podwójne zdjęcie.
wątek zamknięty
anai, spokojnie, to żartobliwie było 😉
wątek zamknięty
anai, ale się zmniejszyłaś po Szaraku :P
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
08 czerwca 2017 12:15
A mi to jest potrzebny solidny kop... Wszystko szło już dobrze do wczoraj...
Zsiadłam po 30 minutach, po prostu miałam dość. Brak kierownicy, hamulca, kobyła ustać w miejscu nie mogła. Kręci się, szarpie i nogą grzebie. A wolta w galopie to dobry żart.

Macie biedną, smutną smoczyce po jeździe
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna, dla mnie to ona wyglada, jakby coś ja bolało... i zachowanie tez o tym mowi.
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
08 czerwca 2017 13:04
Jest zdrowa, siodło i ogłowie dopasowane. Wcześniej było dobrze przez tydzień, ale teraz coś jej odwaliło. A może to hormony w końcu źrebna. Myślę czy przestać wsiadać i tylko lonżować... Bo jak lonżuje ja przed jazdą to jest zupełnie inny koń, jakoś się wycisza i aż miło się jeździ.
wątek zamknięty
Moze najpierw krotka lonza i krotka jazda? Ja tak czasem robie i daje to fajny efekt.
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
08 czerwca 2017 15:29
No właśnie ostatnio tak robiłam i było bardzo ok i widzę, że inaczej się nie da.
wątek zamknięty
Po malu moze jej zmieniaj, raz lonza i jazda, raz moze sama lonza, a raz sama jazda. Musi pobrowac
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
08 czerwca 2017 16:09
Będę działać. Najgorsze jest to, że jest meeega silna  😵
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna, wsadzkę kij w mrowisko, ale w dobrej wierze. Nie sądzisz, że może Ty jesteś za cienka w uszach i powodujesz u niej tę irytację? Jak siodło dobre, plecy zdrowe, zęby zrobione, a po lonżowaniu zachowuje się ok (rozgrzana, ma szansę przygotować mięśnie na Twój ciężar), to może warto znaleźć problem u siebie.
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
08 czerwca 2017 16:50
Problem nie jest tylko gdy ja wsiadam, teraz przeważnie ja jeżdżę, ale problem był też wcześniej. Nad sobą pracuję cały czas, ale nikt nie jest idealny.
wątek zamknięty
Chyba kazdy poczatek z nowym koniem jest ciezki. Mysle, ze i wy sie dogadacie.
wątek zamknięty
Strzyga mnie już chyba zakwasy nie przerażają  😁 Szczególnie, że największe mam po własnej kobyle...  😡

CzarownicaSa nie no, taka szokująco inna jeszcze nie jest, ale dziękuję  :kwiatek: Dla mnie najważniejsze, że wciąż widać progres i drogę przed nami. Wreszcie czuję, że to wszystko ma ręce i nogi 😉

Kahlan no właśnie sama sobie odpowiedziałaś, że ciśnienie na trening tylko Cię spala i demotywuje 🙂 Mam nadzieję, że wszystko będzie po Twojej myśli!  Serio laska, pozytywne myślenie i brak spiny, a wkrótce radość z jazdy będzie normą  :kwiatek:
Trzymam kciukasy za Ciebie i także za dzierżawiącą 🙂

anai serio Liliany nie poznałaś? 😀 Haha, dziękuję  :kwiatek: Zmienia się na pozytyw, choć im dalej w las, tym częściej dostrzegam ile jeszcze pracy przed nami, sama wiesz... 😀 Rośnie świadomość, to i wymagania rosną.
Obserwuję Twoją pracę z Młodym. On z dnia na dzień dorośleje, dosłownie. Co fotka - poważniejszy. Nie mogę się doczekać Twoich pierwszych skoków na nim 🙂

flygirl smoczyca dziękuje  😂  :kwiatek: Trzymam kciuki za Twoje luzakowanie!!! I trochę zazdroszczę. Dobrze wspominam czas bycia luzakiem, a Tobie się trafił świetny zawodnik!

