M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Ja mam... Kaniabud, pan z Dobczyc, ale bez problemu dojechal nam do Krakowa. Z tego co pamietam dalismy ok 5 tys za 6m2 lazienki. Bardzo porządny.

Za rok gdy bedziemy sie przeprowadzac na pewno znow go weźmiemy 🙂
Kolejne wieści z naszego frontu kredytowego. 😎

Po kilku dniach braku kontaktu ze strony Expandera zadzwoniłam na infolinię Millenium. Przemiły Pan wszystko dla mnie sprawdził, poinformował, że dokumenty dotarły w piątek (a złożyliśmy je u doradczyni w poniedziałek, wycena dotarła w środę) i od tego dnia bank ma 5 dni roboczych na ocenę naszej wyceny nieruchomości, a potem 3 dni na wydanie ostatecznej decyzji. Czyli jutro mija czas ich sprawdzenia wyceny, a potem już tylko 3 dni na ostateczną decyzję. 😅
mundialowa wszystko u Was długo trwa strasznie.. Ja złożyłam wniosek w połowie kwietnia, po tygodniu miałam decyzje z  3 banków, do których składałam, w połowie maja miałam podpisaną deweloperkę, a dzisiaj podpisałam umowę kredytową  😀 Wydaje mi się, że u Was to powinno szybciej pójść, ja wnioskowałam sama o kredyt, a Wy razem pewnie macie lepsze warunki dla banku.

Nie chciałam zapeszać, ale umowa deweloperska podpisana, kredyt podpisany dzisiaj, a mieszkanie ma być do odbioru w październiku  😍 😍 😍 😍
Fokusowa, wiem, że długo... Nawet zdarzało się nam zapomnieć, że zaczęliśmy coś działać w kierunku własnego mieszkania. A czy jako dwójka mamy lepsze warunki? Niekoniecznie. 😉 Nie jesteśmy małżeństwem, więc odpadło nam kilka (szybszych) banków. Do tego mój M. w zeszłym roku miał jeszcze działalność gospodarczą, więc trzeba było zebrać sporo papierów na jej temat. Do tego skupiliśmy się na naszym mBanku, który zrobił nas w... no właśnie w to. 😉 Millenium wyskoczyło na samym końcu, a że do tej pory nie mieli prowizji za udzielenie kredytu, to kolejka oczekujących wniosków była spooooora. Ale jesteśmy już dobrej myśli, może w przyszłym tygodniu będziemy wiedzieć na czym stoimy. 🙂
mundialowa Oj, wiem cos o zbieraniu papierow dla banku, jak sie pracowalo na wlasny rachunek. Musialam tego tyle nazbeirac, ze az nie do uwierzenia. Ale chyba bardziej upierdliwy niz bank byl i tak urzad miasta, gdy obliczali mojemu dziecku stawke do zlobka. Oni pobili wszelkie rekordy  😂 Trzymam kciuki za wasza ostateczna decyzje.

P.S. Nadal totalnie dziwia mnie te cale prowizje od obslugi kredytu. Czy oni w ogole maja prawo cos takiego robic?

Jutro wbijamy przyslowiowa pierwsza lopate. Aaaaa! 😜 😜 Do tej pory ci dwaj panowie zasiedlali nasze wlosci:

Pandurska, ja mimo wszystko wciąż mam nadzieję, jednak kiedyś zaczniemy wstawiać tu zdjęcia własnego "M". 😁
mundialowa, Ja cały czas trzymam kciuki 🙂 w końcu musi się udać  🏇

