M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Chyba już wiem, kto skończy remont najszybciej. 😂 smartini, szalejesz! 😉

U nas walczy jeszcze ekipa dewelopera, powinni jutro skończyć. My z kolei walczymy z bankiem i przelaniem wkładu własnego. 😵
Zostaliśmy też oświeceni, że nasz remont opóźni się prawdopodobnie o jakieś 3 tygodnie... Musimy "wysuszyć wylewki w miejscach, gdzie mamy ogrzewanie podłogowe". Spotkałyście się z czymś takim? Rzeczywiście trzeba przez 3 tygodnie ogrzewać takie wylewki, żeby wyparowała z nich woda?
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 czerwca 2017 09:59
mundialowa, oj tam oj tam ;D promocja była, trzeba było zamawiać :P zlew też już u kuriera czeka tylko mnie nie ma, do wtorku go nie zobaczę 🙄
Wszelkie wylewki, tynki - muszą dobrze wyschnąć zanim zacznie się coś na nich robić. Szybko można na nich 'stanąć' ale jeszcze jakiś czas oddają wilgoć więc jeśli coś świeżo było wylewane to tak, będziecie musieli zaczekać aż położycie na tym podłogę. Ale to raczej nie broni robić ściany, instalacje i inne niepodłogowe rzeczy 🙂
mundialowa tak. My w domu wszędzie mamy podłogówkę i też mieliśmy dwa tygodnie ją wygrzewać stopniowo dochodząc do max temperatury. Jesli chcesz kłaść drewno na podłogówce to najlepiej sprawdzić wilgotność wylewek.
smartini, wylewki niby były dawno temu robione (budynek oddany do użytku pod koniec 2016), ale nasze mieszkanie stało całą zimę nieużywane, więc nasi fachowcy zalecają suszenie. Tylko czy to musi być aż miesiąc? 😵

DoSia, dwa tygodnie? Nie dłużej? Dwa nie byłyby taką wielką tragedią. Na korytarzu i w kuchni (tam jest podłogówka) chcemy panele, w łazience (też podłogówka) gres.

No i jest też kolejna rzecz, która nas lekko przeraża - umowy na wszelkie media. Nie mam pojęcia, jak się do tego zabrać. Idzie się po prostu np. do wodociągów i mówi, że chce się podpisać umowę na wodę w mieszkaniu? 😁
Hydraulicy od podłogówki mówili o 2,tygodniach stopniowego rozgrzewania. Wydaje mi się że to bardziej kwestia przygotowania posadzki niż jej suszenia jako tako. Z gresem nie ma problemu, możecie kłaść nawet teraz, nie wiem jak panele niestety. Jest mega ciepło wiec miesiąc to chyba z górką na suszenie🙂
DoSia, dziękuję bardzo za info! :kwiatek: Na pierwszy ogień chcemy ogarnąć łazienkę, w kuchni i tak będziemy czekać na meble, więc luz. Dwa tygodnie są dla nas całkiem ok. Ulżyło mi, dzięki! 🙂
DoSia, jakie masz ogrzewanie w domu? Właśnie u nas etap decyzji i podpytuje kogo sie da 😉

PS dostałaś moje zapro na fb?
sienka mamy piec na ekogroszek z podajnikiem. Jak macie kesz to rób pompę ciepła głębinową!🙂 sąsiedzi maja się piec na pelet i ma on dużą zaletę -nie ma syfu, ale jak to kosztowo wygląda to nie wiem niestety:/

Pewnie dostałam, ale mam za stary telefon na takie bajery😉 wieczorem na kompie sprawdzę te sexi foty, mrrr!🙂
Myśle właśnie ze nie dostałaś - wszyscy musieli wysłać zaproszenie do mnie...
Daleko mi do bycia sexi uwierz 🤣

