Oficerki

ZygZakowa, ja kupiłam Soveregin na promocji. Za tą cenę na pewno warto. Mega wygodne, jakbym ich na nogach nie miała. Jeszcze żyją, ale bardzo szybko mi się skóra wytarła w miejscu gdzie noga dotyka strzemienia z boku. Mam brązowe:
[g]161617[/g
dziewczyny - czy jest jakakolwiek szansa kupić oficerki bez szycie na wymiar na nogę o wysokosci... 38cm, obwodzie 34,5 cm i stopie 38 (24,5 cm) 🤔
Czy podane na stronach wysokości mierzy sie z obcasem czy bez?
Tak czy inaczej normalne są kilomtery za długie i często szerokie, a juniorskie z kolei za wąskie w łydkach  😵

Chce zapolować na używane na e-bayu, bo mam mocno ograniczony budżet, ale komlpetnie ie wiem na co mieć otwarte oczy w raze "w"
azzawa, - w zależności od firm wymiary podaje się różnie niestety, czasem z obcasem, czasem bez, czasem od boku, czasem od tyłu... nie ma ujednolicenia niestety 🙁 Ostatnio nawet gdzieś mi mignął obrazek, gdzie wszystkie oficerki były opisane jako 47, a postawione obok siebie bardzo się różniły wysokością. Wymiary jakie podałaś nie są aż tak nietypowe, coś się powinno znaleźć. Popatrz na cavallo, felix bulher, tattini - z tego co kojarzę te firmy mają dość rozbudowaną rozmiarówkę 🙂

keirashara - dzięk! pocieszyłąś mnie  :kwiatek:
serio -  doszłam już do wniosku, że ja mam po prostu niedorozwinięte nogi  😵 o ile szerokość w łydce i stopa są normalne, to długość wychodzi mi 40 cm (licząc plus 2 cm na siądnięcie) a wszystkie cholewy 46+cm ;_;
azzawa, - spoko, ja mam bardziej. Stopa 36/37, szerokość łydki 33,5 i wysokość 47, a do tego bardzo wąskie kostki i jak nie wyprofilowanych tam butów, to się nieziemsko obijają i obcierają, nie mówiąc już o całkowitym braku wsparcia ze strony buta w tym rejonie 😀 I jeszcze bym chciała oficerki ujeżdżeniowe, albo choć z wysokim łuczkiem, najbardziej mi w sumie na łuczku zależy, bo te sznurowadła to mi nawet całkiem pasują wizualnie... i do tego w jakiejś konkretnej jakości i nie za miliony monet. Frytki też się przydadzą 🤣
Dziś przyszły moje Mountain Horse Venezja i powiem wam że szału nie ma, a wręcz jest słabo. Może gdyby kosztowały o połowę mniej to bym zostawiła, ale buty za 1000 zł ponad i jeden wyższy drugi niższy? Nierówno wszyte te paski ze sznurówkami (w jednym wyżej w drugim niżej) i na pięcie na zewnątrz buta jedno szycie wygląda jakby nie wiem, rozszedł się szew? ktoś wszył zmienił zdanie odpruł i wszył kawałek wcześniej? wrócą do sklepu
Trochę szkoda, bo z daleka wyglądają bardzo ładnie, łuk bardzo wysoki (na nodze mi odstaje, ale to sobie tłumaczę że może na moje nogi nie pasują, może na kimś innym nie tworzyłby się "balon"😉, eleganckie... no ale z bliska już urok mija  😵
azzawa, Zobacz jeszcze Ariaty - może akurat.
choć powiem Ci szczerze, że po 3 parze używanych oficerek, które mierzyłam.... w chwili obecnej czekam na uszyte na miarę. -.-'
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
09 czerwca 2017 09:34
azzawa Spróbuj z oficerkami Tattini. Ja mam wysokość nogi 39, ale grubą łydkę i małą stopę i znalazłam buty dla siebie. Zawsze możesz oddać, a cena ok 800 zł nie przeraża.
Dzięki dziewczyny!! :kwiatek:
Niestety: sprawdziłam Ariaty: rozmiarówka wypada akurat tak, że ja się w nią nie łapie
Tattini ma do wyboru różne łydki, ale wysokość jedna dla rozmiaru czyli 43.5-44 a to dalej za dużo.
;(
Tattini siadają 2-3cm.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
11 czerwca 2017 08:52
azzawa wygląda to tak, jak dla mnie są ok.
Constantia, a jaką bralas wysokosc i jaki to model Tattiniego, długo Cię uwieraly pod kolano? :kwiatek:

Całkiem przypadkiem odkryłam pokłady butów dla mnie - trzeba tylko szukać wersji dziecięcej 😂
Bylam przekonana ze dzieciece kończa sie na stopie 35 , a tu proszę: nawet do 40 dolatują 😀 ale jest, jest moja magiczna wysokość 40-41  🏇
Na poerwszy ogień poszedł katalog HKM, razie wydłubałam: Valencia, Sevilla i Rimini straszna taniocha, ale moze wystarczy na zapoznanie sie z tematem oficerek i malo intensywne użytkowanie?
W calym katalogu ani na żadnej stronie nie ma też podanej długości wkładki poszczegulnych roZmiarów 🙁

Teraz siadam do przeglądania oficerek innych firm. 🏇

Ps. Przeglądając oferty na Ebay trafilam na foty uzywanych Equi theme Primiera pokazujace detale w duzym zoomie i powiwm szczerze, że wyglądały na baardzo dobrze i solidnie wykonane-zaraz sprawdze wersję dziecięcą 😉 i ciekawe jak z faktyczną jakością?
azzawa, - używane buty mają jedną wadę - jak wszystkie wyroby skórzane dopasowują się do użytkownika i jego kształtu stopy, nogi. Ludzie różnie krzywią stopy, jak trafisz na buty po kimś, kto robił to w drugą stronę niż ty, to mogą Ci nie pasować.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
12 czerwca 2017 10:58
azzawa one w ogóle nie uwierały,  bo są miękkie i mają gumę wzdłuż suwaka.
keirashara - no tak tak, wiem o tym 🙂 ale tak czy inaczej, używane byty są sprzedawane i są kupowane, najlepiej chyba po prostu celować w mało używane (nie wyrobione), które komuś nie podpasowały.
Ebaya przeglądam jako jedną z opcji - tam i więcej custom made można znaleźć i  większy rynek.

A info o Primiera wrzuciłam ku potomności – tu na forum nie znalazłam info, a nie są drogie i na fotach widać był bardzo ładne wykończenie, które nie rozlazło się w trakcie użytkowania, nic się w nich nie przecierało, łuszczyło itp - ja bym się zainteresowała gdyby nie były takie wysokie - może komuś takie info pomoże.
Czy jest tu ktoś, kto ogarnia niemiecki i angielski w temacie oficerek? Ewentualnie ktoś, kto użytkuje/widział oficerki cavallo primus/primus pro/primus pro lux i byłby w stanie mi powiedzieć jakie są różnice między tymi modelami? 🙂

Primus
Primus Pro
Primus Pro Lux

Z tego co widzę wersja Pro Lux jest z lakierowanej skóry, a Pro lux i pro mają zamek z tyłu. Czyżby wersja podstawowa była po prostu bez zamka?  🤔 Primus Pro Lux wydaje się też mieć niższy łuczek. Są jakieś inne różnice? Niestety, nie do końca ogarniam co czytam.
Pierwszy raz też widzę oficerki z wiązaniem określone jako ujeżdżeniowe, czy one są "poprawne politycznie" do ujeżdżenia, że tak się wyrażę?  😁 Bardzo mi się podobają, a wydaje mi się, że wiązanie na całej długości może rozwiązać mój problem z dopasowaniem butów do nogi.
Primus wyraźnie nie ma zamka (brak napy).
Primus pro ma wzmocnienia (usztywnienia) zapobiegające "zagnieceniom", osiadaniu - po zewnętrznej stronie, wewnętrzna jak w Primusie jest ze skóry z "gridem", z "pruchlami" (trwałość i przyleganie). Primus pro lux ma wzmocnienia na zewnątrz i od wewnątrz.
"Poprawne politycznie" mogą być - jeśli reszta outfitu też będzie typu retro. Z frakiem i kaskiem high-tech skomponują się tak se, czy z "nowoczesnym" ogłowiem.
keirashara, te pro lux mogą nie być z lakierowanej skóry a tzw polerowanej. Jeśli zależy ci na lakierze to bym się dopytała, bo możesz się zdziwić. Ja wolę tą polerowaną - ale nie każdy musi.
epk, - w zasadzie wolałabym polerowaną niż lakierowaną 🙂
halo, - dziękuję bardzo za tłumaczenie, akurat mam dość klasyczny look (frak ma milion lat i bardziej klasycznego się nie da, zmienić go nie mogę od kilku lat i chyba zostanie), tylko kask z odrobiną blingu i ogłowie z lakierkiem na nachrapniku - powinny się spasować chyba?