Windziakowa wygrałaś tekstem o skaczących konikach szachowych  😁 gratulacje udanych startów!

Moon ojeju, bardzo dziękujemy!!!  😍  :kwiatek: Masz rację, kilka ciepłych słów od osoby z autorytetem, takie poważne i profesjonalne podejście, ale bez sztucznej spiny - i banan na twarzy na kilka dni 😀 Niedługo kolejne konsultacje planuję, nie wytrzymam za długo bez tej euforii 😀

Odzywam się znowu po wymuszonej przerwie, niby nie ma już zajęć - bo sesja - a jednak czasu też jakoś nie ma...  😵

Liliana obchodziła przedwczoraj swoje 8. urodziny 😉 Ja nawet nie wiem, kiedy ten czas tak szybko zleciał...

Konsultacje zakończyłyśmy fenomenalnym drugim dniem, choć była śmierć w końcówce, koń dosłownie zgasł w pewnej sekundzie, a ja padłam  😁 Ale warto było! Dzięki uprzejmości kumpla mam nagrany prawie cały trening, chętnie coś podrzucę w wątku - jak w ogóle znajdę czas na zmontowanie jakiegoś kawałka 😀 A za 2 tygodnie kolejne konsultacje, tym razem u Pani Trener  😍 Motywacja szalona!!!

Podrzucam jeszcze poważną 8-letnią pannę z padoku:


Pozdrowienia dla wszystkich 🙂
wątek zamknięty
Dziewczyny 🙂 Prosze o pomoc 
Ktora z Was jest z okolic Szczecina ??
Mam pytanie co do pesjonatu aa nie znalazłam żadnej grupy .
wątek zamknięty
wątek zamknięty
xxmalinaxx Chętnie bym obejrzała 🙂

Nie potrzebujecie na konsultacje niewolnika od przynieś, wynieś, pozamiataj?  😁 Bardzo bym chciała popodglądać! Zanim ja sobie na coś pojeżdżę to pewnie jeszcze trochę czasu minie 😀
wątek zamknięty
Atea akurat teraz jadę do Pani Trener, ale jak przyjedzie - pewnie, że zapraszamy!  I to nie w roli niewolnika, a miłego oglądacza 😀 Jak tam sprzedaż Cayenne?
wątek zamknięty
Koniecznie filmy! Zgłosiłaś się już do Rybnicy?  🙂
wątek zamknięty
anai, bardzo mi się Twój młody podoba! 🙂

Jeszcze jedno zdjęcię z szalonych podskoków pingwinów 🤣 Dosiad tragiczny ale tak to jest jak skaczę się rzadko i na dodatek w siodle ujeżdżeniowym a koń stwierdza, że tam stoi więcej niż widać  😉
wątek zamknięty
Koniecznie filmy! Zgłosiłaś się już do Rybnicy?  🙂


Tobie to się wstydzę pokazywać  😁 Dziś rezerwowałam boks 🙂 Zgłoszenie pójdzie pewnie w weekend albo poniedziałek. 🙂 A Ty?
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
09 czerwca 2017 14:19
anil22 chyba już wiem co jest powodem jej nieograniczonych pokładów energii. Po prostu dostaje bardzo dużo żarcia bo karmi, dzisiaj najpierw lonża a później jazda i zupełnie inaczej.
wątek zamknięty
Dziękuję wszystkim za życzenia powodzenia i tak dalej. 😀
Stwierdzam, że mam coś z głową. Stresuję się i nagle konia nie umiem porządnie wyczyścić. 😜 Nie cierpię pierwszych dni w pracy, okropieństwo. 😀

xxmalinaxxa a ja to zazdroszczę konsultacji, zawodów i w ogóle tego rozwoju, mega. 😀
Ruda77 jak uroczo wygląda 💘
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
09 czerwca 2017 19:03
flygirl wiem co czujesz, ja zapomniałam na początku jak się siodła i żadnych ćwiczeń na lonże nie pamiętałam.
wątek zamknięty
[quote author=tulipan link=topic=100619.msg2687514#msg2687514 date=1497005376]
Koniecznie filmy! Zgłosiłaś się już do Rybnicy?  🙂