Właśnie paradoks u nas jest taki ze pompa wcale nie wychodzi nam dużo drożej a zdaje sie ze bardzo pasują nam wszystkie jej parametry...narazie to właśnie opcja ku której sie skłaniamy 🙂
Ale nie masz na myśli pompy powietrznej? Bo ja piszę o tej co to trzeba głęboki odwiert robić. Z tego co słyszałam, to koszt rzędu 100 tysi za całość z instalacją całą ale to może być plotka😉 ale ma swoje ogromne plusy niewątpliwie i gdyby tylko miała takie pieniądze to byśmy w to szli. A tak pozostaje sprzątanie kotłowni😉

Może jak już się rozpakujesz ( bo teraz czytałam że kiepsko się czujesz) to wpadniecie do nas?🙂
DoSia Ja bede miec pompe powietrzna produkowana na rynki skandynawskie. Uzytkownicy domow z naszej firmy bardzo sobie chwala (niskie koszta eksploatacji tez przy domu wysokoenergooszczednym), ale wiadomo odwierty sa lepsze. Nam niestety nie stykloby juz siana na to, choc w DE sa spore dofinansowania (odwiert kosztuje 10tys euro plus cala reszta).

smartini Szal! Tez bym juz pozamawiala troche rzeczy, ale dopoki nie dostaniemy ostatecznego rachunku za roboty ziemne nie wiem na czy stoimy. Mamy wybrana taaaka piekna wanne do lazienki (a wlasciwie 2-3 opcje) i juz sie nie moge doczekac  😜

malenstwo Ty mi nawet nie mow o urzedach i papierach. Mowie ci, jak musielismy zakombinowac w ostatniej fazie z tematem kierownika budowy. Ach, nawet gadac mi sie nie chce, ale na szczescie jakos przeszlo (dom buduje inna firma, a roboty ziemne i plyte robil kto inny, a teoretycznie w naszym landzie musi byc osoba odpowiedzialna za calosc i za taki podpisik zyczy sobie ok 4 tys juro nie robiac wlasciwie nic :cool🙂. Nasz urzad okazal sie byc zupelnie na luzie i stwierdzli, ze jest ok, jak jest 2 kierownikow odpowiedzialnych za etapy. Dopoki kopary nie wjechaly na dzialke, nie wierzylam, ze zaczniemy budowe. Teraz modlimy sie o dematerializacje tej kupy ziemi z dzialki, bo by nas to mega uratowalo finansowo. Recycling jest taki drogi, ze heh, a rolnicy jakos nie chca brac o tej porze roku ziemi.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 czerwca 2017 13:17
Pandurska, oj, zaczyna się frajda, dogaduję np. właśnie szczegóły tapet, dzisiaj idę obgadać parkiet. Ale póki co też zamawiam te najważniejsze z najważniejszych (no dobra, tapeta na zagłówek nie jest top 3 ale idzie jedną przesyłką, rozumiecie 😉 ) a chciałoby się poszaleć... niestety budżet jest nieubłagany, excel nie wybacza :P Wannę też już mam wybraną, w sumie to ja już wszystko mam wybrane...😁
Pandurska o powietrznej wiem też niewiele, natomiast to raczej nowość u nas, trudno oceniać wytrzymałość i porównywać eksploatację bo jeszcze za krótko u nas funkcjonują. Dochodzi kwestia wydajności, a tu czytałam że czasem u nas nie dają rady. Polecane były głównie jako drugie źródło, przy instalacjach gazowych albo kominkach z płaszczem, bo obniża koszty i nie wymaga obsługi a w razie czego jest czym dogrzać. Ale na pewno zależy od urządzenia i technologii budynku. U Was mówisz popularne?
smartini, zazdroszczę Ci tego wybierania, bardzo! Bo niby jesteśmy na tym samym etapie, a u nas ciągle się coś sypie i nie mam już ani siły ani weny do wymyślania wnętrz. 🙁
Właśnie dzwonił notariusz, że w umowie kredytowej powierzchnia mieszkania wynosi 50,54 metrów, a w umowie z deweloperem też, a w rzutach mieszkaniach jest powierzchni użytkowej 48,65 metrów i bank może zrobić z tego problem. 😵 Zaraz sobie w łeb strzelę! Odechciewa mi się tego mieszkania! 😵
DoSia jak najbardziej, bedą grane odwierty 🙂 u nas jest tak daleko do gazu ze koszt przybliżony, nie unikniemy...  🤦

