Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Szukam breloczka do kluczy, musi być lekki, żeby nie obijał stacyjki. Z tygryskiem z kubusia puchatka, ale nie pluszowym (chyba, że jakiegoś mega mikrego ktoś widział) lub z sową lub drewnianego z możliwością graweru - ale w ciemnym drewnie, małego i lekkiego. Ktoś ma pomysły gdzie szukać? 👀


Czarno to widzę... Aktualnie też szukam czegoś lekkiego, żeby mi choppera nie odzierało (dostałam kluczyki z takim ohydnym, brudnym piankowym napisem "Yamaha"😉 i powiem Ci szczerze - kiepsko bardzo w tej kwestii. Szukam generalnie oryginalnego, lekkiego lub/i gumowego i chyba to są zbyt wielkie wymagania  😀 Nie mniej jednak gdybym przy okazji coś znalazła (a nadal szukam) to odezwę się na PW 🙂
Kochani, poszukuję niemieckich fejsbukowych grup skupiających stajennych, berajtrów, stajnie itp na terenie Dojczlandii. Czy ktoś może podrzucić jakieś namiary? Może jakieś forum niemieckie typu RV?
Słuchajcie, mam bardzo głupi problem, aż wstyd się przyznać. Właśnie jestem w trakcie czekania na nowy dokument tożsamości, a wyszła pilna sytuacja, że muszę jechać za granicę do Wielkiej Brytanii. Nie mam paszportu. Mam tylko zaświadczenie z Urzędu Miasta, że czekam na nowy dowód. Czy mogę z tym jechać, czy nie ma szans, żeby mnie puścili? W Urzędzie Miasta jak byłam się pytać powiedzieli, że nie ma czegoś takiego jak tymczasowy dowód i nie wiedzą, czy ten świstek-zaświadczenie wystarczy.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 czerwca 2017 16:28
Swistek nie wystarczy, musi być dokument ze zdjęciem.
fanelia, a kiedy składałaś wniosek o dowód? U nas we Wro czeka się ostatnio ok. 10 dni - może już będzie ten twój dowód? To się da sprawdzić na stronie urzędu zazwyczaj.
JulieDziękuję bardzo :kwiatek: :kwiatek:
fanelia nie puszczą Cię bez dowodu albo paszportu.
dea   primum non nocere
09 czerwca 2017 22:41
Co znaczy taki znaczek na samochodzie? nurtuje mnie to od dłuższego czasu. Zazwyczaj łatwo rozpoznać pasję/przekonania naklejacza, a tu? nie kojarzy mi się kompletnie z niczym. Może ktoś zna i mnie oświeci?
Sorki za jakość, robione kalkulatorem... :-S ale chyba widać, o który znaczek chodzi.
mnie się kojarzy ze strusiem pędziwiatrem  😁
mig mig
dea   primum non nocere
10 czerwca 2017 06:21
Haha, no nie, to na pewno nie to 🙂
Kiedyś była moda naklejania na samochodach konturów kraju, z którego pochodzimy. Ja też zastanawiałem się, co to jest i jedyne co przyszło mi do głowy, to kontur któregoś z niemieckich landów. Naklejki z tym konturem, naklejone są najczęściej na autach z Dojczlandii.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 czerwca 2017 10:05
dea, wygląda jak głowa strusia pędziwiatra :P
To jest niemiecka wyspa Sylt. 🙂
O! Czyli moja dedukcja się sprawdziła :-)
Sherlock Holmes normalnie jesteś  😉
dea   primum non nocere
10 czerwca 2017 17:43
🤔 😲
Na cholerę sobie coś takiego przyklejać? co to symbolizuje?
Póki co, zawartość wnętrza jednego auta z takim "ptasim naciekiem" poznałam bliżej i... nie warto było (pojechał w prawo z lewoskrętu, prawie się we mnie wtarabanił i tak mi nawkręcał, że skończyło się dla mnie policją, sądem, grzywną i utratą zniżek). Zapomniałam dekla spytać co se przykleił, ale już po tym, co doczytałam o tej wyspie, no, pasuje do debili ta naklejka. Auto było polskie, nowiuśkie z salonu, więc to nie spadek po Niemcu.

Dziękuję Wam, niezawodne Sherlocki!! Szczególnie jako geonoga  😡
Mamy tutaj kogoś "ogarniającego" język migowy? Miała bym kilka pytań najchętniej na fb (łatwiej się dogadac)
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
15 czerwca 2017 07:46
Muszę wysłać dwie paczki, ale opłacić je przy odbiorze przez kuriera, bez dokonywania przelewu- czy jest jakiś kurier który to zrobi? 🤔
majek   zwykle sobie żartuję
15 czerwca 2017 10:49
Muszę wysłać dwie paczki, ale opłacić je przy odbiorze przez kuriera, bez dokonywania przelewu- czy jest jakiś kurier który to zrobi? 🤔


Paczka z Irlandii do PL? NIe masz tam na miejscu jakichs kurierow - Polakow co jezdza busami?  U nas sie oglaszaja w polskich sklepach i w necie. NIgdy mi nic nie zginelo i nie potluklo.
Jeszcze jest opcja parcel shop?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
15 czerwca 2017 11:01
Nie, paczka krajowa w Polsce.
Tylko ja już jestem w Irlandii, lokatorka będzie je oddawać kurierowi i chcieliśmy zapłacić przy zabraniu paczek bo nie mamy jak zrobić przelewu.
Ja wysyłam DHL i ostatnio jakimś innym to zawsze przyjeżdzają zabrać i płace przy nadaniu.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
15 czerwca 2017 11:19
No właśnie sprawdziłam DHL, ale za wysłanie dwóch standardowej wielkości paczek 15 i 10kg życzą sobie kolejno 48 i 28zł 😲
CzarownicaSa, - a serwisy internetowe jak epaka, epaczka, sendit? Ja nadawałam zawsze sendit i płaciłam przy odbiorze paczki, nie było problemów 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
15 czerwca 2017 11:36
Czy dziś jest jakieś święto w Polsce? Nigdzie nie mogę się dodzwonić 🤔 A w zamawianiu internetowym nie ma opcji "zapłać przy odbiorze"....
Nienawidzę wysyłać paczek 😵 👿
CzarownicaSa, tak, jest święto.
Boże Ciało, procesje, kwiatki itd itp. Święto kościelne, ale wszędzie wolne z tej okazji i wszystko pozamykane.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
15 czerwca 2017 11:42
To wiele wyjaśnia...
Dzięki, wysłałam w końcu DHL, 80zł... masakra.
Czy jeżeli jest znak ograniczenia prędkości do 30 i pod spodem biały prostokąt z narysowana ciężarówką, tzn. że ograniczenie dotyczy tylko ciężarówek, czy wszystkich?
Wstyd się przyznać, jeżdżę już ze 20 lat  😡
E tak, tylko dla ciężarówek
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się