Ogłowia

Dramuta12, ja tam osobiście fanką rurek nie jestem (jak dla mnie upierdliwe sprzączki na potylicy plus tak naprawdę masz i kabelki i zwykłe paski, za dużo zamieszania), ale mam teraz też konia gniadego, i w końcu będę mogła mu zafundować właśnie złote kryształki, które zawsze mi się podobały 😉 u was widzę ładnie wygląda białe podszycie nachrapnika, więc albo bym została przy tym, albo całe czarne ale lakierowane. Lakierowany nachrapnik nadaje lekkości wg mnie.

A ja w końcu kupiłam schockemohle sheffield, faktycznie to duży full i ładnie pasuje. Podobnie moje equiline. Tylko naczółki dalej są takie akurt, nie ma w ogóle luzu, a za tym nie przepadam. Więc muszę kupić dodatkowo naczółki na zamówienie. (quantanamera? 🙂😉
Ja znowu z tematem ogłowia horze lester. Czy ktoś się orientuje jak dużo większy jest full od coba? Zamówiłam cob i na ostatnich dziurkach paski od wędzidła i nachrapnika są troche przykrótkie, tak z jednej dziurki mi brakuje. Tylko z kolej nachrapnik  jest idealny, myśle ze full będzie już za duży... I teraz nie wiem czy wymiana na większy rozmiar mi pomoże czy rozejrzeć się za czymś innym.
Szukam i szukam i znaleźć nie mogę. Może poratujecie. Potrzebuję nachrapnika hanowerskiego który da sie wpiąć w ogłowie BR. BR ma tylko kompletne ogłowie hanowerskie, samego nachrapnika nie znalazłam, a nachrapniki innych firm są na jednym długim pasku przechodzącym za uszami. BR ten co mam ma nachrapnik dopinany na dwa, krótkie paski 🙁 Nie chcę kupować kokejnego ogłowia bo ile można ich mieć na jednego konia.
Akurat nie chciałam Premiere bo znalazłam słabą opinię. Chociaż w sumię za tą cenę może warto spróbować.
Klopsik, ale tą słabą opinię to o Premiere czy Premiera widziałaś? Bo ja akurat ten nachrapnik mam. To jest pod-marka BR. Skóra na nim jest świetna i nic się nie dzieje od ponad dwu lat.
Słabą konkretnie o tym nachrapniku, tej firmy. Na żywo nie widziała, za to ogłowia ze szwedami użytkowałam i były ok. Tak klase niżej od BR, ale spoko. Zamówię, najwyżej zwrócę.
Klopsik, ja mam dwa hanowery Premiere i to jedne z lepszych, jakie użytkowałam. Miałam też zrobionego hanowera Ursusa i błyskawicznie spłaszczyło mu się podszycie. Premiere zasuwają bez najmniejszego zarzutu:



Tylko na rozmiarówkę trzeba uważać, bo moje koniska noszą pony...
Kochani, poszukuję ogłowia cob, czarne z białym podszyciem, profilowane, symetryczne i ze szwedzkim nachrapnikiem. W przyjemnej cenie.. może komuś się jakaś promocja gdzieś w oczy rzuciła?
Nachrapnik taki 3-4 cm nie więcej, bo to dla delikatnej główki. Naczółek obojętny bo i tak zmienię  😜 Chciałam od Kawal ale na razie cobów nie mają. Za to mam od nich naczółek i jest super śliczny 🙂 dorobię się ładnych zdjęć to wstawię 🙂
Będę wdzięczna za wszelkie info..
quantanamera pony? 🤔wirek: serio ❓ dobrze, że spojrzałam do wątku, bo chciałam coba zamówić dla araba... Mam nadzieję, że pony nie będzie za wielki 🤔


A te Kawal fajne. Ma ktoś od nich ogłowia? Jak z jakością?