Teraz pozostaje mi znaleźć przedstawiciela na Polskę... albo zamawiać z Niemiec, bo przecież nie mogłabym znaleźć sobie jakiś dostępnych u nas bez problemu  😁
Cześć dziewczyny, poszukuję oficerek na wąską długą łydkę, najchętniej z wiązaniem w kostce. Jeżdżę codziennie dwa konie, a chciałabym żeby zostały ze mną na trochę dlatego proszę o pomoc i modele godne polecenia do 1000zł  :kwiatek:
Zakochałam się w tych:
https://www.gnl.pl/dla-jezdzca/obuwie/long-riding-boots/oficerki-br-flavio-dlugie.html
ale nie mogę znaleźć żadnych opinii na ich temat 🙁
Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z oficerkami HKM "Polo"? Albo z jakimikolwiek innymi oficerkami HKM? Mają bardzo przystępną cenę, ale boję się, że odbije się to na trwałości i jakości wykonania  🙄
zonglerka7 ja dopiero co dostałam z oficerki z HKMu, model Spain. Zgadza się wyglądają pięknie, ale niewiele jestem w stanie o nich póki co powiedzieć. Wsiadłam w nich raz na dwa konie pod rząd i mam obtarte całe pięty 🙁. Na ich obronę mogę powiedzieć, że obcierają mnie każde buty  😜
Ja miałam HKM Spain. Hmm.... buty jak buty 🙂 Wyglądały świetnie, z początku trochę niewygodne, bo nowe (a chyba też mnie lekko obtarły, o ile dobrze pamiętam), ale później w porządku. Ok - nie miały żadnych cudownych udogodnień jak, nie wiem, żelowa wkładka do butów, arcymiękkie podeszwy i wyprofilowanie co do centymetra pasujące wszędzie i zawsze, ale ogólnie jakość wykonania nie była jakaś tragiczna. Nie wyglądały na takie, które się rozwalą za miesiąc. Tylko tak - to nie będzie skórka niczym z rękawiczki - ta skóra była sztywniejsza, grubsza - co mi trochę przeszkadzało, bo byłam przyzwyczajona do czapsów Hippicy, które są bardzo miękkie.
Nie byłam tylko przekonana czy ta skóra zmięknie, ale nie miałam możliwości sprawdzić, bo szybko je sprzedałam (były trochę za duże - takie je kupiłam kierując się promocją i w ostateczności jednak nie była to dobra decyzja, bo stopa mi trochę latała - ale to nie wina buta, a mojej oszczędności 😉 )
Dzięki Sankaritarina i gariaable  :kwiatek:
Kto na Śląsku podejmie się zwężenia oficerek na zamek?? Przyszły za szerokie 🙁 Błagam, okolice KATOWIC.
Koorciia, jak kupowałaś ze sklepu, a nie od osoby prywatnej to może da radę wymienić na węższe?
Czy ktoś kupował ostatnio oficerki Petrie Olympic? Opinie z forum bardzo się od siebie różnią, od bardzo pozytywnych po skrajnie negatywne. Szukam oficerek ujeżdżeniowych w cenie poniżej 2000zł... myślałam jeszcze o Hippice Hannover.
Przez opinie podważające jakość skóry Petrie cały czas się waham, a co jak co- to nie jest mały koszt.  🙄
Benge, Hippika to takie średnio ujeżdżeniowej sa... Maja jedynie zamek wszyty tak jak ujeżdżeniowe, a poza tym to zwykłe oficerki niskiej klasy. Łamią sie mocno w kostce, przez to ciagle z przodu w tym miejscu pada mi zamek, usztywniane nie sa nic, nosi sie je jak sztyblety i sztylpy. Byc może za ta cenę i jeśli ktoś ma takie oczekiwania co do oficerek, to sie oplaca, ja już więcej nie kupie, raczej wyślę kolejny raz do wymiany zamka i sprzedam za jakieś grosze. Btw, ktoś chce? 😉

Z innej beczki - jak nazywa sie ten jasnobrązowy kolor oficerek, w których pokazuje sie np. Lostak czasami? 
Kenna, dziękuję bardzo za pomoc!
Jeżeli chodzi o jasnybrąz- pewnie chodzi o koniak  🙂
kenna, - london, cognac lub tabacco?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się