Pensjonaty we Wrocławiu

Zależy czego się szuka.



Odnoszę się do wymagań Alexy.
Ja się odnoszę do tylko 2-ch potrzeb Alexa-P i jest problem 🙁
(Bo jeszcze dokładam odległość max 40km z dobrym dojazdem)
heheh ja tam nie mam żadnego pomysłu w sumie  🙂 kocham nasz wrocław piękny za stajnie  🤔
Frans Jeśli chodzi o odległość to max do 35 km.
Jak jest spoko infrastruktura dla jeźdźca to warunki dla koni są marne, albo przeciętne i to jeszcze w tak "błahych" sprawach jak siano czy czystość w stajni. W zeszłym roku jak próbowałam tutaj przewieźć konia to obejrzałam ok 12 stajni i tylko dwie były naprawdę fajne.
Alexa:P a które były fajne? bo dla każdego to coś innego  😉
kitty Stajnia w Chrząstawie ( chyba nawet się widziałyśmy) i w Rościsławicach. Hanna ma fajną hale i zew. plac do jazdy i to by było na tyle. Krzyżanowice, duży plus bo blisko, kątem oka widziałam plac i wyglądał dobrze, ale po rozmowie z właścicielem (?) w tempie ekspresowym znalazłam się w aucie. Willa Barbara trochę śmieszne miejsce 😉 Ozorowice w sumie miały wszystko, ale nie było tam zbyt czysto...
To obawiam się, że masz dość aktualne rozeznanie... Niestety nie wiadomo mi o żadnych nowościach na tej półce stajennej. . . chyba, że o czymś nie wiem  😉
Dlatego mowię, że w tych wymaganiach miejsc brak, a kolejka długa. Tak to już u nas jest  😉
Jest stajnia Foresta, nie ma hali, ale to pewnie kwestia czasu. Parząc na to że dopiero powstała i jak się zmienia.
A co to za stajnia?
tulipan, Nowa zaraz przy Brzegu Dolnym, wygląda fajnie  na żywo i na Fb.
Ja nie szukam stajni więc się nie dopytywałam o szczegóły.
Ja też się nigdzie nie wybieram z Chrząstawy, ale zawsze dobrze wiedzieć co nowego się u nas dzieje  😉 Na zdjęciach ładnie wyglada, a ktoś z forumowiczów tam stoi? Ciekawa jestem jak sie będzie rozwijać ta stajnia bo czas najlepiej weryfikuje.
co prawda ja nie pensjonariusz ale często tam bywam, stajnia przewidziana jest na 26-28 boksów, boksy duże , korytarz szeroki , stajnia wysoka dobrze wentylowana , jest wewn myjka , socjale dla pensjonariuszy ( nie wszystko jeszcze wykończone ale powoli idzie na przód) plac do jazdy z podłożem według mnie ok, jest ogrodzony roundpen, wieelkie łąki z trawą po kolana, właścicielka siano robi swoje, jest możliwość zostawić konia na 24/h na łące, jest tam wiatka, a konie ze stajni wychodzą od rana chyba do zmroku ( w tej kwestii sie nie dopytywałam) teraz są tam 3 konie pensjonatowe i kilka właścicielki, dużym plusem według mnie jest to że właścicielka mieszka obok stajni i wszystkiego sama pilnuje,  w boksach wybierane i ścielone na bierząco, słomy dużo, z minusów - brak hali ( niektórym nie potrzebna) i kiepska droga dojazdowa, sportowym samochodem z niskim zawieszeniem nie polecam wybierać sie na rekonesans 🙂 w tej chwili cicho, przytulnie bez stad ludzi, jak będzie w przyszłości zobaczymy 🙂
Bardzo ciekawie wygląda stajnia Storczykowe Wzgórze, ale troszkę mogła by być bliżej 🙂.
Ciekawa jestem opinii o stajni Pasaż w Bukówku.


Hej. Poleci ktoś jakaś stajnie, w której konie chodza 24h/dobe i mają jakąś wiatkę? Jedyne ALE to takie, ze chodzi mi nie o łąki, tylko padok z sianem. Interesuje mnie cale dolnoslaskie i okolice, chodzi o konia w podeszlym wieku, ktory potrzebuje ciaglego ruchu. Z gory dzieki!
horse1678,
A dlaczego, jeśli wolno zapytać, koń nie może być na łące, tylko na padoku? Ma jakieś dolegliwości zdrowotne, gdy je trawę? Bo zapewnienie ciągłego ruchu na padoku będzie o wiele trudniejsze. Która z tych kwestii jest priorytetem?
Pytam bez złośliwości, w kontekście tego, jaką ewentualnie stajnię polecić.
W okolicy Wrocka to prędzej padoki się znajdzie niż łąki, jeśli gdziekolwiek jest długie padokowanie.
W ramiszowskich stajniach jest długie padokowanie ( w białym piasku jest padok bez trawy i na bank można dać siano)

imboz
Konie poochwatowe często nie mogą chodzić na trawę i te z chorobami związanymi z cukrem i insuliną.
Frans,
Wiem ;-) , dlatego pytam autorkę o konkretną przyczynę. Jeśli faktyczne ma konia z problemami metabolicznymi, walczy z upartym ochwatem, bądź innym dziadostwem, to jestem w stanie rozumieć embargo na trawę. Z drugiej strony, tyle razy spotkałam się z demonizowaniem "zielonego", że wolę dopytać.
Dwa wymogi, o których napisała horse1678 - padok z sianem i ciągły ruch, wskazywałyby na paddock paradise (bez trawy), a takowych chyba nie ma zbyt wielu w województwie i okolicach. Stąd moje pytanie o jej / jej konia priorytety.
ibmoz serio  😲 a ja z koleżanką zrywam gdzie się da aby konie chociaż miały w boksach zielone, choć ja już zauważyłam moją odmienność w pensjonatach  😁 wariatka wodę chce na padoku  🙄

