wrzody żołądka

Hej wszystkim 🙂 [CIACH] - na forum nie ma miejsca na takie ogłoszenia.
Lubuskie (ZG) ! Pod koniec czerwca prawdopodobnie będzie u nas dr Biazik, może ktoś chciałby się podłączyć  :kwiatek:
Hej dziewczyny,
Co polecacie z suplementów wspomagajacych wrzodki? Kuracje aparazolem przechodzi, chodzi raczej o wspomagacz 🙂 troche wypadlam z obiegu a musze zakupic. Slyszalam, ze dromy maja ciekawa oferte i dzialaja. Ktos moze sie wypowiedziec?
Gillian   four letter word
18 czerwca 2017 09:44
Daje Ulcosan i jest bardzo spoko.
Hej dziewczyny,
Co polecacie z suplementów wspomagajacych wrzodki? Kuracje aparazolem przechodzi, chodzi raczej o wspomagacz 🙂 troche wypadlam z obiegu a musze zakupic. Slyszalam, ze dromy maja ciekawa oferte i dzialaja. Ktos moze sie wypowiedziec?


Brandon Gastrointestinal Plus, choć temat w wątku był już tysiące razy 🙂
Brandon Gastrointestinal  🙂
Temat wrzodowy jest wspaniałą kopalnią wiedzy na temat żywienia i prowadzenia takiego konia, zaspokoiłam swoją ciekawość i jeśli najgorszy możliwy scenariusz się sprawdzi to skorzystam z rad, jednak nie znalazłam odpowiedzi na jedno pytanie: obecnie mamy w stajni konia z podejrzeniem wrzodów, gastroskopia będzie robiona w najbliższym czasie ale co z odrobaczaniem wrzodowców/potencjalnych wrzodowców? Czy trzeba jakoś szczególnie uważać, czy podać coś dodatkowo czy po prostu podać pastę i nie martwić się o żołądek?
Normalnie odrobaczasz tak jak inne konie.
Ja sobie mieszankę wspomagającą robię sama - wychodzi dużo taniej. U mojego konia akurat sprawdzają się te składniki: lukrecja + inne zioła, drożdże, makuch lniany + aminokwasy / minerały, te zmieniam w zależności od zapotrzebownia.

Przy odrobaczaniu u mojego konia trzeba uważać i najlepiej wszystkie leki podawać z czymś wspomagającym żołądek. Wcześniej z 1 saszetką omeprazolu, ale po ostatniej kuracji byli duże skutki uboczne, zatem staram się teraz omeprazol omijać i kombinuje z ziołami + dodatkami. W tej chwili jest ok, mam tylko nadzieję, że trawa nie rozwali żołądek.
Hej Dziewczyny,
a czy np. jest możliwe, aby wysłodki niemelasowane zakwasiły żołądek konia?
Hej, jaką paszę dajcie swoim wrzodkom? My obecnie na day complexie pro - linen i brandonie xs do tego trawokulki guidolin (bo innych waćpan nie jada z zasady). zastanawiam się jakie mamy opcje... 🙂
Pod koniec sierpnia będę robić zamówienie na abprazole, więc jeśli ktoś robi kurację jesienną zapraszam 🙂
famka   hrabia Monte Kopytko
21 czerwca 2017 06:51
krwawa mery, nie, chyba że dostał worek na raz raczej przyczyna leży gdzieś indziej, co dostaje jeść  ?
Nie, generalnie dostawał wysłodki przez całą zimę i wiosnę, ok. pół miarki sm, ok 4 x w tyg, bo nie było mnie częściej. Wcześniej nigdy nie jadł wysłodków. Generalnie pogorszyło mu się z łykaniem, tak jak mam go od ponad 5 lat, można było powiedzieć, że łykał sporadycznie, tak teraz mu się wzmogło. No i szukam przyczyny.
famka   hrabia Monte Kopytko
21 czerwca 2017 08:46
krwawa mery, przyczyną jest nadkwasota wynikająca albo ze stresu albo z żywienia albo odnowiły się wrzody
musisz szukać co się stało, inna sprawa że pogoda która jest raz wyże raz niże, żar z nieba, burze, lato, jesień to wszystko też ma wpływ na to co dzieje się w kiszkach
zacznij od przyjrzenia się porcjom jedzeniowym czy tam nie ma czegoś co może powodować nadkwasotę, potem na warunki stresowe, czy nie za mało włókna w diecie
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 czerwca 2017 08:53
Niuniowa ja podaję Havens Gastro+ i jest tak 😍
Różnica po 2 tyg

krwawa mery koniowi z wrzodami(!) podawać nieregularnie wysłodki?  🙄
unity jakie zaobserwowałaś skutki uboczne po omeprazolu ?
krwawa mery koniowi z wrzodami(!) podawać nieregularnie wysłodki?  🙄