Tobie to się wstydzę pokazywać  😁 Dziś rezerwowałam boks 🙂 Zgłoszenie pójdzie pewnie w weekend albo poniedziałek. 🙂 A Ty?
[/quote]

E tam  😉 Tak, ja już się zgłosiłam, a dziś odbieram konia od trenera po 3 tygodniach  💘
https://www.facebook.com/poplawskateam/videos/1892097577724347/
wątek zamknięty


Pozdrawiamy wątek z Panem Florianem  :kwiatek:
Głowa tego konia jest warta miliony monet, dzisiaj tak wiało na zewnątrz - na poprzednim koniu fruwałabym jak balonik, Florian 100% skupiony na mnie, zero niesubordynacji  😍

Czy ktoś mi podpowie jaki to kolor z Eskadrona ? Wrzuciłabym do szmatofoto 🙂
wątek zamknięty
xxmalinaxx, na serio nie poznałam, wygląda obłędnie 😀 Zmontowałaś już filmik z treningów?
kolebka, on jest przecudny! Od zawsze mi się podobał, a do tego jak piszesz świetna głowa, czyli ideał.
flygirl, będzie dobrze, pierwsze dni są najgorsze.
AtlantykowaPanna, jeśli potrzebujesz ją lonżować, lonżuj. Ja myślę, że trochę może Ci w tej chwili wychodzić zmiana wędzidła. 
Ruda77, dzięki! Podziwiam za każde skoki w ujeżdżeniówce, ja nie umiem w takim siodle skakać 😉

Wrzucam tu pierwszy wspólny filmik z moim młodym:
wątek zamknięty
anai dzięki, Ty za to masz super zapowiadającą się maszynę  🏇

Florian niestety miał epizod treningowy u niewłaściwiej osoby, 5 lat temu to ja na niego wsiadałam i korygowałam, był DRAMAT... Właścicielka była załamana, bo chciała go sprzedać, a on był w stanie tragicznym - cofał się na samo nabranie wodzy, dębował, wierzgał na bat, zatrzymywał się z galopu i cofał całkowicie poza kontrolą, przez pół hali... Był do tego mega autystyczny i bez fajnego kontaktu w codziennej obsłudze, podgryzał.
Szczerze ? Wtedy nie sądziłam, że on kiedykolwiek będzie w stanie się złożyć do kupy, podstawić i uruchomić zad, że po prostu będzie fajnym i miłym koniem. A teraz? Trzaska zwykłe zmiany, zatrzymania i cofnięcia z galopu,  kontrgalopy coraz lepsze, ciśniemy też ciągi  😍  On wszystko teraz chce, ma radość z pracy, nie boi się człowieka.
Takie przemiany uwielbiam, jak konie CHCĄ i LUBIĄ pracować, a nie są siłowo łamane.
wątek zamknięty
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
11 czerwca 2017 21:44
Anai też tak myślę, ale twardo się nie poddaję i mam nadzieję, że obu nam w jakimś tam stopniu (nie GP to wiadome) wyjedzie. Jednak mój błąd bo co raz bardziej się w niej zakochuję, a jednak jest na sprzedaż.... Gdyby nie pewne błędy to już by była tylko moja... Jeżdżę i pracuję dopóki mogę. Jednak ta myśl, że ktoś ją kupi chodzi po głowie i chcę się odsunąć, ale coś mnie trzyma przy niej. Głupia głowa, bardzo głupia  😵
wątek zamknięty
A moj w sobote rano wyciagniety na trening - kulawy w klusie  😵

A za tydzien mielismy jechac na zawody, ja sie zastrzele...
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.