Editi. Moim zdanie prędzej znajdzie padok z sianem niż ja łąkę  w promieniu 35km 😜
Frans To są stajnie gdzie nie daje się wody na padokach ?!  🤔 🤔
Ano są  😵
Ja już wodę mam od wiosny na szczęście i jest dolewana 😉 tylko na sporą ilość pensjonariuszy 2os widziały problem z powodu jej braku 🙄, ale nie było problemów aby woda się pojawiła  :kwiatek:


Edit. Nawet jak koryta stoją to często mało kto pilnuje aby były pełne, gdy rozmawiam ze znajomymi to mówią że to norma choć różni ludzie w różnych przedziałach cenowych trzymają konie.
Dla mnie woda i jedzenie na padoku oraz przebywanie długie na nim (chyba że w cieniu ok 30*C a nie ma drzew/wiaty) to max moich wymagań pensjonatowych choć suchy boks też mile widziany.
Alexa:P oj są, nawet większość... Znam taką jedną gdzie wleją na każdy padok kilkadziesiąt litrów raz na nigdy i mówią że woda jest, a to że tylko od wielkiego dzwonu? bywa...  w sumie to byłam w dwóch stajniach gdzie woda jest i koniec, to samo z sianem... tylko to tak jak pisze Frans, jeśli na 20-30 koni my byłyśmy dwie które o wodę wojowały, to co się dziwić?
Osobiście nigdy nie stałam w stajni bez wody (ale tych stajni było mało) więc o wodę poprosiłam, jak by jej nie było to bym szukała tam gdzie jest woda. Nie rozumiem w czym jest problem z wodą.
Więc moim skromnym zdaniem problem w wodą jest dokładnie taki sam jak z większością rzeczy i sprowadza się do w sumie kasy.... bo czasu brak, pracownik jak jest to i tak najczęściej ma więcej niż jest w stanie, albo dostaje tak mało, że dodatkowo nic nie zrobi. Przynajmniej z moich obserwacji stajennych.
Pewnie tak  🙁
Choć dla mnie jest niedopomyślenia aby w dzisiejszą pogodę konie stały bez wody.

A jeśli chodzi o kasę to czemu w większości stajni jest problem z dłuższym padokowaniem. Koń na dworze mniej słomy idzie i mniej wyrzucenia gnoju (jeśli nie są wpuszczane na tury).

Bo albo pracownik chce do domu, albo właściciele chcą mieć koniec pracy. Natomiast to faktycznie zawsze mnie fascynuje najbardziej.
Mnie również  😉 (przecież to zdrowiej dla koni, taniej na ściółce, mniej roboty i klienci zadowoleni- bo konik nie siedzi zamknięty w skrzynce z amoniakiem oraz jest mniej z irytowany więc na jeździe milszy).

Eh...ja już się nie nadaje do pensjonatów idę totka puścić  😁
Są też tacy co szukają stajni z długim padokowaniem, trawą, a swojego każą w południe zbierać z padoku lub nie puszczają wcale 🙂.
Hah! Ja już nawet mam projekt stajni  😂 ale znam ludzi, sporo, którzy nie chcą koni puszczać, albo puszczają na krótko... Więc czasem myślę, że te pensjonaty są takie, bo ludziom to w sumie pasuje... na mnie patrzą jak na kosmitkę, że koń na dworze, że angielka, że siano mokre, że nie zamiatać... bo koń przecież marznie, a stajnia ma być zawsze pozamiatana, bo z pewnością koniom to robi różnicę... a w sumie to koń powinien schodzić wcześnie i czekać aż pancia przyjedzie pojeździć, bo na padok to trzeba iść itd... Przeżywam zawsze też fascynację sprzątaniem boksów  🤣 bo jak się boxy sprząta codziennie, to chwila moment i po sprawie, a jak mi przyszło takie tygodniowe sprzątać, to się prawie popłakałam... do tego śmierdzi i w ogóle fuj. Tego nie kumam też totalnie... jakaś pokuta po prlowa.
Aspiw Jak były upały a ja pracowałam w stajni gdzie nie było cienia na padoku to sama ściągałam konie między 11-15. Edit ale potem były wpuszczane  😀 oczywiście.

W pensjonacie to tylko w białym piasku właścicielka wstawała wcześniej aby konie wypuścić szybciej a potem ściągała. Tylko potem stały prawie do 22.

Edit
Kitty gdy projekt będzie już zrealizowany pochwal się efektem  😉
(Tylko dla siebie czy przewidujesz pensjonat?)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się