Alergia

Rudzik, a co ja zrobiłam? Zasugerowałam, a Ty sie przyczepiłaś chyba dla samego sobie pogadania w tym przypadku. (W pezypadku mojego posta) Bo nic mądrego swoją wypowiedzią nie wniosłaś do tematu. Wet zrobi to, co mu nauka nakazuje, ale jak bedzie miał dokładny wywiad, może diagnozę postawi wczesniej.
Widzialo 2ch wetów i 100% diagnozy brak, to juz ktoras wizyta z kolei, Koniczkowaaaa sie martwi, ze to jakis rzadki przypadek, czemu wiec nie zasugerowac czegos, co tez sie zdarza?
Jak wszystko inne zawodzi, trzeba szukac dalej przyczyny a czasem po prostu o takich głupotach sie zapomina.
Czy ktoś ma doświadczenie z odczulaniem na kurz i roztocza lub z jakimkolwiek ? Czy u kogoś poskutkowało ? Warto na to wydać kasę ?
koniczkowa a to o czym mówiła ta wet a pro pos szyi to nie była np kretowina?
Dziwne objawy opisujesz, trochę alergiczne to prychanie ale rzucanie głową nawet w masce... ❓ ❓ Hm...a zatoki ? Worki powietrzne? Opuchnięta po bokach przy ganaszach nigdzie nie jest ? Ja bym w ostateczności jeszcze tam zerknęła endoskopem . Z nosa żaden syf jej nie leci? Daj znać jak tam po antybiotykach czy jest poprawa. Bo ciekawi mnie wasz przypadek. Ufam że wszystko będzie dobrze 🙂

Ale w zasadzie zerknęłam tu z innego powodu. Mój koń 4 letnia klacz ma alergie latem, zwłaszcza na jednym pastwisku , wtedy w lato absolutnie nie mogę jej tam puszczać. Zaraz na zgiętkach pęcinowych robią jej się takie małe strupki , zaczerwienienia, które potem rozrastają się w ekspresowym tempie jeś li nie zabiorę jej odpowiednio wcześnie z pastwiska. No i pokrzywki oczywiście jak ją jakieś dziadostwo pogryzie, norma. Ale to w lato. A teraz zimą ja nie mam bladego pojęcia skąd na grzbiecie i szyi wyskakują jej od czasu do czasu takie bąble  pod skórą. Jak ją tam za mocno poczochram to się to otwiera, widać skóra tam bardzo cieńka. Już myślałam że to giez bydlęcy bo mi lokalizacja na początku pasowała ale giez nie wychodzi w lutym !! A dwa nie lokalizuje się na szyi. Czy ktoś miał podobne problemy ?
Ponawiam pytanie Misia : czy ktoś odczulał kiedyś swojego konia lub wie cokolwiek na ten temat ??
Dwa lata temu był to koszt oscylujący wokół tysiąca, o ile nie więcej. Szansa na wyleczenie 50/50.
Najlepiej zadzwonić do zaufanego weta i skonsultować przypadek.

Witam mam konia z silną alerią wszystkie 4 grupy wyszły pozytywne. Czy ktoś odczulał z was swoje konie? Czy są jakieś po tym rezultaty? czy jednak polecacie sterydy?
Czy na opuchniete ganasze, cieższy oddech może pomóc wapno? kon ma takie objawy po sprowadzeniu z pastwiska. Jak podawać takie wapno? taki zwykłe ludzkie da rade?
Czy ktoś z Was spotkał z przypadkiem, że u konia podejrzewa się alergie ale nie odpowiada na leki?!
Chodzi o sezonowe HS i podwyższony wynik ezynofili.
Skoro leki nie pomagają to może coś z ziół?
ed
Czytałam  :kwiatek:
Tylko kreda czy coś jeszcze? Może być na priv  😉
Koniczkowaaa możesz napisać ile dajesz kredy pastewnej i jak często?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
04 września 2017 05:32
Frans podwyższone eozynofile mogą wiązać się z zarobaczeniem.
Rudzik tak był za robaczony przy pierwszym pobraniu krwi mimo, że był po odrobaczeniu(podwójna dawka). Potem dostał mocniejszą pastę i robaków już nie było ale wskaźnik nadal podwyższony. Koń w okresie letnim sporo prycha i ma HS, brak zapalenia błon śluzowych czy wydzielin z nosa czy oczu.

Przepraszam za laickie pytanie ale czy alergia pokarmowa na owies czy jakiś składnik siana może być sezonowa?
Koń przez jakiś czas był w stajni bez trawy i prychanie było mniejsze na padoku lecz w okresie letnim hs oraz mocne prychanie pod siodłem. Testy alergiczne środowiskowe ujemne.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
04 września 2017 07:00
Frans, ale testy nie zawsze wychodzą dodatnie. Mój koń w kontakcie kurzem i grzybem się dusił. Testy wykazały minimalną reakcję na roztocza i ujemną na grzyby, co nie pokrywało się z moimi obserwacjami. Może twojego uczula coś na pastwisku?
ed
Rudzik mam tego świadomość bo zobaczyłam alergeny jakie są oznaczane i szału nie ma. Dla koni tylko podstawowe 4trawy chyba w pokarmowych w środowiskowych więcej ciut.

