Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

somebody dziękuje  :kwiatek:
Mamy kogoś pracującego w sanepidzie i mogłabym napisać pw?
Przepraszam za post pod postem ale pisze w innej sprawie.

Do kogo można próbować dzwonić jak mewy wykluły się na tarasie, nie da się wyjść bo matka atakuje i trochę potrwa zanim odlecą z ósmego piętra ../ siedzą tu już prawie dwa tygodnie. Jest w ogóle opcja żeby ktokolwiek je zabrał czy trzeba działać na własną rękę ?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
17 czerwca 2017 12:13
Sonkowa, mam złą wiadomość. W okresie lęgowym jest zakaz niszczenia gniazd, płoszenia ptaków w ich miejscach żerowania i noclegu. Możesz zadzwonić do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska - oni mogą wydać zgodę na likwidację, albo coś podpowiedzieć.
A nie da się ich jakoś przesiedlić ?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
17 czerwca 2017 12:56
Tylko za zgodą RDOŚ  (i jakoś technicznie tego nie widzę już na etapie młodych)

W okresie lęgowym zakazane jest, m.in.:

  - niszczenie siedlisk lub ostoi będących obszarem rozrodu, wychowu młodych, odpoczynku, migracji lub żerowania,
  - niszczenie, usuwanie lub uszkadzanie gniazd,
  - umyślne płoszenie lub niepokojenie w miejscach rozrodu lub wychowu młodych.

Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 grudnia 2016 roku w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt i ustawa o ochronie przyrody

edit: to jest wersja oficjalna, ale nie wiem czy jest sens dzwonić po jakiś ośrodków opieki nad ptakami (na śląsku jest np. w Mikołowie) jeżeli nic im nie zagraża
Aaa bo zaraz zwariuję. Potrzebuję programu, w którym przytnę filmik i go obrócę. Free Video Editor daje znak wodny na cały obraz. 😵
dea   primum non nocere
17 czerwca 2017 21:05
Jak już siedzą te mewy 2 tygodnie to nie powinny niedługo odlecieć? nam kiedyś synogarlica zaanektowała balkon, chyba ze 3 tygodnie do momentu jak uczyły się latać, jeśli dobrze pamiętam. Fajnie sië to obserwowało 😉
Podobno potrzebują minimum 2 miesięcy. Słabo trochę w wakacje nie moc wyjść na taras. Poza tym jest okropny syf i matka rzuca się na szybę za każdym razem jak się przechodzi obok...
Mewy stają się lotne w wieku 5 tygodni, więc jeszcze trochę i odlecą  😉
Aaa bo zaraz zwariuję. Potrzebuję programu, w którym przytnę filmik i go obrócę. Free Video Editor daje znak wodny na cały obraz. 😵

windows movie maker
desire   Druhu nieoceniony...
18 czerwca 2017 12:09
Szukam breloczka do kluczy, musi być lekki, żeby nie obijał stacyjki. Z tygryskiem z kubusia puchatka, ale nie pluszowym (chyba, że jakiegoś mega mikrego ktoś widział) lub z sową lub drewnianego z możliwością graweru - ale w ciemnym drewnie, małego i lekkiego. Ktoś ma pomysły gdzie szukać? 👀


allegro?
kLik 1 
kLik 2
Gdzie można kupić folię bąbelkową?
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 czerwca 2017 07:17
W internecie, może być w sklepach papierniczych a w większych ilościach w niektórych marketach budowlanych albo hurtowniach.
Na poczcie też jest 🙂
Dzięki  :kwiatek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 czerwca 2017 22:21
Czy nieprzytomni ludzie kichaja? Nie pamiętam czy to odruch bezwarunkowy czy nie.
Jak już siedzą te mewy 2 tygodnie to nie powinny niedługo odlecieć? nam kiedyś synogarlica zaanektowała balkon, chyba ze 3 tygodnie do momentu jak uczyły się latać, jeśli dobrze pamiętam. Fajnie sië to obserwowało 😉



Trochę się wstydzę, ale zapytam - dlaczego piszesz z takimi śmiesznymi znaczkami? Na początku myślałam, że to z czeskiego/słowackiego,

Np tu:
Mam szczerą nadzieję, že to nie będzie nowa moda zinternetyzowanej do absurdu gimbazy.


