"Nie ogarniam jak..."

Infantil, zrobiłaś obdukcje? Nie odpuść tej sprawy, ten kanar powinien ostro beknac za to co zrobił, wszystko jedno, miałaś bilet czy nie, słyszałaś go czy nie, zrobiłaś krok do przodu czy nie, on nie mial żadnego prawa stosować przemoc fizyczna jaka jest rzucenie Ciebie  na ziemię.
safie, możliwe, że nigdy tego nie zrozumiem bo sama nie mam z tym wielkich problemów.
Jeśli chodzi o to w jakim języku zaczęła mówić Infantil to myślę, że nie ma co tego roztrząsać. Odruch to odruch...
Jeśli chodzi o to w jakim języku zaczęła mówić Infantil to myślę, że nie ma co tego roztrząsać. Odruch to odruch...


To może mieć ogromne znaczenie... Powinien ten kanar zakładać, że osoba mówiąca w obcym języku może go najzwyczajniej w świecie nie rozumieć...
Mi nie chodzi o kanara czy ludzi naokoło tylko o to, że Infantil odruchowo zaczęła mówić po angielsku i nie ma co roztrząsać tego czemu właśnie po angielsku a nie po polsku bo to nie była świadoma decyzja 😉
Jeśli chodzi o całą sytuację to chyba kanar zaczął ją szarpać zanim w ogóle się odezwała a jak krzyczała po angielsku to nie przestał więc... cóż, dla jego zachowania nie ma żadnego wytłumaczenia. Rozumiała go czy nie i tak nie miał prawa tak się zachować.
A ja nie ogarniam polskiego internetu 🤔
majek   zwykle sobie żartuję
14 czerwca 2017 15:31
A ja nie ogarniam polskiego internetu 🤔


Ale czego, wyskakujacych zewszad reklam? Czy kontentu? Czy predkosci?
Taki skrot myslowy...
Czytam codziennie prasowke z kilku krajow i w kilku jezykach. Lubie czytac. Przegladam tez sobie komentarze, nie czytam wnikliwie, tylko przelatuje kilka, zeby zobaczyc co tam ludzie sadza na dany temat. Wszedzie sa trolle, hejterzy, ludzie ktorym ze wszystkiego polityka wychodzi. Ale w polskiej prasie ludzie przechodza samych siebie: taka intensywnosc wylewania jadu, pogardy, chamstwa ze to sie w glowie nie miesci....Artykul o tragedii, to wiadomo, ze bedzie: nabijanie sie, sami chcieli Tusk winien, imigranci itd itp
Czy prasa w innych krajach usuwa takie komentarze, czy jak to dziala?
Naboo, ja nie ogarniam, po co ty wchodzisz na polskie strony (z tym forum włącznie) jak każdy twój post to wylewanie żółci, jak to w Polsce beznadziejnie a Polacy to ostatnie szuje i nienawistnicy. Z ręką na sercu i słowo harcerza 😉 chyba nie widziałam twojego postu na rv bez narzekania na Polskę i Polaków (i budowania kontrastu cudowny Zachód - ch*jowa Polska, jedyny kraj gdzie pracodawcy oszukują, rodzice biją dzieci, politycy wykręcają kota ogonem a internauci są nieuprzejmi 🤣 ), najlepiej jak narzekasz... na polskie niezadowolenie i narzekanie.