Idę w alergie bo co mam do stracenia 10lat się męcze świadomie a przed było jeszcze 6 z czego 3 ciężkie dla konia.

Zastanawiam się nad odczulaniem, tym co z krwi (na podstawie) robią proszek, który daje się do jedzenia. Może ktoś stosował?
Odświeżam wątek
Mój 4 letni koń od miesiąca kicha, miał robione testy alergiczne w skali 1-5 wszyło: Roztocza 1, Spory grzybów 1, Pyłki 2, Owady 1. Do dziś muszę podjąć decyzję o dalszym leczeniu, mamy 4 opcje: 1 odczulanie, z tym że jest dość kosztowne i od 50 do 80% pewności, że koń się odczuli. 2 opcja to puder do nosa Nostrilvet, na niektóre konie działa, a na niektóre nie, wydaje mi się że to bardziej lek osłaniający, niż taki który pomoże zwalczyć alergię. 3 opcja to steryd, którego podawać nie chcemy ze względu na wiek, a 4 opcja to poczekać aż przestanie pylić. Co wybrać, jak to jest z odczulaniem, warto zaryzykować?
Jak roztocza i grzyby, to zakończenie pylenia nic albo niewiele zmieni, bo tylko pyłki i owady są sezonowe. 
No tak, podwyższone jest wszystko, wet powiedział żeby badać i odczulać głównie na pyłki. Reszta może wyszła przy okazji zaostrzenia reakcji na jeden alergen?
Wigorrr z mało inwazyjnych 😉 sposobów osłonowo dobrze działają zioła dodawane regularnie do paszy, a mechanicznie może pomóc maska na chrapy dopięta na stałe do kantara.
Nie wiem czy to odpowiedni wątek.
Wczoraj przy czyszczeniu konia na wewnętrznej stronie ud zauważyłam  dużo malutkich czarnych kropek/strupków. Wielkość max 1mm. Przeczyściłam to szczotką i gdzieś po pół godziny do godziny zauważyłam, że zrobił się w tym miejscu wysyp bąbli jak po ukąszeniu komara. Całe uda od środka tym wysypane. Z tym że tam gdzie na brzuchu tych kropek nie ruszyłam bąble się nie pojawiły. Przy dotyku koń nie reagował, więc raczej niebolesne. Wrzuciłabym zdjęcia ale serwer nie puszcza rozmiaru. Ktoś się z czymś podobnym spotkał? Co to może być? To może być alergia czy pogryzienie przez jakieś owady?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
31 marca 2019 08:17
Wygląda na meszki.
Wygląda na meszki.

A te meszki to są groźne? Jak można im przeciwdziałać i co zrobić jak już bąble wyszły?
Nie groźne ale upierdliwe dla koni. I pierwsze wysypy wiosenne tego tatałajstwa mogą dać silne reakcje alergiczne.

Kup jakiś preparat przeciwko robalom i popsikaj już konia.
Ja też już zaczynam opsikiwanie bo właśnie już meszki i komary wczoraj nas chmarą oblazły.
Właśnie sprawdziłam konia na padoku i faktycznie masa tego dziadostwa lata koło uszu i siedzi na udach i brzuchu.. katastrofa. Dałam jej wczoraj wapno i trochę pomogło ale to raczej nie tędy droga. Polecicie jakiś konkretny preparat do psikania?

Edit: czy lepiej zainwestować w derkę i maskę?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
31 marca 2019 11:15
Derka, maska i preparaty 🙁
A jest taka derka, której nie trzeba zdejmować, czyli koń stoi w niej w boksie i wychodzi na padok?
Wigorrr, kupiłam derkę Horze chłodzącą siatkową z dodatkowym pasem pod brzuch i koń w niej stoi cały dzień. Kolega obok ma egzemę i stoi opatulony cały, przez cały dzień i noc i jest ok.
Witam,
Właśnie dołączyłam do grupy posiadacza konia alergika. Okazało się w testach z krwi że moja 6-latka ma pozytywny wynik w trzech z czterech grup: na roztocza i pleśnie, pyłki traw i ziół oraz na drzewa.
I tak naprawdę nie wiem co dalej. Wet proponuje odczulanie.
Czy ktoś z was robił i pomogło? Jak postępować z takim koniem?
ushia   It's a kind o'magic
24 maja 2019 12:48
poczytaj sobie watek o COPD, tu jest chyba więcej o egzemach lipcówkach i ogólnie skórnych rzeczach 🙂
wziewne alergeny wałkowane sa u kaszlaków
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się