Ale widzę po ë że masz tych języków na podorędziu więcej 😉
dea   primum non nocere
21 czerwca 2017 22:57
hehehe cholerny tablet. Polskie ogony mam pod kątem 45 stopni, a pod 60 już mam jakieś cuda niewidy.
EDIT. często pisze na leżąco jak małą usypiam, trochę ciężko skoordynować precyzyjny kąt. Staram się poprawiać przed wysłaniem, ale czasem mi coś umknie 😉
🤣 wow, nie wiedziałam nawet, że tablety mają takie funkcje!
Szukam porady ze strony prawnej. Na kwejku pod jakimś niewinnym obrazkiem jakiś debil wrzucił taki komentarz jak w załączonym obrazku, a gdy się kliknie w link prowadzi on nas do tego filmu:

Normalnie się tylko zdenerwuję i przechodzę dalej, ale tutaj jest (niestety) rodak, widać, że to jego film. Chcę to jakoś zgłosić, ogarnąć, ale nie wiem do kogo, bo nawet nie znam jego danych osobowych...
Pomoże ktoś z tym, jak to ugryźć? :/
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 czerwca 2017 11:51
Dziewczyny dzisiaj dzień ojca, a ja nie mam pomysłu na jakiś mały, symboliczny prezent, macie jakieś pomysły? Co kupiłyście swoim ojcom ? 😉
Winko 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 czerwca 2017 12:09
Tato nie pije alkoholu w ogóle 😁
Ja mam ze swoim wieczny problem, bo ma upierdliwy zwyczaj kupowania sobie przed wszelkimi świętami potrzebnych rzeczy, ale tak na szybko, to: whisky, kamienie do whisky/napojów (można je chłodzić lub rozgrzewać, trzymają temp., a nie rozpuszczają się jak lód, do herbaty też fajne), książka, jakiś kubek/szklanka (mój dostał niedawno taki z podwójnego szkła z próżnią w środku, trzyma temperaturę, wcześniej upolowałam z Flinstonami, których lubiliśmy razem oglądać), ładne pałeczki do sushi, bilety do kina (bo od kilku lat nie zdarzało nam się pójść tylko razem), łódka w butelce, dobre markowe czekoladki.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 czerwca 2017 12:24
No właśnie z moim ojcem to jest mega problem, bo to starszy pan, niemal 70letni i generalnie jego życie upływa na rozwiązywaniu krzyżówek, czytaniu książek (kryminałów) i oglądaniem filmów. Kiedyś jeszcze wędkował. Tak jak pisałam wyżej alkoholu nie pije, ubrania nowe ciągle leżą w szafie z metkami, bo przecież to co ma jeszcze nie zniszczone, książek przeczytał tak wiele, że nie wiem czy jeszcze jest coś czego nie czytał, a jak coś mu się nie podoba to nie dokończy i odda szybko do biblioteki. Kosmetyki wysypują się z szafek. Słodyczy rzekomo nie jada, ale papierki wysypują się z kieszeni 😁
Chciałam coś symbolicznego, bo za miesiąc ma urodziny i znów będzie ta sama historia 😁
skoro lubi krzyżówki to może jakaś księga krzyżówek i łamigłówek? 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 czerwca 2017 12:36
Kahlan, oo generalnie to dałaś mi pomysł na jakąś turbo prenumeratę krzyżówek, ale dostanie ją na urodziny!  💃
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 czerwca 2017 12:39
Ja uwielbiam kupowac kubki we wszelkiej postaci- bo sa symboliczne a jednoczesnie przydatne 😀
majek   zwykle sobie żartuję
23 czerwca 2017 12:51
JARA kup kaczke krzyzowke!

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się