Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

U nas do marca źrebnych 6 od strzała, od kwietnia tragedia, kobyły wiszą, robią się cysty. Na razie źrebne Furst Sav, 2 x Andiamo, Cornet's Fire, Air Jordan Alpha, Dominator 2000 Z
W tym roku robię mniej rozrodu. Skuteczność w normie, ale mam kilka takich, które od porodu styczeń-luty pierwszy raz inseminowałem
Myślicie, że to przez pogodę?
Przez susze sprzed 2 lat. Teraz wychodzi beznadziejna zawartosc mikroelementow. Selen u wszystkich koni, ktore badalam jest duuuzo ponizej normy.
Raczej to kwestia pogody. Teraz się klacze odblokowały - przynajmniej u mnie. Kwietniowa inseminacja też się nie udała, z majowej wczoraj potwierdziliśmy ciążę.
z tym selenem coś jest na rzeczy- robimy przeglądówki w 4 stadach po 15-20 klaczy każde (różne rejony PL) i wszystko za nisko... i to dużo za nisko🙁
U mnie dwie zaźrebione, odstep 3 dni. Jedna inseminaca, druga krycie naturlane ( jeden skok ) . Jestem przeszczęśliwa, klacz inseminowana jest po cesarce i ma swoje lata. Obydwie miały ruje w te deszczowe dni, także tym bardziej jestem mile zaskoczona.
Raczej to kwestia pogody. Teraz się klacze odblokowały - przynajmniej u mnie. Kwietniowa inseminacja też się nie udała, z majowej wczoraj potwierdziliśmy ciążę.


U mnie to samo. Z kwietniowej nic nie wyszło, majowa w niedziele potwierdzona  🏇
Skaner-A   Gold Palomino
24 maja 2017 13:22
u nas z kwietniowych bez problemów, inseminacja po pierwszym strzale dwie klacze źrebne.
[quote author=diołem link=topic=1412.msg2685297#msg2685297 date=1496298499]
Koleżanka planuje zaźrebić klacz i chciała by to zrobić jak najszybciej a przegapiła ruję i w związku z tym planuje podać swojej klaczy hormon. Czy wiecie ile po hormonie trzeba czekać na ruję? Ja w tym temacie jestem kompletnie zielona (zawsze miałam wałachy)  😂 
[/quote]
No i przy okazji czy rzeczywiście podanie hormonu skutkuje bezwzględu na to czy krycie naturalne czy nasienie  🙇
5 dni chyba.
diołem, ruja to ruja 😉
Czy ktoś z forumowiczów ma lub zna potomstwo po ogierze Furstenball z matek o polskich rodowodach?
Mam polską klacz (mix), nie chcę bawić się w hodowlę lecz wyprodukować źrebaczka dla siebie.
Proszę bez niemiłych komentarzy.
Pytam grzecznościowo!
Czy ktoś zna potomstwo po tym ogierze bądź ma:

http://www.zangersheide.com/en/hengsten/DOMINATOR-2000-Z-DIAMANT-DE-SEMILLY-x-CASSINI-I
maluda, na początku strony michałtrsl pisał, że krył Dominatorem. Zapytaj, może ma więcej informacji 🙂
Pytam grzecznościowo!
Czy ktoś zna potomstwo po tym ogierze bądź ma:

http://www.zangersheide.com/en/hengsten/DOMINATOR-2000-Z-DIAMANT-DE-SEMILLY-x-CASSINI-I


Katka kryła nim i ma źrebaki po nim.  Jutro jadę zobaczyć na żywo  😍 
Czekam na relacje!
maluda, na początku strony michałtrsl pisał, że krył Dominatorem. Zapytaj, może ma więcej informacji 🙂

Dzięki, przeoczyłam.

Pytam grzecznościowo!
Czy ktoś zna potomstwo po tym ogierze bądź ma:

http://www.zangersheide.com/en/hengsten/DOMINATOR-2000-Z-DIAMANT-DE-SEMILLY-x-CASSINI-I



Mam Dominatora z tego roku, jest też kobyła źrebna na przyszły sezon. Trochę koni po nim widziałem, większość w jego typie, duże, wąskie. na pewno potrzebuje klaczy z pojemną klatką piersiową. Sam na żywo robi ogromne wrażenie. Ale w tym roku już tylko mrożonka - przygotowywany jest u Ahlmanna do MŚMK
[quote author=michałtrsl link=topic=5087.msg2687884#msg2687884 date=1497170078]
Pytam grzecznościowo!
Czy ktoś zna potomstwo po tym ogierze bądź ma:

http://www.zangersheide.com/en/hengsten/DOMINATOR-2000-Z-DIAMANT-DE-SEMILLY-x-CASSINI-I