A już oficjalnie NASZ dom się buduje  😅 pozmienialiśmy sporo w stosunku do pierwotnego projektu przez co wyszło trochę dodatkowych kosztów, ale chyba warto trochę dorzucić, niż potem całe życie żałować. No i co chwilę jeździmy, sprawdzać ile "urosło"  😡
Qaida w jakim województwie budujecie? my właśnie skończyliśmy poziom 0 i załatwiamy materiały na kolejny etap. jakiej firmy beton komórkowy wybraliście? i po ile?
też trochę zmieniamy, aktualnie rozważamy zwiększenie otworu na drzwi wejściowe (chcemy takie z dostawką żeby doświetlić wiatrołap) i bramę garażową bo ta z projektu ma niestandardowy wymiar i ponoć taniej większą zrobić. najgorzej, że jeśli już teraz się o czymś nie pomyśli to potem może być za późno lub za dużo zachodu we wprowadzaniu zmian. a głowa i tak już pęka 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 czerwca 2017 08:49
seven, napisane, czekam na odzew, dzięki wielkie ^_^
Abeba, W pomorskim, samą budową zajmuje się deweloper, więc materiały są z góry określone. Mamy możliwość zmiany materiałów, jednak na razie nic nie zmieniamy bo raz, że się na tym nie znamy, a dwa na pewno nie dostaniemy lepszych cen na materiały niż deweloper, który buduje tych domów kilkanaście na raz 🙂
Po prawie trzech miesiącach doczekaliśmy się projektu umowy kredytowej! 😎 Ale, żeby nie było zbyt łatwo, to czeka nas jeszcze przeprawa ze skarbówką, bo pani doradczyni zapomniała nam wspomnieć, że będziemy potrzebować paru papierów stamtąd. 😵
Podsumowując - deweloper straszy sprzedaniem mieszkania komuś innemu, pośrednik nieruchomości naciska, bo się premii doczekać nie może, na infolinii banku już mnie znają z nazwiska, bo tak często tam dzwonię, doradczyni raz stara się za nas wszystkich, a raz olewa totalnie, mój M. już całkiem stracił zapał do zakupu własnego mieszkania, a mi głowa pęka i spać nie mogę przez to wszystko... Niech to się już skończy, błagam! 🙇 Zamiast radości, że idziemy na swoje, to w domu tylko nerwy i kłótnie przez to wszystko. 🙁

aktualizacja: revoltowe kciuki baaardzo potrzebne! 😅
Dziewczyny z Wrocławia - macie kogoś godnego polecenia, kto oceni stan techniczny mieszkania, zrobi odbiór?
Może Hexa będzie znać?
Kolejne wieści z naszego beznadziejnego frontu wszelkich niepowodzeń kredytowych 😁 są w końcu optymistyczne! 😅 W poniedziałek podpisujemy umowę kredytową! 🏇
ovca   Per aspera donikąd
09 czerwca 2017 15:29
A ja dziś odebrałam mieszkanie, w środę po poprawkach będę miała klucze  🏇
ovca, gratulacje! Plany na urządzenie mieszkania już masz? 😉

Ja poproszę o kolejną dawkę revoltowych kciuków - jutro podpisujemy umowę kredytową, a jak się pośrednik nad nami zlituje, to da nam klucze nieczekając na podpisanie aktu notarialnego. 😅
Nie wierzę, że to w końcu SIĘ DZIEJE!! 😜
mundialowa, Suuuper! Cieszę się, że w końcu się udało 🙂 i zazdroszczę, że to JUŻ, że klucze itd 😀
Qaida, szczerze, to myślałam, że jednak Wy dostaniecie klucze szybciej, bo u nas komplikowało się wszystko, co mogło się skomplikować. 😁
Uwierzę, jak dostanę klucze do ręki. 😜
My juz mamy gotowy duzy pokój z połowa aneksu, w ktorym mieszkamy tymczasowo czekając na schody. Remont mnie wykańcza, do pracy chodzę odpoczac :-).
Nawet na wszyysko mamy wizje, i jakos wychodzi. Jedynym problemem jest taras, ktory chciałabym zrobic jak najbardziej klimatycznie, ale ceny mebli ogrodowych sa przerażajace. Ech 🙁(
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 czerwca 2017 08:54
mundialowa, Gratulacje! Nareszcie się udało, super 🙂
rtk, jakieś zdjęcia masz? 😀