Tak odwiedzę na bank!!! Nie wiem tylko czy jeszcze w dwupaku czy juz po - leżę i walczę z nadciśnieniem, mam nadzieje jeszcze trochę 'pożyć' przed porodem ale chwilowo sie nie zanosi... 😉
DoSia Pewnie, ze daja rade! Sredni koszt ogrzewania domu 150mkw i cieplej wody w ciagu roku, to ok. 400 euro, wiec super. Dodatkowo bedziemy miec kominek (bez plaszcza), ale od ludzi wiemy, ze pala w nim tylko dla wlasnego widzimisie. W naszej okolicy kilkoro sasiadow ma pompe powietrzna i wszyscy sa zadowoleni, ale pod to trzeba miec faktycznie dom zbudowany w nowej technologii. Niemniej jednak, jesli mielibysmy kase, to na bank bysmy wiercili, bo jeszcze mniej placilibysmy za prad (przy solarach na dachu to juz w ogole).
Solary w PL nie opłacają sie juz w ogóle 🙁
sienka Ale jesli masz pompe ciepla (glebinowa lub powietrzna) i prad z solarow przeznaczasz na zasilanie pompy, to sie nie oplaca? Teraz dostepne sa akumulatory o dobrych parametrach (moj maz pracowal kiedys w branzy) i mozna nimi ogarnac spory % zapotrzebowania domu na energie. No chyba, ze w PL najpierw trzeba ten prad sprzedac do sieci?! Cos mi sie obilo chyba o uszy, ze planowali cos takiego.
Dokładnie tak 🙂 przestało sie opłacać bo prąd wcześniej sprzedawałas po 67gr, a teraz po...16 😀
Mam fotowoltaikę od roku i mnie się opłaca i to bardzo- w zeszłym roku za prąd zapłaciliśmy w okresie od marca do grudnia niespełna 700 złotych, w tym roku zapłacę jeszcze mniej bo zmieniły się przepisy odnośnie opłat przesyłowych (zresztą za drugą polowe 2016 już miałam mniejsze opłaty). Wcześnie co 2 miesiące płaciliśmy ok. 400 złotych. Dodatkowo mam instalację, która z założenia nie pokrywa moich potrzeb energetycznych (braliśmy udział w programie gminnym i już większych nie było) a i tak miałam nadwyżki w bardziej słonecznych miesiącach.
Nie opłaca się póki co inwestować w farmy fotowoltaiczne bo cena zakupu prądu od nas faktycznie jest kiepska, ale dla gospodarstw domowych w celu obniżenia rachunków jest warte zastanowienia. Nam się w każdym razie bardzo opłaciła inwestycja. Fakt, nie kosztowało nas to milionów monet ze względu na dofinansowanie, ze swojej kieszeni pewnie całości bym tak prędko nie wyłożyła.
sienka opowiadasz. Tez bylismy niedawno u ludzi, ktorzy zrobili sobie panele i w tym momencie prad ich nie kosztuje nic, a maja dom naprawde spory.

Ja sie zastanawialam nad pompa ciepla, ale z wyliczen jakichstam wychodzi, ze ogrzanie ok 90 metrow to koszt ok 300 zl + prad jako taki miesiecznie, do tego sama pompa i wszystko dookola dosc drogie wiec zrezygnowalam. Nie wiem jak rzeczywiscie wypada to w nowoczesnych domach energooszczednych, ale te 400 e na rok brzmia jak dobra bajka 🙂 Ciekawam jak wyjdzie w praktyce!
smartini, ja dziś też kupiłam baterie i zlew 🙂 Chcemy szary zlew i musieliśmy za kolor dopłacić 200 zł! Masakra 😉  Jutro jadę po okap.
BTw fajną masz baterię do kuchni, nasza jest podobna, też chcieliśmy wyciąganą no i trafiła się przecena 🙂

