PSY

Skoro według niektórych psy na diecie wege mają się tak świetnie, to proponuję zacząć karmić swojego konia kurczakiem i wołowiną.
Jeśli mięsożerce można przestawić na warzywa, to dlaczego by nie przestawić roślinożercy na mięso? No przecież proste i logiczne, co za problem...
JARA ma rację, na dyskusję z takimi osobami szkoda tracić czas.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
19 czerwca 2017 12:05
haloo Warszawa, szukam w odległości od Kaput -+35km fajnej agro lub noclegu gdzie mnie na weekend niedrogo przenocuje?

Pomijajac fakt, ze psy nie trawia celulozy, warzywa gnija im w zoladku, konczac na tym, zeczesc warzyw jest dla psa niejadalna lub nadaje sie do konsumpcji dopiero po wstepnej obrobce termicznej jak blanszowanie. Ale przeciez na youtubie bylo cos innego...


... nie kochana, "na Youtubie" było dokładnie to, o czym piszesz. Ale musiałabyś wyjść z uprzedzeń i obejrzeć - całość i więcej.

Karma wegetarińska dla psów, wspomniany V dog ma się dobrze na świecie🙂
Ciekawe komu sprzedają - tym psom co zdychają z niedożywienia. 😂

To nie ja wsadziłam kij w mrowisko. Mój pies będzie na barfie i/lub potrawach przyrządzanych samodzielnie.
Jeśli z mięsem to w modelu tzw. niemieckim - czyli mięso max 1x w tygodniu. nazywa się to modelem niemieckim bo coraz więcej wetów zza Odry tak zaleca i tak stołuje się sporo psów stamtąd.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 czerwca 2017 12:58
Ta herezje, ktora chcesz stosować nie nazywaj barfem.
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 czerwca 2017 13:04
Przepraszam, czy ja się kiedyś przesłyszałam? Jakoś zawsze mi się wydawało, że Barf to karmienie surowym mięsem...
edit.
Nie barf - tylko vdog
pomyłka w kontekście myśłenia o zdaniu gdzie piszę o niemeickim modelu i karmieniu mięchem.
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 czerwca 2017 13:39
Różne patologie mają się dobrze w świecie, żaden z tego argument.
Wyjaśnisz z jakich pobudek zamierzasz karmić psa roślinami? Bo to iście fascynujące zagadnienie
vdog- kalifornijskie żarcie dla kompletnych odmieńców intelektualnych. Nie tylko veganskie ale tez - uwaga - bezglutenowe 😂
Mmmmm pychotka 🤣

kotbury, filmik na youtube to nie dowód na cokolwiek, pokazanie wesołego pieska jedzącego warzywa też nie, bo primo wesołość w punkcie czasowym to jedno, a kondycja zdrowotna i długofalowe skutki (zwłaszcza w przypadku młodego, rozwijającego się organizmu) to drugie, secundo w takim filmiku wszystko jest deklaratywne i niemierzalne (zdrowszy, mniej nowotworów... na to się ma badania albo się nie plecie trzy po trzy).

Vdog składowo to takie żarcie dla psów z biedry, ryż owies i ziemniaki tylko zamiast paru % odpadu z piór i kopyt ktoś dorzucił witamin i minerałów. Pies z głodu nie zdechnie, pierdyliony Fafików na takim syfie nie zdychają, bo zła dieta to nie tylko niedożywienie mierzone niedostateczną masą ciała 🙄  A sprzedają to kretynom, którym idea zjada szare komórki. Zajebiście w ludzkim segmencie rynku sprzedają się margarynowe ulepki, zupki chińskie i mrożone pizze, w psim jakieś Chappi i Pedigree, co to mówi o jakości tych produktów? Raczej o sile marketingu jeśli już.

A tych "model niemiecki" zafrasował gugla w kilku językach z niemieckim włącznie, widać ci mistyczni niemieccy weci sami nie wiedzą, że polecają 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 czerwca 2017 21:49
Ostatnio miałam spory problem ze znalezieniem obroży dla Bu. Gwiezdne wojny, a następnie kucyki pony szybko odeszły w zapomnienie. Nie chciałam tych marketowych, bo Zło ma delikatną skórę, a do tego od obroży, które nie są podszyte szybko wyciera się sierść. Sklepy oferujące "hand made" również były spalone, bo nie odpisywały na wiadomości, chciały jakieś niemożliwe pieniądze, miałam już od nich obroże i były nietrwałe albo zwyczajnie nie miały nic ładnego.

I przypadkiem trafiłam na firmę Hauever. Mają obroże i smycze. Obroże bez podszycia, na plastikową klamrę lub na półzacisk z możliwością przypinania jak zwykłą obrożę. Z dużymi, metalowymi, ale lekkimi elementami w różnych kolorach. Obroża jest też nitowana.
W ubiegłym tygodniu przyszła do mnie obroża "góry", przepięknie zapakowana. W lipcu wjedzie "arbuz" 🙂 Jak dla mnie mega się wyróżniają na tle tych innych wynalazków. 🙂





Forum niestety strasznie kradnie jakość. Wzór jest piękny, dziewczyna, która robi te obroże sama namalowała wzór, a później wyprodukowali jej taśmę 😉
Podziwiam Was za dyskutowanie z kotbury, dla mnie to ten poziom oszołomstwa przy którym wątpię w przyszłość ludzkości.