Nie wiem, moje doświadczenie emigracyjne jest takie, że z czasem coraz mniej mnie polska część internetu interesuje, bo się średnio przekłada na moje życie. Przeczytam fajny polski artykuł jak ktoś podrzuci, popiszę na rv żeby do reszty nie zapomnieć jak się pisze (serio, od matury mózg mi degeneruje i zaczynam walić orty 😡 ), niusy przeglądam holenderskie, głupoty i memy w ingliszu i sorry - poziom bucery, wieś-seksizmu/rasizmu etc, i nienawiści zależy raczej od klasy portalu niż narodowości użytkowników. Oczywiście, specyfika narodowa jest, Holendrzy o Kaczafim i feminazistce Środzie nie piszą 😉 ale wulgaryzmów i jechania na ostro po imigrantach/allochtonach/Partii Pracy/Wildersie/leniach z zasiłku/przeklętych serożercach/tej dzisiejszej młodzieży ci u nas dostatek 😁 😀
Wracając do historii Infantil, pojawił się news na Wawa love: http://wawalove.pl/Kontrola-biletow-w-tramwaju-Pasazerka-kontroler-rzucil-mnie-na-ziemie-i-zaczal-szarpac-a26500?src01=6a4c8&src02=facebook_wawalove
Przeraża mnie ilość jadu w komentarzach... Nie ogarniam po co tak pisać...
Kokosnuss, wlasnie o tym piszę: taka nieuzasadniona nieżyczliwość jaką się wlasnie wykazałaś  🤣

Poncioch na ich facebooku jest to samo, natomiast całe szczęście mnie to nie rusza. Nie rozumiem tego, nie rozumiem dlaczego w wiekszosci to mężczyźni komentują agresywnie.
Wawalove też niestety przekręciło moje słowa, a rozmawialiśmy telefonicznie dosyć dokładnie  🙁

W każdym razie mi zależy na rozgłosie, bo potrzebuję świadków. A hejt to bardzo silny rozgłos.
A zglosil sie do Ciebie ktos kto nagral, czy jeszcze nie?
Naboo, a zbiorowy onanizm jak to w Polsce źle i ludzie buce to życzliwość jest? Tj, nie zrozum mnie źle, jak masz potrzebę pisać posty żeby sobie ponarzekać na Polskę to spoko, narzekanie ludzka rzecz :kwiatek: Tylko nie łapię zakręcenia twojej perspektywy, narzekasz na Polaków i wylewasz żółć, że oni są do bani, bo narzekają i wylewają żółć. Po prostu zawsze, zawsze jak widzę jakiś pozytywny post z twojej strony (o pracy, dzieciach, związkach, roli państwa, cokolwiek) to musi być dla równowagi siarczysty hejt, że w Polsce ten sam aspekt jest do bani a ludzie ch*je.

A połączenia tragedia -> zły rząd, sami chcieli, pie*doleni uchodźcy, imigranci zarobkowi + parę niesmacznych żartów widzę w mediach szerokiego zasięgu niezależnie od narodowości komentujących 🙂 Tak samo jak ciężki analfabetyzm, mam po prostu wrażenie że wobec polskich mediów jesteś nastawiona bardziej krytycznie 🙂
NIE OGARNIAM ( caps specjalnie )
Jak można wytłumaczcie mi JAK można podpalić żywe czujące stworzenie.
Do ch......a no jak.
Nie dość że jakieś dwie k....y podpaliły żywcem jeża to jeszcze chwalą się tym w internecie.
i co gorsza nie czuja za to żadnej skruchy.
No nie ogarniam.....
http://wroclaw.onet.pl/sroda-slaska-nastolatki-podpalily-jeza-i-opublikowaly-nagranie/53fqtz8 ( w tym linku nie ma filmiku są tylko screeny )
Naboo, ja w Twoich postach widzę nieuzasadnione hejtowanie wszystkiego co się dzieje w Pl i samych Polaków. Czasem jak czytam Twoje posty to mam wrażenie, że zapominasz, że ma tym forum przecież też rozmawiasz z tymi właśnie Polakami o których uogolniasz różne stereotypy i mi się Twoje wypowiedzi często czyta niezręcznie 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
14 czerwca 2017 21:07
aszhar, powinni je w trybie natychmiastowym przetransportować do Londynu i umieścić na czubku tego płonącego wieżowca  😤
Ja niestety sama siebie katuję często takimi filmami, nawet raz "zabłądziłam" na dark weebie, widziałam setki tego typu filmów i przekonałam się dawno, że jednak można...
NIE OGARNIAM ( caps specjalnie )
Jak można wytłumaczcie mi JAK można podpalić żywe czujące stworzenie.
Do ch......a no jak.
Nie dość że jakieś dwie k....y podpaliły żywcem jeża to jeszcze chwalą się tym w internecie.
i co gorsza nie czuja za to żadnej skruchy.
No nie ogarniam.....
http://wroclaw.onet.pl/sroda-slaska-nastolatki-podpalily-jeza-i-opublikowaly-nagranie/53fqtz8 ( w tym linku nie ma filmiku są tylko screeny )