ja się dołączam do radosnych wieści - dzisiaj podpisuję akt, jutro spotykam się na miejscu z hydraulikiem i potencjalnym wykonawcą 😅 już się nie mogę doczekać wykończenia. Będzie duuuużo roboty i plan czasowy jest bardzo ambitny ale musi się udać 3🙂
mundialowa, z jakiego doradcy korzystaliście?
rtk, jak nie macie kasy to spróbujcie mebli z palet a do tego jakieś poduchy, koce itp. Ja nie przepadam za tym stylem, ale byłam już w paru takich miejscach i super to wyglądało. U jednych znajomych palety są pomalowane na ciemny brąz zamiast na biało i robi wrażenie.
smartini, super wieści! Czuję, że w wątku będzie się dużo działo teraz. 😉 My też daliśmy sobie krótki deadline, bo do końca lipca. Jak nie zdążymy, to najwyżej będziemy mieszkać pośród remontu. 😁

Dworcika, z Expandera, ale szczerze mówiąc, jakbym wiedziała, że tak to będzie wyglądać, to załatwialibyśmy wszystko sami.
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 czerwca 2017 10:23
mundialowa, no to witam w klubie, też od sierpnia chcę mieszkać, choćby 'na kartonach' :P na szczęście cała koncepcja jest, praktycznie wszystko wybrane (tylko baterii do łazienki nie mogę znaleźć, NIC mi się nie podoba a jutro hydraulik chce wiedzieć gdzie i jak wyjscia przesunąć........)
Odpada mi więc zastanawianie się, zostaje wziąć się porządnie do roboty :P
smartini, my teoretycznie też mamy wszystko wybrane, ale coś czuję, że jak znów zaczniemy łazić po sklepach, to trochę koncepcji się nam pozmienia. 😁 Głównym problemem jest przedpokój - wąski strasznie, z trzema drzwiami i otwartym salonem na wprost. Totalnie nie wiemy, jak wcisnąć tam chociażby wieszak na kurtki i szafkę na buty. 😵
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
12 czerwca 2017 10:55
smartini my też dłuuuuugo szukaliśmy baterii do łazeinki. Nic a nic mi się nie podobało. Wszystko było albo za "zwykłe" albo za fikuśne. Znaleźliśmy dopiero na Bartyckiej w sklepie KIM. Niestety nie mają sklepu w Krakowie  🙁
A jest u was sklep Bricoman? Tam czasem można znaleźć inne rzeczy niż w każdym budowlanym markecie  😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 czerwca 2017 11:02
Nasturcja-Renata, Bricoman jest w wersji internetowej więc sobie przejrzę, dzięki 🙂 Ten problem, że własnie już chyba wszystkie internetowe sklepy przejrzałam. Albo 'zwykłe' i nieciekawe, albo jakieś kanciaste które mi nie będą pasować albo cena totalnie z kosmosu. Do kuchni znalazłam od razu a z łazienką się biję od tygodni -_-
Byłam natomiast na festiwalu wnętrz w mininy weekend - TYYYYYYYYYLE inspiracji, rozwiązał mi się problem zagłówka i ściany przy wannie (będą odjechane tapety  😀iabeł: ) sporo pomysłów na DIY i chyba 10kg ulotek, wizytówek, broszur i katalogów  😜
mundialowa, pytam, bo my 3 lata temu też się z doradcą bujaliśmy. Nasz był z Open Finance. Opisywałam tu kiedyś jakie jazdy były. Po 3 miesiącach w końcu sami załatwiliśmy kredyt w interesującym nas banku.
Dworcika, czytałam Waszą historię i ona, plus negatywne wrażenie, jakie zrobił na mnie doradca z Open Finance, sprawiła, że zdecydowaliśmy się na Expandera. Niestety, wyszło jak wyszło, i na kredyt czekaliśmy 3 miesiące (jutro miną równiutkie 3!).
Hehe, co dowodzi, że oni wszyscy do tej samej bramki walą :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się