JARA, Hauever rządzi 😍 Mam dla małej bestii obrożę, szelki i smycz przepinaną, użytkowane już prawie pół roku i to intensywnie a w sumie nie widać większych śladów zniszczeń prócz małego odprysku lakieru na kółku do przypinania smyczy. Ja się w sumie jeszcze w wątku nie pokazywałam z małą pchłą, no to przy okazji lokowaniu produktu, Enzo 😀 :
Wzór "W drzewach"

I wzór "Siła spokoju", nazwa będąca zupełnym przeciwieństwem charakteru tego psa  🤣

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
20 czerwca 2017 06:09
JARA ja wielbie bardzo white foxa' obroże, jedna pierwsza jaką mam- używam od roku i żałuję, że nie koniecznie mogę dostać "kopię" 😀
Moon   #kulistyzajebisty
20 czerwca 2017 07:50
JARA, BINGO! Też przekopywałam internety, żeby znaleźć coś po prostu ładnego, co nie będzie za tydzień wyglądać jak szmata i znalazłam warsawdog'a <3 Szyją w podobnym klimacie, wzorki obłędne, kolory żywe, a zapakowanie paczki to normalnie aż mi żal było to wyrzucać  🤣
W każdym razie polecam bardzo, bardzo i tak sobie myślę, że jak będę chciała coś innego, to Hauevera spróbuję, zwłaszcza że rozrastają się ze wzorkami  😍

smartini   fb & insta: dokłaczone
20 czerwca 2017 07:53
JARA, oh, też mi się Hauer podoba i jeszcze Hundo. Jak się dorobię w końcu psa (zaczynam polowac na miot :kocham🙂 to wjedzie jedno albo drugie albo oba :P
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 czerwca 2017 08:05
derby, o rany White fox ma piękne wzory 🙂

U mnie w ogóle jest problem, bo muszę mieć półzacisk, w ogóle nie ufam tym plastikowym klamrom, bałabym się, że w złym momencie by pękła, a nie robią już obroży standardowo zapinanych. No i Hauever ma różne szerokości taśm, więc mają idealną dla Bu 3,5cm.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
20 czerwca 2017 08:12
Jara, fajowa ta obroza. A jak dopasowujesz obwód tej pół zaciskowej, ma ona regulacje? Czaje sie na pół zacisk , ale nie wiem jak mierzyć by była dobra.

edit: widze, ze ma regulacje
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 czerwca 2017 08:17
Obroże (każdą) mierzy się tuż za uszami i generalnie wszystkie kupuję na ten sam rozmiar 42-43cm. Każda obroża ma jakiś zakres regulacji. Hauevera wzięłam w rozmiarze M, który ma regulację 35-55cm.
Najważniejsze w półzacisku to dopasować ją tak, aby po zaciśnięciu była dopasowana do szyi, a nie dusiła psa 😉
derby, za pokazanie mi White Foxa - 🤬 A już myślałam, że wyleczyłam się z kupowania setek kompletów dla psa. 😁 Odwyk się skończył, jak zobaczyłam to. 😍 Musi być nasza! Oczywiście w komplecie ze smyczą. 😁
Wojenka   on the desert you can't remember your name
20 czerwca 2017 11:17
smartini, ONek?  🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
20 czerwca 2017 11:22
Wojenka- obstawiam BC 😀

white fox- best, jakość, trwałość, wybór podszycia wszelakiego- tak na prawdę sama "projektujesz" 😀

ja tam już nie wchodzę bo mnie poniesie 😀

Brązik niestety muszę odsprzedać... bo 3cm mi za szeroko jednak na mojego pleśniaka 🙂
derby, jakie podszycie jest w różowej i niebieskiej obroży?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 czerwca 2017 11:40
Dla mnie wzory fajne, ale już chyba nie zdecyduje się na bawełniane obszycie taśmy parcianej. Za szybko się drą, brudzą itp.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
20 czerwca 2017 11:44
mundialowa to pianka jest- sprawdza się fajnie


a reszta minky- nie są specjalnie brudzące, a po praniu wyglądają jak nowe🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 czerwca 2017 11:46
Wojenka, jak napisała derby, - BC 😉 tylko teraz miot znaleźć to będzie cyrk na kółkach ;D
Z obroży polecam jeszcze El Perro, mamy kilka kolorów i są bombowe. Nic nie wycierają, dobrze się układają i są mega solidne 🙂

Pytanie, czym i czy smarować takie odparzenia/otarcia między poduszkami (żeby w razie zlizania psu nie zaszkodziło)? Wygląda to jak klasyczne otarcie tyłka od siodła :P

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 czerwca 2017 15:40
Octenisept dobry na wszystko 😉
A ja mam takie pytanie, mój pies po surowym mięsie wymiotuje, jak dostaje podgotowane to taka sytuacja nie ma miejsca, ktoś wie co może być przyczyną?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 czerwca 2017 20:58
Amelia, złe karmienie.
A dokładniej co masz na myśli? Sposób, ilość, jakość?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 czerwca 2017 21:19
Jeśli na co dzień karmisz psa sucha karmą albo gotowanym to jego żołądek nie jest gotowy na trawienie surowego mięsa i będzie wymiotował lub miał biegunki. Trzymaj się jednego sposobu karmienia 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się