No, i dostaną za swoje. https://noizz.pl/spoleczenstwo/gimnazjalistki-ktore-torturowaly-jeza-zostaly-zlapane-dzieki-internautom/pqttsqw?placement=popularne&position=2
Tak jak tamci kolesie ze Stanów, którzy obcięli uszy psu i chwalili się na zdjęciach. Na szczęście internet nie wybacza takich rzeczy.
NIE OGARNIAM ( caps specjalnie )
Jak można wytłumaczcie mi JAK można podpalić żywe czujące stworzenie.
Do ch......a no jak.
Nie dość że jakieś dwie k....y podpaliły żywcem jeża to jeszcze chwalą się tym w internecie.
i co gorsza nie czuja za to żadnej skruchy.
No nie ogarniam.....
http://wroclaw.onet.pl/sroda-slaska-nastolatki-podpalily-jeza-i-opublikowaly-nagranie/53fqtz8 ( w tym linku nie ma filmiku są tylko screeny )


Na szczęście bardzo szybko złapane. Teraz tylko czekać na ogłoszenie kary, która powinna być mimo wszystko dość dotkliwa.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 czerwca 2017 19:17
aszhar, powinni je w trybie natychmiastowym przetransportować do Londynu i umieścić na czubku tego płonącego wieżowca  😤


Czy Ty pomyślałaś chociaż sekundę co piszesz? Pisząc takie rzeczy,  nie różnisz się od tych dziewczyn ani trochę.
BASZNIA   mleczna i deserowa
15 czerwca 2017 21:15
Naboo, tak szczerze mówić nie widzę, żeby kokosnuss jakiś po polsku wredny był. I muszę przyznać, że faktycznie do większości tematu potrafisz podpiąć coś, co ja osobiście odczuwam jako....pogardę? W temacie Polski, polskich warunków itepe. Także może coś jednak jest na rzeczy. Mnie to zupełnie nie przeszkadza, nie podzielam, ale nie przeszkadza mi, tylko faktycznie też to zauważyłam.
Doczytałam jeszcze wypowiedź Cricetidae, i faktycznie, też czasem mi niezręcznie, dobre słowo.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 czerwca 2017 05:42
Strzyga, tak pomyślałam i nawet się w pierwszej chwili przestraszyłam takiej myśli, ale jest różnica w znęcaniu się nad bezbronnym zwierzęciem (czy człowiekiem, bo ostatnio mamy sporo filmików z nastolatkami kopiącymi swoje koleżanki), a karaniu zwyrodnialców (bo tym są dla mnie te osoby). Biorąc pod uwagę, jakie wyroki są wydawane w Polsce (6,5 roku za sprzedanie 100 kobiet do burdeli) to po odbyciu kary będą kontynuowały swój proceder, albo ze zwierząt przerzucą się na ludzi .
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
16 czerwca 2017 07:20
Naboo, tak z punktu widzenia dlugoletniej emigrantki, to szczerze to mam podobne przemyslenia do dziewczyn. W wielu dyskusjach z Toba o UK zauwazylam, ze masz jakies rozowe okulary do krajow Zachodu, zawsze wychwalasz i masz swiete przekonanie ze jest znacznie lepiej niz jest (a czesto jest dno).