A u nas sajgon i nie chce mi się patrzeć na to i wracać do domu. Wszystko z kuchni wywalone do sypialni i salonu, kot zamknięty w salonie, wszędzie pył 🙁 pocieszam się tylko, ze będzie porządek, ale nienawidzę takiego syfu.
nerechta Wysle ci rachunek za nastepny rok. Mniej wiecej tyle zaplacili nasi nowi sasiedzi za poprzedni sezon, wiec sorry, ale mozesz sobie nie wierzyc 😎 A jak ty sie zastanawialas nad pompa ciepla? Przeciez w waszym mieszkaniu byloby to nie do zrealizowania niestety. No chyba, ze ktos wam naopowiadal bajek, zeby zarobic :/
smartini
Właśnie dzwonił notariusz, że w umowie kredytowej powierzchnia mieszkania wynosi 50,54 metrów, a w umowie z deweloperem też, a w rzutach mieszkaniach jest powierzchni użytkowej 48,65 metrów i bank może zrobić z tego problem. 😵 Zaraz sobie w łeb strzelę! Odechciewa mi się tego mieszkania! 😵


To jak Wy te umowy czytaliście przy podpisywaniu? Ja bym od razu poprawkę zgłosiła, bo deweloper mógł Ci policzyć za metry z umowy, a nie z rzeczywistych wymiarów. Btw ja mam w umowie dewloperskiej zapis, że jeśli po wybudowaniu i pomiarach mieszkanie okaże się mniejsze lub większe to mam prawo zrezygnować z mieszkania albo dopłacić/otrzymać zwrot od dewelopera. Od razu bym dzwoniła do dewelopera i banku na Waszym miejscu..
mundialowa, A może to tylko błąd w rzutach mieszkania? Tak jak u nas było- że poszedł w akcie notarialnym nie ten harmonogram co trzeba (z innego domku)? Bank się zorientował, że się suma nie zgadza, zrobiliśmy aneks z poprawnym harmonogramem transz i wszystko było ok. A jeśli faktycznie mieszkanie jest mniejsze, a zapłaciliście więcej no to będzie to bardzo nie halo...


A ja chyba nie radzę sobie z oświetleniem w mojej kuchni...  🙁 Czy mamy kogoś na pokładzie, kto ma kuchnię bez górnych szafek i mógłby doradzić, napisać o swoich doświadczeniach? 
To juz sama nie wiem z tymi bateriami, sam facet który sie nimi zajmuje odradził nam mówiąc ze sie nie będzie opłacało...może kwestia wielkości domu? (u nas 300m) nie wiem, jak usłyszałam ze bez sensu i ten przeskok 67-16 to przestałam sie dalej interesować, u nas kwestiami technicznymi głębiej zajmuje sie mój mąż... 😀

smartini   fb & insta: dokłaczone
22 czerwca 2017 06:57
Cricetidae ale pomyśl sobie, jak ładnie będzie na koniec 😀 i pochwal się zdobyczami!

Ja jestem już odebrałam klucze, jestem dogadana z wykonawcą, czekam na ostateczną wycenę. Wszystkie instalacje hydrauliczne już są poprzestawiane, ścianki zaczną stawiać w poniedziałek, we wtorek widzę się z elektrykiem i do końca tygodnia będą zmiany też zrobione, przychodzi też parkieciarz z katalogiem, będziemy dobierać klepki i olej (zajawił się mocno na mój kolorowy, malowany parkiet 3🙂 ). Odbiorę też zieloną kartę, żeby mi prąd zamontowali (w sumie fajnie by było mieć :P)
Jestem coraz bardziej przerażona ilością rzeczy do zrobienia. Ale mogę już zamawiać wszystkie wanny, nie wanny. BOSKO
No i czy mówiłam już, że z White Fox od tapet jest świetny kontakt? Wszystko obgadane przez fejsa :P dostałam wizualizacje wzorów już pod moje zamówione formaty <3
[img]https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/19433780_1877120119278173_1188423718_n.jpg?oh=fb3951efc92628e2b6773c44fbdbb013&oe=594D2AF4[/img]
[img]https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/19441301_1877120135944838_939670926_n.jpg?oh=752ffb4fa9e05b74014eedf2e28eb284&oe=594D4824[/img]
[img]https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/19427867_1877120152611503_2089657547_n.jpg?oh=ca1c056d50f411804277443bd9f85324&oe=594E38A8[/img]
[img]https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/19398530_1877120172611501_1999429508_n.jpg?oh=032a08bd650f08d37b61944bee007d84&oe=594E3A5B[/img]
Na zagłówek pójdą duże liście, do kuchni małe wzorki ;D