Ja nie napisałam, że mój koń ma wrzody, najbardziej podejrzewam nadkwasotę, ale badany nigdy nie był.
famka   hrabia Monte Kopytko
22 czerwca 2017 06:51
drabcio, a możesz rozwinąć swoje zdanie ? bo czy 4 razy w tygodniu to jest nieregularnie ? i dlaczego uważasz że koniowi z wrzodami to zaszkodzi
krwawa mery, napisała że dawała całą zimę
Hej, jaką paszę dajcie swoim wrzodkom? My obecnie na day complexie pro - linen i brandonie xs do tego trawokulki guidolin (bo innych waćpan nie jada z zasady). zastanawiam się jakie mamy opcje... 🙂
Pod koniec sierpnia będę robić zamówienie na abprazole, więc jeśli ktoś robi kurację jesienną zapraszam 🙂


Pro-Linen Quarter Horse Musli, sieczka Alfibre Digest. Wysłodki itd.
drabcio, a możesz rozwinąć swoje zdanie ? bo czy 4 razy w tygodniu to jest nieregularnie ? i dlaczego uważasz że koniowi z wrzodami to zaszkodzi
krwawa mery, napisała że dawała całą zimę

Kon powinien mieć stałą dietę,  a nie cztery dni jedno a trzy drugie, a jak właściciel wyjedzie to i siedem dni co innego, a jak ma ferie to dwa tygodnie co innego ,)
famka   hrabia Monte Kopytko
22 czerwca 2017 08:23
drabcio, nie zapytałaś dziewczyny jak wygląda dieta konia co dostaje w stałych posiłkach a co dodatkowo kilka razy w tygodniu typu mesz czy wysłodki etc.. a oceniłaś z góry że koń nie ma racjonalnego jadłospisu ....
a oceniłaś z góry że koń nie ma racjonalnego jadłospisu ....

Bo jakakolwiek pasza/ wyslodki/ cokolwiek podawane co x dni to jest nieracjonalne w przypadku koni...
[quote author=famka link=topic=1307.msg2690887#msg2690887 date=1498116226] a oceniłaś z góry że koń nie ma racjonalnego jadłospisu ....

Bo jakakolwiek pasza/ wyslodki/ cokolwiek podawane co x dni to jest nieracjonalne w przypadku koni...
[/quote                                 
Zgadzam się całkowicie z tym co piszesz, ale w życiu są takie sytuacje, że czasem koń schodzi na boczny tor. U mnie niestety teraz tak jest, czekam momentu, kiedy to się zmieni. Teraz konia będę miała przez dwa miesiące na codzień, więc będę mu codziennie gotowała siemię. Zobaczymy czy mu się poprawi z lykaniem.

Edit cóż za polszczyzna! Na usprawiedliwienie piszę z telefonu i nie umiem się ogarnąć :-)
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 czerwca 2017 09:52
4 tygodnie różnicy. Jeszcze nie jest super, ale i tak jestem zadowolona
Witajcie. Czy ktoś z Was się spotkał z przeciwwskazaniami do podawania koniowi meszu codziennie ? Jest niejadek a to nawet zjada i da się omeoprazol przemycić. Również mam pytanie odnośnie sieczki alfibre digest - czy ktoś się spotkał z przypadkiem, że koń nie chciał jeść ? Niestety sieczka dengie tummy okazała się niejadalna dla mojego kobyła i muszę poszukać czegoś bardziej smakowitego .. i nie skończyć z zapasem napoczętych worków 🙂
Lusia - brawo!  🙂
Tulula ja mojemu specjalnie dosypuje digesta do sieczki dla biednych żeby łaskawie zechciał ją jeść (w sensie to drugą sieczkę, digesta wcina jak szalony)  😁

edit.dopisek
famka   hrabia Monte Kopytko
23 czerwca 2017 11:30
lusia722,  😅  😀

Tulula przeciwwskazań nie ma no chyba że koniowaty źle reaguje, co do jedzenia wrzodki są mocno wybredne w okresie choroby, musisz szukać co najchętniej zjada  😉 
dzięki 🙂
chomcia czyli jest nadzieja 🙂 spróbujemy
famka trudno powiedzieć jak reaguje, do tej pory nigdy nie dostawała codziennie, ale nigdy po spożyciu się nic nie działo. Naczytałam się, że za częste podawani wydelikaca itd. Tylko czy w przypadku wrzodów ma to takie znaczenie ? Teraz najchętniej wcina trawę 🙂 Sieczka w żadnym razie, wysłodki nie bardzo, otręby no machniemy językiem, owies no hmm ewentualnie byle by tego zielonego i niebieskiego tam nie było ... z meshem zjada chętnie. Pewnie jakieś musli by spasowało ale trudno ileś tam rzeczy nowych na raz próbować. Łatwiej kuracje w zimie przeprowadzać, konie mniej wybredne
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się