mam model Tricolor, jestem bardzo zadowolona. porządna skóra, wszystko bardzo ładnie i starannie zrobione. sprzączki solidne.
Kahlan, a ułożył Ci się naczółek?
miałam ogłowie dopiero raz założone na zawodach, więc nie miał kiedy. 😉 i pewnie trochę czasu to zajmie, bo takie przeznaczenie ma to ogłowie - sporadyczny użytek na zawodach.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
25 maja 2017 22:07
Kochani pilnie poszukuję czarnego ogłowia ze złotymi okuciami. Potylica profilowana lub anatomiczna i chętnie ładny naczółek. Nachrapnik szwed lub angielski.
lusia722,  Schockemohle Van Gogh  😍 😜
Czarne ze złotem jest też Horze Constance. W Equipe też możesz wybrać wersję black/gold
A ja sie pochwale nowym, robionym na zamowienie, oglowiem. Zamowione bylo na eBay, bo zawsze oglowia sa na nia za krotkie, a naczolki za waskie. Za zrobienie na rozmiar wzieli tylko 10$ wiecej.

Tak wygladalo na stronie:
:

i dzis, na mojej klaczy:



Dzis zdecydowalam zamowic pasek podbrodkowy do kompletu, z podobnymi sprzaczkami  🏇
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 czerwca 2017 08:06
Puma dziękuję bardzo kupiłam Passiera 😍,  tylko naczółek wymieniam.
lusia722, szkoda, że nie tego Schocke, chciałabym zobaczyć na żywo to cudo  😁
Poka Passiera  😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 czerwca 2017 12:53
Puma no ładne, ale w czarnym kolorze ma okucia metal gun i naczółek ze srebrem.
Ja te Schockemohle oglądałam chyba rok czy dwa temu. O matko i córko jakie one są bizantyjskie 😍 😜
Jakie ogłowia o cofniętym nagłówku (czyli takim co ma więcej miejsca na uszy) polecacie?
Chodzi mi przede wszystkim o wygodę konia przy uszach.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 czerwca 2017 15:53
Gdzie zamówić wodze skórzane? Chodzi mi konkretnie o możliwość przesłania swoich sprzączek i zrobienie skórzanych wodzy do nich. Mam robione tak od Cavallo Rosso, ale skóra z której są zrobione jest marnej jakości, sieczka :/ 2 lata mają i są całe popękane i takie "luźne" w strukturze, strach już trochę w teren na nich jechać, bo w razie awaryjnej sytuacji, to nie wiem czy by nie pękły gdzieś :/ Gdzie uderzać, żeby skóra wytrzymała parę lat i cena mnie nie zabiła???
zembria, Ursus?
Ma ktoś z Was może adres do wysyłki do p. Marka?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 czerwca 2017 20:01
Zuzu a jakiś link masz? Bo google pluje ciągnikami 😉
zembria, nie szukaj w Google, tylko na rv 🙂 chodzi o tego samego p. Marka, którego adresu ja poszukuję. Słynny pan Marek z Ursusa.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 czerwca 2017 21:03
A już widzę ze to o rymarza konkretnego chodzi, myślałam, że to firma 😉. A on ma jakąś stronkę? Albo na facebooku jakąś galerię, żeby zobaczyć co robi? No i ktoś się orientuje jak cenowo wypada?
zembria,  co ty, nowa na rv?   😁 A tak serio to wpisz w szukajkę może "od pana Marka" bo pół revolty jeździ w jego ogłowiach, robi na zamówienie
zembria, dzwoń o cenę do pana Marka, jak wyszukasz jest też galeria ogłowii na rv i tam dużo ursusów. Moje pierwsze mają 8 lat i w ogóle o nie nie dbałam a dalej chodzą 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 czerwca 2017 13:51
Dzięki laski  :kwiatek: Jakoś wcześniej się z Pano-Markowymi ogłowiami nie spotkałam 😉 Pooglądam i pewnie meila napiszę, bo widzę że faktycznie wiele osób chwali sobie jego robotę 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się