Qaida najlepiej chyba wtedy kilka mniejszysz lamp sufitowych nad blatem (zależy ile go tam masz 😉 ), ew. ścienna 'mobilna' dla punktowego doświetlenie najczęściej używanej przestrzeni (np przy zlewie)
Mi się coś takiego strasznie podoba



albo tak
smartini, Dokładnie coś takiego też mi się podoba, tylko przecież nie objadę takim oświetleniem wszystkich trzech ścian... 😀
W pracy nie mam najaktualniejszych rzutów więc na szybko naniosłam miejsce gdzie będzie lodówka i stolik śniadaniowy (bardziej blat).
O takich wiszącym, punktowym oświetleniu myślałam, żeby dać nad stolikiem śniadaniowym, a nad blatami zrobić nieduże półeczki pod którymi byłyby płaskie halogeny i do tego jakieś górne, centralne światło. Tylko w takim wypadku bez dobrego oświetlenia zostaje cała przestrzeń pod oknem... Z kolei wiszące nad blatami roboczymi nie wiem czy dobrze wyglądałyby w połączeniu z oknem.... Straszny mam mętlik w głowie  😡

smartini Moje lampowe klimaty  😍 Podobna zaprojektowala nam architekt w dolnej lazience, tylko na drewnianej belce i czerwonych kablach. Notabene wlazlam ostatnio do budowlanego i teraz dostepne sa takie fikusne zarowki, ze szok. Podobalo mi sie to od nie wiem keidy, a nigdy nie bylo w ofercie. Teraz widac przyszla moda i wszystko jest.

smartini 300mkw??!! 😲 Toz to giga chalupa! Poczekajcie jeszcze troche z panelami, bo akurat wlasnie rozwija sie mega technologia i bedzie mozna miec dachowki z pokryciem fotowoltaicznym 😜 My pewnie keidys doinwestujemy dom i sprawimy sobie jakis system na wlasny uzytek. Narazie buujemy tak, zeby mozliwe bylo wykonanie wszyskich podlaczen.

nerechta Gadalam wczoraj z Gregorem po twoim "oburzeniu" 😉 na potencjalne rachunki. Zwrocil mi uwage, ze my musielismy zglosic juz do energetyki wszystkie obliczenia zapotrzebowania na energie ze wzgledu na kwestie elektryki, podlaczenia pradu i zamowienie z elektrowni. Bierze sie do tego tzw. Energiepass, jaki otrzymalismy ze specjalnego biura, ilosc domownikow, srednie temperatury (ale tez max i min) roczne i na tej podstawie dostawca pradu oblicza ci zapotrzebowanie. Policzylismy i musze cie zmartwic, bo moje slowa sie potwierdzily. Oczywiscie, jesli ceny pradu poszybuja w gore, to jest inna sprawa, ale na dzien dzisiejszy usredniony rachunek za pompe, to 400juro rocznie. Tylko pamietaj, ze my bedziemy miec dom niemal pasywny! :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 czerwca 2017 07:59
Qaida, ja myślę, ża fajnie mogłyby wyglądać takie dwie lampy 'symetrycznie' nad kuchenką i stolikiem a zlew doświetlić punktową jak na ostatnim zdjęciu albo - dać główne oświetlenie sufitowe bliżej niego 😉
półki z oświetleniem to też dobry pomysł i fajnie to wygląda. Ja będę robić pod szafkami półkę i będę na nią przenosić ledy, które byłyby pod szafką
Pandurska ja własnie rozważam coś takiego sobie zrobić do łazienki. Będą szarości i ciekawa tapeta więc chciałam zrobić takie rury przez całą długość łazienki, bliżej środka zawiesić fikuśne żarówki na linach a nad wanną szklane bańki na sukulenty albo świeczki 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się