Mam Dominatora z tego roku, jest też kobyła źrebna na przyszły sezon. Trochę koni po nim widziałem, większość w jego typie, duże, wąskie. na pewno potrzebuje klaczy z pojemną klatką piersiową. Sam na żywo robi ogromne wrażenie. Ale w tym roku już tylko mrożonka - przygotowywany jest u Ahlmanna do MŚMK
[/quote]
a co Cię skłoniło żeby nim kryć?
[quote author=michałtrsl link=topic=5087.msg2687884#msg2687884 date=1497170078]
Pytam grzecznościowo!
Czy ktoś zna potomstwo po tym ogierze bądź ma:

http://www.zangersheide.com/en/hengsten/DOMINATOR-2000-Z-DIAMANT-DE-SEMILLY-x-CASSINI-I



Mam Dominatora z tego roku, jest też kobyła źrebna na przyszły sezon. Trochę koni po nim widziałem, większość w jego typie, duże, wąskie. na pewno potrzebuje klaczy z pojemną klatką piersiową. Sam na żywo robi ogromne wrażenie. Ale w tym roku już tylko mrożonka - przygotowywany jest u Ahlmanna do MŚMK
[/quote]
Dzięki za info!
Kapitalny, silny. Trochę Brakuje mu szybkości przodu, ale ten koń bawi się skokami, trzeba mu kobył z szybkim przodem. I taką dostał u mnie. Szukałem trochę wzrostu - źrebak największy w roczniku.
Ogier jest dostępny praktycznie tylko dla członków  księgi Z.
Titina, zadzwoń do Łącka, dwa dni temu stała tam kobyła do inseminacji nim - to znaczy że mają nasienie, kwestia czy ich czy w depozycie, czy właściciel klaczy sam ściągał.
Możliwe, że hodowca jest członkiem Z, w innym przypadku trzeba zapłacić 2 x normalną cenę. Zrebaki po tym ogierze, mają praktycznie być opisywane w Z
Magiczna   Potknales sie na swej drodze? otrzep kolana i idz
15 czerwca 2017 11:01
Witajcie 🙂
Szukam ogiera arabskiego reproduktora, ale od prywatnej osoby. Na rv , olx juz wszystko przejrzalam. Moze ktos zna albo ma ogiera , wyzszego tak ze 153 cm? Gniady, skarogniady, kary, polskie pochodzenie?
info ze str SO Łąck: promocja na nasienie ogiera Elf- 200zł.
Potrzebuje jakiejś wskazówki, niestety mam nikłe doświadczenie w hodowli, więc licze na Was🙂 mam ostatni dzwonek na pokrycie klaczy: ojciec Leadman Corda / Landfriesse, matka Parma mlp / Plaster.
Czyli taki rodzimy mix. Kobyla duża,  urodziwa, długa szyja, dobre plecy, zad troszkę choryzontalny - chyba spadek po przodkach  orientalnych. Dobra głowa do pracy. Kobyła po kontuzji i pewnie postoi troche i chcialabym sie coś od niej dochować dla siebie. Interesowałyby mnie bardziej ogiery z linii ujeżdżeniowych. Tylko nie mam za dużego wyboru. Co sądzicie o ogierze Arriba Z ??? Czy to byłby sensowny wybór? Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam
Potrzebuje jakiejś wskazówki, niestety mam nikłe doświadczenie w hodowli, więc licze na Was🙂 mam ostatni dzwonek na pokrycie klaczy: ojciec Leadman Corda / Landfriesse, matka Parma mlp / Plaster.
Czyli taki rodzimy mix. Kobyla duża,  urodziwa, długa szyja, dobre plecy, zad troszkę choryzontalny - chyba spadek po przodkach  orientalnych. Dobra głowa do pracy. Kobyła po kontuzji i pewnie postoi troche i chcialabym sie coś od niej dochować dla siebie. Interesowałyby mnie bardziej ogiery z linii ujeżdżeniowych. Tylko nie mam za dużego wyboru. Co sądzicie o ogierze Arriba Z ??? Czy to byłby sensowny wybór? Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam

Jeśli o mnie chodzi to bardzo podoba mi się ten ogier. Taki kompaktowy, elastyczny, ładna szyja, dość duży ale nie jakiś gigant. Ja osobiście lubię konie w takim typie.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
19 czerwca 2017 21:15
Magiczna, a do czego chcesz wyhodować konia? Jaki rodowód ma Twoja klacz?
Magiczna, a do czego chcesz wyhodować konia? Jaki rodowód ma Twoja klacz?
podała na początku wiadomości..
Wojenka   on the desert you can't remember your name
20 czerwca 2017 10:12
Napisała, że szuka ogiera arabskiego,ze starych linii i jakiej ma być maści.
Ale do czego chce wyhodować konia?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się