Np. wystarczy ze zlapie pierwszy lepszy artylul Sky News czy BBC na FB i w komentarzach pod nim tez wieczny paskudny jad do imigrantow, trollowe wysmiewanie Corbyna, Labour, prostackie przepychanki Right Wing/lefties. Z tych komentarzy czesto gesto wali angielska zasciankowoscia, buractwem i chamstwem. Komentarz na poziomie, inteligentny i wyedukowany niczym przyslowiowa igla w stogu siana.


safie, nie chce wbijac szpili, ale... w tym pozarze umarlo prawdopodobnie kilka setek ludzi, IMHO troche niefajnie uzywac tak wielkiej tragedii do jakichkolwiek porownan tego typu.

Mnie najbardziej zastanawia, gdzie byli rodzice tych nastolatek? Kto tak bardzo polegl w wychowywaniu wlasnych dzieci? 🙁

To mimo wszystko dalej sa dzieci, dalej psychologicznie dorastajace, nie do konca swiadome co wlasciwie robia. Zyczenie im smierci jest nie teges...
Gdzie byli ich rodzice by je od malego uzcyc empatii, zasad moralnych?
Gdzie byli teraz by interesowac sie tym, co ich corki robia w wolnym czasie...?
One nie potrzebuja wiezienia ani smierci, tylko psychologow i specjalistow, pomocy...
To jest taki standard wśród obrońców zwierząt i jednocześnie pasuje do hejtowania w internetach.
-Nogi z dupy powyrywać i patrzeć jak konają w męczarniach...
-Obciąć ręce i wyrwać język...
I zawsze to jest chęć patrzenia na długotrwałą agonię.
I jak dla mnie to to samo. Taka sama nienawiść i chęć mordu. Czasem się jednak trzeba ugryźć w język.


safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 czerwca 2017 08:17
Ależ macie problem  🤔
Panienki są pod opieką psychologa i co najwyżej dostaną opiekę kuratora.
Jednak nie uważam, żeby to była kara adekwatna - takich w Polsce sądy nie dają i to się nie zmieni.
Z tego nauczą się tyle, że nie będą już chwalić się filmikami w sieci ...
Przeraża mnie tłumaczenie, że 16-latki nie są świadome czym jest dobro a czym zło, albo że rodzice się nie interesowali wystarczająco.

Becia23   Permanent verbal diarrhoea
16 czerwca 2017 08:30
safie, to Ty bys chciala zeby jak zostaly ukarane? Pytam serio.

I... z iloma 16 latkami masz do czynienia na co dzien?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 czerwca 2017 09:03
Obowiązujące przepisy przewidują karę grzywny od 500 zł do 100 000 zł, ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2. (Art. 35 ustawy o ochronie zwierząt).
Prace społeczne (z dala od zwierząt) i dotkliwa grzywna (nie, żeby rodzice ją płacili, tylko żeby wiązało się to z podjęciem pracy i spłacaniem)
Za zabicie jeża w 2011 roku 19-latek dostał 500 zł grzywny ....  Więc o czym my rozmawiamy?
Moon   #kulistyzajebisty
16 czerwca 2017 09:12
A ja się poniekąd zgodzę z safie (no, może poza tym wieżowcem a Londynie, lekka przeginka, ale generalnie moje myśli w pierwszej chwili były mocno podobne) - przerażające jest to, że wymiar kary w Polsce za znęcanie się nad zwierzętami jest żaden. I wg mnie każdy gówniarz od tego 16tego roku życia powinien być sądzony za znęcanie się (nad ludźmi, zwierzętami łotewa) jak dorosły. Sorry, ale nie uwierzę, że w XXI wieku, w dobie internetów i rozwiniętej technologii, bo nie żyjemy do cholery w lepiankach i nie nawalamy się maczugami - taki szesnastolatek nie jest świadom swoich czynów. Chyba, że faktycznie ma zaburzenia psychiczne i wyrasta na psychopatę.  🤔wirek:

A gówniary powinny dostać jakieś przymusowe prace w schronisku - pod stałym nadzorem oczywiście, rodzice adekwatnie grzywnę (ale nie 500zł za zaprószenie ognia...)




madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 czerwca 2017 09:16
Becia, ja miałam do czynienia z wieloma 16 latkami i one nie są pozbawione zdolności myślenia i świadomości, że zwierze czuje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się